Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:32 20.06.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема За чата и още нещо...  
Автор Чарли ()
Публикувано01.09.99 17:21



Отскоро открих чата на Dir.bg. Трябва да си призная, че от седмица съм малко обсебен, вманиачен или образно казано дрогиран от монитора пред мен, когато влизам в чата. Както и да е, надявам се това скоро да приключи, защото иначе лошо... Всъщност, в момента се интересувам от нещо друго - що за психологически парадокс е чата, какви ли са хората в него... и т.н. Не съм ходил още по сбирки, може би съм още нов, а може би още не ми се иска, но аз лично си мисля, че за един определен контингент от "пристрастени" към чата това е начин да се затворят от света, да избягат от самоличността си, дори може би да си сменят и пола, знам ли... В бъдеще дори замислям да доразвия тази тема, така че ще се радвам на Вашите коментари, каквити и да са те. Вашето мнение ?

Тема За чата и още нещо...нови [re: Чарли]  
Автор animal ()
Публикувано01.09.99 17:55



Чарли написа: ------------------------------- Отскоро открих чата на Dir.bg. Трябва да си призная, че от седмица съм малко обсебен, вманиачен или образно казано дрогиран от монитора пред мен, когато влизам в чата. Както и да е, надявам се това скоро да приключи, защото иначе лошо... Всъщност, в момента се интересувам от нещо друго - що за психологически парадокс е чата, какви ли са хората в него... и т.н. Не съм ходил още по сбирки, може би съм още нов, а може би още не ми се иска, но аз лично си мисля, че за един определен контингент от "пристрастени" към чата това е начин да се затворят от света, да избягат от самоличността си, дори може би да си сменят и пола, знам ли... В бъдеще дори замислям да доразвия тази тема, така че ще се радвам на Вашите коментари, каквити и да са те. Вашето мнение ?

Тема За чата и още нещо...нови [re: Чарли]  
Автор ПАЛАВАТА ()
Публикувано01.09.99 18:08



И АЗ ОТКРИХ ЧАТА СЪВСЕМ СЛУЧАЙНО ... ПРЕДИ 3 МЕСЕЦА . ОТНАЧАЛО НАСТИНА Е ГОЛЯМА МАНИЯ ...СТИГА ДА НАМЕРИШ ПРИЯТНИ СЪБЕСЕДНИЦИ... НО СЛЕД ВРЕМЕ ОМРЪЗВА ! ЧАТА Е ОСОБЕНО МЯСТО ! ОМАГЬОСВА ПО СТРАНЕН НАЧИН ! НО НЕ СЪМ ХОДИЛА НА СБИРКИТЕ - ДОРИ НЯМАМ НАМЕРЕНИЕ ДА ХОДЯ ! ЗА СЕБЕ СИ МОГА ДА КАЖА ЧЕ НИТО ИСКАМ ДА СЕ ИЗОЛИРАМ ОТ СВЕТА ..НИТО ДА СМЕНЯМ ЛИЧНОСТТА СИ ! ЧАТА Е НОВО И РАЗЛИЧНО МЯСТО КЪДЕТО СЕ ЗАБАВЛЯВАМ ! НО СЪМ ПОПАДАЛА НА МЪЖЕ КОИТО СЕ ПРЕДСТАВЯТ ЗА ЖЕНИ И ОБРАТНОТО ! ВЕРОЯТНО И ТЕ СЕ ЗАБАВЛЯВАТ ПО ТОЗИ НАЧИН ! Е ЗА СЕГА ТОЛКОВА ! СКОРО ПАК ЩЕ НАМИНА ! ЧАО !

Тема За чата и още нещо...нови [re: Чарли]  
Автор georgig ()
Публикувано01.09.99 20:26



ne sym kazal obache povtariam ideiata e vseki da si pravi kakvoto si iska stiga da ne prechi na drugite (naprimer da pishe samo s glavni bukvi ili da pishe samo toj) koeto naj-dobre se poluchava v net-a i zatova visia po 5 chasa na den i ne e nujno da e chat

Тема За чата и още нещо...нови [re: Чарли]  
Автор The Dolphin ()
Публикувано01.09.99 23:33



CHATA E ZARAZEN. VEDNAJ OPITASH LI GO I KRAI. PREDPOLAGAM , CHE SAVSEM MALKO NE SE PRISTRASTIAVAT. E I AZ KATO TEB SAM OTSKORO TUK, NO GLEDAM DA NE STOIA MNOGO V CHATA I PRED KOMPYITARA. VSE PAK MISLIA I ZA ZRENIETO SI. AKO SAM PO ZIAL DEN V NET-a DOSEGA DA SAM IZKREIZALA. BYE, BYE!!!

Тема За чата и още нещо...нови [re: Чарли]  
Автор ЛЮБОПИТЕН ()
Публикувано02.09.99 02:16



Пак да кажа - чатовете ( не само този в dir.bg, който по принцип е слаб като всички www чатове, дето са направени с цел да въртят banner-и) са нещо, което се преживява като дребната шарка. В началото човек се пристрастява, после си даваш сметка, че това не е истинския живот и там "хората не са това което са". Факт е, че 99% от разговорите в чатовете са абсолютно кухи и не си струва да се започват - какъв е смисъла за 1 час да говориш с 10 души и всеки да започва разговора с a/s/l и на третото изречение да се чудиш за какво изобщо да си говориш с младежа отсреща, който очевидно търси отговор на въпроса a/s/l в интервала 14-16/f/somwhere . Лично аз харесвам повече offline дискусии от типа на тези клубове - човек не е длъжен да търпи всякакви навлеци дето му викат "здрасти. ква музика слушаш ?" и можеш спокойно да кажеш каквото искаш. Пък шанса някой, kojto не може да се концентрира за повече от 3 минути върху нещо да напише смислен постинг тук е значително по-малък от този някоя тиква в IRC да се изцепи с нещо от типа "Elate na #tehno - tam e kupona". Изобщо - със ставането на интернет достъпен за все повече хора "качеството" на разговорите става все по-ниско. Това е като яденето на пуканки в киносалоните - колкото "по-отворени" стават пуберите толкова по-трудно се чува в киното какво се говори щото народа рупа ли рупа. За какъв "разговор" изобщо може да става дума на канал с 40 човека примерно, където 10 души си пробат последните скриптове, правещи шарении :) ? Аз лично влизам в някой чат или за да се "прочета" с определен човек или за да ръся глупости 5 минути и да изляза. Не разбирам хората дето висят в някой чат 5 часа и са пристрастени. С една дума за да не ставам многословен - внимавайте в картинката - и с real time комуникациите като с всичко друго не е добре да се прекалява :)

Тема За чата и още нещо...ДО ЛЮБОПИТЕНнови [re: ЛЮБОПИТЕН]  
Автор ПАЛАВАТА ()
Публикувано02.09.99 02:27



СПОДЕЛЯМ НАПЪЛНО ТОВА КОЕТО СИ НАПИСАЛ !

Тема За чата и още нещо...нови [re: ПАЛАВАТА]  
Автор are ()
Публикувано02.09.99 09:11



Imam edin wypros:kak da premahna tazi pristrastenost?

Тема За чата и още нещо...нови [re: are]  
Автор Бовари ()
Публикувано02.09.99 10:21



Ами намери си някое алтернативно занимание. Няма да ръся глупости от сорта да събираш марки, но аз например съм се заела с толкова много неща, че почти не ми остава време за чат, освен в работно време:-))) Пък и като всяко нещо, с течение на времето омръзва

Тема Re: За ЛЮБОПИТЕНнови [re: ЛЮБОПИТЕН]  
Автор Чарли ()
Публикувано02.09.99 12:57



Супер коментар! Явно имаш доста опит и от дълго време, предимно с ICQ може би...Сигурно Q-то или mIRC са "второто" ниво при пристрастеният от "елементарният банер-тип" чат, като в Dir.bg. Е, за банерите, да ти кажа, има една супееееер прогр., казват й Webwasher. Freeware е и се намира безплатно на сайта на SIEMENS (линка май сега не си го спомням). За хората в чата - абе струва ми се, че човек може да попадне на нещо наистина свястно, и то без да е Диоген, да търси с фенерче. Аз лично вече имам кръг от познати, с които си чатваме с удоволствие, въобще без да засягаме a/s/l темата и т.н. Може би в Q-то е различно, не знам, моето не бачка, щото съм през кофти прокси. Но напълно съм съгласен за off-line форумите, нивото, особенно тук, е високо и човек може да даде свобода на интелекта си, най-вече когато го притежава. Ами това си е нещо 100 пъти по-добро от Hide Park например, най-малкото, щото си има архив и търсачка. Желая ти Успех, в к'вото и да е!

Тема За чата и още нещо...нови [re: Бовари]  
Автор BRAVEHEART ()
Публикувано02.09.99 13:09



Чатът наистина увлича, но все пак не разбирам тези, които след първоначалния период на пристрастяване не успяват да се откъснат. Все пак, рано или късно, след като си прекарал поредните 6 часа без прекъсване в наякой чат би трябвало да си зададеш няколко въпроса от типа: -Защо го правя, след като не усещам никаква приятна емоция, а само болка в очите. -Много говорих(писах) и на мен много ми говориха, но не си казахме нищо съществено. Даже като се замисля не се сещам какво изобщо си говорихме. И в крайна сметка се стига до извода, че това са 6 пропиляни часа в които може да се свършат куп други полезни неща. Аз лично признавам ICQ и дискусиите.

Тема За Чарлинови [re: Чарли]  
Автор ЛЮБОПИТЕН ()
Публикувано02.09.99 14:11



Прав си - имам си доста ( като време и като практика ) опит по най-разни чатове :). Това което исках да кажа е, че технологията трябва да се използва по предназначение. Не че не може човек да се придвижва на кон примерно, но не е необходимо да го прави след като е изобретен автомобила. Същото е с WWW технологията и специализираните чатове от типа на IRC/ICQ. Иначе banner-ите не са ми проблем - знам как да се отървавам от тях. Естествено, че има нормални хора на IRC. Нещо повече - погледнати по отделно предполагам, че повечето хора са такива :). Говорех за общото впечатление. Какво виждаш като влезеш на #bulgaria примерно - сравнително бърз скрол от реплики на ботове, и разни общи фрази когато някой се сети да напише нещо in public или глупостите на разни пубертети, доволни че има кой да види какво имат да кажат ( което в общия случай не е интересно :). Мисълта ми беше, че когато дадена услуга стане масова то това неминуемо смъква "качеството" на тази услуга. Когато всеки има достъп до интернет, шанса разни перковци да почнат да се подвизават по чатовете е доста сериозен. Преди 5 години например за да се добере човек от българия до интернет се искаше да имаш поне компютърна грамотност. В момента това изобщо не е така. Всяка секретарка ( нищо против секретарките - просто ми хрумна ) може да стартира съответното приложение и без да има грам понятие какво всъщност се случва да почне да пише в IRC да кажем. Не че е необходимо да разбира какво се случва - и аз не разбирам от двигатели, но карам кола ( и това вероятно прави улиците по-опасни в очите на таксиметровите шофьори :), но факт е, че технологията е много достъпна и това естествено води до възможността всякакви хора да я ползват. Изразявах лично мнение,като казах че предпочитам off-line дискусии. Някой може да обича да пише в реално време - това не означава че е идиот. Също така казвах, че не разбирам хора, които висят по 5 часа на IRC, както не разбирам и хора, които носят слушалки и слушат музика цял ден и се усмихват мило, когато се опиташ да има кажеш нещо без да видиш, че всъщност той в момента е изключил. Изобщо - не разбирам хора, които се вманиачават на дадена тема и не им минава в разумни срокове. Мерси за пожеланията и да ти се връща

Тема За чата и още нещо...нови [re: ПАЛАВАТА]  
Автор Чарли ()
Публикувано02.09.99 14:50



Здравей, ПАЛАВА! Радвам се, че освен на феменистки теми, откликваш и на нещо толкова прозаично, като тази тема, напр. (Майтапя се, не се засягай!). За чата - може би определено омръзва, но точно там е черната му магия - Заричаш се: От утре сядам пред комп. и НИКАКЪВ чат. Точка. Обаче...Нещо те яде, човърка, гризе, хапе, откъсва месо от теб и...ето че...Всъщност мишката дори сама се насочва към онова място. След часове, прекарани там, сигурно изкл. комп., единственото чувство е на празнота и пропиляно време...Не знам, аз самият имах доста положителни емоции, свързани с чата. Не знам дали имам желание да ходя по сбирки, засега можеби не, но в бъдеще...Все пак, интересно е да се срещнеш live с хората, с които досега само си чатвал.

Тема За чата и още нещо...нови [re: Чарли]  
Автор черноглед циник ()
Публикувано03.09.99 22:11



Добре, де! Хубаво - можете да се откъснете от чата! Или пък го намирате безсмислен! Завиждам ви! Защото аз вече два месеца съм всяка нощ в него! Нещо повече, не мога да се откъсна. Явно има нещо като chatus bacilicus, защото нито искам да си сменям пола, нито съм от хората без социални контакти! За мен чата /и мрежата като цяло/ са някакъв нов социален феномен, който тепърва предстои да бъде изследван. Аз лично се опитвам цяла поема да му посветя, но не успявам поради липса на време.... а познайте защо? Живи здрави! P.S. И ако не сте влизали в чат, не пробвайте.....

Тема За чата и още нещо...нови [re: черноглед циник]  
Автор ЛЮБОПИТЕН ()
Публикувано03.09.99 23:28



Предполагам, че такива дискусии са се вихрели в началото на века когато телефонията ( не IP телефония, а обикновената такава :)) е започнала да навлиза сравнително масово :). Представям си коментари от типа на "Ма госпожа, това само простаците говорят по туй нещо. И представяте ли си - онзи ден госпожа Костуркова я свързали погрешно и говорела с абсолютно непознат мъж и той и поканил на разходка...". Като всяко ново нещо и този вид контакти са интересни в момента и са обект на пълно отрицание или тотално превъзнасяне. Всичко отминава. Мисля си, че след 10 години това ще се приема от по-голямата част от населението като нещо абсолютно нормално ( като телевизията например ) и никой няма да отделя подобно внимание за да пише по въпроса :) И стига сте писали тук - от сума време чакам нещо интересно да се появи в "Адам и Ева", ма там нищо, а тук нови и нови мнения на тема "Запознанствата в чата като социален феномен" :)

Тема За чата и още нещо...нови [re: georgig]  
Автор GEORGE CVETCOV ()
Публикувано03.09.99 23:41



georgig написа: ------------------------------- ne sym kazal obache povtariam ideiata e vseki da si pravi kakvoto si iska stiga da ne prechi na drugite (naprimer da pishe samo s glavni bukvi ili da pishe samo toj) koeto naj-dobre se poluchava v net-a i zatova visia po 5 chasa na den i ne e nujno da e chat ABIIIIIIIIIIIIIIIIIIII AZ NESAMGO NAPISAALLLLLLLLLLLLLLLLL OK..........................................:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Тема Re: За чата и още нещо...нови [re: Чарли]  
Авторnikoj (Нерегистриран)
Публикувано28.06.08 14:32



интересно какво ли би било развитието на тази тема 9 години по-късно



Тема Re: За чата и още нещо...нови [re: Чарли]  
Автор ThunderGoddess ()
Публикувано05.07.08 17:05



Да, доста е обсебващо. Човек трябва да внимава още от началото и да прояви воля да не се закраства, така че да забрави реалния си живот. Лично аз започнах да използвам чат и по много интернет като нямах никакви приятели. Учех в сакапано даскало в дълбоката провинция, където беше пълно с плюещи селяндури говорещи на каруцарски език и ми беше по-добре сама просто. И така ... беше ми нещо като заместител, де. Като постъпих в ново училище, с нови хора се оправих. Смисъл излизам навън, общувам с реални познати. Въпреки всичко си имам няколко чат френдчета, с които си говорим редовно от две години насам, хахаа и не сме се виждали дори

. Определено е забавно, но не е единственото забавно нещо.



Тема Re: За чата и още нещо...нови [re: ThunderGoddess]  
Автор y=F(x) (котка)
Публикувано06.07.08 20:55



Да, наистина сравнението с телефона е много точно. Преди откритието му хората са общували с писма, което е ставало доста по-бавно. Сега също се пишат писма и в Интернет и се изпращат посредством електронни пощи, заедно с файлове - снимки, скици и.т.н. буквално за секунди. Разговорът, който водим в Интернет или както се нарича чат, може да се приеме и като антистресово мероприятие за личността, наред със гледането на филми, слушането на музика, четенето на книги, спортуването, рисуването и т.н. Разбирасе, човек не бива да злоупотребява с анонимността на Интернет-пространството, и да спазва определено културно поведение. Но, наистина, не бива да се прекалява с присъствието в Интернет, защото всяко нещо, колкото и да е хубаво, когато е в прекалени количества, не помага, а вреди.



Тема Re: За чата и още нещо...нови [re: Чарли]  
Автор illia (непознат )
Публикувано27.09.08 09:51



вси4ко отминава повярваи на един бив6 заразен.просто е до време



Тема Re: За чата и още нещо...нови [re: y=F(x)]  
АвторПич (Нерегистриран)
Публикувано27.09.08 11:56



Ах как ми липсва, 1999-та.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.