Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:30 29.09.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема ВСИЧКИ ТЪРНОВЦИ СА ЛУМПЕНИ ПОМИЯРИ ИЗБИЙТЕ ГИнови  
Автор LUKIE STAR ()
Публикувано17.08.99 23:09



ОЧАКВАЙТЕ НОВИТЕ СТАТИИ ОТ ЦИКЪЛА "ТЪПИТЕ ТЪРНОВЦИ МИЖАВА ЗАПЛАХА ЗА ДЪРЖАВАТА" СЛЕДВА ТЪПИТЕ ТЪРНОВЦИ И КОМПЮТРИТЕ ТЪПИТЕ ТЪРНОВЦИ И ИНТЕРНЕТ ТЪПИТЕ ТЪРНОВЦИ И СОЦИАЛНАТА ПОЛИТИКА ТЪПИТЕ ТЪРНОВЦИ И УСЛУГИТЕ ТЪПИТЕ ТЪРНОВЦИ И МЕДИЦИНАТА ТЪПИТЕ ТЪРНОВЦИ И ОБРАЗОВАНИЕТО ОПАСНИ ТЪРГОВСКИ ПАРТНЪОРИ В ТЪРНОВО ТЪПИТЕ ТЪРНОВЦИ И ИЗКУСТВОТО ТЪПИТЕ ТЪРНОВЦИ И ШОУ-БИЗНЕСА КЪДЕ НЕ ТРЯБВА ДА ХОДИТЕ В ТЪРНОВО НАРЪЧНИК ЗА СПРАВЯНЕ С ТЪПИ ТЪРНОВЦИ ТЪПИТЕ ТЪРНОВЦИ И ТЪРГОВИЯТА ТЪПИТЕ ТЪРНОВЦИ И ЧАСТНИЯ БИЗНЕС КАК ДА СЕ ДЪРЖИМ В ТЪРНОВО КАКВО НЕ ТРЯБВА ДА ПРАВИТЕ В ТЪРНОВО НАРЪЯНИК ЗА ХВАЩАНЕ НА ТЪРНОВСКИ ТАРИКАТЛЪЦИ МАЧКАЙТЕ ТЪПИТЕ ТЪРНОВЦИ 1001 СЪВЕТА

Тема ВСИЧКИ ТЪРНОВЦИ СА ЛУМПЕНИ ПОМИЯРИ ИЗБИЙТЕ ГИнови [re: LUKIE STAR]  
Автор Vox ()
Публикувано18.08.99 05:33



Aman i ot tebe, ama mnogo mi pisna:(.

Тема ВСИЧКИ ТЪРНОВЦИ СА ЛУМПЕНИ ПОМИЯРИ ИЗБИЙТЕ ГИнови [re: LUKIE STAR]  
Автор Borislav ()
Публикувано18.08.99 06:14



Не слушай никой. Продължавай изданията.

Тема Много силно, като принцип... Но...нови [re: Borislav]  
Автор Св. Скромни ()
Публикувано18.08.99 18:10



Ние сме врачане. Дядовци и баби до къде средата на 1800, пък преди това мечканлий и златичани (села Мечка и Златица, де). Значи, горе-долу врачане сме. Та значи: Срещу търновци нямаме нищо. Обаче, виж, ако пуснеш една-две по-миризливи към видинчане, примерно. Или към мездралийте. Вече говорим сериозни много силни положения! Пък може и по врачане да се целнеш. Измешаа се с ония разне видинчане и мездралий и квой ти свет, изродиа се... Те, ония, разбираш, са виновне дето във Враца и гарга не каца. Зарад тях вода нема, ей! Видинчане и мездралий изпиа врачанската убава вода! А и гнусотий пускат по врачанске адрес, начи! Че "врачански лукс" било да таковаш къпана врачанка... Я де де! Всички във Враца се къпят. Поне при кръщенето! А после чисти ора са, врачане, банята от кръщенето е-е държи с години... Па дал Бог, може каруцата в Дъбника да се обърне, кога има вода у него, че пак да са наквасеш... Кво ги мислите вий тия неща! Та значе, бравос! Такова, врачански исполин, от врачанския балкан. Ботев бе! Он и Ботев врачанин бил, ама ония видинчане... Конспирация бе! Иначе бравос. На теб де.

Тема Много силно, като принцип... Но...нови [re: Св. Скромни]  
Автор Григорий Нанев ()
Публикувано18.08.99 20:29



Имаш сериозни проблеми с правописа най-вече - изписвай множествено число с двойно "и" (ии) а не с "ий"

Тема ВСИЧКИ ТЪРНОВЦИ СА ЛУМПЕНИ ПОМИЯРИ ИЗБИЙТЕ ГИнови [re: LUKIE STAR]  
Автор Chaos ()
Публикувано18.08.99 20:40



Приятел, аз съм нов тука за това не се сърди че питам ама какво са ти направили търновците?

Тема Знам бе, големи фъшкий!нови [re: Григорий Нанев]  
Автор Св. Скромни ()
Публикувано18.08.99 22:06



Той то граматическо правило го нема по тукашните пущиний. Я си го чувам "ий", с мекичко "й", па си го пишем с буквийте как го чувам. Който ги е писал тези граматически правила - може би е време да ги пре-напише. Българският е модерен език, значи фонетичен, измежду другите особености (като падежи заменени с предлози, и т.н.). Но фонетиката нещо куца, с тези "ии" и "ий". Вече отпадат "у"-тата от "чуствУваме", примерно; поне аз не ги пиша, пък и не съм ги чел в нови материали от България. Болката на граматико-традиционалистите е, че при естествено еволвиране на езика буквата "щ" ще бъде заменена, фонетично, със "шт" (а, да, аз пиша "със" пред "с", "з", "ш", и "щ" - звучи по естествено при произговаряне, в ограниченията на човешката устна кухина). А кой знае, може и "ю" да стане на "йу", после да има "йа", а самото "й" да бъде заменено с "ь", примерно "ьутиьата ьавно се е нагрьала". Българската азбука ще се скъси... Анархия, значи. В изостряне на горната болка е фактът, че българският вече е говорен - и писан - в доста страни, следователно културни обкръжения, извън България. И много от потребителите на български не подлежат на езикови ограничения, приведени от една формална "традиционна" школовка. Такъв съм примерно аз. Още по-голям ужас е и това, че много от тези потребители, особено писатели, могат да бъдат чути БЕЗ редакторска намеса - и без "нормиране" (не знам днешната дума за поправки) на тяхните изразни "особености". Такъв съм отново аз. А най-големият кошмар е, че някой може на свои разноски да отпечата някоя книга, на примерно американски български - и изцяло да подмине и редактори, и печатни дейци, и разни езикови традиций - в България. Както аз съм правил. Да си кажа честно, едно време си гъделичках самочуствието като вмъквах отявлени американски български изрази - и гледах (или чувах) редактори как се вайкат над тях. (Забензинвах коли; запиронвах, заболтвах, или забурмях подоленти; чувах за разни самоубити юнаци по Лас Вегас и тук-там...) Ще им се да ги отрежат - но на мен не пи пука. Какво - ще ме плашат с неиздаване на статията? За хонорар от десетина долара - който не може и муха да размърда по западния свят? Или да си пратят кореспондент, на разчет на изданието, за няколко хиляди долара, за да пише за каквото аз съм писал? Ако успее до там да стигне и със същите хора да разговаря... Традиция без сила за налагане е като, такова, шега на природата; като мъж без пари и жена без гърди... Май традиция без пари е най-жалката шега. В крайна сметка, горните са си мои лични възгледи - които аз прокарвам в моите писания. Да, лесно ми е - защото не се изхранвам от тях. Значи мога да си стоя на принципите и да не ми мига окото. Но това е красотата на свободата. И на електронната революция. Ако на някой не му е приятно да ме чете - натиска копче и неприятният текст изчезва от погледа му. Насилие няма. Иначе благодаря, че четеш толкова старателно коментарите ми! Аз пък чета твоите. Защото бабалъкът ми живее в Младост. Горе-долу ти е съсед. Само дето не ходиш на риба край канала. Да-а. Малък свят.

Тема Знам бе, големи фъшкий!, само така, св.скр!нови [re: Св. Скромни]  
Автор не ()
Публикувано19.08.99 00:06



да не кажа тежка дума - ако ти спреш да пишеш тука, няма много да остане. така че - ий - кай си колкото ти душа.. със здраве и наздраве! дай още някое много силно предложение, хм. НеОНеЛ

Тема Знам бе, големи фъшкий! ;))нови [re: Св. Скромни]  
Автор zmia ()
Публикувано19.08.99 05:28



oo, az sYs taIA latinica veCHe zapoCHnah da si razvalIAm pravopisa.. ;-)))))

Тема vsi4ki koito sa kato LUCKIE STAR sa POMIARIнови [re: LUKIE STAR]  
Автор jujanka ()
Публикувано19.08.99 21:19



abe tupanar (luckie star) niama li da si zatvorish mrusnata usta?! :P kvo sa ti napravili turnovcite?kvo gi psuvash naliavo i nadiasno.Mai niakoi ot tuka /vt/ te e pre4ukal ili niakoe hubavo devoi4e ti e bilo duzpata,a?!i kakvo ste postignesh s tolova psuvni?!Samo pokazvash kolko si kuh,kolko si tup,kolko si izostanal,kakuv selianin si,kakuv idiot si,kakuv pomiar si,kolko nevuzpitam si,kolko neobrazovan si,kolko otvratitelo suzdanie si,kolko gaden si,kakuv mrusnik si,kakuv.....i tn.Ia po-dobre hvani rodnia si grad da psuvash,ako izobsto ima smisul....


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.