Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:41 30.04.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Скромно Предложение за Много Силно Положениенови  
Автор Св. Скромни ()
Публикувано12.08.99 21:47



След като ти прочетох отзива на "карри" на тема вегетарианство и месни заместители, ме озари много силна идея. Аз имам предложение за едно МНОГО СИЛНО ПОЛОЖЕНИЕ. Много силно положение от типа на: "Едни ашлаци все ми чупеха стъклените тухли на виличката. Та оня ден извиках ударната бригада на ВИЗ. Стана много силно положение." (Досещаме се за здравето на ашлаците.) Или: "Оня ме гънел в митницата. Но аз строих моите хора там. Много силно положение." (Дали "оня" е още жив?) Или: "Топ мацка забърсах вчера от стабилишменчето. Ей, тотално много силно положение!" (Значи станало е нещо "силно", но за разяснение са нужни няколко часа и повечко литра концентрат.) Та ето го моето предложение за много силно положение. Значи, вегетарианците ще консумират химически съставки, заместители (сиреч извлеци или синтетични копия) на месото. Хем месо консумират, значи, хем ужасите от месото избягват, хем и вегетарианци се пишат. В това аз виждам идеята за моето предложение за много силното положение. Примерно, защо да се спираме само с месото? Технологията скоро ще позволи изцяло да заменим храната с извлеци и синтетики. Молекулно ниво. За венозно хранене. Много силно положение. Цялата икономическа верига по производство, преработка, и разпределение на храна се опростява тотално. Всички са доволни! Няма готвене и миене на съдове. Няма я кухненската ангария. Няма намусени евреи, мохамедани, или хептем-християни на тема свинско и прочие. Няма намусени вегетарианци на тема месо, млеко, и разни животински продукти. Няма намусени всеяди. Да, силно положение! Но това е едва силно положение №1. Тук идва силно положение №2. Щом се храним венозно, защо е нужна храносмилателната система? От био-ресурсна точка, храносмилателната система е една тлееща рана, вечно надгонваща се в заздравяването си с разяждащите химикали в нея. Много по-хубаво е да я няма. По-здравословно и по-удобно, за индивида. И също по-евтино за обществото. Всяко новородено бебе получава като подарък от Националната Здравна Дирекция една хубава, безплатна операция за премахване на храносмилателнта система. (Освен ако родителите му не подлежат на завишена национална отговорност, сиреч са в списък "Вътрешни Мои Хора", от Скромно Ваш.) А евентуално премахването на храносмилателната система ще става безоперативно, чрез генетично инжинерство. Точка на разходите по медицински усилия, предизвикани или породени от храносмилателни проблеми. Много силно положение, да! Много силните положения №1 и №2 водят до много силно положение №3. Най-логично и природно. Венозното хранене ще бъде провеждано от нещо като... бензиностанций. По-така бензиностанций. Примерно, виктустанций, за латинска старинност. Или храностанций, за дървени българи (като Скромно Ваш). По дадено разписание ходиш и се зареждаш от храностанцията. (Без храносмилателна система няма да знаем дали сме гладни или не. Няма проблем! Датчици за кръвна картина, датчиците плаващи в кръвоносните съдове, и компютерче някъде, гривничка или пръстенче или обичка, пибипка щом остава номинален, примерно час, кръвен хранителен резерв. Технология за такива датчици във вените и артерийте, микро-подводнички, е в разработка.) Плащаш си за храната, и си караш живота! До тук описаните силни положения са в благото на обществото. С времето по набавяне, приготвяне, и консумиране на храната освободено за по-качествени, по-съзидателни цели, ще последва порив от цивилизационен цъфтеж! (Да не забравяме и времето в "тронната зала", също освободено за по-важни занимания.) Сега, големият въпрос: каква е ползата от файдата на тези силни положения? Говорим в най-съществена форма, значи лично за Скромно Ваш. Значи, говорим за ТОТАЛНОТО последствие от силните положения! Ами примерно, захранката в храностанцийте, за по-високо гарантирано качество, за по-финна настройка на хранителния венозен разтвор към личните нужди на захранващия се, ще става чрез кодова карта. Буташ картата, Националният Хранителен Център я проверява за валидност и легалност, и хоп - хранителният разтвор потича във вените. МНОГО СИЛНО ПОЛОЖЕНИЕ! В смисъл, за Скромно Ваш. Значи, в ТОТАЛЕН СМИСЪЛ. Защото Националният Хранителен Център ще сверява данните от код-картата на захранващия се със списъка "Мои Хора" от Скромно Ваш. Едно време нашите деди са казвали мъдро: "Ръънътъ прави борбътъ." Много силно казване. В случая с инидивида с код-картата му в машините на храностанцията, ако не е в списъка "Мои Хора" - за какво се храни, че за какво да се бори? Значи, във вените му потича успокояващ разтвор, чрез чието въздействие този въпросен индивид ще сътрудничи по-успешно (и здравословно за него си) с другите мои хора от Национална Сигурност. Говори тоталното чудесно, мирно, без-престъпно, и изобщо щастливо общество. Значи, няма шаване! Без храносмилателна система индивидът ще има свободен избор: може да умре от глад, или да ползва националните храностанций. Национална заковка на престъпните, подривни елементи, нали. Иначе съвестните, порядъчни граждани защо ще бягат от храностанцийте и защо да ги е страх от списъка "Мои Хора" - който ще обхваща не само всички българи, но и отбрани групи германци, италианци, и други дружелюбни към българите националности, повишени в чин "кандидат", "приблизително", или "цяло" българи. И докато Скромно Ваш и поканени от списъка "Вътрешни Мои Хора" обсъждат националните въпроси върху препечена свинска наденичка, със шопска салата (с млечни произведения), и полята с винце (до тук краткото минимално меню бие дузпата на всички религий; евала си правим, бива ме!), щастливият и производителен народ ще твори цивилизация. И ще крачи към светлото бъдеще по правия път. По правилния прав път. Това, значи, ми се струва че е ТОТАЛНО МНОГО СИЛНО ПОЛОЖЕНИЕ. За човечеството. Онова, което е съставено от хора. Както е казал Кунчо Грозев, "Знам, че всички хора са добри, но кои именно са хората?" Значи, много силно положение за всичките хора. От списъка "Мои Хора". И от списъка "Вътрешни Мои Хора". И най-накрая, но не и най-малко, за Скромно Ваш.

Тема Скромно Предложение за Много Силно Положениенови [re: Св. Скромни]  
Автор Григорий Нанев ()
Публикувано12.08.99 22:49



Технологията няма "скоро да позволи", венозното хранене съществува от много време. На теб може да ти харесва да си биеш спринцовки за вечеря, да се размножаваш в лаборатории и да се забавляваш с наркотици. Е, аз - консрвативният глупак, предпочитам да си хапна пиле с картофки и биричка за вечеря, да имам приятна женска компания през ноща и приятели, с които да празнувам - с повод или без.

Тема Скромно Предложение за Много Силно Положениенови [re: Св. Скромни]  
Автор LOKUMCHO ()
Публикувано12.08.99 23:38



ДОСПИВА МИ СЕ от вашите простотии.Имам чувството,че едни и същи хора само се чудят каква глупост да кажат.Ти как се казваш,какво е истинското ти име зад тоя ник СВ Скромни?И не можеш да слагаш никакво СВ пред тъпия си прякор.Не искам да се заяждам нещо,но просто Ви се чудя на интелектуалната простащина.Не знам далу"Умен "Човек като Вас ще схване какво му казвам сега,но не ми се и обяснява.Просто много простотия се е събрала на едно място и страшно взе да ми писва...Толкова прости хора как са се събрали в тая малка държава не мога да разбера.Не говоря само за Вас "светията"а по принцип и не само в нета и българския му вариант,но изобщо...

Тема Скромно Предложение за Много Силно Положениенови [re: LOKUMCHO]  
Автор Borislav ()
Публикувано13.08.99 02:18



Hey, Lokumski, idi iziash edna parzola i edna chasha cherveno vino. Izglezda tova ti lipsva. Otpusni si sarceto.

Тема cv. skromniнови [re: Св. Скромни]  
Автор VADER ()
Публикувано13.08.99 09:57



ti pises interesni raboti po princip, oh, ama tova mnogo dalgo be! :-))))))))

Тема до св.скромнинови [re: VADER]  
Автор не ()
Публикувано13.08.99 12:10



ох, умрях от смях... как ти хрумват такива работи? прилича ми малко нещо на ст.лем

Тема до св.скромни [re: не]  
Автор tom ()
Публикувано13.08.99 21:36



Idi na psihoanalitik.Shtoto kato gi cheta tezi raboti,imam chuvstvoto,che si izliazal ot psihushkata.

Тема Чета туй-онуй, "не"; влиза ми нещо в гланови [re: не]  
Автор Св. Скромни ()
Публикувано13.08.99 23:13



То нали знаеш, шегата е много сериозна работа... Примерно, чел съм разни неща на тема "хранителна плазма". Едно е венозно хранене за определен срок за определен брой пациенти, съвсем друго е ако подритнеш кофата за мащабност! Та за мащабната кофа венозно хранене още е неприложимо. Виж, хранителната плазма - течност за изливане в стомаха - това вече е приказка. Сериозна приказка. Спомням си "сам-издат" пародийте и сатирите на тема хранителна плазма. Примерно, как да разбереш дали хранителната плазма в ръката ти е започнала пътя към устата ти от кухня - или от общинската тоалетна канализация... Не че това трябва да вълнува супер-екологично-здравословно-мислещия потребител - то химическите съставки и съдинения са си все едни и същи, нали? Примерно, в космическия кораб защо да те друса дали водата в чашата ти е на път в кръговрата от урина в питейна вода и обратно! Ако бутна въпроса още по-косо към канализацията, то познавах индуси, които се кълнеха в здравословността на пиене на урина. Сутрешна, значи най-пълна с белтъчини и най-хранителна... "Пречистена" вече от тялото; била "по-чиста от най-чистата питейна вода"... Сутрешната урина от малко момченце (непременно и единствено от момченце; вегетарианските наклонности обикновено съпътстват наклонности към принизяване на жените) пък била - ах! - елексир... Не е зле да свършвам с тази тема, а? Микро-подводничките - и те са в разработка. Барабар с микро-машини. Примерно, микро-подводничка, оборудвана с микро-бормашина за прочистване на затлачени кръвоносни съдове. Е, май няма да ги видим в нашето време на този свят, но вече научни трудове биват писани по въпроса, и то по доста-технически и практически аспекти на въпроса! Виж, най-интересното е реакцията към моето предложение. Отявлено сатира и шегаджийство. Но болезнените възприятия подсказват, че поне някои хора виждат прекомерен реализъм в тези неща, че да се смеят... Жалко. Иначе "храностанцийте" и другите много силни положения са си мои идеи. Поне не съм ги чел или чул другаде. Живо-здраво! Радвам се, че съм те разсмял!

Тема св.скромни,нови [re: Св. Скромни]  
Автор НеОНеЛ (това ми е цялото име ) ()
Публикувано14.08.99 14:26



ами хората се вълнуват къде повече от "доброто4 и "злото" и има ли то почва у нас. обаче искат да си им приказваш с понятия, които те вече така и така си ги знаят и им е уютно вътре, като в гащите на Игнейшъс Рейли, много положителен човек. жалко, че баща му така умря. както и да е. това за микро-подводнчките съм го срещала. във фантастичната литература. там, дето 1 изследовател се микронизира, влезе в микроробот и направи пътешествие в човешкото тяло. и другите неща за които говориш (някои от тях) съм срещала като идея. колкото до пикнята - ами нищо, че не съм момченце, навремето баба ми упорито ме караше да пишкам в бурканче, че да цери хепатита на вуйчо ми. е, човекът си оздравя въпреки това... а пък ескимоските жени си събират и си мият косите, та когато съпрузите им ги предлагат на гостите да са по-привлекателни. ох, ами помниш ли преди години какви? хамбургери бяха измислили японците, ох, ох, мале мила! дали пък не е било само идеологическа диверсия? хм. ау, не, с риск да скандализирам всички тук и да ги разповръщам, не мога да не отбележа, че.... не, все пак няма да отбелязвам...хи!хи!хо!! прочее - наистина ме разсмя, но радостно. да си здрав!


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.