Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:43 01.05.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Тема опити за хай кунови  
Автор СИЙКА ()
Публикувано03.08.99 17:54



животът ни е капчица роса. макар и капчица роса, животът ни, все пак...

Тема Кунчо Грозев по Капчицата Роса...нови [re: СИЙКА]  
Автор Св. Скромни ()
Публикувано03.08.99 18:46



Евала, Сийке! Хубава роса! Росна ливада, боси момински крака росата газят... Идилия! Спомням си за Кунчо Грозев, в "Пресовани Размисли": На младост надеждата крепи човека. После я заменя бастунът. Та за животът - капка росица. Която заблещуква изпод слънчевите лъчи, заиграва, затрептява... И се изпарява... Браво на теб, Сийке!

Тема Отг: Кунчо Грозев по Капчицата Роса...нови [re: СИЙКА]  
Автор Vox ()
Публикувано04.08.99 02:14



Siiche, cialoto mi uvajenie za opita, ama ne si spazila pravilata na hai-ku. Triabva da e chetiristishie, razdeleno na dve chasti s razlichna emocionalnost.Taka pishe po debelite knigi, pak i edna poznata prevodachka ot iaponski mi go obiasni po-podrobno. Dobre che ne sam iaponec, a samo simpatizant na raznite im izkustva. Edin istinski iaponec bi vazpriel opita ti kato lichna obida, nali gi znaesh kak si uvajavat tradiciite.

Тема Отг: опити за хай кунови [re: СИЙКА]  
Автор VADER ()
Публикувано04.08.99 10:10



ei, nemali nekoi da obiasni za kvo stava duma be???

Тема Кунчо Грозев по Капчицата Роса...нови [re: Св. Скромни]  
Автор сийка ()
Публикувано04.08.99 17:31



ирония ли долавям?

Тема Отг: Кунчо Грозев по Капчицата Роса...нови [re: Vox]  
Автор сийка ()
Публикувано04.08.99 17:35



ама това не съм го измислила аз, приятелю! беше мото на някаква статия, която четох много много отдавна. но ми хареса и го запомних. аз пък защо си мисля, че са тристишия?

Тема Отг: Кунчо Грозев по Капчицата Роса...нови [re: сийка]  
Автор Aлиса ()
Публикувано04.08.99 17:44



Хайку е тристишие, като в класическото хайку трите реда имат съответно 5-7-5 срички. Идеята му в общи линии е била да снема картина на моментно състояние/емоция...

Тема Отг: опити за хай ку [re: VADER]  
Автор г-жа Смърт ()
Публикувано05.08.99 03:59



Лунна вечер духа вятър цигани отиват на театър. (преписано от стената на тоалетната на кръчма "Найлона" в Пловдив - ето, и авторските права признавам ;-)) /////////////////////////////////////////////////// това го беше "преписал" "павел" откъдето е казал, че го е. :) драго ми е да не го забравя :) прочетох го преди време в дискусията "поезия" в ГЮВЕЧ. и така: лунна вечер. духа вятър. цигани отиват на театър........

Тема Kaiser opitva haj-ku (~<><>~)нови [re: СИЙКА]  
Автор Kaiser Soze ()
Публикувано05.08.99 05:04



Rosata e kapchitsa zhivot, zhivotyt e kapchitsi v rosata, vsichko se sliva vyv edno, edna kapchitsa priteglja druga, njakolko oformjat strujka, edna strujka preliva v druga, zaedno, nerazdelimi hukvat, nadolu po listoto, nadolu po stebloto, nadolu po skalite nadolu, nadolu, p.s. (teja raboti gi ima dazhe v Yosemite...)


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.