Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:10 26.05.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Германци, германци, и още германци...нови  
Автор Св. Скромни ()
Публикувано03.08.99 18:38



Бяхме на обиколка по дивотията между Калифорния и Невада. Общо 2140 км. Практически нашето годишно пътуване по американската провинция. Дълбока провинция. Говорим къщи с външни нужници. Села от 100 човека. Или 135. Или даже гъмжащи градища от 395 човека... В някои градчета пари играят; спретнати къщета, добри земеделци и скотовъди. Примерно Топаз Сити, население 100. Други места - все едно буря минала. Буквално! Къщи разпаднали се на трески и останките буренясали... Често подобни бордеи са населени места в индиански резервати. И се нагледахме на германци! И по планините, и по пустините (то планините са си пустини), и къде ли не! Чак в Невада някои "метрополиси" от сто-двеста души спретнали местния мотел и вдигнали дойчовско знаме пред него. Значи, отворени сме за туристи. А на такива диви места "турист" значи "паралия". Ако не си оборудван с хубава кола, с портмоне да поеме пътни и инцидентни разноски - яка ти душа! Бензинът стига Ц50/литър! (Егати обирачеството! А цената от рафинерията е Ц30/литър, горе-долу!) От чужденците единствено германците имат такива парични възможности. Обяснаващи германските знамена пред всички туристически мотелчета и други забележителности в дълбоката американска дивотия. Имаше и други европейци; дойчовците бяха подкрепени от скромни бройки французи, белгийци, тук-там италианци и холандци. Имаше и мексиканци. Баш мексиканци, от Мексико, с паспорти. Мексико нали е бедна страна, да не кажа мизерна - значи някой обира парите на многолюдието. Е - видяхме кои! Пари, братче, та дрънкат! Екскурзионен кораб по Езеро Тахо. Изпълнен с около 200 туристи. Ние и дойчовците на горните палуби - зяпаме природа. 50-и-нещо мексиканци окупирали ресторанта на долната палуба - консумират. Говорим сериозна консумация! Се-ри-оз-на! Беше първият курс на корабчето за деня. То има складове за един ден продоволствия (за бар, ресторант, и прочие). След консумативните геройства на мексиканците складовете май отидоха... На връщане на кея чакаха две 2-тонни камиончета - за ново снабдяване. Говорим ново снабдяване след нашия първи за деня курс! Хотелите в Рино (Рено) - заети до дупка. Говоря за сносните хотели. Цените надути - Д45/нощ в Цирк-Цирк... Какви са тези европейци, какви са тези германци, какво е това чудо! После в Лас Вегас - и там тълпи! Екскалибур, Луксор, Ню Йорк - Ню Йорк, и Цирк-Цирк разпродадени! Фламинго-Хилтон има стаи - по Д69/нощ! (А нормата за това време на годината е Д39 - Д49.) Да, и в МГМ и Мираж имаше - по Д135/нощ. Обаче мацката на гишето много мило ми се усмихваше, и ме уверяваше в простора и други качества на тяхните стаи... Били по-точно мини-апартаменти... Та се наръбихме във Фламинго-Хилтон. И там германци! Олеле, германско нашествие! В Екскалибур и Императорската Палата си пристигаха редовните претъпкани автобусни пратки от тайванци. Китайци ли са - винаги в куп! Говорим куп, по китайски мащаб. От сто човека на горе! Но те са беднички. И се движат в групи, че да си издействат "групови намаления". Иначе дойчовците с дебелите портмонета владееха Лас Вегас. Както и Рино. Както и Тахо. И Мамутските Езера. И Йосемити Парк... Че и край Вирджиня Сити, в невадските дивотий, се пробваха да сеят злато... (Обаче аз извадих десетина златни песъчинки. Дойчовците около нас - нула! Много са припряни. Нямат ръката, значи. Така де, най-сетне и малко американско патриотично превъзходство да дръпнем, я-а!) Та беше много приятно пътуване. Човек вижда другояче себе си, и живота си, след като види колко е нищожен спрямо величието на природата. И след като види как мизерно, или поне скромно, живее една грамадна част от Америка. Още живеем с пресните спомени от пътуването.

Тема Отг: Германци, германци, и още германци...нови [re: Св. Скромни]  
Автор Григорий Нанев ()
Публикувано03.08.99 20:16



не успяхме да ги изколим до крак навремето, мамка им гадна

Тема Отг: Германци, германци, и още германци...нови [re: Св. Скромни]  
Автор CHIMSHIR ()
Публикувано03.08.99 21:49



Male, choveko, ne shta da slusham tia raboti. Samo kato prochetoh parvite ti redove i mi stana iasno kakvo shte ni opisvash v sledvashtata si chast na pismoto. Male ujas, dokato go prochetoh i vsiakash ne sam samiaz az si. Jiuvial sam tam i sam bil po dosta ot tezi mesta deto gi spomena. Sarceto mi se razdira ot omraza kam vsichko amerikansko. Osobeno sega kato mi pripomniash tia raboti. Napravo mi se vnedriha v saznanieto otnovo kato niakakvi prokleti, diavolsi natrapnichavi misli i usesahtania. Ne shta nikoga po-veche da stapia tam, ne shta da si mislia za onezi urudi amerikanski. MRAZIA GI JESTOKO, MRAZIA GI VSICHKITE, MRAZIA SASHTNOSTA IM NA JIVOT, MRAZIA IM RESTORANTITE, KASHTITE, TAPITE PUSTINNI PLANINI, KITAICITE, MEKSIKANCITE-MALE LELE DA NE GI VIJDAM NIKOGA PO-VECHE, GERMANCITE, ZAPADNO EVROPEICITE-MAMKA IM DOLNA GADNA FASHISTKA I IMPERIALISTICHESKA. DA MRAT DANO, CHUMA DA GI UMORI VSICHKITE, DA SE POGUBIAT DANO. MRAZIA IM OSTROVA ZAGUBEN-DA POTANE DANO I TE SNEGO! Male lele, brato niama da moga da se uspokoia oshte 1 sedmica pone. Male tia izchadia na ada, taz gruba i podigravatelna nevazvratima greshka na prirodata. MRAZIA GI OT DANOTO NA KOSTNIA SI MOZAK.

Тема Дупл: Отг: Германци, германци, и още германци...нови [re: Св. Скромни]  
Автор the door man ()
Публикувано03.08.99 22:44



On his way out CHIMSHIR collapsed a was taken to the hospital (ER). Tam doktora kazal: nishto mu niama, shte mu mine kato na kuche. I da ne gi vzema tolkova pri sarce.

Тема Отг: CHIMSHIRнови [re: Св. Скромни]  
Автор Григорий Нанев ()
Публикувано03.08.99 22:45



и аз така

Тема DO GRIGORII NANEVнови [re: Св. Скромни]  
Автор CHIMSHIR ()
Публикувано03.08.99 23:49



Kakvo i ti taka be Gosho?

Тема TO THE DOOR MANнови [re: Св. Скромни]  
Автор CHIMSHIR ()
Публикувано03.08.99 23:53



Chovek, kazvam ti, viarvai mi, istinska maka i mizeria si e podobno izpitanie na psihichnata mi deinost

Тема Отг: TO THE DOOR MAN [re: Св. Скромни]  
Автор Ivkata ()
Публикувано03.08.99 23:57



K`vo izkash bre,fekal s fekalite

Тема Отг: Германци, германци,нови [re: Св. Скромни]  
Автор Toni ()
Публикувано04.08.99 00:07



Deutschland uber alles!

Тема Отг: TO THE DOOR MANнови [re: Св. Скромни]  
Автор Borislav ()
Публикувано04.08.99 03:10



Zivial li si v Mexico?


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.