Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:48 21.05.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема развитието  
Автор Tatau ()
Публикувано30.07.99 03:27



Я вижте на какво твърдение попаднах. Дали някой ще може да ме убеди, че не е вярно. "Разумният човек се приспособява към средата, глупецът опитва да приспособи средата към себе си. Ето защо всеки напредък е дело на идиоти" Шоу

Тема Отг: развитиетонови [re: Tatau]  
Автор черноглед циник ()
Публикувано30.07.99 03:38



Трудно се спори с Шоу :-)

Тема Отг: развитиетонови [re: Tatau]  
Автор впечатлена ()
Публикувано30.07.99 09:41



А не е ли вярно и това, че истинският гений винаги бива обявяван за луд /поне първоначално/ ?... Поздрави

Тема Отг: развитиетонови [re: Tatau]  
Автор VADER ()
Публикувано30.07.99 10:14



progresa se dalji i na mnogo malko izvestni hora (koito ne se darjat izvrateno!), koito sistemno i uporito sa rabotili po dadena zadaca..... i, mojebi ne tolkova na razni takiva kato: Nuton, Koshi, ili Ainstain!!!!! tova koeto ne teh im e doslo naum! e stelo da doide na um i na nekoi drug, mojebi 1 godina po-kasno!!!!!

Тема Отг: развитиетонови [re: Tatau]  
Автор СИЙКА ()
Публикувано30.07.99 12:35



и аз съм го чувала това.съгласна съм. обаче мисля, че става дума не точно за ония глупаци, за които ние се сещаме, като чуем думата. идва ми наум една дума на английски, която също изначава глупак в известен смисъл - innocent. всъщност, как е в оригинал тази фраза? просто се предполага, че разумният човек е по-примирен, дори ако щете по-"корумпиран". винаги съм вярвала, че прогресът е дело на глупаци, и те никога, никога няма да получат признание.да пием за тях!!!

Тема Отг: развитиетонови [re: Tatau]  
Автор sj ()
Публикувано30.07.99 15:58



Mislja che wtorata chast na tazi misyl njama nisto obsto s pyrwata. Spored men starshno mnogo ot tehno otkritijata sa napraweni tochno ot hora koito tyrsjat nachin chowekyt da se wmesti po dobre w sredata si. S pyrwoto izrechenie sym napylno syglasen: Glupecyt se OPITWA da prisposobi sredata kam sebe si, Umnijat ne opitwa, toj go prawi. Za Vader: tochno obratnoto e: trudoljubiwijat raboti uporito no ne moje da naprawi pochti nisto "systestweno". Togawa se pojawjawa njakoj kato Kushi, Ainstain i t.n. kompjutyryt w glawata mu obrabotwa WSICHKI znanija sybrani dosega i dawa nowi izwodi. Towa sa horata koito posochwat pytja, kojto drugite prosto sledwat.

Тема Отг: развитиетонови [re: Tatau]  
Автор n!ck ()
Публикувано30.07.99 16:28



Ако погледнем прогресът като "правене на живота по-лесен и удобен" стигаме до извода, че човешкият мързел е неговата единствена предпоставка

Тема Дупл: Отг: развитието/впечатленанови [re: Tatau]  
Автор n!ck ()
Публикувано30.07.99 16:39



Ама те наистина са били малко луди

Тема Отг: развитиетонови [re: Tatau]  
Автор Григорий Нанев ()
Публикувано30.07.99 20:17



Хмм, тази мисъл ми се струва доста глупава. Животните се приспособяват към средата. Разумните същества изследват средата за да я направят годна за обитаване и/или за да се изолират от нея. Ако се приспособяваш към средата, ти ставаш зависим от нея. Колкото по-резки са промените й, толкова е по-трудно да оцелееш. Разумният моделира средата си според своите виждания, което го прави независим от нея.

Тема Дупл: Отг: развитиетонови [re: Tatau]  
Автор Bagira ()
Публикувано30.07.99 20:41



Tatau, Tatau abe ti naistina li si na 30 godini?:)))))))))))))))))


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.