Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:44 20.05.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема що за животно е феминистката?нови  
Автор Григорий Нанев ()
Публикувано25.07.99 00:11



Въпрос за мъжете - как ви се струват феминистките? Особено тези, озверелите? Бихте ли ходили с таквоз чудо? Днес отрязах една такава - хубава девойка, но доста отворена и заядлива, непрекъснато ти натяква, че е доста по-умна и по-способна от всичките мъже, дето е срещала. Отделно от всичко това - забелязвам силна тенденция към израждане на човешката раса, мама му стара. Мъжете стават все по изнежени и лигави, а жените - по-агресивни и груби. Ехх, докъде ли ще я докараме така...

Тема Отг: що за животно е феминистката?нови [re: Григорий Нанев]  
Автор vvv ()
Публикувано25.07.99 00:27



прав си Григорий. такова животно не требе да има. но пък и твоето мнение че мъжът трябва да е дивак и варварин - и него не го бива.

Тема дСОК: нРЦ: ЫН ГЮ ФХБНРМН Е ТЕЛХМХЯРЙЮРЮ?нови [re: Григорий Нанев]  
Автор Jiro ()
Публикувано25.07.99 02:04



Ave, Grigorii, napravo mi stava toplo na dushata kato te gledam kakvi temi otpochvash. I ponezhe nie horata triabva da se poddarzhame ste ti kazha che feminizmat si e chista glupost. Samiat fakt che se opitvat da dokazvat che sa po-dobri ot mazhete govori che na tia zheni neshto im kutsa. Kogato si po dobar ot niakogo to se vizhda - niama nuzhda da si go demonstrirash nastoichivo.

Тема Отг: що за животно е феминистката? [re: Григорий Нанев]  
Автор Маги ()
Публикувано25.07.99 14:36



Григ, психиатър ти трябва. И спешно.

Тема Ееех, ех... мъже...нови [re: Григорий Нанев]  
Автор Алиса ()
Публикувано26.07.99 10:59



Първо извинявам се, че се намесвам, след като въпросът е отправен към мъжете. Обаче имам мъничка забележка... Вие, мили хора, преди да правите подобен род изявления, запознали ли сте се случайно с идеите на течението феминизъм? Склонна съм да предположа, че не... Феминизмът, както и по-рано писах по тази дискусия изразява желание за равноправие между жените и мъжете... Ни-най малко не е негова идея, че жените са над мъжете, че нямат нужда от тях, че са по-добри във всяко едно отношение и прочее мили неща, за които пишете. Феминизмът дори не предполага, че жените са еднакво способни с мъжете във всички области на живота... Единственото, което се изисква, са равни <b> възможности</b>. Ще рече ако аз съм квалифициран работник, например, да получа място съответстващо на уменията ми, независимо дали съм мъж или жена... Сега ако имате нещо против горното... вече можете да разкритикувате феминистките...

Тема Отг: Съгласна...нови [re: Григорий Нанев]  
Автор Nefela ()
Публикувано26.07.99 12:17



Виж, за "израждането на човешката раса, мама му стара" спор няма. Хич.

Тема животно ли е феминистката?нови [re: Григорий Нанев]  
Автор front ()
Публикувано26.07.99 15:27



otdavna izvestna istina: dokato zenite se emancipirat, myzete se feminizirat. hich ne gi disham feministkite, prekaleno sa go udarili na seksizym. koeto ne znachi, che avtomatichno glasuvam za "zverovete", kakto niakoj nareche opredeleni tipove myze

Тема Отг: Алисанови [re: Григорий Нанев]  
Автор Григорий Нанев ()
Публикувано26.07.99 20:32



Виж, уважаема Алиса, не съм особено запознат с понятието "феминизъм" - просто *тя* се определяше за такава. От което си направих съответните изводи за феминизма. Относно "ако аз съм квалифициран работник, например, да получа място съответстващо на уменията ми, независимо дали съм мъж или жена" Ще предам простичката мисъл на един от бившите ми шефове, изключително интелигентна и колоритна личност: "Жените просто не стават за работа. Отнасят се към задълженията си без нужната сериозност - обикновено през работно време плямпат с някоя позната по телефона или редят пасиянс на компютъра. През повечето време са болни или те, или децата им. Не проявяват никакво отношение към професията си - те просто идват на работа и си отиват, без да има никакви резултати от присъствието им. Получава се така, че им плащаш заплати и болнични, а те реално ти носят само загуби..." Позовавайки се на скромния ми опит през краткия ми живот, напълно подкрепям това мнение. Искам да отбележа, че ВСЕКИ нормален и интелигентен шеф на фирма би предпочел мъж с по-ниска квалификация, отколкото жена с по-висока такава за отговорен пост в организацията си. Поздрави

Тема Дупл: Отг: Алисанови [re: Григорий Нанев]  
Автор hmm ()
Публикувано26.07.99 22:50



Хмм. Съгласен съм, пак от скромния си опит, с това което казваш. Въпреки че не всички жени и не само те.

Тема Ох, уморих се.нови [re: Григорий Нанев]  
Автор Nefela ()
Публикувано27.07.99 15:42



Докато чета вдъхновените писания малко по-нагоре най-най-първичните ми реакции искат мъничка, семпла и ефикасна вендета. Предполагам, че хилядите ми баби се събуждат в мен и напяват, че той - мъжът пак му е отпуснал края и трябва спешно да се вземат мерки. Само че дали защото срещу всяка баба стои и един дядо, за да си мерят силите или защото почвам да остарявам, или пък просто се наслушах и начетох, ама не ми се ще. Изобщо. Никак. Хич. След първия импулс, настояващ да забълвам примери от моя и не само моя живот, да извикам с пълно гърло: "На нож" и да се хвърля в отмъстителна битка, идва безразличието (нов еволюционен стадий?!). Както и да е. Животът е прекрасен. По щастливи стечения на обстоятелствата има само два пола. Иначе едва ли щеше да остава време да си говорим и на други теми. Светът бъка от свестни хора и изобщо не ми се занимава да им изчислявам статистическото съотношение според пола. На несвестните също. За спокойствието ми работи и фактът, че (О, богове, недейте!) много, ама много трябва да ми се извърти животът, че да ми стане шеф някоя "изключително интелигентна и колоритна личност" (цитатът е от ГН). Но ако все пак се случи, ще му мисля. И сигурно ще измисля. А дотогава. Може ли да се опитаме да открием и други любопитни (може би не чак толкова), вълнуващи (едва ли също толкова) и все още необсъдени различия между нас. С много надежда. Поздрави


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.