Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:51 24.09.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Преражданетонови  
Автор NIKITA ()
Публикувано24.07.99 23:11



Добре де, нали искате тема...ето ви.....може да ви се стори тъпа или скучна, ама това ми дойде наум. Вярвате ли в прераждането? Аз лично да. Споделете мнението си, само че ако отговорът е 'да' кажете защо, ако е 'не', пак кажете защо. Ако не прераждането, какво друго може да има след смъртта? Рая? Ада? Или просто нищо, едно голямо Нищо....

Тема Отг: Преражданетонови [re: NIKITA]  
Автор vvv ()
Публикувано24.07.99 23:15



какво ще стане след смъртта ? ами всеки ще разбере рано или късно. поне засега никой не се е върнал да разкаже. така че всичко е възможно.

Тема Отг: Преражданетонови [re: NIKITA]  
Автор BRAVEHEART ()
Публикувано25.07.99 01:21



Според мен, не може да няма нищо. Как така нищо? Но няма и ад или поне не е такъв какъвто го описват в библията. Какво ако по цял ден стоиш разпънат на кръст, че то ако прекараш една нощ в някоя столична циганска махала, ще ти се случат далеч по-лоши работи.Но, за съжаление и рай няма. Човек цял живот се мъчи да се усъвършенства и след това би трябвало да продължи, а ако отидеш в рая и по цял ден си клатиш краката, това няма да стане. Страшно ми допадна версията развита в един филм(даваха го по първа) за съжаление не му разбрах името. На кратко: След смъртта отиваш на съд. Там твоят адвокат и ти се стремите да докажете, че през живота си, не си бил мижитурка и винаги си успявал да преодолееш страховете си. Докато има човек, който се явява нещо като прокурор и се стреми да докаже обратното. Като адвоката, така и прокурора използват в своя защита дадени моменти от живота на човека и как той е реагирал в тях. Ако не си се справил както трябва се раждаш на ново(прераждаш се), ако ли е обратното, преминаваш в по - висша степен на развитие и съществуване. Това потвърждава моето мнение, че от земята по-голям ад няма - ако си сгафил се връщаш тук. Мисля че отговорих на въпроса: Дали вярвам в прераждането - да, може и да е истина.

Тема Дупл: Отг: Прераждането [re: NIKITA]  
Автор NIKITA ()
Публикувано25.07.99 02:21



Това имах предвид и аз BRAVEHEART! Всъщност престоят ни на земята е гадната част от духовното ни израстване. Целта е да се прераждаш през колкото се може по-голям период от време. Колкото си по-грешен и колкото повече трябва да научиш, толкова по-често си киснеш тука. Във всеки живот човек си има дадена мисия или порок който да преодолее. Земята е училището където се учим по пътя към пълното съвършенство и духовно извисяване. Абсолютно вярвам в прераждането защото наистина Нищо не може да има! N.

Тема Отг: Дупл: Отг: Преражданетонови [re: NIKITA]  
Автор Fiona ()
Публикувано26.07.99 00:00



Не вярвам в друг ад или рай, освен този, който човек носи в сърцето си. Всеки един знае за себе си Кайн ли е или е Авел... Раят и адът са тук, на земята, в този живот и ако носиш в себе си предателство, лъжа, убийство ти гориш през целия живот в ада, измъчван от собствените си съмнения, угризения, съвест...И обратно. Не вярвам в прераждането.

Тема Дупл: Fionaнови [re: NIKITA]  
Автор BRAVEHEART ()
Публикувано26.07.99 00:06



Така и не казваш какво според теб става след смъртта.

Тема Отг: Преражданетонови [re: NIKITA]  
Автор VADER ()
Публикувано26.07.99 10:07



inenno zastoto nemojes da si predstavis kakvo ste stanbe sled kato si umrial!!!!! inace estestvenno v momenta edva li moje ednoznacno da se otgovori na tozi vapros! ni az ne se sestam za nito edna logicna pricina da ima prerajdane!!!! da ne govorim za tova ce nemoje i da se dade nikakvo logicno(naucno) obiasnene kak imanno na praktika stava tova!!! vsicko opira do poniatieto dusha!!!! no kakvo e tova, i imaligo i zasto trebva da go ima, sked kato vsicko moje da se obiasni i bez nego..... ta taka...

Тема Отг: Преражданетонови [re: NIKITA]  
Автор Krasen ()
Публикувано26.07.99 11:16



Изчел съм много за прераждането. Знаеш ли например защо сме се преродили на балканския полуостров - ами защото сме най-големите грешници. Има прераждане, защото всеки ден го духаме от всякакви глупаци и некадърници, които ни скачат по нервите, а всъщност не могат да сричат.

Тема Отг: Преражданетонови [re: NIKITA]  
Автор mermaid ()
Публикувано27.07.99 22:47



Аз лично вярвам в прераждането...или така ми се иска, да го има...много би било тъжно ако след като умреш и край...и те няма никога и никъде, малко е егоистично, ама к'во да правя.Като бях малка често мислех по цяла вечер как аз ако умра на сутринта пак ще има слънце, хората ще се събудят, ще тръгнат на работа...пак ще има облаци, небе, птици и животът ще си продължи.../е това вече е много егоистично/. Вярата в прераждането според мен е като вярата в Бог, или вярваш или не. Никой не може да ти докаже, че прераждането существува, както и никой не може да ти докаже, че то не съществува...Би било хубаво да го има... но ще поживеем, ще видим;-)

Тема Дупл: Отг: Преражданетонови [re: NIKITA]  
Автор n!ck ()
Публикувано30.07.99 02:04



Съжелявам, но според мен всички оптимистични мнения по въпроса са изключително плод естествения човешки страх от смъртта.


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.