Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:21 17.06.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Дупл: Отг: Nefelaнови [re: loneliness]  
Автор Toni ()
Публикувано26.07.99 23:38



За мен осъзнаването, че човек е сам през по-голямата част от живота си показва житейска зрялост. Другото са самозаблуди. Тревожно е, обаче ако почне да се чувства самотен. Сигурен съм, че ако човек се чувства пълноценен (поне в известна степен) въобще няма да му е до самотата - нито ще има време за нея, нито подходящото настроение. Ще се съгласите, че самотата, както и любовта изискват много време и нагласа за тях. Трябва да им се отдадеш, щото ако не си предразположен - няма начин да те пипнат. Аз примерно се чувствам сам - любимата ме разочарова, хората около мен проявяват много повече слабости от нормалното, цялата работа се е смарангясала, ама не ми пука. А не ми пука щото вярвам в себе си и си държа високи критериите и амбициите си. Че тя тая самота прилича много на самосъжаление. Не търси смисъла в другите (деца, жени, приятели), а в себе си. Когато човек e силен и както казват англичаните - selfsufficient е несравнимо по-добре за него и за околните. Аз самият навремето що депресийки и меланхолични настроения съм изкарал - ама файда никаква. Така че, горе главите и се вгледайте в себе си - там има много повече отколкото предполагате и се възползвайте от него. П.П. Като споменахте инвалидност, сетете се за Стивън Хоскинс. Преди да му лепната диагнозата множествена склероза и той не е бил нещо кой зное какво. А какво е сега преценете сами (на мен не ми стига самочувствието да му давам оценки).

Тема Дупл: Отг: Дупл: Отг: Дупл: Отг: Дупл: Отг: Самотанови [re: loneliness]  
Автор Bagira ()
Публикувано27.07.99 01:26



Samotata ne e prazna.Tia ima sadarjanie.Otkrii go i tia niama da te plashi tolkova.

Тема Otg: Samotataнови [re: loneliness]  
Автор do Toni. hmm ()
Публикувано27.07.99 02:12



Hmm. Dobro izkazwane. Fajda ot stradaniata i samosazhalenieto 0, samo zaguba na vreme. A i naistina za da te pipnat triabva nishto da ne pravish, a samo tiah da chakash da dojdat. Ama kato imash 100 000 (nedenominirani :-) neshta na glavata, niama i da pripariat do teb.

Тема Дупл: Отг: Nefelaнови [re: loneliness]  
Автор Nefela ()
Публикувано27.07.99 11:18



А, чакай, чакай... Самотата да е следствие от скука? Може. Ако намираш другите за досадни и обвързването с тях за излишно. Ако смяташ, че активната страна, която изпълва със съдържание общуването, си ти. Григорий, това поетично ТИ (надявам се си разбрал) е стилистичен похват... Но застани и от другата страна. Не си ли се сблъсквал с хора, които не умеят да остават насаме със себе си. "Не умеят" е съвсем точна формулировка. Има ги навсякъде. Те като че ли имат нужда постоянно да получават "захранване" от някого извън тях. Те често са прекрасни хора, но им липсва нещо. Може би увереност, може би сили, а може би имат нетърпяща компромиси потребност от близост. Не се наемам да ги класифицирам. Но аз се разсеях. Затова на въпроса. Да, може скуката да е следствие от самота. Самотата си има своите правила за употреба. Някои я превръщат в изкуство. Други затъват в нея. За едни тя е спасение и личен избор. Но може да е и проклятие. Може би всички ние, пишейки на една и съща тема, говорим за различни неща. Поздрави на всички. Самотни, сами и не...

Тема Отг: Дупл: Отг: Nefelaнови [re: loneliness]  
Автор Григорий Нанев ()
Публикувано27.07.99 22:23



ти самотна ли си?

Тема Дупл: Отг: Дупл: Отг: Nefelaнови [re: loneliness]  
Автор Nefela ()
Публикувано28.07.99 15:08



не скучая.

Тема Отг: Самотатанови [re: loneliness]  
Автор loneliness - vvv ()
Публикувано29.07.99 23:41



да. единствено липсата на здраве смятам че наистина е по-лоша от самотата. но пък ако човек е инвалид той нищо не може да направи за да промени положението. така че това е нещо различно. самотата е нещо с което човек може да се бори (поне аз се опитвам) ужасно е когато няма резултат и осъзнаеш, че за самотата си виновен само ти. тоест това което представляваш като личност. смятам че човек не може току така да променя себе си. особено ако не е първа младост. не видях добър съвет как може да се преодолее самотата. и дали изобщо е възможно ?

Тема Самотата-по лошо енови [re: loneliness]  
Автор Deny ()
Публикувано21.09.99 16:29



По-гадно от самотата е насилието. И смъртта на някой, когото обичаш! Да не ти се случва! Поздрави: Дени


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.