Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:15 25.09.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Отг: Отг.hmmнови [re: loneliness]  
Автор Vladoo ()
Публикувано25.07.99 19:28



Е да, лошо нещо е самотата, но само ако я осъзнаваш...а ако дълго поживееш в самота, тя май престава да те измъчва, просто забравяш за нея - значи вече не е най-лошото. За най-лошото сега. Ми да опитаме с отегчението и отчаянието, а? Не са ли те?

Тема Дупл: Отг: Отг.vladoo и другитенови [re: loneliness]  
Автор Fiona ()
Публикувано25.07.99 20:13



Ами Vladoo, отегчението и отчаянието все пак са временни...както и самотата...Те са преодолими препятствия и винаги в един момент от живота на човек удоволетворението взема връх над тях, дори и само за миг. Но кажете ми, ако човек не е здрав и прав, то животът му ще е безкраен низ от нещастия, породени от това и тогава няма ли освен безумно самотен, отегчен и отчаян, той да е МЪРТЪВ за живота и за радостите в него и като ЕДИНСТВЕНА надежда и спасение да чака Смъртта? А докато човек е здрав, изборът е негов и би могъл да избегне самотата, отегчението, отчаянието... Изборът за това как да живееш е в ТВОИ ръце, а не в нечии. Нужни са само малко повече смелост и въображение, за да промениш живота си. Имам познат, който в най-хубавите си години е станал инвалид и мисля, че болка като тази да живееш живота си, зависим от всички други, но не и от себе си и всеки един ден да не се различава с нищо от предишния, както и от следващия...не знам, преценете сами.

Тема Отг: Otg: Samotataнови [re: loneliness]  
Автор Poli ()
Публикувано26.07.99 05:59



NIAMA PO LOSHO NESHTO OT SAMOTATA!!!!!! NESPODELENATA LIUBOT PONE IZPITVASH NEKVI CHUVSTVA! AA SAMOTATAAA -- NISHTO! AZ GO ZNAM OT OPIT KATO SUM SEGA V CANADA . E KAKVO DA VI KAJA TAZI SAMOTA ME UBI! ABEE VSICHKO DRUGOO NOOOOOOOO NEEEEEE I SAMOTATA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! MRAZIA TAZI DUMAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!

Тема Дупл: Отг: Otg: Samotataнови [re: loneliness]  
Автор Алиса ()
Публикувано26.07.99 11:04



Самота? Има разлика между това да си сам и това да си самотен... А принципно самотата е въпрос на личен избор....

Тема Дупл: Отг: Дупл: колега не се излагайнови [re: loneliness]  
Автор Krasen ()
Публикувано26.07.99 11:09



Сети се къде го пише - по добре сам отколкото в лоша компания

Тема Отг: Самотатанови [re: loneliness]  
Автор Nefela ()
Публикувано26.07.99 11:31



Има! Скуката. Скуката като следствие от самотата. Неспособността да запълниш поне отчасти празнотата без чужда помощ. Неумението да си си самодостатъчен поне за малко. Поне отчасти. Хей, милост, не се нахвърляйте върху мен, топлокръвни. Не говоря за тотален солипсизъм. Просто самотата не е толкова самотна ако намериш общ език със себе си. Тя може дори да е красива. Тъжно красива.

Тема za lonelinessнови [re: loneliness]  
Автор soft` ()
Публикувано26.07.99 13:19



stranna rabota.... ne moga v momenta da razsujdavam v poleto na dumite dobro i losho...niakak si se poluchava kato western useshtane....glavnia geroi v blizak plan se chuvstva samoten i tova mnogo losho v konteksta na filmovoto poslanie... bih iskal da premestia malko ploskostta na samotata... dali e tova e pozitivno ili ne e.... ne v cherno belia smisal... za men nai opasno toest obezlichavshto e bezrazlichieto...kum vsichko...bezrazlichno ti e dali shte si samoten zashtoto sled edin mig veche si zabravil....kak si se chuvstval.... kato dulug raven put prez ravnina koiato ne svurshva....

Тема Отг: za Самотатанови [re: loneliness]  
Автор NEWCOMER ()
Публикувано26.07.99 15:49



Най-страшно при нея (самотата) е когато ти стане приятелка и започнеш да се чувстваш добре в обкръжението й и не ти се иска да виждат нищо и никого. Тогава излизаш на улицата и разбираш, че е било по добре да останеш сам в къщи в нейната компания. А това е опасен навик!!!

Тема Отг: Дупл: Отг: Отг.vladoo и другитенови [re: loneliness]  
Автор Vladoo ()
Публикувано26.07.99 18:14



Здрасти Fiona, Ами честно казано и аз първо си помислих за това - да си инвалид, нещо извън теб и независимо от теб да ти пречи да си като всички останали и да те поставя в много по-неизгодна и трудна ситуация... Но после помислих още малко и .... "Изборът за това как да живееш е в ТВОИ ръце, а не в нечии. Нужни са само малко повече смелост и въображение, за да промениш живота си." Та значи, жалко наистина за твоя познат - това е много тъжно, да ти отнемат нещо толкова важно точно когато е най-важно за теб. Но в неговия случай просто е необходима много повече от "...малко повече смелост и въображение, за да промениш живота си." Пак нещата не са безвъзвратно изгубени - трябва обаче мног повече вяра и подкрепа - от себе си самия и от другите наблизо. Просто почваш една обиколка след останалите, 10 секунди задържан... Проблема е , страшното е, ако се примириш с това си положение т.е. ако се отчаеш и отчаяно не искаш да бъдеш самия себе си (опитвам се да цитирам Сьорен Киркегор от неговата "Болка за умиране" , но по-добре я вземи тази книга и се опитай да я прочетеш - аз колкото и да се старая няма да мога да ти я обясня... Чао за сега

Тема Отг: Nefelaнови [re: loneliness]  
Автор Григорий Нанев ()
Публикувано26.07.99 21:10



Мисля, че скуката не може да е следствие на самотата. Точно обратното е - самотата е следствие на скуката. А като цяло - наистина няма нищо по-гадно от скучния живот.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.