Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:55 29.05.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема характерътнови  
Автор Григорий Нанев ()
Публикувано16.07.99 21:26



Прочетено във в. "24 часа", броя от четвъртък Статия: "Откриха тайната на сексапила" "US учените обаче развенчават мита, че хората държат повече на характера на партньора, отколкото на външният му вид. Това са приказки за балъци. Всеки предпочита половинката му да е сексапилна и с кофти характер, отколкото обратното. Характерът подлежи на култивиране, а външността се коригира само със скалпел. Второто е по-трудно" Дали наистина е така? Вие как мислите?

Тема Те тези неща са сложни...нови [re: Григорий Нанев]  
Автор Св. Скромни ()
Публикувано16.07.99 21:39



Само за полово привличане - кой се интересува от характер? Но голо полово привличане семейство не прави. Там вече става оптимизация на много фактори. Да, външността е важна. Физическата и материалната. Но също характерът. Семейното възпитание. Културата. Класата. Църквата. (В САЩ религията е голям фактор.) Образованието. Та мисълта ми е, че хората са "пакетни сделки"; не можеш да отделиш една част от тях и да махнеш друга. Особено при съпружески отношения. Ако тази работа подлежеше на логика и размисъл (сиреч на наука) - светът отдавна да е забравил понятието "нещастен брак". Божия работа, чифтосването в семейство. Ще ми е интересно да видя други отзиви. Ако има такива.

Тема Отг: характерътнови [re: Григорий Нанев]  
Автор BRAVEHEART ()
Публикувано17.07.99 01:50



Първо, не съм съгласен че външността се оправя просто ей така със скалпел. Ако беше така просто всички щяхме да сме красиви, а не е така. Не знам какво важи за момчетата(това трябва да каже някое момиче), но по мои наблюдения за момичетата важи съотношението красиви:не особено красиви - едно към седем, осем. Като повтарям, че това е лично мое мнение. Не всеки характер може да бъде променен дори и малко, а да не говорим колко е трудно да се направи някоя драстична промяна. Пък и кой би си губил времето и нервите, за да промени някого освен ако наистина има сериозни намерения към този човек(примерно брак). Затова партньора не трябва да се избира нито само по външност, нито само по характер. За характера добродетелите се знаят. Докато никой не може да каже какво точно го привлича примерно в лицето на една жена.И така ако всички се привличат от същите белези от които и аз, то седем от осем жени трябва да останат стари моми. Затова смятам, че в тази статия има някаква истина и различните хората се привличат от точно определени външни белези, които са им заложени генетично. Но не е вярно, че всеки би предпочел сексапилна жена с колкото и да е кофти характер. Аз със сигурност не съм от тези, но държа и на външността. Ето ви и съдържанието на статията ако искате да коментирате: "Как ще изглежда партньорът ни е генетично предопределено още с раждането, откриха US учени. "Хората са програмирани какви черти да харесват в противоположния пол" констатира проф. Ранди Торнхил. Всеки мъж има различни предпочитания, но като цяло гените на всички си падат по дълги крака, тесен ханш и големи гърди. Що се отнася за лицето на харесвания обект - важно е то да бъде симетрично. Има мъже, които си падат по ниски жени, други пък по високи, но класиката е съотношението на ханша и талията да бъде между 65 и 67см.Мъжете със всякакви гени си падат по девойки с подобни размери. По природа силният пол харесва лица с нежни черти и сочни устни. По цял свят възприятието за сексапил е почти еднакво. Изключение правят само Турция и някои арабски страни, където генетично си падат по девойки с по-голям задник. Общо взето, ако девойката има крака 120см, гръдна обиколка 90см и ханш 65см, може да е сигурна, че мъже със всякакви гени ще си счупят краката, за да я свалят. US учените обаче развенчават мита, че хората държат повече на характера на партньора, отколкото на външния му вид. Това са приказки за балъци.Всеки предпочита половинката да е сексапилна и с кофти характер, отколкото обратното. Характерът подлежи на култивиране, а външността се коригира само със скалпел. Второто е по трудно."

Тема Отг: характерътнови [re: Григорий Нанев]  
Автор Prepatil ()
Публикувано17.07.99 17:49



Iavno e, che koito e pisal statiata ili e amatior, ili ne e bil dostatuchno pretsizen. Az sum jenen za edna krasavitsa ot 15 godini i otlichno znam, che samo s krasota ne se jivee. Ne che se oplakvam, no kogato chovek e po-mlad, ne vinagi razbira kolko e vajen ne samo charakterut, no i vuzpitanieto na partniora (i osobeno suchetanieto im). Inache ako ti triabva hubost - za kakvo ti e da se jenish izobshto?

Тема Дупл: Отг: характерътнови [re: Григорий Нанев]  
Автор Клер ()
Публикувано18.07.99 18:23



Напълно съм съгласна с мнението, че личността е "пакет" от качества, които харесваме. И наистина, дори ми се струва, че неща като образование, възпитание, сходни интереси и обща среда, са по-важни дори и от характера. За себе си мисля, че , колкото и добър и привлекателен да е някой мъж, ако е необразован или го чувствам по-ниско от себе си в социално отношение, не бих го харесала. Но, трябва да призная, че ми се е случвало да хлътвам по човек, който е много готин и секси, с пълното съзнание, че по характер е неподходящ за мен. Но и той дори беше образован и беше от адекватна на моята социална среда. Иначе, според мен, статията е много глупава. Първо имате ли представа, какво значи 65 см ханш /стига да не е грешка при набирането/ - та дори и Наоми Кембъл има поне 88 см. Второ не съм съгласна, че моделът на красота, както за жените, така и за мъжете е общ. Смятам, че той се налага от модата и по-специално от индустрията. В момента хомосексуалистите - дизайнери, които доминират, налагат образа на жената - момче - с тесен ханш, малки гърди, плоска и без оформена талия. Смятам, че, ако има общ модел за женска или мъжка красота, то той е вроден и очертан от инстинкта за продължаване на рода. Т.е. търсиш подходящ индивид от противоположния пол, който да може да ти направи хубави деца или пък да износи и роди хубави деца. А и още нещо - от наблюдения знам, че лицето е по-важно от фигурата. Ако някой има хубаво лице и не до там красива фигура е по-харесван, отколкото някой грозник или грозница със съвършени пропорции. Бре! Написах цял ферман! Дано не ви е домързяло да го четете!

Тема Отг: Клернови [re: Григорий Нанев]  
Автор Григорий Нанев ()
Публикувано18.07.99 21:01



Беше интересно, Клер. Но каквото и да се говори и каквото и да се пише - грозните хора са обречени на самота.

Тема Отг: за Клернови [re: Григорий Нанев]  
Автор BRAVEHEART ()
Публикувано18.07.99 21:34



Пишеш, че искаш да е от адекватна на твоята социална среда. Т.е. друго яче казано искаш да ти е по джоба. Значи, не би харесала някой много по- богат или много по-беден от теб. Така ли е, или аз не съм те разбрал правилно? Защото да е от твоята социална среда означава точно това.

Тема Отг.: За Смело сърценови [re: Григорий Нанев]  
Автор Клер ()
Публикувано18.07.99 22:25



Социалната среда означава не само пари, а въобще средата, в която се движиш. Например: Един барман може да има повече пари от мен, което не означава, че е от по-висока социална среда. Социалната среда включва - образование, интереси, начин на живот и др. подобни неща.

Тема Отг.:За Григорий Наневнови [re: Григорий Нанев]  
Автор Клер ()
Публикувано18.07.99 22:28



Някъде пак тук, но по друга тема, бях писала, че външността няма кой знае колко общо със самотата. Познавам по-грозни от мен хора, които се чувстват доста по-конфортно от мен. Понякога хубостта е бариера между теб и хората. А ако е съчетана и с ум и успехи в кариерата - може да се окаже пагубна за една жена. Само един истински смел мъж, който няма комплекси, може да си позволи да има до себе си хубава, умна и успяла жена. А такива не се срещат често, повярвай ми. Но както и да е, това е съвсем друга тема.

Тема Отг: Отг.:За Григорий Наневнови [re: Григорий Нанев]  
Автор Григорий Нанев ()
Публикувано18.07.99 22:37



Съгласен съм с теб, но не мислиш ли, че една хубава жена би желала да има до себе си един също така хубав мъж?


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.