Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:56 28.06.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема kavalerstvotoнови  
Автор karry ()
Публикувано10.07.99 17:18



sashtestvuva li vaobshte to? na kakva pochva e? vazpitanie ili jelanie? Vie mujete samo na svoiata polovinka li ste kavaler? i zashto? ochakvam s netarpenie otgovorite vi a Vie jenite kak se chuvtvate kogato vi kavalerstvat? kakvo mnenie imate za mujat kogato go pravi?

Тема Отг: kavalerstvotoнови [re: karry]  
Автор черноглед циник ()
Публикувано10.07.99 21:16



Най-важно е доброто възпитание и взаимното уважение между мъжа<----->жената. Ако това се възприема като кавалерство, добре. Така например за мен има ситуации, в които действам без да се замислям и без да влагам някакъв подтекст в това - не може да гледаш, когато момичето мъкне някакъв тежък багаж или да го оставиш да се прибира само в късните часове. За това пък други типични прояви на "кавалерство" според мен са предимно показни - поддържане на палто, отваряне на врати и пр. Но това е лично мнение.

Тема Дупл: Отг: kavalerstvotoнови [re: karry]  
Автор Stoian ()
Публикувано10.07.99 22:46



Za da ima kavaleri bi triabvalo da ima i dami.Smiatam se za kavaler no kak da kavalerstvas na "zena" koiato psuva kato ........

Тема Отг: Дупл: Отг: kavalerstvotoнови [re: karry]  
Автор BRAVEHEART ()
Публикувано11.07.99 01:30



Мъжът трябва да бъде кавалер. Но кавалерстването е нещо като глазура, само повърхността на айзберга. Сигурен съм, момичета, че предпочитате за приятел някой, който е винаги честен и искрен, но му се случва да забрави да подаде ръка докато слизате от автобуса(както понякога ми се случва и на мен), пред някой изтънчен лицемер и лъжец. По въпроса - дали момчето трябва да кавалерства само на приятелката си - не, не трябва. Но ми се е случвало наивно момиче да възприеме кавалерските жестове като нещо повече и накрая се стигна до неловка ситуация. Като това момиче изкара нещата така, че все едно аз едва ли не съм я преластил, а после съм я предал и ми се разсърди. Ако се бях държал по-неочтиво едва ли щеше да се стигне до там. Така, че и този въпрос не е с еднозначен отговор. П.П. За щастие след известно време момичето осъзна, че вината не е в мен и сега сме пак много добри приятели като преди.

Тема bravo tsinik :-) poddyrjamнови [re: karry]  
Автор georgig ()
Публикувано11.07.99 12:30



syshto taka redno bi bilo momicheto da kavalerstva na momcheto

Тема ако ти си черноглед, не знам кой е белогледнови [re: karry]  
Автор смарагда ()
Публикувано11.07.99 13:06



направо те заобичвам... постепенно.

Тема Отг: Дупл: Отг: kavalerstvoto, стояне,нови [re: karry]  
Автор смарагда ()
Публикувано11.07.99 13:09



ами защо псува, питал ли си се? може да е видяла от тебе, от баща си , или кой знае? важното е някой да започне пръв, нали?

Тема Отг: bravo tsinik :-) poddyrjamнови [re: karry]  
Автор смарагда ()
Публикувано11.07.99 13:12



това, в най общи линии, пък го поддържам аз. прочее - наясно ли си какво значи кавалер ;)

Тема Отг: kavalerstvotoнови [re: karry]  
Автор ''' ()
Публикувано11.07.99 15:18



Имам малко по-особено мнение по тази тема. Не знам какво точно повечето от вас разбират под "кавалерство", но за мен то значи следното: "да помогнеш с жест или отношение на някой (независимо дали мъж, или жена)". Корените на това, че е възприето то да се прилага по-често от мъж към жена предполагам трябва да се търсят във вековете преди нас, когато дамите са ходели с дълги рокли, стегнати корсети и т.н. Ами представи си една такава дама слиза от файтон, например. Ами ако се оплете във всичките си фусти и фльонги?! И ето - в този момент се появява г-н Кавалера и я "спасява" от една евентуално не много красива и "женствена" гледка (имам предвид, ако тя падне). В днешно време според мен нещата не стоят точно така. Повечето жени не се чувстват толкова безпомощни. Изключение според мен правят жените, които на всяка цена сляпо следват разни моди от типа на: много тясна, или много къса пола; обувки със огромни и неудобни платформи, маникюр толкова дълъг, че практически не можеш да си използваш ръцете за почти никаква дейност... и т.н. - мога да продължа изброяването до безкрайност. Ами жена в подобен вид и състояние определено през повечето време ще се чувства "безпомощна", (а на мен ми изглежда направо смешна). Е, как да няма нужда от някой, който да й кавалерства! Първо се докарват до състояние на маймуни, после се оплакват, че имат нужда от някой, който да им помага, докато са в това си състояние. В случая не говорим за помощ от типа на някой да ти носи по-тежката чанта, или да ти помогне, ако ти се налага да слизаш от височина метър-метър и половина (случват се и такива ситуации, нали?). Какво имам предвид като казвам, че не е задължително "кавалерството" да се прилага непременно от мъж към жена - аз например, винаги когато се движа с майка си й кавалерствам и на нея й е приятно. Това прави ли ме "мъжествена"? Ами според мен - не. Надявам се, че в такъв момент изглеждам просто отзивчива. Някои термини според мен са просто лексически неправилно съставени. Случая ми напомня за училище, когато учихме за Валентина Терешкова и затова, че при полета си тя е проявила "смелост и мъжество". Ами - смешно, нали? Трябва ли думата за всяко положително качество да съдържа "мъж" или "кавалер" във корена си?

Тема Дупл: Отг: bravo tsinik :-) poddyrjamнови [re: karry]  
Автор georgig ()
Публикувано13.07.99 21:59



prochee - bezsmislen etiket ;o))


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.