Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:09 19.04.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Отг: до тъп № 1нови  
Автор таня ()
Публикувано26.05.99 22:28



Драги "тъп № 1", Ще ти отговора последователно на последните въпроси: 1. Години - 41 2.Грижа се и издържам лично две мои деца /едното студент, а другото на 2 години/, подпомагам трима пенсионери /плащам им 100 % сметките за ток и парно, а на моята майка и за телефон и кабелна телевизия и им давам пари да свържат бюджета/, издържам две кучета в момента /бяха три, но едното ми го откраднаха/. 3. От 1993 г. плащам значителни суми за "ДОД"/сега се нарича данък за облагане на физическите лица/, като пример за 1997 и 1998 г. те са порядъка на 22 млн. лв. годишно, реално платени и в срок, а и предишните години са от този порядък /преизчислено в германски марки/. 4.Аз съм един много зает човек и кучетата по улиците нито, ме плашат нито ме дразнят и им обръщам внимание когато им давам храна. Затова не мога да разбера хората, които са се съсредоточили в тези животни и са решили да ги избият/като пример - майка ми няколко пъти са я хапали такива "подивели" кучето, но любовта й към тях не се е разколебала ни най-малко- и до ден днешен ги храни/. 5.След като обичам кучетата и животните не мразя и хората, просто на тези, които са безмислено агресивни смятам, че не си струва да им се обръща внимание. 6. Проблемът с "подивелите" кучета според мен може да се реши единствено с приюти, кастриране и "осиновяване" от хора. За нещастие държавата ни още не отделя необходимите средства за този проблем, но според мен с времето и този проблем ще се реши.

Тема Дупл: Отг: до тъп № 1 [re: таня]  
Автор Бриджит Бардо ()
Публикувано26.05.99 23:09



Е, аз смятам, че с това Таня отговори на всичко... Нали?

Тема Дупл: Отг: до тъп № 1нови [re: таня]  
Автор тъп N.1 ()
Публикувано27.05.99 01:07



Драга Таня, (а също и другите могат да четат) Бях решил да не пиша повече по този въпрос ето, ще се включа пак, най малко за да ти благодаря за отговора. Не мога да не призная че съм малко изненадан от това което казваш за себе си, в смисъл очаквах друго, но както и да е. По принцип нямам навик да задавам милиционерски въпроси, но при тези диалози, основното което ме раздразни е че изказванивта на доста хора се състояха основно в раздаване на квалификации на останалите, като раздразнението ми не идваше от това че някой ми казал тъп или умен, или ме напсувал (никой не ме напсува). Липса на диалогичност ми се вижда страшна. Затова помислих че вие с Бриджит сте две твърде млади дами с присъщата за тази възраст революционност на духа. В това няма нищо лошо, както вярвам ще се съгласиш с мен младостта и времето са две от най-ценните неща на този свят. Простете че пак ще дам този пример, но когато Бриджит ми казва че съм тъп, аз не го възприемам като обида, а смятам че тя в следствие на някакви изходни данни и някакви мозъчни процеси е достигнала до този извод и просто ми го съобщава с цел да взема мерки и да се поправя. Добре, но тя няма изходните данни, пък достигнала до извод, който значи има вероятност около 50% да не е верен. Понякога човек може много да си изпати от неверни умозаключения, например да мислищ някой че ти е най-добрият приятел, а той – цак балтииката в гърба. Има една такава мисъл, “Войната е изкуство на заблудата, ако си слаб, покажи сила, ако си силен покажи слабост, тежко му на който се заблуди”, това разбирате че може да се отнесе до доста житейски ситуации. Та минимизирайте се заблудите, но аз знам че всъщност вие не сте се заблудили. Но ето че много се отплеснах, което вярвам пък че ще бъде оценено от тези на които не им се чете за кучета. Аз съм човек който по една или друга причина не отглежда куче, нито пък храня тези които срещам по улицата, но не от стиснатост, а защото смятам че така трябва. Кучетата, така да се каже влязоха с взлом в живота ми, нито съм ги искал, нито съм им правил нещо добро или лошо , нито съм им обръшал внимание. Просто един ден се огледах и забелязах че градският пейзаж се състои предимно от боклукчииски кофи и паркирали по тротоарите, кучета движещи се между тях, и тук таме лайненца. Някъде по това време станаха и тези работи за които разказвах по преди. Сега напоследък разбирам от вас и от другаде че за това положение сме виновни всички (тоест и аз)- виж какво и писал lion например. Това не мога да го приема. Ей богу не го разбирам това, аз пък защо? Дъщеря ми и тя ли? Тук се изговориха маса глупости като например че т. нар. “кучелюбци” се представят за защитници на целия животински мири автоматично причислиха “некучекюбците” към противниковия лагер – т. е. не търпиш кучето да ти пикае по вратата, значи лош човек си, не обичаш животните, къде е логиката – няма я. Затова разправих за ловджиите, което си е един позор. Мога и други неща да разкажа за хора с кучета – не се наежвайте, не сте вие, други хора. Но такава връзка “не ще кучета” = “лош човек” или “има куче = добър човек” няма. Lion и други ми казваха че търся удовлетворение или възмездие, или облекчение в това дето ще тровя кучета, ами не е вярно, нищо такова не търся, даже съм сигурен че после ще ми е страшно зле и ще го помня цял живот, няма да се гордея с това по скоро напротив. Но това е което виждам като едно решение. Даже сигурно ще се мразя за това, но какъв е вариантът. Търпи, търпи търпи. Ти гледаш кучета, майка ти гледа, храни бездомните, хубаво – ваша си работа, а къде е МОЕТО ПРАВО НА ЛИЧЕН ИЗБОР. Защо ми натрапвате своя? Държавата трябвало да отделя пари за бездомните кучета, защо пък, толкова ли си надви на разходите тази държава и кога ще стане тая, когато дойде комунизмът? А дотогава. И едно цитатче – показателно според мен: “не мога да разбера хората, които са се съсредоточили в тези животни”, мисля че тук визираш мен и ми е странно ти която гледаш две кучета и храниш тези по улицата, да смяташ че примерно аз, който не ща да виждам кучета, съм се “съсредоточил” в тях, ами това не е ли типичен пример за крадеца вика дръжте крадеца. Навсякъде тръгнали кучета, а който каже нещо получава съвети да “гледа по широко на нещата”, това в най добрия случай. Добре де свършвам, и който мисли да ми казва нещо, моля ви нека мисълта му да не се развива в следната последователност: ти си такъв, ти си онакъв, ти мислиш това, ти мислиш обичаш (мразиш) онова. Ще ми позволите аз да зная по добре какво обичм и какво не мисля. Кажете някоя своя мисъл, разкажете нещо, задайте въпрос, по дяволите как си общувате с приятелите. Това цялото го пиша не с надеждата че ще ви променя, ако разберете че има и такава гледна точка, това е предостатъчно. А псевдонимът ТЪП ми хареса, напомня ми за един стар филм “Любимец 13”, там имаше един “Тъпият от Русе”, а Парцалев беше “Смачканият от Пловдив”.

Тема Дупл: Отг: до тъп № 1нови [re: таня]  
Автор Jordan ()
Публикувано27.05.99 03:06



Ало маце!!! Ти чуваш ли се бе ! ??? Ако толкова искаш да спасиш бездомните кучета от улицата и имаш толкова много пари - тогава вземи им построй един приют и си ги гледкай колкото си искаш ! Аз съм за унищожаването им !!!

Тема Дупл: Отг: до тъп № 1нови [re: таня]  
Автор Jordan ()
Публикувано27.05.99 03:06



Ало маце!!! Ти чуваш ли се бе ! ??? Ако толкова искаш да спасиш бездомните кучета от улицата и имаш толкова много пари - тогава вземи им построй един приют и си ги гледкай колкото си искаш ! Аз съм за унищожаването им !!!

Тема Отг: Дупл: Отг: до тъп № 1нови [re: таня]  
Автор lion ()
Публикувано27.05.99 22:15



По въпроса на тъп.Май много умен се искарваш като говориш толкова много за едно и също.А и се засягаш толкова много.Но щом си цивилизовано момче с разбиране за нормалнен и чист град пък без да има пари нещо много си се заблудил.Вземи си един адвокат и осъди бездомните кучета.Но май теб ще те осъдят за това.И като ги отровите искам да знам само едно.Кучето повръща кръв и пяна.Пада в храстите и умира.Ти ще отидеш ли след това да го вдигнеш оттам и да го исхвърлиш.Или ще започне да се разлага като много други.Смрад на мърша.Много е хубаво.

Тема Дупл: Отг: до пича Jordanнови [re: таня]  
Автор lion ()
Публикувано27.05.99 22:20



Ние защитниците на беззащитните не можем да ги нахраним всички,но и вие нахапаните неможете да ги отровите всичките.Така че проблема няма да ви се разреши.Сори много.АКО БЯХ КУЧЕ МНОГО ХОРА БИХ УХАПАЛ.

Тема Отг: Дупл: Отг: до тъп № 1нови [re: таня]  
Автор таня ()
Публикувано27.05.99 22:36



Драги Тъп №1, Имам няколко уточнения: 1.Не си мисли, че аз и майка ми ходим по улиците преднамерено, за да храним кучетата. Просто ако остане нещо от нашите кучета, ние вместо да го хвърляме го даваме на тези, които живеят около блоковете ни. Също така не мога да устоя на погледа на куче към мен, ако държа някаква храна в ръката си.Смятам, че с това не натрапвам на никого кучетата. 2. Предположението ти , че ако дочакаме комунизма ще се реши този въпрос е правилно, защото, когато се строеше комунизма у нас - кучетата се избиваха поголовно. 3. Не отричам, че е отвратително да се движим между лайна по улиците, но се движим и мужду всякакви битови отпадъци, изхвърлени от хората. А кой трябва да чисти улиците? Как би реагирал на хората, които си изхвърлят боклуците през прозореца? За какво ние в тази държава плащаме данъци? Държавата печели от нашия бизнес, дори от факта, че живееш и дишаш въздух в пъти повече от теб самия. Е тогава , след като си плащаш почтено, не си длъжен изпълняваш функциите й /имам предвид не особено умното предложение към мен от Jordan да построя приют/. 4. Ти мислиш за кучетата само негативно, но предполагам, че поне си чувал нещичко и за положителното им влияние върху хората. Много съжалявам , че куче е ухапало дъщеря ти.

Тема Дупл: Отг: Дупл: Отг: до тъп № 1нови [re: таня]  
Автор emilski ()
Публикувано27.05.99 22:54



Не знам дали кучетата имат положително влияние върху хората, но със сигурност хората имат отрицателно влияние върху кучетата. Всичките ми познати с кучета (а те са около 10-тина) са ги моделирали като точни свои копия. Зъл стопанин - зло куче, добър стопанин - добро куче. Наблюдавайки поведението на кучето, аз мога да си направя важни и до голяма степен верни изводи и за характера на стопанина му.

Тема Дупл: Отг: до тъп № 1нови [re: таня]  
Автор Muu. Muu. Muuuuuuu ()
Публикувано30.05.99 00:46



Draga tanq ti da ne si sluchajno majka Tereza.


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.