Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:44 07.06.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Пишмангрекинови [re: pishmangreek]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано17.10.20 00:13



Нотариусното подписване е в края на октомври. Днес задействах финансирането с приоритет. Също днес получих драфт на договора за покупка. Написали само моите имена а моя приятел го забравили



Има и още промени, които искаме да напишат — например собственика да довърши някои дреболии по започнати обновявания. Например да сложи прага на входната врата (който е там и е нов, но не е залепен)

Ние нямаме време да се занимаваме със строежи, защото ходим на работа.
Иначе и тук има брокери, които имат такъв концепт, но е малко по-различно.
Те не купуват имотите за да ги санират, тъй като при нас има “спекулативен данък”, който може да се избегне ако човек сам обитава имота и после го продаде, или ако изчака 10 г и тогава да продава.
Тукашните правят това саниране в процеса на продаването по поръчка на новия собственик.

Оф за тоя басейн ще трябва да доведа някой да го види. Като бях втория път там, видях че има скиммер, ама той е малко по-различен и е много малък за тоя басейн.

В момента се занимаваме с мебелите, но мисля че искам или не, трябва да се захващам и с басейна пар алелно с другата работа по местенето и обзавеждането.

Една колежка също сега купи къща, но от тия залепените за съседите. Ще трябва да изкъртят всичко вътре + да слагат трифазно електричество.
Отгоре на това съседите са им пенсионери. Единия има куче, което си свършило работатта в градината им
Отгоре на това тия залепнали къщи са построени на един парцел и при смяна на собственика всичките 20 съседа трябвало да подписват че са съгласни. И това в гетото. Понякога се чудя къде й е акъла.



Тема Re: Пишмангрекинови [re: pishmangreek]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано27.10.20 18:07



Разбрах къде има осветление


По ръба на покрива, на фасадата.
Басейна не е осветен, както за съжаление подозирах.
Обаче открих един сет лампи, които се закрепят с гайка с крила т.е. на ръка и стават за ръба на тоя басейн.

Ето снимки — външния е новия в новата къща.
Когато бях там скиммера беше покрит и не съм го видяла, втория път при посещението го видях.
Струва ми се много малък за тоя размер басейн.
Виж долу снимката на скимера, басейна е със сходна големина.

Забравих да питам брокерката — колко е дълбок басейна.
Може да е плитък затова да е такъв, ама това не е от голямо значение, като имаш предвид че ние нямахме намерение да имаме външен басейн, но виж сега и това трябва да градинарствам.









Тема Re: Пишмангрекинови [re: Deern]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано25.11.20 21:35



Преди малко бяхме в къщата. Басейна е 8 метра х 4 м и 1,5 м дълбок.

Предаването на ключовете следващата седмица.
Ако всичко върви поплан, че се местим в първия уикенд на декември.
До сега съм опаковала самo половината ни чаши в 4 големи картона.

Когато човек се мести, осъзнава колко багаж има.





Тема Re: Пишмангрекинови [re: Deern]  
Автор pishmangreek (новак)
Публикувано09.12.20 16:20



Много приятна форма и прилично оформление около басейна.
Честито! Със здраве да си ползвате имота.
Басейна има предпоставки в зимния сезон да го затворите с балон, но не съм сигурна доколко е рентабилно като разход на енергия.

За да е със стълба, а не със стъпала като моя,
дълбочината ще е над 1,70 м.

Моят при стъпалата е 1,10, а в другия край 1,50. Не става за гмуркане, но става за игри належащи стъпване по дъното.



Тема Re: Пишмангрекинови [re: Deern]  
Автор pishmangreek (новак)
Публикувано09.12.20 16:52



Когато човек се мести, осъзнава колко багаж има.

И колко има за изхвърляне. ;) :)

Надявам се, че вече сте се нанесли и ще посрещнете Новата 2021 в новия дом.

––––––––––––––––––

И аз да ти се похваля. Купих си за инвестиция един апартамент в София, 2 спални, хол с кухня, една баня с wc, мазе и паркомясто в любимия квартал в който съм живяла 10 години и си бях изпопродала всичките апартаменти (панелки) за да се отърва от тях.
Това е чисто новичко пред акт 16. Чака ме голям "чеп" и пътуване между Пловдив и София след като получа правото на ползване (акт 16), щото тук новите жилища се продават на шпакловка и замазка. Нямат даже интериорни врати. Много довършителни работи и разправии с майстори. Голяма част от мебелите трябва да са индивидуален проект, понеже двете спални са със скосявания. Апартамента е на 5 от 7, но архитектурата на сградата е такава, че спалните и балконите се явяват последен етаж. Ще трябва да прибегна до фирма интериорен дизайн с мебели по поръчка.



Тема Re: Пишмангрекинови [re: pishmangreek]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано09.12.20 17:48



Мерси, горе ми писа за топлението, ама аз заобикалям тая тема когато мояприятел спомене.



Това не става в тоя басейн (поне не варианта който познавам аз) и е една огромна дупка за разходи.

Казах му като дойде време за външната сауна, ще видим дали му трябва отоплен външен !!!!! басейн.



Тема Re: Пишмангрекинови [re: pishmangreek]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано09.12.20 18:01



Не ме питай за местенето, в момента живея “из от картон”



Еха, яко ама нали е инвестиция, или имаш предвид че заради довършителните работи ще трябва да пътуваш Пловдив-София?

Не бързай с мебелите, изчакай да станат стените окончателно и после виж дали можеш да сложиш система-рафтове.

Дъщерята горе също има такива стени и за там има мебели, които се състоят от кубове. Някои са с витрини, някои само шкафове, чекмеджета, а други са просто рафтове.
Слагат се според това как е стената, има ги даже в Икеа. За юноши е ок.

Kallax се казват там, кубовете можеш да ги купиш и отделно.






Тема Някоинови [re: Deern]  
Автор Buduhcko npace (старо куче)
Публикувано10.12.20 02:32



цял живот не се учите :)



Тема Re: Пишмангрекинови [re: Deern]  
Автор pishmangreek (новак)
Публикувано26.12.20 20:44



Аз харесвам много неща в икеа и често в много от жилищата си съм оформяла дизайна с техни мебели. Евтини и лесносглобяеми, в същото време ефектни. Никога не съм поръчвала икеец да ми ги сглобява.

Обаче тук е различно. Двете спални на апартамента са супер нестандартни форми заради скосяванията, които са от 2,7 м. в най-високата част на 0 м. в най-ниската.
За това жилище ще трябват индивидуални решения от специалисти по интериорния дизайн за да има максимално използване на квадратурата на стаите, дори в най-ниските части.



Тема :)нови [re: Deern]  
Автор pishmangreek (новак)
Публикувано26.12.20 21:05



Не ме питай за местенето, в момента живея “из от картон”


Напомни ми за две от местенията ми – от Атина в София и 20 месеца по-късно от София в Пловдив.
За първото бях отседнала в хотел и като дойде багажа в рамките на месец успях да разопаковам и поставя нещата на местата им. Само една нощ спах на диван докато си сглобя леглото. Тогава един клубар много ми помогна! Да е жив и здрав!

При второто докато префасонирах интериора на двегодишна къща около Пловдив, спях на матрак на пода и всичките ми вещи бяха в кашони а децата при баща ми във Варна за 2 месеца. :) Това беше кошмара ми!

Тези перипетии преминах на възраст далеч по-голяма от твоята и с 3 деца овесени на моя врат. Баща им участва в "комедията" само със средства. Обикновено липсва.
Беше ATM.
––––––––––––––
Ти си все още млада и ще се оправиш. :)


Весело посрещане на Новата 2021! Дано е по-благосклонна към човечеството!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.