Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:17 20.06.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: :)нови [re: pishmangreek]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано27.12.20 17:57



Хехехе за тия местения човек трябва да носи на разхвърляно.


Аз май мога всякак, не изпадам в паника, ако цялата къща е в картони.

п.п. Това местене в друга държава е кошмар.
Обема на багажа няма чаак толкова голямо значение (когато вече е опакован и натоварен) но броя на чупливите неща — чаши, чинии, лампи, огледала, картини е от голямо значение.

Ок, чаши и чинии и т.н. може да купиш нови на място. (в повечето случаи), но ако има уникални неща, които няма как да купиш, а трябва да се карат с кола, е голям проблем.



Тема Re: :)нови [re: Deern]  
Автор pishmangreek (новак)
Публикувано02.01.21 05:10



От Гърция се изнесохме с един TIR багаж. Преди да дойде ходих по улицата в Драгалевци да разчиствам паркираните коли за да отворя път за тира.
Бяхме наели фирма в Гърция да ни пакетира и транспортира багажа. Потрошиха се неща които сами си бяхме пакетирали. Каквото беше опаковано от фирмата не даде фира.
Чепа беше тук в България при преместването от София в Пловдив. Няма такива услуги като в Гърция. Трябваше да опаковаме всичко сами. Добре, че мъжът ми беше предвидливо запазил опаковачни материали та имаше с какво да опаковаме.



Тема Re: :)нови [re: pishmangreek]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано02.01.21 19:51



Хехехе мъжа ти трябва да е уру в опаковането, но вероятно не е имал време



Ние унас двамата сме със знания за опаковане, но за сега само аз имах повече време да опаковам — или да речем, че опаковането на чаши и чинии + моите неща е моя работа.

До сега са се чупили само тифани-огледала и то не при местенето, а когато ги взимахме да ги занесем унас. Не можа да стинге до нас и го върнахме даго оправят.
Другото огледало има една малка пукнатина в единия ъгъл, а на второто единия ъгъл тотално се огъна във вратата на колата, но го оправиха.

Следващата седмица сме поръчали боклук за стари мебели. И старата пералня + 2 матрака, принтера, килим и лампи ще се хвърлят.
Не знам как ще мъкнем дивана и пералнята с моя приятел.
Той може да ги носи, но са големи и ше трябва да му помагам.

Ако не успея, тогава ще викаме приятеля на сестра му.

Не сме виждали роднини тая година, заради корона.
Поне за мъкнене на стари мебели да се видим.



Тема Re: Пишмангрекинови [re: Deern]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано03.02.21 20:02



басимамата тук всичко е замръзнало.
Сняг и лед.

. През уикенда обезледяване басейна, замръзва всеки ден. Мисля че фолиото ще трябва да се сменя. Като източвахме част от водата, видях че има петна, които не са мръсни, а мисля че са от повреда.
На пролет ще видим.

Утре ще сменям регистрацията, ще хвърлям котва официално.

И техника най-сетне ще ни премести интернета на новия адрес.

Рапорт даден.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.