Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:12 16.04.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Айденови  
Автор coffeemate ()
Публикувано03.10.16 21:30



Моето мнение е, че всички ще умрем. Вие на какво мнение сте по темата?

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: Айденови [re: coffeemate]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано03.10.16 23:50



Разговарял съм с баба ми - достойна за уважение жена на 84 - на тази тема, и според нея човек се преражда след смъртта. Прадядо ми, нейният баща, малко преди да почине, е твърдял, че идват отгоре да го приберат.

От друга страна другата ми баба, която почина на 79 от остра сърдечна недостатъчност (цял живот е имала наполовина функциониращ бял дроб или нещо такова) с тумор в мозъка, умря в адски страхове (повтаряше "умирааам, умирам") и всички бяхме безпомощни срещу нейната агония.

Има огромно значение как, по какъв начин и от какво, ще загине човек, за това какъв отпечатък ще остави в съзнанието на поколенията. Например, все още живата ми баба, когато съм разговарял с нея, казваше, че иска да умре в съня си. Склонен съм да споделям нейното мнение.

Бих искал да почина в нормален, интересен сън; не в кошмар, мразя кошмарите. Искам да почина по време на сън, в който аз съм член на мисия до Марс, като самата смърт да бъде на самата планета след обстойно изследване на марсианската повърхност.

Или пък като учен на земята по време на такава мисия. Нямам особени претенции, стига да е по време на сън, който е щастлив.

Не знам дали знаете, но за някои хора житейският път приключва изключително кошмарно, като в същински ад. Говоря за убийствата на мексиканските наркокартели и прочее страхотии.

Иначе да, няма как да не съм на твоето мнение, ние действително всички ще умрем и това е тъжно, защото няма да има как да наблюдаваме еволюцията на земята, а животът се оказва дяворски интересен. Примерно, какъв ли бил животът след сто години? А след хиляда? Десет хиляди?

Само заради подобни въпроси (най-малкото) си заслужава да живее човек. Не разбирам хората, които скачат от блоковете както и тези, които рискуват живота си пияни в местности като Огънчето край Камен Бряг - място, на което има поне три паметни плочи на паднали от скалите човеци.



Тема Re: Айденови [re: Nuke Dukem]  
Автор coffeemate ()
Публикувано07.10.16 07:38



А според мен, умирането е като да ти затворят клуба и да се преместиш в друг клуб



А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: Айденови [re: coffeemate]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано09.10.16 06:27



Умирането е като да ти отнемат випчето заради изказано мнение, че пролетното време е сезонът на горилите, които се борят за женска, хахаха.

Е, кажи ми, не е ли кенеф?

Пп: Кандидатът за президент на република България Митьо Пищова, заедно с неговият кандидат за вицепрезидент Радо Шишарката, са изкарали по 90 точки на тест за интелигентност от Менса... 90 точки на IQ тест? Легендарна простотия.

Мнението ми е, че IQ тестът за кандидат-президент трябва да е задължителен и всичкото умнствен беднотор с амбиции да помага на народа, и резултат под 125 (минимум), да ходи обратно в учебните институции. Срам и позор са тези двамката, и това е най-малкото!

Редактирано от Nuke Dukem на 09.10.16 07:05.



Тема Re: Айденови [re: Nuke Dukem]  
Автор coffeemate ()
Публикувано09.10.16 11:09



Оукей, обаче остава Въпросът: как се стигна до това положение? Стъпка по стъпка и само децата са невинни.

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: Айде [re: coffeemate]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано09.10.16 18:35



До това положение се стигна заради "аутсорсването" на "мозъци" в САЩ, Германия, Англия, и др.. С други думи, умните и кадърни хора емигрираха в търсене на по-добър живот, а тук остана "плявата", от която в момента си търсим президент.

Редактирано от Nuke Dukem на 09.10.16 18:53.



Тема Re: Айденови [re: coffeemate]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано28.10.16 13:43



Всички ще умрем да,но е важно как ще ни запомнят хората които са ни познавали.
Не толкова какво сме постигнали,а що за хора сме били.


Учудвам се защо тук във вашето мнение никой не пише?Както и в приятели.
Време е да се поразработят тези два клуба.Ще гледам да започна да ги разработвам и съживявам.Има прекалено много пустеещи клубове.


Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: Айденови [re: Nuke Dukem]  
Автор coffeemate ()
Публикувано04.12.16 00:19



Четох един виц скоро. Един гледал дебата между двама кандидати за президент. Друг го пита: какво ти е мнението? Гледащият отговаря: кво да ти кажа...добре, че ще изберем само един.



Ти що не пишеш в 30-40? Май е отворен вече, ако не съм назад с инфото.

А хитростта е ума на глупака.

Тема Re: Айденови [re: coffeemate]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано04.12.16 11:51



Не знам, аз не мога да пиша там... Що не дойдете вие да си пишем тук? Ти сигурно си завършила ремонта, похвали се с нещо.



Тема Re: Айденови [re: Nuke Dukem]  
Автор coffeemate ()
Публикувано04.12.16 23:02



Ами, завършила...по средата съм още. Тооооо много пъти мери и един път режи.


Времето е много малко за ремонти при мен- само лятото и то два месеца макс. Но ако и с това трябва да бързам, егати и живота. Въобще не ми е фатално, че не ми е изрядно.

А хитростта е ума на глупака.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.