Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:48 01.05.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Видеонаблюдение по кабелнатанови  
Автор Ghanima (Мис Моралистка)
Публикувано08.04.11 19:44



В центъра на града са сложили камера, която по местния кабелен канал предава на живо какво става на площада. Това не е ли незаконно?

***
пол - Ж
Срещнах човек, който е чел всичко, но не знае нищо.


Тема Re: Видеонаблюдение по кабелнатанови [re: Ghanima]  
Автор dama_spatia (зеленоока)
Публикувано09.04.11 17:54



В много градове има сложени камери, даже и срещу банкоматите. Не мисля, че това е незаконно. Все пак, наличието на подобни камери, биха помогнали да се разкрие дадено престъпление. Наскоро 2 мои колежки бяха обрани-бяха откраднати пари и дебитните им карти. Крадеца бе открит благодарение на камера, който се опитвал да изтегли пари от банкомат.



Тема Re: Видеонаблюдение по кабелнатанови [re: Ghanima]  
Автор Villadona (Red or Dead)
Публикувано12.04.11 21:12



супер звучи



Тема Re: Видеонаблюдение по кабелнатанови [re: dama_spatia]  
Автор Ghanima (Мис Моралистка)
Публикувано13.04.11 00:33



Разбирам точката за охраната, но да го предават по кабелната ми се вижда воайорско-ексхибиционистично. Хич не ме кефи някой да ме зяпа по кабелната (или в нета) как дълго пресичам хиляда декара площад, пък не върви да го мина на прибежки, нали



***
пол - Ж
Срещнах човек, който е чел всичко, но не знае нищо.

Редактирано от Ghanima на 13.04.11 00:34.



Тема Re: Видеонаблюдение по кабелнатанови [re: Ghanima]  
Автор Triglav Zmei (gorianin)
Публикувано14.04.11 14:37



Явно не си излизала много зад граница. Следенето с камери е съвсем нормална практика на запад и е в помощ на органите на реда и един вид спокойствие за примерните граждани. Да го дават по кабелната е същото, като да го пуснат в интернет. Да не би да пресичаш гола площада, че да те е срам да не те видят?

Студенти, икономисвайте отпадъците! Те са за вас. (Лозунг в студентски стол)


Тема Re: Видеонаблюдение по кабелнатанови [re: Triglav Zmei]  
Автор Ghanima (Мис Моралистка)
Публикувано14.04.11 21:52



Не ходя гола и съм била зад граница.
Присъствието на работещи снимащи и звукозаписващи средства наоколо ме ИЗНЕРВЯ невероятно много. Овен това, по-удачно ще е да обърнат камерата в посока, където има какво да се снима. На площада повечето време няма буквално жива душа. Ако камерата се завърти малко наляво, ще може да снима сборния пункт на града пред пощата, но не. Ако се завърти още малко наляво, ще хване един банкомат, но не. Ако се завърти пък на 180 градуса от сегашното си положение, ще хване друг банкомат, но пак не. И ако се завърти малко надясно, ще е снима намиращия се на 5 метра от нея централен реп, но и това не. Освен това, на светофарите в града няма камера. За мен сегашното положение на машинката е резултат от чисто воайорстване.

***
пол - Ж
Срещнах човек, който е чел всичко, но не знае нищо.

Редактирано от Ghanima на 14.04.11 21:54.



Тема Re: Видеонаблюдение по кабелнатанови [re: Ghanima]  
Автор Triglav Zmei (gorianin)
Публикувано15.04.11 10:14



Все от някъде се започва. Кабелната телевизия е имала техниката и възможността да воайорства. Всеки гражданин може да си закачи web камерата на балкона и да излъчва по интернет какво се случва на улицата под него. Улицата е обществено място. Не частен имот. Ако се знае че там има камера, може когато има нужда да се използва записа от нея, от органите на реда. Иначе за да са наистина полезни на полицията такива камери, трябва да ги има на всяко кръстовище и всеки банкомат, както ти каза и да са свързани в централизирана система за следене, до която органите на реда да имат улеснен достъп при нужда. Дори в градския транспорт трябва да има камери.

Студенти, икономисвайте отпадъците! Те са за вас. (Лозунг в студентски стол)


Тема Re:нови [re: Ghanima]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано15.04.11 19:47



Тук има видеонаблюдение в магазините и градския транспорт. Това по-незаконно ли ти звучи?


Да добавя, и в някои таксита.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Редактирано от Bиливap на 15.04.11 19:48.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Ghanima (Мис Моралистка)
Публикувано15.04.11 20:13



Всъщност, не. И това ми е интересно. Но има резон - в магазините гледат да не откраднеш нещо. В градския транспорт гледат дали няма сбивания

Да добавя и аз - ако клиентът на таксито е пиян и наръга шофьора, камерата върши добра работа по случая.
Просто мястото на камерата е т ъ п о и мен ме изнервя и самото й наличие, и това, че не виждам причина тя да е точно там. Не може причината да звучи като "в магазина има", "при банкоматите има", "на светофарите има". Това е пуст площад. Няма какво да се открадне, няма какви коли да се блъснат. А и не съм чула за множество шокиращи убийства в центъра на площада - това, апропо, не е в "компетенциите на нашата камера, т.к. е твърде далеч от този център.
Това, което се снима, са едни стъпала и фасадата на общината, която пък е толкова далеч, че хората са неразпознаваеми.
Сега сигурно ще кажете пак "какъв е тогава проблемът?" Ба ли го, сигурно развивам параноя.
Може и да ми се струва, но като че и повечето от хората избягват обсега на камерата, когато пресичат площада - минават от страната, която камерата не хваща. Поне в развиването на параноя няма да съм сама

***
пол - Ж
Срещнах човек, който е чел всичко, но не знае нищо.

Редактирано от Ghanima на 15.04.11 20:15.



Тема Re: [re: Ghanima]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано18.04.11 09:43



Много ме кефят хората, на които по принцип целия свят им е крив.
Сега не можах да разбера - протестираш срещу камерата просто ей така по принцип ли, или какво?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.