Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:29 24.06.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: КОЛАНИТЕ - "ПРОТИВ" И "ЗА"?нови [re: Жиляcko]  
Автор Oптимиcт (и стар и познат)
Публикувано19.12.10 17:18



Какво е Вашето мнение по въпроса?

Ш'ти кажа.
Идеята е коланът да спаси не само твоят живот и здраве, но и чуждите. Ако си без колан и някой те шибне с кола под някакъв ъгъл, ти ще изхвърчиш от мястото си и колата ти, която след удара продължава да върви, остава без шофьор!
Ако пътникът до теб не е с колан а ти си или не си, при катастрофа такава глава може да ти удари, че да те извади от строя, което оставя колата ти отново без шофьор. От което следва, че не само ти, но и спътникът ти трябва да "заколанчен".
При някои катастрофи колите се обръщат напреки на пътя и започват да се търкалят. В такъв случай, често вратите се отварят даже и да са заключени и ти като шофьор или пътник изхвърчаш от колата, което е достатъчно лошо, но има голям шанс да бъдеш премазан.
Няма един с един случай еднакъв. В множеството от случаите коланът спасява живот. Още повече не пречи при шофиране. Какъв ти е проблема?
От начина по който пишеш, предполагам си под 25 години. Ако си над тази възраст, не ти е простено да мислиш така. Предполага се, че над тази възраст човек значително поумнява.



"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш"

Тема Re: Не само формално,нови [re: Жиляcko]  
Автор Oптимиcт (и стар и познат)
Публикувано19.12.10 17:31



а тоя зад мен ( ако съм допуснал да бъде без колан) ще прелети над мен или ще се спре в подглавника на шофьорската седалка, така че на всички основания не си прав.

Представи си 80 килограма. Я можеш да ги вдигнеш, я не. Няма значение. Сега си представи тази тежест движеща се с 80 километра в час удобно настанена на седалка зад теб. Изведнаж колата спира ударена челно от друга кола. Мислиш ли, че нещо може да спре осемдесетте килограма зад теб, които са свободни и продължават пътя си напред с 80 км/ч.? Подглавник? Ще го спре? Ти не си виждал тежки катастрофи! Кола и хора пръснати по пътя или в полето на 30-40 метра един от друг.
Говориш за физически закони ама защо ли, като нито ги знаеш, нито можеш да ги смяташ.

"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш"


Тема Re: КОЛАНИТЕ - "ПРОТИВ" И "ЗА"?нови [re: Жиляcko]  
Автор Triglav Zmei (gorianin)
Публикувано23.12.10 17:52



По същата логика си шофирай в насрещното платно, ако не се задава кола срещу теб и не пречиш на другите. Минавай на червено на светофара, ако не пречиш на движението. Заради такива като теб, които си мислят, че не пречат на другите няма да има ред в тази държава.


Есть циганин - есть проблема, нет циганин - нет проблемы.


Тема Re: КОЛАНИТЕ - "ПРОТИВ" И "ЗА"?нови [re: Жиляcko]  
Автор Florimel (непознат )
Публикувано23.12.10 22:08



Имайки предвид родната ни действителност мнението "Смятам, че за законодателят моето здраве и безопасност е последната грижа, а истинската причина за събирането на тези глоби е пълненето на държавния бюджет, който след това да бъде приватизиран от същия този законодател. " изглежда най-близко до истината. Въпреки това карам винаги с колан колкото и да ми претрива врата, освен в редки случаи, в които трябва да преместя колата на 100 м в квартала или когато спра пред блока и трябва да паркирам в ужасно пренаселения и тесен паркинг. Като цяло се чувствам по-безопасно с колана и научих детето да го ползва щом стана подходящ за ръста му. Голям смисъл намирам в ползването на колани и разните там столчета именно когато става въпрос за децата. Познавам поне две семейства, които преди последните промени в ЗДП возеха децата си по следния начин: хлапето (4-6 г) стои право между двете предни седалки и подскача като маймуна, а майка му му се радва че не я занимава с глупости. Виждала съм и ефекта от такова возене - детето се търкулва в краката на тия отпред при по-рязко спиране. Нагледала съм се на малоумници по родните пътища и точно заради тях смятам , че се налага някои мерки да се постановяват със закон.

Днес ми разказаха поредния случай: Мацка с бебе в столче на предната седалка засича отляво колата, в която се вози моя приятелка. Добре , че удара се е разминал, защото ги е целела точно с вратата откъм бебето.Абее...думи нямам.
Сещам се за един доста стар виц от времето когато за първи път се заговори за задължително ползване на колани: станала тежка катастрофа и тоя дето бил без колан станал на кайма , а другия с колана бил почти като жив. Черен хумор, не ми обръщайте внимание.



Тема Такива мераклии...нови [re: Жиляcko]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано20.01.11 01:05



ги церя много бързо, само да ми паднат да се качат да ги повозя



Спирачките ми са изпипани, размазват от обратно ускорение... стига ми само да вдигна 50-60 и да спра рязко... като ги изстържа от предното стъкло, сами се пресягат да сложи колана и вече както се качат при мен, първо към него посягат

Е тия номера обикновено на пасажера до мен се пробутват... ама я се сети ако тоя зад мен е без колан и ми се наложи да спра по тоя начин от 90, нали ще ми изкърти седалката направо... от там колата е неуправляема.

И изобщо не говорим за катастрофи все още...

Та я стига глупости

Welcome to the real world!



Тема Re: Такива мераклии...нови [re: Mopфиyc]  
Автор Жиляcko (чогун)
Публикувано22.01.11 13:36



Аз говоря за себе си! Явно не си разбрал. Естествено, че пасажерът до мен или зад мен ще бъде с колан! Ако не иска - да върви пеш!

бахти системата



Тема Re: Такива мераклии...нови [re: Жиляcko]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано24.01.11 14:32



E те повечето от тия и в техните коли не слагат колани... мислят си, че ще се държат на волана.
А ти като не сложиш колана, чудно как имаш фаца да караш пасажера...

Welcome to the real world!




Тема Re: КОЛАНИТЕ - "ПРОТИВ" И "ЗА"?нови [re: Жиляcko]  
Автор kavarmata (винаги)
Публикувано02.02.11 16:49



3. След като съм пълнолетно и дееспособно лице и след като уж живеем в демократично общество, аз най-добре мога да решавам за собствената си безопасност, при положение, че не застрашавам ничия чужда такава.

Ще ти опиша един от двата случая при които колана ми спаси живота, а поуката не е само за мен и теб.
Карах в София по Стамболийски с 50 км/час. На моста при Сливница минах пред самосвал, който ме виждаше и ми даде предимство, защото излизаше срещу знак № 1. Когато пресякох пътя на самосвала усетих много силен страничен удар в задната част на колата спрях, в насрещното движение, където се ударих в две спрели коли. Ударът беше много силен, но аз усетих само обтегнатия колан и върха на косата на главата ми, която се опря до страничната колона на предното стъкло.
Не застрашавах чужд живот, но една лада с военен шофьор решил да изпревари самосвала без да има видимост и ме нацели отзад странично.
Слезнах от колата без драскотина, другите също не пострадаха, от колата беше останала само една здрава врата.
Можеш ли да си представиш какво би се случило, ако бях без колан и то опънат. За 20 метра спрях от 50 до 0 км/ч.
Шофьор съм от 1980 г. карал съм и сега карам повече в града доста мощни коли, но съм твърдо за ползване на коланите.
Желая да не ти се налага да се увериш от собствен опит за нуждата от колана, но карай с колан, както караш /предполагам/ с изправни спирачки.



Тема Re: КОЛАНИТЕ - "ПРОТИВ" И "ЗА"?нови [re: Жиляcko]  
Автор Жиляcko (чогун)
Публикувано07.03.11 16:15



Хайде да ви е честита и новата глоба за коланите на задната седалка. Явно дянков изчерпа всички досегашни начини за попълване на приходната част на бюджета и продължава да създава нови такива. Само се питам дали се сеща колко много работа ще отвори (пък може това да е една от мерките срущу безработицата) на съдии и адвокати. Ситуация на пътя: куките са две, а пътниците в спрения за неползване на колан автомобил трима. Въпрос: съдията в РС чия страна ще вземе?

бахти системата



Тема Re: КОЛАНИТЕ - "ПРОТИВ" И "ЗА"?нови [re: Triglav Zmei]  
Автор Жиляcko (чогун)
Публикувано06.04.11 15:33



"ВОЙНАТА НА ПЪТЯ - КАТ СРЕЩУ ВОДАЧИТЕ

Термина "войната по пътищата" е въведен за да се внуши презумция за виновност на българина - данъкоплатец, че видите ли държавата е подсигурила всички необходими условия и е ОК а лошите в случая са единствено водачите.

А истината е съвсем друга.

Лоши пътища - особено общинските поради факта, че държавата не отпуска пари за тези пътища а трупа бюджетен излишък за тайни плащания.

Ниски доходи - в резултат от политиката в икономическата и социалната сфера в която всички решения на Мин. съвет са продиктувани от поддържане и дори повишаване на иконокическата емиграция.

Истискването на бесечния семеен бюджет на българския гражданин със постоянните необосновани учеличения на цени, данъци и такси водят до НЕВЪЗМОЖНОСТ ДА СЕ ПОДДЪРЖАТ В ТЕХНИЧЕСКА ИЗПРАВНОСТ ЛИЧНИТЕ АВТОМОБИЛИ.

ЗНАЕЙКИ ТОЗИ ФАКТ В ПРОТИВОРЕЧИЕ СЪС ВСИЧКИ ЕВРОПЕЙСКИ НОРМИ БЪЛГАРСКИТЕ ВОДАЧИ НА МПС СА СПИРАНИ БЕЗПРИЧИННО ОТ СТРАНА НА ПОЛИЦЕЙСКИ ПАТРУЛИ БЕЗ ДА СА ИЗВЪРШИЛИ НИКАКВО НАРУШЕНИЕ.

ЦЕЛТА Е ЕДИНСТВЕНО ДА СЕ ОТКРИЕ ПРИЧИНА ЗА ФОРМУЛИРАНЕ НА НЯКАКВО "НАРУШЕНИЕ" И ПО ТОЗИ НАЧИН ДА СЕ ПЪЛНИ ХАЗНАТА, ПОНЕЖЕ ЗАВОДИТЕ СА СПРЯНИ И МНОГО ВЕЧЕ ЛИКВИДИРАНИ ЕДИНСТВЕНИЯ ДОХОД НА ДЪРЖАВАТА Е ЕЖЕДНЕВНИТЕ ХАЙКИ НА ПЪТЯ.

НО НАЛАГАЙКИ СРЕДНО ПО ДВЕ-ТРИ ГЛОБИ НА ВОДАЧ НА МЕСЕЦ МЕЖДУ 30 И 80 ЛЕВА СЪЩАТА ТАЗИ ПОЛИЦЕЙСКА ИНСТИТУЦИЯ ЧИЕТО ЗАДЪЛЖЕНИЕ Е ДА ОСИГУРЯВА БЕЗОПАСНОСТТА НА ДВИЖЕНИЕТО ВСЪЩНОСТ ИЗСТИСКВА МЕСЕЧНИЯ СЕМЕЕН БЮДЖЕТ НА ВОДАЧА И ПО ТОЗИ НАЧИН ПРАВИ АБСОЛЮТНО НЕВЪЗМОЖНО КУПУВАНЕ НА НОВИ ГУМИ, ОБСЛУЖВАНЕ НА ПРЕДНИЦАТА, СПИРАЧНАТА СИСТЕМА И ОСТАНАЛИТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ КОНСУМАТИВИ.

ТАКА ЧЕ ТЕРМИНА "ВОЙНА ПО ПЪТИЩАТА" Е ЕДНА ПОДИГРАВКА СЪС БЪЛГАРИНА.

НЯМА ДЪРЖАВА В КОЯТО ДА НЯМА КАТАСТРОФИ, НО ПО-ВЕЧЕ И ПО-ФРАПИРАЩИ СА ТЕ СТРАНИ ОТ ТРЕТИЯ СВЯТ, В ГРАФАТА НА КОИТО ВЕЧЕ ПОПАДА И ВЪЛГАРИЯ.

НИСКИТЕ ДОХОДИ И АНТИХУМАННАТА ИДЕЯ ДА СЕ ПЪЛНИ БЮДЖЕТА ОТ ХАЙКИ НА ПЪТЯ Е ИСТИНСКАТА ПРИЧИНА ЗА КАТАСТРИФИТЕ, ЕСТЕСТВЕНО НА ФОНА НА СТАРИТЕ ПЪТИЩА НЕОРАЗМЕРЕНИ ЗА ТРАФИКА НА ТИРОВЕТЕ - ЛИШЕНИЯТ ОТ СРЕДСТВА СЛЕД НЯКОЛКО ГЛОБИ ВОДАЧ НЕ МОЖЕ ДА СИ ПОЗВОЛИ ДА СПРЕ ДА ИЗПОЛЗВА АВТОМОБИЛА СИ. ЗАЩОТО ВЕЧЕ Е ВЛОЖИЛ ДВЕ ЗАПЛАТИ ВЪВ ДАНЪК, ВИНЕТКА И ДРУГИ ТАКСИ.

ВСИЧКИ ПИШЕЩИ ТУК СА ПОСТРАДАВШИ ОТ ПОЛИТИКАТА НА ВЛАСТТА, КОЯТО СМЯТА ВСЕКИ ВОДАЧ СТЪПИЛ НА ПЪТЯ ЕВЕНТУАЛЕН ДОНОР НА БЮДЖЕТА И В СЪЩОТО ВРЕМЕ НЕ ПРАВИ НИЩО ЗА БЕЗОПАСНОСТТА.

ПАТРУЛКИТЕ НА КАТ СА СЕ ПРЕВЪРНАЛИ В ТУМБИ РЕКЕТЬОРИ СЪС ДНЕВНИ НОРМИ ЗА НАЛАГАНЕ НА ГЛОБИ (ЗА БРОЙ ГЛОБИ И ОБЩИ СУМИ).

ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА Е ОБЯВЕНА ВСЪЩНОСТ ОТ КАТ И ПО-ЕТИЧНО БИ БИЛО КЛУБА ДА СЕ НАРЕЧЕ:

ВОЙНАТА НА ПЪТЯ - КАТ СРЕЩУ ВОДАЧИТЕ"




бахти системата



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.