Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:16 24.06.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема описах друга ситуация,нови [re: Жиляcko]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано11.05.10 08:24



не се прави на неразбрал. Не можеш да размяташ телефона из ръцете си, докато караш. Дори и колата да е автоматик, пак трябва да местиш телефона от ръка в ръка при ляв завой. Сега само не ми казвай, че завоите се взимат с ниска скорост и затова не е толкова опасно да жонглираш с GSM докато завиваш. ;)

И понеже темата е "за или против коланите" - аз категорично съм "за" колани. И на предните, и на задните седалки. И винаги си слагам колан. Винаги карам пътниците в колата ми да слагат колан, защото според мен е пълна глупост да пренебрегнеш толкова съществена предохранителна мярка като колана.



Тема Re: описах друга ситуация,нови [re: ARlZE]  
Автор ognen_kon ()
Публикувано11.05.10 10:12



Прав си! Абсолютно! И за телефона, и за коланите като предохранителна мярка.
Аз съм съгласен да отпаднат глобите за "без колан", но да се приеме закон - "Спешна помощ при ПТП да се оказва първо на хората взели мерки за безопасност, а после за другите". Не е хуманно, но нали някои искат сами да решават съдбата си и да се грижат за здравето си... Техните здравни вноски не могат да покрият лечението и възстановяването им, а
аз не искам да плащам данъци за лечението и възстановяването на самоубийците по пътищата!



Тема Re: описах друга ситуация,нови [re: ognen_kon]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано11.05.10 17:28



Някой хора, шофьори с 26-27 години стаж зад волана като автора на темата - отказват да разберат колко опасно е по пътищата на България и най-вече в София. То не са дупки, не са коли, паркирали като в пустинята, не са маршрутки, които спират където си искат и карат като пуснати от психиатрията, каруци навсякъде, постоянно хващат шофьори с кански промили алкохол в кръвта / сигурно ако си опитен пияч е безопасно да караш на мотика

/, недисциплинирани пешеходци, много лоша култура на пътя... Коланът е единственото нещо, което ти дава поне някаква защиа срещу всичко това.



Тема Е, що бе,нови [re: Kиpo]  
Автор parvaty (одиозна)
Публикувано12.05.10 15:35



и някои други мнения си ги бива!





Тема Re: Знам, че съм правнови [re: Kиpo]  
Автор Жиляcko (чогун)
Публикувано12.05.10 22:34



гусин член

Убачи чакам да видя как ще обясниш това на местното ОФ ръководство

бахти системата


Тема Re: КОЛАНИТЕ - "ПРОТИВ" И "ЗА"?нови [re: Blake]  
Автор caмoвap (непознат )
Публикувано12.05.10 23:07



http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=471131
глей само кви правила требе да се спазват :Д
бегай у бобов дол да живееш, там и да си заредиш на бензиностанция ти требе винетка





Тема Re:нови [re: Жиляcko]  
Автор Жиляcko (чогун)
Публикувано12.05.10 23:22



Говориш глупости, защото явно не си си чупил картуната. Вярвай ми, че ако ти се случи, ще дадеш мило и драго спешна помощ да ти обърне внимание. Ще забравиш за декларация, подпис и всички "врели некипели" който си дрънкал.
Аман от глупаци!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
не се прави на неразбрал. Не можеш да размяташ телефона из ръцете си, докато караш. Дори и колата да е автоматик, пак трябва да местиш телефона от ръка в ръка при ляв завой. Сега само не ми казвай, че завоите се взимат с ниска скорост и затова не е толкова опасно да жонглираш с GSM докато завиваш. ;)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
И понеже темата е "за или против коланите" - аз категорично съм "за" колани. И на предните, и на задните седалки. И винаги си слагам колан. Винаги карам пътниците в колата ми да слагат колан, защото според мен е пълна глупост да пренебрегнеш толкова съществена предохранителна мярка като колана.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Прав си! Абсолютно! И за телефона, и за коланите като предохранителна мярка.
Аз съм съгласен да отпаднат глобите за "без колан", но да се приеме закон - "Спешна помощ при ПТП да се оказва първо на хората взели мерки за безопасност, а после за другите". Не е хуманно, но нали някои искат сами да решават съдбата си и да се грижат за здравето си... Техните здравни вноски не могат да покрият лечението и възстановяването им, а
аз не искам да плащам данъци за лечението и възстановяването на самоубийците по пътищата!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Някой хора, шофьори с 26-27 години стаж зад волана като автора на темата - отказват да разберат колко опасно е по пътищата на България и най-вече в София. То не са дупки, не са коли, паркирали като в пустинята, не са маршрутки, които спират където си искат и карат като пуснати от психиатрията, каруци навсякъде, постоянно хващат шофьори с кански промили алкохол в кръвта / сигурно ако си опитен пияч е безопасно да караш на мотика /, недисциплинирани пешеходци, много лоша култура на пътя... Коланът е единственото нещо, което ти дава поне някаква защиа срещу всичко това.



Отчитам, че не съм поставил заглавието на темата съвсем коректно, за което съжалявам и моля за извинение! Ако можех да върна "лентата", темата щеше да бъде - "ГЛОБИТЕ ЗА КОЛАНИТЕ - "ПРОТИВ" и "ЗА", но смятам, че въпреки това, на включилите се в дебата им е станало ясно против какво се опълчвам. Ако не, пак ще поясня!

НЕ ИСКАМ ДЪРЖАВАТА ДА МИ ОКАЗВА МЕЧЕШКА УСЛУГА ПРИБИРАЙКИ ВСЕКИ ПЪТ 50.00 ЛВ ГЛОБА + 3.50 ЛВ ПРЕВОДНА ТАКСА ЗА СИ БАНК, ЗА ТОВА, ЧЕ АЗ ЗАСТРАШАВАМ СОБСТВЕНИЯ СИ ЖИВОТ, КОЙТО СИ Е МОЙ, НЕПОЛЗВАЙКИ КОЛАН, ЗАЩОТО АКО РЕША МОГА ДА ПОЧНА И ДА ПУША И ДА ПИЯ И ДА ЧУКАМ БЕЗ ПРЕЗЕРВАТИВ! ТОГАВА ТЪПАТА ДЪРЖАВА ЩЕ ТРЯБВА ДА НАЗНАЧИ КУКИ ЗА КОНТРОЛ НА ПУШЕНЕТО, КУКИ ЗА КОНТРОЛ НА ПИЕНЕТО И КУКИ ЗА КОНТРОЛ НА ЕБАНЕТО БЕЗ ПРЕЗЕРВАТИВ! ТОВА ЛИ СА ВИ СЮБЛИМНИТЕ ЖЕЛАНИЯ ДРУГАРИ ОФ- АКТИВИСТИ? ОСВЕН ТОВА НА ДРУГАРИТЕ ОФАКТИВИСТИ ЯВНО НЕ ИМ Е СТАНАЛО ЯСНО, ЧЕ АЗ СЪЩО БИХ ЗАДЪЛЖИЛ ХОРАТА, КОИТО СЕ ВОЗЯТ В МОЯТА КОЛА ДА ПОЛЗВАТ КОЛАН!
ЗА ТЕЛЕФОНА СЪМ КАТЕГОРИЧЕН: АБСОЛЮТНА ЗАБРАНА ЗА ГОВОРЕНЕ ПО ВРЕМЕ НА ДВИЖЕНИЕ, С ИЛИ БЕЗ ХЕНДСФРИ!!!
АКО НЯКОЙ ОТ ФАКТОРИТЕ В ТАЗИ ДЪРЖАВА СЕ БЕШЕ ЗАИНТЕРЕСУВАЛ КАК СЕ ПОСТИГА ЗА 26-27 ГОДИНИ ДА НЕ СИ ОДРАСКАЛ И ЕДНА КОЛА, ТОГАВА ЩЕШЕ ДА ИМА ОСЕЗАЕМИ РЕЗУЛТАТИ СРЕЩУ ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА!
бахти системата

Редактирано от Жиляcko на 12.05.10 23:30.



Тема Re: Първаткейнови [re: parvaty]  
Автор Жиляcko (чогун)
Публикувано12.05.10 23:26



накриви ли сия ма



бахти системата


Тема Re:нови [re: Жиляcko]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано13.05.10 08:20



ДРУГАРИ ОФ- АКТИВИСТИ
.........................

Хаха! Смешко! Когато тезата ти почна да издиша, прибягна от аргументи ad hominem, нали тъпо парче?



Аз лично съм "ЗА" конкретно на теб да ти се позволи да караш без колан, да пиеш и да караш, да правиш квото си искаш. Обаче то това е лошото на идиоти като теб, че никога не унищожават себе си, а винаги някой друг.



Тема Re:нови [re: Жиляcko]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано13.05.10 10:17



Господин демократ, във всяка една държава си има закони. И добри, и не чак толкова добри, и лоши. Всъщност, "качеството" на законите зависи е крайно субективно и зависи от гледната точка. Общото между тях обаче е, че всички трябва да се спазват, щото иначе упражнението "държава" е безмислено. В този ред на мисли, ако толкова ти пречи слагането на колана, или път 50-те + 3.50 лв. ако не го направиш и те хванат, същата тази държава ти осигурява неоспоримото право да не караш автомобил, или пък ако искаш да ползваш обществения транспорт, в който ползването на предпазни колани не е задължително и не се санкционира.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.