Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:14 19.04.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема КОЛАНИТЕ - "ПРОТИВ" И "ЗА"?  
Автор Жиляcko (чогун)
Публикувано02.05.10 13:02



Поставям тази тема, защото винаги съм смятал, че коланите в автомобилите, респективно задължителното им използване, е мярка, която драстично отнема правото на човек сам да взема решение относно собствената си безопасност. Тъй като рядко и то по принуда използвам колан, случвало ми се е да влизам в полемика с полицая на пътя, който ме е спрял за това "нарушение". Някои от представителите на власта приемат доводите ми срещу задължението да използвам колана и са ме пускали без да ми съставят акт или фиш, други твърде праволинейни и ограничени, не допускат дори и дума от това, което им казвам в черепната си кутия, но това вероятно се дължи и на нисък или липсващ интелект. Доводите ми срещу това ограничаване на личните права са следните:
1. По същата логика трябва да бъде глобяван всеки пушач, наркоман или алкохолик, тъй като също вреди на здравето си.
2. Смятам, че за законодателят моето здраве и безопасност е последната грижа, а истинската причина за събирането на тези глоби е пълненето на държавния бюджет, който след това да бъде приватизиран от същия този законодател.
3. След като съм пълнолетно и дееспособно лице и след като уж живеем в демократично общество, аз най-добре мога да решавам за собствената си безопасност, при положение, че не застрашавам ничия чужда такава.

Какво е Вашето мнение по въпроса?

п.п. Ако е възможно уважаемия администратор да сложи темата като важна най-отгоре.

бахти системата



Тема Re: КОЛАНИТЕ - "ПРОТИВ" И "ЗА"?нови [re: Жиляcko]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано02.05.10 14:23



А съгласен ли си, в случай че изхвърчиш от колата поради това, че не си желал да ти се ограничават правата, държавата да не даде една стотинка за твоето лечение, и ти да си го плащаш сам, а?
Аман от свободолюбиви малоумници...



Тема Re: КОЛАНИТЕ - "ПРОТИВ" И "ЗА"?нови [re: Blake]  
Автор Жиляcko (чогун)
Публикувано02.05.10 23:26



Не знам дали си старо куче, обаче съм сигурен, че си старо комунде

Аланкоолуууу, аз си плащам здравните осигоровки, от които не съм ползвал и една хилядна Ква държава ще дава стотинки ве?! Тва да не ти е по байтошово ве олигофрен!?

бахти системата


Тема Re: КОЛАНИТЕ - "ПРОТИВ" И "ЗА"?нови [re: Жиляcko]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано03.05.10 09:44



хаха, последното което мога да кажа за себе си е, че съм стар, и че съм комунде. И за двете не позна.
Принципно, много ме дразнят такива като тебе, които си мислят, че на тоя свят имат само права, а задълженията са за някой друг. Всеки от вас се прави на отворен и изтъква правата си, обаче когато ножа опре до кокала и се почва едно мрънкане как държавата нищо не правела за него. Трепете се бе, правете си каквото искате, тя еволюцията си знае работата...



Тема Re: КОЛАНИТЕ - "ПРОТИВ" И "ЗА"?нови [re: Blake]  
Автор CoлтaнГpиc (от Волтар)
Публикувано03.05.10 12:53



А нима си мислиш, че жълтите стотинки дето внасяш и си внасял ще стигнат зе черепно-мозъчна операция или 20 дена реанимация и още 3 месеца възстановяване. Ми сори но достатъчно мангали и прочее сволач хрантути държавата за да трябва и на главочи като теб да им плаща простотиите.

Тва с комундето е мнго яко. Абе никой ли от вас ен разбра, че комунизма умря преди 20 г. и в обозримо бъдеще няма шанс да се върне? Бахти и галошите всеки дето иска да има ред го наричат комунист без даже да знаят кво значи това.

Господ не играе на зарове


Тема Re:Глей ся пичнови [re: Blake]  
Автор Жиляcko (чогун)
Публикувано03.05.10 22:47



със сигурност мога да твърдя, че през целият си смислен живот съм слагал задълженията преди правата си. Ако поне една десета от тълпата около мен изповядваше същата ценностна система, със сигурност живота на хората щеше да е поне малко по-добър. Верно еволюцията си знае работата, само че точно твоя идеал за държава пречи на еволюцията. За да не ти се набръчка случайно мозъченцето от догадки, бих ти подсказъл, че глобата, излязла от моя джоб ще отиде за присвояване по линията на съответното министерство.

бахти системата



Тема Re: Изобщо не са жълтинови [re: CoлтaнГpиc]  
Автор Жиляcko (чогун)
Публикувано03.05.10 23:10



стотинките внасяни от мен, от теб и от няколко милиона работещи. "Хората" направиха цяла здравна каса, за да присвоят "жълтите стотинки", обаче твоята глава продължава да си мисли, че са жълти стотинки

Верно е, че мангалите и прочее сволач се хрантути, но не от държавата, а от теб и от мен ( разбирай от моята и твоята глоба за неизползването на колани и други безсмислени глоби, такси, налози, данъци) Отделно от това за 27 - 28 години стаж зад волана, не съм одраскал и една кола, друг е въпроса ако твоята имагинерна държава плаща твоите простотии.

В едно си прав обаче: комунизма наистина умря, но не и децата на "борците" против "фашизма"

бахти системата


Тема Re: КОЛАНИТЕ - "ПРОТИВ" И "ЗА"?нови [re: Жиляcko]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано04.05.10 00:26



коланите в автомобилите, респективно задължителното им използване, е мярка, която драстично отнема правото на човек сам да взема решение относно собствената си безопасност.

Чета те със смесени чувства. Хем зная, че формално си прав, хем зная, че практически не си.
Представи си ситуацията, в която (да не дава Господ) имаш челен сблъсък. Еърбегът те спира (да кажем), и точно в тоя момент тоя от задната седалка, дето е на твоя акъл, излита над теб и ти прекършва врата? Извинявай, ама кел файда от цялата тая идеология и мерене на пишки с полицията - ти просто си оставаш там. Просто пример.



Тема Re: Не само формално,нови [re: Ha живo]  
Автор Жиляcko (чогун)
Публикувано04.05.10 01:00



но и на практика съм прав! Ако еърбегът ме е спрял, това на практика ще значи, че по силата на физичните закони, т.е. на инерцията, ще бъда в обятията на еърбега, а тоя зад мен ( ако съм допуснал да бъде без колан) ще прелети над мен или ще се спре в подглавника на шофьорската седалка, така че на всички основания не си прав. Въпреки всичко, все пак благодаря за половинчатата подкрепа. И ако все пак ако си остана там, както казваш, няма ли да стане ясно и за идиота, че това е бил моят собствен избор!

бахти системата

Редактирано от Жиляcko на 04.05.10 01:01.



Тема Re: Не само формално,нови [re: Жиляcko]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано04.05.10 01:33



Аз затова ти казвам, че съм със смесени чувства.
Преди години една патка ме удари в шофьорската врата с поне 90 км/ч. Спаси ме това, че бях без колан. Излетях, ударих си главата в дясното стъкло и тн, ама не си скърших гръбнака, което, убеден съм, щеше да стане, ако бях с колан.
Въпреки това, на всяко място, на което може да се развие 50 и нагоре, слагам колан. Предполага се, че на такива места ударите няма да са странични.
Изобщо не ща да тълкувам въпроса на кой му се живее и на кой - не. Личен избор.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.