Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:55 16.06.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема КОЛАНИТЕ - "ПРОТИВ" И "ЗА"?  
Автор Жиляcko (чогун)
Публикувано02.05.10 13:02



Поставям тази тема, защото винаги съм смятал, че коланите в автомобилите, респективно задължителното им използване, е мярка, която драстично отнема правото на човек сам да взема решение относно собствената си безопасност. Тъй като рядко и то по принуда използвам колан, случвало ми се е да влизам в полемика с полицая на пътя, който ме е спрял за това "нарушение". Някои от представителите на власта приемат доводите ми срещу задължението да използвам колана и са ме пускали без да ми съставят акт или фиш, други твърде праволинейни и ограничени, не допускат дори и дума от това, което им казвам в черепната си кутия, но това вероятно се дължи и на нисък или липсващ интелект. Доводите ми срещу това ограничаване на личните права са следните:
1. По същата логика трябва да бъде глобяван всеки пушач, наркоман или алкохолик, тъй като също вреди на здравето си.
2. Смятам, че за законодателят моето здраве и безопасност е последната грижа, а истинската причина за събирането на тези глоби е пълненето на държавния бюджет, който след това да бъде приватизиран от същия този законодател.
3. След като съм пълнолетно и дееспособно лице и след като уж живеем в демократично общество, аз най-добре мога да решавам за собствената си безопасност, при положение, че не застрашавам ничия чужда такава.

Какво е Вашето мнение по въпроса?

п.п. Ако е възможно уважаемия администратор да сложи темата като важна най-отгоре.

бахти системата



Тема Re: КОЛАНИТЕ - "ПРОТИВ" И "ЗА"?нови [re: Жиляcko]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано02.05.10 14:23



А съгласен ли си, в случай че изхвърчиш от колата поради това, че не си желал да ти се ограничават правата, държавата да не даде една стотинка за твоето лечение, и ти да си го плащаш сам, а?
Аман от свободолюбиви малоумници...



Тема Re: КОЛАНИТЕ - "ПРОТИВ" И "ЗА"?нови [re: Blake]  
Автор Жиляcko (чогун)
Публикувано02.05.10 23:26



Не знам дали си старо куче, обаче съм сигурен, че си старо комунде

Аланкоолуууу, аз си плащам здравните осигоровки, от които не съм ползвал и една хилядна Ква държава ще дава стотинки ве?! Тва да не ти е по байтошово ве олигофрен!?

бахти системата


Тема Re: КОЛАНИТЕ - "ПРОТИВ" И "ЗА"?нови [re: Жиляcko]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано03.05.10 09:44



хаха, последното което мога да кажа за себе си е, че съм стар, и че съм комунде. И за двете не позна.
Принципно, много ме дразнят такива като тебе, които си мислят, че на тоя свят имат само права, а задълженията са за някой друг. Всеки от вас се прави на отворен и изтъква правата си, обаче когато ножа опре до кокала и се почва едно мрънкане как държавата нищо не правела за него. Трепете се бе, правете си каквото искате, тя еволюцията си знае работата...



Тема Re: КОЛАНИТЕ - "ПРОТИВ" И "ЗА"?нови [re: Blake]  
Автор CoлтaнГpиc (от Волтар)
Публикувано03.05.10 12:53



А нима си мислиш, че жълтите стотинки дето внасяш и си внасял ще стигнат зе черепно-мозъчна операция или 20 дена реанимация и още 3 месеца възстановяване. Ми сори но достатъчно мангали и прочее сволач хрантути държавата за да трябва и на главочи като теб да им плаща простотиите.

Тва с комундето е мнго яко. Абе никой ли от вас ен разбра, че комунизма умря преди 20 г. и в обозримо бъдеще няма шанс да се върне? Бахти и галошите всеки дето иска да има ред го наричат комунист без даже да знаят кво значи това.

Господ не играе на зарове


Тема Re:Глей ся пичнови [re: Blake]  
Автор Жиляcko (чогун)
Публикувано03.05.10 22:47



със сигурност мога да твърдя, че през целият си смислен живот съм слагал задълженията преди правата си. Ако поне една десета от тълпата около мен изповядваше същата ценностна система, със сигурност живота на хората щеше да е поне малко по-добър. Верно еволюцията си знае работата, само че точно твоя идеал за държава пречи на еволюцията. За да не ти се набръчка случайно мозъченцето от догадки, бих ти подсказъл, че глобата, излязла от моя джоб ще отиде за присвояване по линията на съответното министерство.

бахти системата



Тема Re: Изобщо не са жълтинови [re: CoлтaнГpиc]  
Автор Жиляcko (чогун)
Публикувано03.05.10 23:10



стотинките внасяни от мен, от теб и от няколко милиона работещи. "Хората" направиха цяла здравна каса, за да присвоят "жълтите стотинки", обаче твоята глава продължава да си мисли, че са жълти стотинки

Верно е, че мангалите и прочее сволач се хрантути, но не от държавата, а от теб и от мен ( разбирай от моята и твоята глоба за неизползването на колани и други безсмислени глоби, такси, налози, данъци) Отделно от това за 27 - 28 години стаж зад волана, не съм одраскал и една кола, друг е въпроса ако твоята имагинерна държава плаща твоите простотии.

В едно си прав обаче: комунизма наистина умря, но не и децата на "борците" против "фашизма"

бахти системата


Тема Re: КОЛАНИТЕ - "ПРОТИВ" И "ЗА"?нови [re: Жиляcko]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано04.05.10 00:26



коланите в автомобилите, респективно задължителното им използване, е мярка, която драстично отнема правото на човек сам да взема решение относно собствената си безопасност.

Чета те със смесени чувства. Хем зная, че формално си прав, хем зная, че практически не си.
Представи си ситуацията, в която (да не дава Господ) имаш челен сблъсък. Еърбегът те спира (да кажем), и точно в тоя момент тоя от задната седалка, дето е на твоя акъл, излита над теб и ти прекършва врата? Извинявай, ама кел файда от цялата тая идеология и мерене на пишки с полицията - ти просто си оставаш там. Просто пример.



Тема Re: Не само формално,нови [re: Ha живo]  
Автор Жиляcko (чогун)
Публикувано04.05.10 01:00



но и на практика съм прав! Ако еърбегът ме е спрял, това на практика ще значи, че по силата на физичните закони, т.е. на инерцията, ще бъда в обятията на еърбега, а тоя зад мен ( ако съм допуснал да бъде без колан) ще прелети над мен или ще се спре в подглавника на шофьорската седалка, така че на всички основания не си прав. Въпреки всичко, все пак благодаря за половинчатата подкрепа. И ако все пак ако си остана там, както казваш, няма ли да стане ясно и за идиота, че това е бил моят собствен избор!

бахти системата

Редактирано от Жиляcko на 04.05.10 01:01.



Тема Re: Не само формално,нови [re: Жиляcko]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано04.05.10 01:33



Аз затова ти казвам, че съм със смесени чувства.
Преди години една патка ме удари в шофьорската врата с поне 90 км/ч. Спаси ме това, че бях без колан. Излетях, ударих си главата в дясното стъкло и тн, ама не си скърших гръбнака, което, убеден съм, щеше да стане, ако бях с колан.
Въпреки това, на всяко място, на което може да се развие 50 и нагоре, слагам колан. Предполага се, че на такива места ударите няма да са странични.
Изобщо не ща да тълкувам въпроса на кой му се живее и на кой - не. Личен избор.



Тема Re: Не само формално,нови [re: Жиляcko]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано04.05.10 10:22



Коментирахме ли положението, че поне на част от колите еърбега не се отваря, ако колана не е сложен? Или ти убягва тази малка подробност?



Тема Re: Не само формално,нови [re: Ha живo]  
Автор Жиляcko (чогун)
Публикувано04.05.10 22:27



Спаси ме това, че бях без колан. Излетях, ударих си главата в дясното стъкло и тн, ама не си скърших гръбнака, което, убеден съм, щеше да стане, ако бях с колан.

Ето как половинчатата ти подкрепа за моята кауза се превръща в стопроцентова. Нали чрез горните си писания искам да кажа точно това: Аз решавам кога да използвам колана, а не престъпника в парламента



бахти системата


Тема Re: Не само формално,нови [re: Blake]  
Автор Жиляcko (чогун)
Публикувано04.05.10 22:33



Вари го, печи го ... айде да не продължавам. Аве ти не разбра ли, че не искам да ме вързват ве? Ако не е станало ясно, аз не оспорвам твоето право да се вързваш! Единственото, което желая е да не ме глобяват, защото не съм се вързал!!! Много ли е сложно за разбиране?

бахти системата



Тема Re: КОЛАНИТЕ - "ПРОТИВ" И "ЗА"?нови [re: Жиляcko]  
Автор Boждa (Одиозен)
Публикувано04.05.10 22:34



Гледам, че се е заформило страхотно джамборе тука....обаче мисля, че не схващате основната идея, а тя е не, че не трябва да се слага колана, а че униформените говеда не трябва да ни глобяват за това. аз лично го слагам винаги...рефлекс ми е, но ме глобиха в 14.00 часа ясно слънчево време за невключени фарове, което същата глупост.
Не ми говорете глупости! Държавата въобще не и пука за моето здраве, 'еле пък на тъпото ченге.
Не е въпросът да се пази здравето ни, а да се събират глоби! Това е истината...събирачите на глоби трябва да имат работа!



Тема Re: КОЛАНИТЕ - "ПРОТИВ" И "ЗА"?нови [re: Boждa]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано05.05.10 09:54



Аз пък мисля, че вие не схващате основната идея. Във всяка една държава си има правила, които естествено не се харесват от 100% от населението, но въпреки това трябва да се спазват. И ако не се - да се налагат наказания. Иначе работата се обръща на слободия, щото на тебе не ти харесват фаровете, на Жиляско - коланите, на някои не им харесва ограничението на скоростта, а на други това, че се плащат данъци. Всички сигурно са прави за себе си, но така ако се подкара работата, се стига до никъде.

Между другото, за фаровете - ако са те глобили в града наистина е тъпо, но за извънградско каране съм ЗА да се кара винаги (целогодишно и денонощно) с фарове, щото има голяма полза за всички.

Колкото до това дали на държавата й пука за здравето ти - наистина не й пука, само че се замисли, че с парите, с които спасяват живота на пишман демократа, който се е пребил поради ината си, може да се спаси нечий друг живот. И че ако (да не ти се налага) случайно попаднеш в болница и те накарат да си носиш чаршафи, бинт и лекарства, замисли се дали това не е защото се спасява и поддържа живота на някой "състезател" с неприкосновени права...



Тема Re: Не само формално,нови [re: Жиляcko]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано05.05.10 09:55



Бе и аз не искам да плащам данъци и да ходя на работа, ама ТРЯБВА...



Тема Re: КОЛАНИТЕ - "ПРОТИВ" И "ЗА"?нови [re: Blake]  
Автор Boждa (Одиозен)
Публикувано05.05.10 10:45



Напротив, схващам я, но това не променя фактите .... широко прокламираните "акции" се правят не в наша защита, а за да се събират пари, къде законно-къде не чак толкова.
И точно тук ни помага това непрестанно "изтръскване", защото колкото повече законно ни изтръскват, толкова повече няма да проявяваме търпимост към тяхната безнаказаност.
Колкото до това дали на държавата й пука за здравето ти - наистина не й пука, само че се замисли, че с парите, с които спасяват живота на пишман демократа, който се е пребил поради ината си, може да се спаси нечий друг живот. И че ако (да не ти се налага) случайно попаднеш в болница и те накарат да си носиш чаршафи, бинт и лекарства, замисли се дали това не е защото се спасява и поддържа живота на някой "състезател" с неприкосновени права...
Това бих коментирал надълго и нашироко, но то е отделна тема. Аз така и така плащам за здравеопазване...моето, на семейството ми и на 2милиона мангали, плащам и за обучението им в държавни училища....заплатите на полицаи, охрана на съдебната власт, НСО и прочее боклуци... и точно за това изисквам да се държат с мен като с личност, а не с мазна усмивка и "Оооооо господине, ай ся да видим знаеме ли що ни спряха?". Не сте ли се чудили защо на знаците "радар" и "включи светлините" има логото на Osram?

Пак ви казвам, нямам нищо против коланите...слагам ги винаги, но да ме глобява дрисльото-престъпник в униформа, това не.



Тема Re: КОЛАНИТЕ - "ПРОТИВ" И "ЗА"?нови [re: Blake]  
Автор Жиляcko (чогун)
Публикувано05.05.10 17:10



И кво ще излезе, че си бил и "ЗА" смяната на номерата на автомобилите, когато нито една европейска държава не направи подобно нещо срещу населението си? Предполагам си и "ЗА" глобите срещу говоренето по телефона по време на движение без средството "свободни ръце"?

бахти системата



Тема Re: КОЛАНИТЕ - "ПРОТИВ" И "ЗА"?нови [re: Boждa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано05.05.10 18:05



Дори и без да търся статистики, мисля, че коланите спасяват при повечето ПТП-та. Има и удари, при които вредят, но те са малко. И, като познаваме тежкия балкански характер, само насила е начинът да накараш нашенеца да се самосъхранява.

Относно акциите по набиране на ресурси, за които говориш, все си мисля, че до тия, които гласуват промените, не достига нищо от "престъпника в униформа". Или, и да достига, то е капка в море. Очевидно причината е друга.





Тема Re: КОЛАНИТЕ - "ПРОТИВ" И "ЗА"?нови [re: Жиляcko]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано07.05.10 00:31



Смяната на номерата я намирам а пълна глупост, но виж за говоренето по телефона по време на шофиране съм твърдо ЗА да се налагат солени глоби. Няколко пъти съм избягвал катастрофи по вина на отсрещния говорещ по телефона малоумник, за който разговора очевидно е по-важен от пътя. Особено се стресирам от ситуацията руса-мутреска-говореща-по-телефона-докато-кара-огромен-черен-джип - те такива трябва да ги стрелят без предупреждение, щото са опасни и без телефон. Няколко пъти съм щял да бъда прегазен и като пешеходец, пак от задълбочени в разговора олигофрени.

Аз лично докато карам, не вдигам телефона. Ако жената е в колата - вдига тя, ако съм сам - поглеждам само кой ме търси, и ако преценя, че е важно и има възможност - отбивам, говоря и после пак тръгвам. Хендсфрий-та не понасям.



Тема Re: В крайна сметканови [re: Blake]  
Автор Жиляcko (чогун)
Публикувано07.05.10 00:45



видно си съгласен, че не ангажирането на ръката с телефона, а самият разговор е предпоставка за ПТП. В такъв случай какво значение има дали говориш през хендсфри или направо през телефона? Разговорът отвлича вниманието и прави говорещия опасен за околните, а не държането на телефона, защото куките глобяват за държане на телефон, а не за телефонния разговор.

бахти системата



Тема Re: В крайна сметканови [re: Жиляcko]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано07.05.10 06:00



Само че докато държиш телефон до ухото си, то тогава със сигурност говориш по него или възнамеряваш да говориш, ако набираш някой. Тогава те имат доказателството, което им трябва, за да те глобят. Защото ако си с хендсфрий, полицаят няма как да знае дали говориш или просто си забравил слушалките в ушите си или устните ти се мърдат, щото нещо си тананикаш примерно. Става въпрос за това, че ако си с хендсфрий винаги можеш да отречеш, че си говорил, но ако имаш долепен до ухото телефон - не можеш.

Освен това има различни ситуации - един път катастрофа може да е предизвикана заради разсейване от разговора, но друг път - при това по-често според мен - е заради заетата с телефон ръка, което в допълнение с евентуалното разсейване, вече води след себе си много голяма вероятност за ПТП. Виждал съм шофьори, които размятат телефона из ръцете си в зависимост от това дали трябва да направят завой или да сменят предавката. Примерно държи телефона си в лявата ръка, обаче трябва да направи ляв завой, затова премества телефона в дясната си ръка, обаче след това трябва да смени предавката с дясната ръка и затова пак мести телефона в лявата. Е, това не е ли опасно?



Тема Re: В крайна сметканови [re: ARlZE]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано09.05.10 00:34



Бе кво да му обясняваш, на човека му нарушават правата с тези измислени закони и тва си е...



Тема Re: Сега държа да уточнянови [re: Ha живo]  
Автор Жиляcko (чогун)
Публикувано09.05.10 22:12



(не че по-горе не го бях направил), че не ме интересуват никакви статистики! Настоявам дори и декларация да подпиша, че се отказвам от спешна медицинска помощ, ако заради неползван колан съм си строшил кратуната. Срещу това, ми е достатъчно, изпълнителите на държавния бюджет да не ме глобяват!

п.п. Срещу "тежкия балкански характер", можеш да призовеш оня пакт дето се води на север от атлантика или пентагрома

, ма то не беше ли едно и също.?
бахти системата

Редактирано от Жиляcko на 09.05.10 22:18.



Тема Re: Смяната на номератанови [re: Blake]  
Автор Жиляcko (чогун)
Публикувано09.05.10 22:31



е престъпление срещу народа, а не пълна глупост! А говоренето по телефона по време на движение, трябва да бъде забранено изцяло - т.е., забранено с или без хендсфри, защото някои хора могат да вършат по няколко неща едновременно, а други не, респективно трудно е да се установи кой може да управлява МПС говорейки по телефона с или без хендсфри или друг, който може или не може да държи телефон, химикалка, запалка, презерватив или клечка за ухо, едновременно управлявайки МПС!!!

бахти системата

Редактирано от Жиляcko на 09.05.10 22:33.



Тема Re: Хайде да си представимнови [re: ARlZE]  
Автор Жиляcko (чогун)
Публикувано09.05.10 22:39



ситуация, в която, тъкмо се почесваш по ухото шофирайки, и будният контрольор на пътя те "хване" в нерегламентиран мобилно-телефонен разговор

Ко прайм?

бахти системата


Тема Re: Хайде да си представимнови [re: Жиляcko]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано10.05.10 00:45



Ко праим ли? Показваме телефона, откъдето е видно, че в близкия половин час нямаме повикване или набиране на номер. Ако работата опре до писане - вадим разпечатка от мобилния оператор и я носим на делото по обжалване.



Тема Re: Чакай бе човек,нови [re: Blake]  
Автор Жиляcko (чогун)
Публикувано10.05.10 01:06



нали уж живеем в демократично общество? Защо ще трябва да доказваш, че не си извършил нещо? Не беше ли обратното в правото? А ако нямаш телефон и само си се почесвал по ухото!?

бахти системата



Тема предимно си прав, г-ннови [re: Жиляcko]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано10.05.10 09:02



куре.

обърни внимание на коментара на фолксщайген:)

Kum kolko lv stufa edino doberman4e

Тема Re: Сега държа да уточнянови [re: Жиляcko]  
Автор ognen_kon ()
Публикувано10.05.10 10:48



Говориш глупости, защото явно не си си чупил картуната. Вярвай ми, че ако ти се случи, ще дадеш мило и драго спешна помощ да ти обърне внимание. Ще забравиш за декларация, подпис и всички "врели некипели" който си дрънкал.
Аман от глупаци!



Тема описах друга ситуация,нови [re: Жиляcko]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано11.05.10 08:24



не се прави на неразбрал. Не можеш да размяташ телефона из ръцете си, докато караш. Дори и колата да е автоматик, пак трябва да местиш телефона от ръка в ръка при ляв завой. Сега само не ми казвай, че завоите се взимат с ниска скорост и затова не е толкова опасно да жонглираш с GSM докато завиваш. ;)

И понеже темата е "за или против коланите" - аз категорично съм "за" колани. И на предните, и на задните седалки. И винаги си слагам колан. Винаги карам пътниците в колата ми да слагат колан, защото според мен е пълна глупост да пренебрегнеш толкова съществена предохранителна мярка като колана.



Тема Re: описах друга ситуация,нови [re: ARlZE]  
Автор ognen_kon ()
Публикувано11.05.10 10:12



Прав си! Абсолютно! И за телефона, и за коланите като предохранителна мярка.
Аз съм съгласен да отпаднат глобите за "без колан", но да се приеме закон - "Спешна помощ при ПТП да се оказва първо на хората взели мерки за безопасност, а после за другите". Не е хуманно, но нали някои искат сами да решават съдбата си и да се грижат за здравето си... Техните здравни вноски не могат да покрият лечението и възстановяването им, а
аз не искам да плащам данъци за лечението и възстановяването на самоубийците по пътищата!



Тема Re: описах друга ситуация,нови [re: ognen_kon]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано11.05.10 17:28



Някой хора, шофьори с 26-27 години стаж зад волана като автора на темата - отказват да разберат колко опасно е по пътищата на България и най-вече в София. То не са дупки, не са коли, паркирали като в пустинята, не са маршрутки, които спират където си искат и карат като пуснати от психиатрията, каруци навсякъде, постоянно хващат шофьори с кански промили алкохол в кръвта / сигурно ако си опитен пияч е безопасно да караш на мотика

/, недисциплинирани пешеходци, много лоша култура на пътя... Коланът е единственото нещо, което ти дава поне някаква защиа срещу всичко това.



Тема Е, що бе,нови [re: Kиpo]  
Автор parvaty (одиозна)
Публикувано12.05.10 15:35



и някои други мнения си ги бива!





Тема Re: Знам, че съм правнови [re: Kиpo]  
Автор Жиляcko (чогун)
Публикувано12.05.10 22:34



гусин член

Убачи чакам да видя как ще обясниш това на местното ОФ ръководство

бахти системата


Тема Re: КОЛАНИТЕ - "ПРОТИВ" И "ЗА"?нови [re: Blake]  
Автор caмoвap (непознат )
Публикувано12.05.10 23:07



http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=471131
глей само кви правила требе да се спазват :Д
бегай у бобов дол да живееш, там и да си заредиш на бензиностанция ти требе винетка





Тема Re:нови [re: Жиляcko]  
Автор Жиляcko (чогун)
Публикувано12.05.10 23:22



Говориш глупости, защото явно не си си чупил картуната. Вярвай ми, че ако ти се случи, ще дадеш мило и драго спешна помощ да ти обърне внимание. Ще забравиш за декларация, подпис и всички "врели некипели" който си дрънкал.
Аман от глупаци!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
не се прави на неразбрал. Не можеш да размяташ телефона из ръцете си, докато караш. Дори и колата да е автоматик, пак трябва да местиш телефона от ръка в ръка при ляв завой. Сега само не ми казвай, че завоите се взимат с ниска скорост и затова не е толкова опасно да жонглираш с GSM докато завиваш. ;)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
И понеже темата е "за или против коланите" - аз категорично съм "за" колани. И на предните, и на задните седалки. И винаги си слагам колан. Винаги карам пътниците в колата ми да слагат колан, защото според мен е пълна глупост да пренебрегнеш толкова съществена предохранителна мярка като колана.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Прав си! Абсолютно! И за телефона, и за коланите като предохранителна мярка.
Аз съм съгласен да отпаднат глобите за "без колан", но да се приеме закон - "Спешна помощ при ПТП да се оказва първо на хората взели мерки за безопасност, а после за другите". Не е хуманно, но нали някои искат сами да решават съдбата си и да се грижат за здравето си... Техните здравни вноски не могат да покрият лечението и възстановяването им, а
аз не искам да плащам данъци за лечението и възстановяването на самоубийците по пътищата!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Някой хора, шофьори с 26-27 години стаж зад волана като автора на темата - отказват да разберат колко опасно е по пътищата на България и най-вече в София. То не са дупки, не са коли, паркирали като в пустинята, не са маршрутки, които спират където си искат и карат като пуснати от психиатрията, каруци навсякъде, постоянно хващат шофьори с кански промили алкохол в кръвта / сигурно ако си опитен пияч е безопасно да караш на мотика /, недисциплинирани пешеходци, много лоша култура на пътя... Коланът е единственото нещо, което ти дава поне някаква защиа срещу всичко това.



Отчитам, че не съм поставил заглавието на темата съвсем коректно, за което съжалявам и моля за извинение! Ако можех да върна "лентата", темата щеше да бъде - "ГЛОБИТЕ ЗА КОЛАНИТЕ - "ПРОТИВ" и "ЗА", но смятам, че въпреки това, на включилите се в дебата им е станало ясно против какво се опълчвам. Ако не, пак ще поясня!

НЕ ИСКАМ ДЪРЖАВАТА ДА МИ ОКАЗВА МЕЧЕШКА УСЛУГА ПРИБИРАЙКИ ВСЕКИ ПЪТ 50.00 ЛВ ГЛОБА + 3.50 ЛВ ПРЕВОДНА ТАКСА ЗА СИ БАНК, ЗА ТОВА, ЧЕ АЗ ЗАСТРАШАВАМ СОБСТВЕНИЯ СИ ЖИВОТ, КОЙТО СИ Е МОЙ, НЕПОЛЗВАЙКИ КОЛАН, ЗАЩОТО АКО РЕША МОГА ДА ПОЧНА И ДА ПУША И ДА ПИЯ И ДА ЧУКАМ БЕЗ ПРЕЗЕРВАТИВ! ТОГАВА ТЪПАТА ДЪРЖАВА ЩЕ ТРЯБВА ДА НАЗНАЧИ КУКИ ЗА КОНТРОЛ НА ПУШЕНЕТО, КУКИ ЗА КОНТРОЛ НА ПИЕНЕТО И КУКИ ЗА КОНТРОЛ НА ЕБАНЕТО БЕЗ ПРЕЗЕРВАТИВ! ТОВА ЛИ СА ВИ СЮБЛИМНИТЕ ЖЕЛАНИЯ ДРУГАРИ ОФ- АКТИВИСТИ? ОСВЕН ТОВА НА ДРУГАРИТЕ ОФАКТИВИСТИ ЯВНО НЕ ИМ Е СТАНАЛО ЯСНО, ЧЕ АЗ СЪЩО БИХ ЗАДЪЛЖИЛ ХОРАТА, КОИТО СЕ ВОЗЯТ В МОЯТА КОЛА ДА ПОЛЗВАТ КОЛАН!
ЗА ТЕЛЕФОНА СЪМ КАТЕГОРИЧЕН: АБСОЛЮТНА ЗАБРАНА ЗА ГОВОРЕНЕ ПО ВРЕМЕ НА ДВИЖЕНИЕ, С ИЛИ БЕЗ ХЕНДСФРИ!!!
АКО НЯКОЙ ОТ ФАКТОРИТЕ В ТАЗИ ДЪРЖАВА СЕ БЕШЕ ЗАИНТЕРЕСУВАЛ КАК СЕ ПОСТИГА ЗА 26-27 ГОДИНИ ДА НЕ СИ ОДРАСКАЛ И ЕДНА КОЛА, ТОГАВА ЩЕШЕ ДА ИМА ОСЕЗАЕМИ РЕЗУЛТАТИ СРЕЩУ ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА!
бахти системата

Редактирано от Жиляcko на 12.05.10 23:30.



Тема Re: Първаткейнови [re: parvaty]  
Автор Жиляcko (чогун)
Публикувано12.05.10 23:26



накриви ли сия ма



бахти системата


Тема Re:нови [re: Жиляcko]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано13.05.10 08:20



ДРУГАРИ ОФ- АКТИВИСТИ
.........................

Хаха! Смешко! Когато тезата ти почна да издиша, прибягна от аргументи ad hominem, нали тъпо парче?



Аз лично съм "ЗА" конкретно на теб да ти се позволи да караш без колан, да пиеш и да караш, да правиш квото си искаш. Обаче то това е лошото на идиоти като теб, че никога не унищожават себе си, а винаги някой друг.



Тема Re:нови [re: Жиляcko]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано13.05.10 10:17



Господин демократ, във всяка една държава си има закони. И добри, и не чак толкова добри, и лоши. Всъщност, "качеството" на законите зависи е крайно субективно и зависи от гледната точка. Общото между тях обаче е, че всички трябва да се спазват, щото иначе упражнението "държава" е безмислено. В този ред на мисли, ако толкова ти пречи слагането на колана, или път 50-те + 3.50 лв. ако не го направиш и те хванат, същата тази държава ти осигурява неоспоримото право да не караш автомобил, или пък ако искаш да ползваш обществения транспорт, в който ползването на предпазни колани не е задължително и не се санкционира.



Тема Re:Тезата ми биланови [re: ARlZE]  
Автор Жиляcko (чогун)
Публикувано13.05.10 11:32



почнала да издиша! Алооу ти какви аргументи изкара, че единствената цел на подобни глоби, не е пълненето на бездънния държавен бюджет, който след това да бъде окраден? И за какво пиене става въпрос? Ти явно слагаш знак за равенство между неползването на колан и управлението след употреба на алкохол?! Верно си идиот мамка му

Я дай да видим кой според болната ти фантазия съм унищожил?!

п.п. Дреме ми твоето "ЗА"! Трябва да си сигурен, че и без него пак карам без колан!

бахти системата

Редактирано от Жиляcko на 13.05.10 13:04.



Тема Re:нови [re: Blake]  
Автор Жиляcko (чогун)
Публикувано13.05.10 11:36



Господин електорална единица, когато правото в една държава се превърне в безправие, съпротивата е задължителна, а подобна държава - кучета я яли!

бахти системата



Тема Re:нови [re: Жиляcko]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано13.05.10 12:24



Изключително много се съмнявам, че подобни санкции са българско изобретение. Вероятно се прилагат в много държави, при това в доста по-големи размери. Да не си мислиш, че германците например са много дисциплинирани и културни? Просто им скъсват гъза от глоби за каквото се сетиш (че и за много неща, които никога няма да ти дойдат в кухата глава). Но предпочитам да живея в държава като Германия, отколкото сред псевдо-демократични цубекти като тебе...

А държава, в която всеки мрънка, че е безправна, обаче ежедневно намира причини да нарушава законите както намери за добре, наистина кучета я яли...



Тема Re:нови [re: Жиляcko]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано13.05.10 13:55



като стана въпрос - те ти та четеш кво каза чичо гугъл:





Тема Re: Явно си петименнови [re: Blake]  
Автор Жиляcko (чогун)
Публикувано14.05.10 22:43



да ти скъсват гъза

, обаче ние еднопосочните не сме солидарни с твоите задни мисли

бахти системата


Тема Re: Относнонови [re: Blake]  
Автор Жиляcko (чогун)
Публикувано14.05.10 22:45



чичо ти, моментално го премествам



бахти системата

Редактирано от Жиляcko на 14.05.10 22:56.



Тема Re: Относнонови [re: Жиляcko]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано15.05.10 10:26



е много ясно... не очаквах друга реакция... като си се навил, веднъж до скъсване естествено че няма да се отречеш. бъди жив и здрав, и черпи по-често ченгетата, пък после пиши навсякъде в колко тъпа държава живееш. така със сигурност няма да се оправим скоро...



Тема Re: Относнонови [re: Blake]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано15.05.10 12:36



Blake, best IGNORE!



Тоя, като видя, че никой не му припява на тъпизмите, започна както си знае най-добре. Макар и прост, той е интелигентен човек, така че може да носи отговорност за себе си.



Тема Re: Относнонови [re: ARlZE]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано15.05.10 13:44



Да, това го разбрах. За съжаление има и такива хора - и 50 довода да им изкараш, те си знаят тяхното и тва е... Въобще защо подхващат подобни дискусии - не знам...



Тема Re: Интересно ми енови [re: Blake]  
Автор Жиляcko (чогун)
Публикувано17.05.10 21:14



да науча, защо не се опитахте поне малко да вникнете в това, срещу което се обявявам, а то е ( пак ще повторя): Против съм срещу такива лицемерни закони и актове на държавата, подобни на примера с коланите, чиито цели са съвсем различни от обявените и чието прилагане по никакъв начин не е довело до намаляване на катастрофите, а до попълване на липсващите средства в държавния бюджет?

пп Аз ченгета не черпя! Плащам си глобата била тя справедлива или не, или убеждавам ченгето, че служи на престъпна кауза. Ако всички постъпваха като мен ченгетата в България нямаше да са 60 хиляди!

бахти системата



Тема Re: Относнонови [re: ARlZE]  
Автор Жиляcko (чогун)
Публикувано17.05.10 21:18



Май няма смисъл диалога с теб? Не можеш да дойдеш там за където съм тръгнал, както се казваше в един добър филм!

бахти системата



Тема Re: Интересно ми енови [re: Жиляcko]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано18.05.10 09:55



Хм, не разбрах против какво си точно? Както вече ти показах, глобата за неслагане на колани НЕ Е българско изобретение, а я има в почти всички страни по света (не става въпрос за третия и четвъртия свят :). Освен това - ти какво очакваш като те глобят? Какво трябва да стане? Целта на глобата е да те накара да си слагаш колана всеки път, няма никакви други задни и странични мисли. Колкото до това дали ще намали катастрофите - как очакваш да стане точно? Коланите не намаляват катастрофите, а жертвите в тях. Не ми се искаше да пускам тук едни снимки (щото са много кървави), да видиш как изглежда човек, който по време на катастрофа е излетял от колата поради липса на колан, прелетял е известно разстояние и се е блъснал с главата в стена. Иначе, на колата й няма почти нищо, предполагам ако жертвата беше с колан, щеше да си е жива и здрава.
Иначе, прочети малко статистики с колко са спаднали ЖЕРТВИТЕ (не катастрофите) в държави, в които слагането н аколан е задължително.
Между другото, също толкова ме учудва и реакцията на хората, които протестират срещу ползването на светлини през деня. Айде, за града наистина е леко излишно, но за изъвнградско е много полезно и трябва да е задължително през цялата година. И пак се вадят някакви статистики как не са намалели катастрофите. Да, наистина като бройка не са намалели (стоят си горе-долу константа), само дето никой не отчита, че откакто са въведени задължителните светлини, броя на автомобилите в България се е увеличил с 30 и повече процента.



Тема Re: Относнонови [re: Жиляcko]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано18.05.10 17:29



Не можеш да дойдеш там за където съм тръгнал
............................



О, рано ми е на мен да отивам натам, накъдето си тръгнал...без колан.

Редактирано от ARlZE на 18.05.10 17:36.



Тема Re: Интересно ми енови [re: Blake]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано18.05.10 17:34



Не ми се искаше да пускам тук едни снимки (щото са много кървави)
......................

Сложи ги тия снимки, моля!
Тая тема ще я има, докато има Дир. Нека всеки, който я чете, да ги види.



Тема Re: Относнонови [re: Жиляcko]  
Автор nik52 (много непознат)
Публикувано18.05.10 19:10



Едва ли някой обича да се връзва с колан, по-удобно е без него. Аз също не харесвам да се връзвам, но това няма никакво значение, такъв е закона и го слагам.
Изостряки дискусията не помагате на темата.
"На добрия човек не му трябват закони за да се държи добре"-Платон.



Тема Re: Интересно ми енови [re: ARlZE]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано19.05.10 10:26



Ето - сори че е на руски, ама не ми се превежда...

В Николаеве на улице 68 десантников произошла жутка авария. Автомобиль «Тойота RAV-4», двигавшийся от университета им. Петра Могилы в направлении ул. Садовой, в районе 1-й Слободской занесло. Автомобиль вылетел на обочину, врезался в дерево, после чего его отбросило обратно на проезжую часть. Во время аварии пассажирку - молодую девушку, сидевшую на заднем сидении, выбросило из автомобиля.

Пролетев метров двадцать, девушка ударилась о стену частного дома №11 по ул. 68 десантников и мгновенно погибла. Другую пассажирку, сидевшую на переднем сидении, с травмами увезла «Скорая». Водитель в аварии серьезно не пострадал.








Тема Re: И какъв ефектнови [re: Blake]  
Автор Жиляcko (чогун)
Публикувано21.05.10 23:58



очакваш от тези снимки? Мен не можеш да ме впечатлиш! Ако убедиш някой да си слага колана, то тогава - браво! Но за себе си искам да ме оставят сам да решавам за собствената си безопасност. Току виж като имам избор, може и да взема да го ползвам



бахти системата


Тема Re: И какъв ефектнови [re: Жиляcko]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано24.05.10 01:40



Избор ли? Такива като тебе трябва да ги съдерат от глоби, по друг начин не може да ви се налее ред и дисциплина в главата





Тема Re: А за такива като тебенови [re: Blake]  
Автор Жиляcko (чогун)
Публикувано24.05.10 20:49



ЙОСИФ ВИСАРИОНОВИЧ

Хем да ви шляпка, хем да ви дундурка

бахти системата


Тема Re: А за такива като тебенови [re: Жиляcko]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано25.05.10 09:58



нещо много си захапал

свърши слободията



Тема Re: Ма верно линови [re: Blake]  
Автор Жиляcko (чогун)
Публикувано26.05.10 20:33



си верваш



бахти системата


Тема Re: Интересно ми енови [re: ARlZE]  
Автор Жиляcko (чогун)
Публикувано27.05.10 09:07



Верно коланите спасявали

бахти системата


Тема Re: Интересно ми енови [re: Жиляcko]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано27.05.10 09:45



Искаш да кажеш, че ако двамата са били без колани са щели да оживеят, така ли?



Колата се е разцепила на две, няма технология, която да те спаси от подобен удар. Да се надяваме, че момчето ще оживее...



Тема Re: Ма верно линови [re: Жиляcko]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано27.05.10 10:26



да, вервам си...
ти кво си мислиш, че европейците са много дисиплинирани по рождение ли? само по "финансов" път се създава дисциплина... Иначе германците в германия са тихи и кротки, ама като дойдат тука и са същите селяни като тукашните... щото никой не ги контролира и глобява...



Тема Re: Интересно ми енови [re: ARlZE]  
Автор Жиляcko (чогун)
Публикувано27.05.10 12:18



Не! Искам да кажа, че ако са били без колани, глобите им ще трябва да отидат в "отписани вземания"



бахти системата


Тема Re: Интересно ми енови [re: Жиляcko]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано27.05.10 15:06



Не мога да разбера. Би ли пояснил какво имаш предвид под "глобите им ще трябва да отидат в "отписани вземания"?



Тема Re: Интересно ми енови [re: ARlZE]  
Автор Жиляcko (чогун)
Публикувано31.05.10 22:21



Нищо особено. Термин от счетоводството, когато длъжникът е неплатежоспособен и е минал определен период, през който не си е платил задължението.

бахти системата



Тема Re: КОЛАНИТЕ - "ПРОТИВ" И "ЗА"?нови [re: Жиляcko]  
Автор georgisd (непознат)
Публикувано02.06.10 12:57



Аз си карам с колан няколко години преди да ги направят задължителни ...
по простата причина спасявал ме е от контузии не веднъж!





Тема Re: Интересно ми енови [re: Blake]  
Автор uxaaa (пипи)
Публикувано16.07.10 19:12



Аз, между другото, съм ЗА включените светлини и в населените места. Може да е, защото свиквам с тях през зимния период и после по-трудно се адаптирам.. Случи ми се, точно след като свърши периода, една кола в първия момент изобщо не я възприех за движеща се. Беше на Иван Асен.
Но така или иначе съм абсолютно ЗА! А за коланите също съм ЗА. И много ме е яд, като ме спрат за без колан.





Тема Т'ва законите на физиката...нови [re: Жиляcko]  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел)
Публикувано10.12.10 03:35



А ако си припомниш уроците по физика от 7-8 клас, вероятно ще ти светне колко надеждна преграда ще подглавника срещу 50+ килограмово тяло (на задната седалка), и челен сблъсък с >60 км/ч.

Предполагам, никога не ти се е случвало (и дано никога да не ти се случи) при движение с висока (над 80-90 км/ч) да удариш пикираща птица например... Остатъците от пернатото ще ги стържеш от блока на двигателя, а радиатора ще си принуден да смениш. И това от 100-200 грамова птица, при това прелитаща косо, а не насрещно!

Олег Иванов
Аре със здраве!


Тема Re: КОЛАНИТЕ - "ПРОТИВ" И "ЗА"?нови [re: Жиляcko]  
Автор Oптимиcт (и стар и познат)
Публикувано19.12.10 17:18



Какво е Вашето мнение по въпроса?

Ш'ти кажа.
Идеята е коланът да спаси не само твоят живот и здраве, но и чуждите. Ако си без колан и някой те шибне с кола под някакъв ъгъл, ти ще изхвърчиш от мястото си и колата ти, която след удара продължава да върви, остава без шофьор!
Ако пътникът до теб не е с колан а ти си или не си, при катастрофа такава глава може да ти удари, че да те извади от строя, което оставя колата ти отново без шофьор. От което следва, че не само ти, но и спътникът ти трябва да "заколанчен".
При някои катастрофи колите се обръщат напреки на пътя и започват да се търкалят. В такъв случай, често вратите се отварят даже и да са заключени и ти като шофьор или пътник изхвърчаш от колата, което е достатъчно лошо, но има голям шанс да бъдеш премазан.
Няма един с един случай еднакъв. В множеството от случаите коланът спасява живот. Още повече не пречи при шофиране. Какъв ти е проблема?
От начина по който пишеш, предполагам си под 25 години. Ако си над тази възраст, не ти е простено да мислиш така. Предполага се, че над тази възраст човек значително поумнява.



"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш"

Тема Re: Не само формално,нови [re: Жиляcko]  
Автор Oптимиcт (и стар и познат)
Публикувано19.12.10 17:31



а тоя зад мен ( ако съм допуснал да бъде без колан) ще прелети над мен или ще се спре в подглавника на шофьорската седалка, така че на всички основания не си прав.

Представи си 80 килограма. Я можеш да ги вдигнеш, я не. Няма значение. Сега си представи тази тежест движеща се с 80 километра в час удобно настанена на седалка зад теб. Изведнаж колата спира ударена челно от друга кола. Мислиш ли, че нещо може да спре осемдесетте килограма зад теб, които са свободни и продължават пътя си напред с 80 км/ч.? Подглавник? Ще го спре? Ти не си виждал тежки катастрофи! Кола и хора пръснати по пътя или в полето на 30-40 метра един от друг.
Говориш за физически закони ама защо ли, като нито ги знаеш, нито можеш да ги смяташ.

"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш"


Тема Re: КОЛАНИТЕ - "ПРОТИВ" И "ЗА"?нови [re: Жиляcko]  
Автор Triglav Zmei (gorianin)
Публикувано23.12.10 17:52



По същата логика си шофирай в насрещното платно, ако не се задава кола срещу теб и не пречиш на другите. Минавай на червено на светофара, ако не пречиш на движението. Заради такива като теб, които си мислят, че не пречат на другите няма да има ред в тази държава.


Есть циганин - есть проблема, нет циганин - нет проблемы.


Тема Re: КОЛАНИТЕ - "ПРОТИВ" И "ЗА"?нови [re: Жиляcko]  
Автор Florimel (непознат )
Публикувано23.12.10 22:08



Имайки предвид родната ни действителност мнението "Смятам, че за законодателят моето здраве и безопасност е последната грижа, а истинската причина за събирането на тези глоби е пълненето на държавния бюджет, който след това да бъде приватизиран от същия този законодател. " изглежда най-близко до истината. Въпреки това карам винаги с колан колкото и да ми претрива врата, освен в редки случаи, в които трябва да преместя колата на 100 м в квартала или когато спра пред блока и трябва да паркирам в ужасно пренаселения и тесен паркинг. Като цяло се чувствам по-безопасно с колана и научих детето да го ползва щом стана подходящ за ръста му. Голям смисъл намирам в ползването на колани и разните там столчета именно когато става въпрос за децата. Познавам поне две семейства, които преди последните промени в ЗДП возеха децата си по следния начин: хлапето (4-6 г) стои право между двете предни седалки и подскача като маймуна, а майка му му се радва че не я занимава с глупости. Виждала съм и ефекта от такова возене - детето се търкулва в краката на тия отпред при по-рязко спиране. Нагледала съм се на малоумници по родните пътища и точно заради тях смятам , че се налага някои мерки да се постановяват със закон.

Днес ми разказаха поредния случай: Мацка с бебе в столче на предната седалка засича отляво колата, в която се вози моя приятелка. Добре , че удара се е разминал, защото ги е целела точно с вратата откъм бебето.Абее...думи нямам.
Сещам се за един доста стар виц от времето когато за първи път се заговори за задължително ползване на колани: станала тежка катастрофа и тоя дето бил без колан станал на кайма , а другия с колана бил почти като жив. Черен хумор, не ми обръщайте внимание.



Тема Такива мераклии...нови [re: Жиляcko]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано20.01.11 01:05



ги церя много бързо, само да ми паднат да се качат да ги повозя



Спирачките ми са изпипани, размазват от обратно ускорение... стига ми само да вдигна 50-60 и да спра рязко... като ги изстържа от предното стъкло, сами се пресягат да сложи колана и вече както се качат при мен, първо към него посягат

Е тия номера обикновено на пасажера до мен се пробутват... ама я се сети ако тоя зад мен е без колан и ми се наложи да спра по тоя начин от 90, нали ще ми изкърти седалката направо... от там колата е неуправляема.

И изобщо не говорим за катастрофи все още...

Та я стига глупости

Welcome to the real world!



Тема Re: Такива мераклии...нови [re: Mopфиyc]  
Автор Жиляcko (чогун)
Публикувано22.01.11 13:36



Аз говоря за себе си! Явно не си разбрал. Естествено, че пасажерът до мен или зад мен ще бъде с колан! Ако не иска - да върви пеш!

бахти системата



Тема Re: Такива мераклии...нови [re: Жиляcko]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано24.01.11 14:32



E те повечето от тия и в техните коли не слагат колани... мислят си, че ще се държат на волана.
А ти като не сложиш колана, чудно как имаш фаца да караш пасажера...

Welcome to the real world!




Тема Re: КОЛАНИТЕ - "ПРОТИВ" И "ЗА"?нови [re: Жиляcko]  
Автор kavarmata (винаги)
Публикувано02.02.11 16:49



3. След като съм пълнолетно и дееспособно лице и след като уж живеем в демократично общество, аз най-добре мога да решавам за собствената си безопасност, при положение, че не застрашавам ничия чужда такава.

Ще ти опиша един от двата случая при които колана ми спаси живота, а поуката не е само за мен и теб.
Карах в София по Стамболийски с 50 км/час. На моста при Сливница минах пред самосвал, който ме виждаше и ми даде предимство, защото излизаше срещу знак № 1. Когато пресякох пътя на самосвала усетих много силен страничен удар в задната част на колата спрях, в насрещното движение, където се ударих в две спрели коли. Ударът беше много силен, но аз усетих само обтегнатия колан и върха на косата на главата ми, която се опря до страничната колона на предното стъкло.
Не застрашавах чужд живот, но една лада с военен шофьор решил да изпревари самосвала без да има видимост и ме нацели отзад странично.
Слезнах от колата без драскотина, другите също не пострадаха, от колата беше останала само една здрава врата.
Можеш ли да си представиш какво би се случило, ако бях без колан и то опънат. За 20 метра спрях от 50 до 0 км/ч.
Шофьор съм от 1980 г. карал съм и сега карам повече в града доста мощни коли, но съм твърдо за ползване на коланите.
Желая да не ти се налага да се увериш от собствен опит за нуждата от колана, но карай с колан, както караш /предполагам/ с изправни спирачки.



Тема Re: КОЛАНИТЕ - "ПРОТИВ" И "ЗА"?нови [re: Жиляcko]  
Автор Жиляcko (чогун)
Публикувано07.03.11 16:15



Хайде да ви е честита и новата глоба за коланите на задната седалка. Явно дянков изчерпа всички досегашни начини за попълване на приходната част на бюджета и продължава да създава нови такива. Само се питам дали се сеща колко много работа ще отвори (пък може това да е една от мерките срущу безработицата) на съдии и адвокати. Ситуация на пътя: куките са две, а пътниците в спрения за неползване на колан автомобил трима. Въпрос: съдията в РС чия страна ще вземе?

бахти системата



Тема Re: КОЛАНИТЕ - "ПРОТИВ" И "ЗА"?нови [re: Triglav Zmei]  
Автор Жиляcko (чогун)
Публикувано06.04.11 15:33



"ВОЙНАТА НА ПЪТЯ - КАТ СРЕЩУ ВОДАЧИТЕ

Термина "войната по пътищата" е въведен за да се внуши презумция за виновност на българина - данъкоплатец, че видите ли държавата е подсигурила всички необходими условия и е ОК а лошите в случая са единствено водачите.

А истината е съвсем друга.

Лоши пътища - особено общинските поради факта, че държавата не отпуска пари за тези пътища а трупа бюджетен излишък за тайни плащания.

Ниски доходи - в резултат от политиката в икономическата и социалната сфера в която всички решения на Мин. съвет са продиктувани от поддържане и дори повишаване на иконокическата емиграция.

Истискването на бесечния семеен бюджет на българския гражданин със постоянните необосновани учеличения на цени, данъци и такси водят до НЕВЪЗМОЖНОСТ ДА СЕ ПОДДЪРЖАТ В ТЕХНИЧЕСКА ИЗПРАВНОСТ ЛИЧНИТЕ АВТОМОБИЛИ.

ЗНАЕЙКИ ТОЗИ ФАКТ В ПРОТИВОРЕЧИЕ СЪС ВСИЧКИ ЕВРОПЕЙСКИ НОРМИ БЪЛГАРСКИТЕ ВОДАЧИ НА МПС СА СПИРАНИ БЕЗПРИЧИННО ОТ СТРАНА НА ПОЛИЦЕЙСКИ ПАТРУЛИ БЕЗ ДА СА ИЗВЪРШИЛИ НИКАКВО НАРУШЕНИЕ.

ЦЕЛТА Е ЕДИНСТВЕНО ДА СЕ ОТКРИЕ ПРИЧИНА ЗА ФОРМУЛИРАНЕ НА НЯКАКВО "НАРУШЕНИЕ" И ПО ТОЗИ НАЧИН ДА СЕ ПЪЛНИ ХАЗНАТА, ПОНЕЖЕ ЗАВОДИТЕ СА СПРЯНИ И МНОГО ВЕЧЕ ЛИКВИДИРАНИ ЕДИНСТВЕНИЯ ДОХОД НА ДЪРЖАВАТА Е ЕЖЕДНЕВНИТЕ ХАЙКИ НА ПЪТЯ.

НО НАЛАГАЙКИ СРЕДНО ПО ДВЕ-ТРИ ГЛОБИ НА ВОДАЧ НА МЕСЕЦ МЕЖДУ 30 И 80 ЛЕВА СЪЩАТА ТАЗИ ПОЛИЦЕЙСКА ИНСТИТУЦИЯ ЧИЕТО ЗАДЪЛЖЕНИЕ Е ДА ОСИГУРЯВА БЕЗОПАСНОСТТА НА ДВИЖЕНИЕТО ВСЪЩНОСТ ИЗСТИСКВА МЕСЕЧНИЯ СЕМЕЕН БЮДЖЕТ НА ВОДАЧА И ПО ТОЗИ НАЧИН ПРАВИ АБСОЛЮТНО НЕВЪЗМОЖНО КУПУВАНЕ НА НОВИ ГУМИ, ОБСЛУЖВАНЕ НА ПРЕДНИЦАТА, СПИРАЧНАТА СИСТЕМА И ОСТАНАЛИТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ КОНСУМАТИВИ.

ТАКА ЧЕ ТЕРМИНА "ВОЙНА ПО ПЪТИЩАТА" Е ЕДНА ПОДИГРАВКА СЪС БЪЛГАРИНА.

НЯМА ДЪРЖАВА В КОЯТО ДА НЯМА КАТАСТРОФИ, НО ПО-ВЕЧЕ И ПО-ФРАПИРАЩИ СА ТЕ СТРАНИ ОТ ТРЕТИЯ СВЯТ, В ГРАФАТА НА КОИТО ВЕЧЕ ПОПАДА И ВЪЛГАРИЯ.

НИСКИТЕ ДОХОДИ И АНТИХУМАННАТА ИДЕЯ ДА СЕ ПЪЛНИ БЮДЖЕТА ОТ ХАЙКИ НА ПЪТЯ Е ИСТИНСКАТА ПРИЧИНА ЗА КАТАСТРИФИТЕ, ЕСТЕСТВЕНО НА ФОНА НА СТАРИТЕ ПЪТИЩА НЕОРАЗМЕРЕНИ ЗА ТРАФИКА НА ТИРОВЕТЕ - ЛИШЕНИЯТ ОТ СРЕДСТВА СЛЕД НЯКОЛКО ГЛОБИ ВОДАЧ НЕ МОЖЕ ДА СИ ПОЗВОЛИ ДА СПРЕ ДА ИЗПОЛЗВА АВТОМОБИЛА СИ. ЗАЩОТО ВЕЧЕ Е ВЛОЖИЛ ДВЕ ЗАПЛАТИ ВЪВ ДАНЪК, ВИНЕТКА И ДРУГИ ТАКСИ.

ВСИЧКИ ПИШЕЩИ ТУК СА ПОСТРАДАВШИ ОТ ПОЛИТИКАТА НА ВЛАСТТА, КОЯТО СМЯТА ВСЕКИ ВОДАЧ СТЪПИЛ НА ПЪТЯ ЕВЕНТУАЛЕН ДОНОР НА БЮДЖЕТА И В СЪЩОТО ВРЕМЕ НЕ ПРАВИ НИЩО ЗА БЕЗОПАСНОСТТА.

ПАТРУЛКИТЕ НА КАТ СА СЕ ПРЕВЪРНАЛИ В ТУМБИ РЕКЕТЬОРИ СЪС ДНЕВНИ НОРМИ ЗА НАЛАГАНЕ НА ГЛОБИ (ЗА БРОЙ ГЛОБИ И ОБЩИ СУМИ).

ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА Е ОБЯВЕНА ВСЪЩНОСТ ОТ КАТ И ПО-ЕТИЧНО БИ БИЛО КЛУБА ДА СЕ НАРЕЧЕ:

ВОЙНАТА НА ПЪТЯ - КАТ СРЕЩУ ВОДАЧИТЕ"




бахти системата


Тема Re: КОЛАНИТЕ - "ПРОТИВ" И "ЗА"?нови [re: Жиляcko]  
Автор Triglav Zmei (gorianin)
Публикувано06.04.11 16:20



Никой не отрича, че съществува такъв държавен рекет над българските шофьори от страна на КАТ. Затова всички мразят КАТ, независимо дали са шофьори или само пътници. Но има и една друга истина - повечето български шофьори (и особено нежната половина) са едни от най-малко спазващите правилата за движение в цял свят. Няма смисъл да се чувстваме горди европейци, когато на пътя се държим като араби. Дори като пешеходци в Европа веднага ни разпознават от къде сме дошли. Но колкото и примерни да станат българските шофьори, рекета върху тях няма да престане докато катаджиите не си променят тарикатският, подкупен манталитет. Винаги ще намират причина да рекетират.

Студенти, икономисвайте отпадъците! Те са за вас. (Лозунг в студентски стол)


Тема Re: КОЛАНИТЕ - "ПРОТИВ" И "ЗА"?нови [re: Жиляcko]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано11.01.21 12:19



Fwd: споделено със собственика на Фейсбук - копие от месиндкъра
от:
Valeria Polyanova (v_polyanova@abv.bg)
дата: 09.01.2021 00:52
до:
v_polyanova@abv.bg



---- Прикрепено писмо (споделено със собственика на Фейсбук - копие от месиндкъра) ----

Подател: Valeria Polyanova <v_polyanova@abv.bg>
До: info@dir.bg
Относно: споделено със собственика на Фейсбук - копие от месиндкъра
Дата: 09.01.2021 00:15

Все още нямам достъп до клубовете ви.
Споделено със собственика на Фейсбук - копие: Details Re: VIP HELP ME! Re: for Al Kaida RU-BG supporters Re: FBI Top Stories: New Charges in Pan Am Flight 103 Bombing от: Valeria Polyanova (v_polyanova@abv.bg) дата: 24.12.2020 20:49 до: fbi@subscriptions.fbi.gov як: v_polyanova@abv.bg https://www.facebook.com/login/identify/?ctx=recover&ars=facebook_login Find Your Account

No Search Results Your search did not return any results. Please try again with other information. Please enter your email or phone number to search for your account. Cancel >-------- Оригинално писмо -------- >От: Valeria Polyanova v_polyanova@abv.bg >Относно: VIP HELP ME! Re: for Al Kaida RU-BG supporters Re: FBI Top Stories: New Charges in Pan Am Flight 103 Bombing >До: >Изпратено на: 24.12.2020 19:59 Това съдържание не е достъпно в момента Когато това се случи, обикновено причината е, че собственикът е споделил съдържанието само с малка група хора, променил е кой може да го вижда или го е изтрил. Към новините Назад Посещение на Помощния център Thie is message for my as a owner of account https://www.facebook.com/KRECHI77 Help me, I beg You. There I have friend, one but real - She work at White House at Washington many years and Iliana is chief at one of Departments - at the place where Congress members and US President read The books. Somebady associated me with You, FBI, but I am only user, not agent. >-------- Оригинално писмо -------- >От: FBI >Относно: Iranian Cyber Actors Responsible for Website Threatening U.S. Election Officials — FBI >До: v_polyanova@abv.bg >Изпратено на: 23.12.2020 23:46 Iranian Cyber Actors Responsible for Website Threatening U.S. Election Officials -- FBI National Press Releases Iranian Cyber Actors Responsible for Website Threatening U.S. Election Officials The FBI and CISA possess highly credible information indicating Iranian cyber actors almost certainly were responsible for the creation of a website called Enemies of the People, which contained death threats aimed at U.S. election officials in mid-December 2020. Dec. 23, 2020 Full Press Release You have received this message because you are subscribed to one or more of the following categories: National Press Releases Manage Subscription | Unsubscribe If you have questions about this service, email us at . Help | Privacy Policy | Visit >-------- Оригинално писмо -------- >От: Valeria Polyanova v_polyanova@abv.bg >Относно: for Al Kaida RU-BG supporters Re: FBI Top Stories: New Charges in Pan Am Flight 103 Bombing >До: >Изпратено на: 23.12.2020 22:04 https://www.facebook.com/photo?fbid=2761225590756798&set=pcb.2761217740757583 >-------- Оригинално писмо -------- >От: FBI fbi@subscriptions.fbi.gov >Относно: FBI Top Stories: New Charges in Pan Am Flight 103 Bombing >До: v_polyanova@abv.bg >Изпратено на: 21.12.2020 22:15 FBI Top Stories: New Charges in Pan Am Flight 103 Bombing New Charges in Pan Am Flight 103 Bombing Thirty-two years after the terrorist bombing of a Pan Am jet over Scotland killed 270 people, including 190 Americans, charges have been filed against a former Libyan intelligence operative for his alleged role in building the bomb. Dec. 21, 2020 Full Story You have received this message because you are subscribed to one or more of the following categories: FBI Top Stories, Washington Manage Subscription | Unsubscribe If you have questions about this service, email us at . Help | Privacy Policy |

Редактирано от siropino на 11.01.21 12:20.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.