Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:58 21.09.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Не само формално,нови [re: Жиляcko]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано04.05.10 10:22



Коментирахме ли положението, че поне на част от колите еърбега не се отваря, ако колана не е сложен? Или ти убягва тази малка подробност?



Тема Re: Не само формално,нови [re: Ha живo]  
Автор Жиляcko (чогун)
Публикувано04.05.10 22:27



Спаси ме това, че бях без колан. Излетях, ударих си главата в дясното стъкло и тн, ама не си скърших гръбнака, което, убеден съм, щеше да стане, ако бях с колан.

Ето как половинчатата ти подкрепа за моята кауза се превръща в стопроцентова. Нали чрез горните си писания искам да кажа точно това: Аз решавам кога да използвам колана, а не престъпника в парламента



бахти системата


Тема Re: Не само формално,нови [re: Blake]  
Автор Жиляcko (чогун)
Публикувано04.05.10 22:33



Вари го, печи го ... айде да не продължавам. Аве ти не разбра ли, че не искам да ме вързват ве? Ако не е станало ясно, аз не оспорвам твоето право да се вързваш! Единственото, което желая е да не ме глобяват, защото не съм се вързал!!! Много ли е сложно за разбиране?

бахти системата



Тема Re: КОЛАНИТЕ - "ПРОТИВ" И "ЗА"?нови [re: Жиляcko]  
Автор Boждa (Одиозен)
Публикувано04.05.10 22:34



Гледам, че се е заформило страхотно джамборе тука....обаче мисля, че не схващате основната идея, а тя е не, че не трябва да се слага колана, а че униформените говеда не трябва да ни глобяват за това. аз лично го слагам винаги...рефлекс ми е, но ме глобиха в 14.00 часа ясно слънчево време за невключени фарове, което същата глупост.
Не ми говорете глупости! Държавата въобще не и пука за моето здраве, 'еле пък на тъпото ченге.
Не е въпросът да се пази здравето ни, а да се събират глоби! Това е истината...събирачите на глоби трябва да имат работа!



Тема Re: КОЛАНИТЕ - "ПРОТИВ" И "ЗА"?нови [re: Boждa]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано05.05.10 09:54



Аз пък мисля, че вие не схващате основната идея. Във всяка една държава си има правила, които естествено не се харесват от 100% от населението, но въпреки това трябва да се спазват. И ако не се - да се налагат наказания. Иначе работата се обръща на слободия, щото на тебе не ти харесват фаровете, на Жиляско - коланите, на някои не им харесва ограничението на скоростта, а на други това, че се плащат данъци. Всички сигурно са прави за себе си, но така ако се подкара работата, се стига до никъде.

Между другото, за фаровете - ако са те глобили в града наистина е тъпо, но за извънградско каране съм ЗА да се кара винаги (целогодишно и денонощно) с фарове, щото има голяма полза за всички.

Колкото до това дали на държавата й пука за здравето ти - наистина не й пука, само че се замисли, че с парите, с които спасяват живота на пишман демократа, който се е пребил поради ината си, може да се спаси нечий друг живот. И че ако (да не ти се налага) случайно попаднеш в болница и те накарат да си носиш чаршафи, бинт и лекарства, замисли се дали това не е защото се спасява и поддържа живота на някой "състезател" с неприкосновени права...



Тема Re: Не само формално,нови [re: Жиляcko]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано05.05.10 09:55



Бе и аз не искам да плащам данъци и да ходя на работа, ама ТРЯБВА...



Тема Re: КОЛАНИТЕ - "ПРОТИВ" И "ЗА"?нови [re: Blake]  
Автор Boждa (Одиозен)
Публикувано05.05.10 10:45



Напротив, схващам я, но това не променя фактите .... широко прокламираните "акции" се правят не в наша защита, а за да се събират пари, къде законно-къде не чак толкова.
И точно тук ни помага това непрестанно "изтръскване", защото колкото повече законно ни изтръскват, толкова повече няма да проявяваме търпимост към тяхната безнаказаност.
Колкото до това дали на държавата й пука за здравето ти - наистина не й пука, само че се замисли, че с парите, с които спасяват живота на пишман демократа, който се е пребил поради ината си, може да се спаси нечий друг живот. И че ако (да не ти се налага) случайно попаднеш в болница и те накарат да си носиш чаршафи, бинт и лекарства, замисли се дали това не е защото се спасява и поддържа живота на някой "състезател" с неприкосновени права...
Това бих коментирал надълго и нашироко, но то е отделна тема. Аз така и така плащам за здравеопазване...моето, на семейството ми и на 2милиона мангали, плащам и за обучението им в държавни училища....заплатите на полицаи, охрана на съдебната власт, НСО и прочее боклуци... и точно за това изисквам да се държат с мен като с личност, а не с мазна усмивка и "Оооооо господине, ай ся да видим знаеме ли що ни спряха?". Не сте ли се чудили защо на знаците "радар" и "включи светлините" има логото на Osram?

Пак ви казвам, нямам нищо против коланите...слагам ги винаги, но да ме глобява дрисльото-престъпник в униформа, това не.



Тема Re: КОЛАНИТЕ - "ПРОТИВ" И "ЗА"?нови [re: Blake]  
Автор Жиляcko (чогун)
Публикувано05.05.10 17:10



И кво ще излезе, че си бил и "ЗА" смяната на номерата на автомобилите, когато нито една европейска държава не направи подобно нещо срещу населението си? Предполагам си и "ЗА" глобите срещу говоренето по телефона по време на движение без средството "свободни ръце"?

бахти системата



Тема Re: КОЛАНИТЕ - "ПРОТИВ" И "ЗА"?нови [re: Boждa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано05.05.10 18:05



Дори и без да търся статистики, мисля, че коланите спасяват при повечето ПТП-та. Има и удари, при които вредят, но те са малко. И, като познаваме тежкия балкански характер, само насила е начинът да накараш нашенеца да се самосъхранява.

Относно акциите по набиране на ресурси, за които говориш, все си мисля, че до тия, които гласуват промените, не достига нищо от "престъпника в униформа". Или, и да достига, то е капка в море. Очевидно причината е друга.





Тема Re: КОЛАНИТЕ - "ПРОТИВ" И "ЗА"?нови [re: Жиляcko]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано07.05.10 00:31



Смяната на номерата я намирам а пълна глупост, но виж за говоренето по телефона по време на шофиране съм твърдо ЗА да се налагат солени глоби. Няколко пъти съм избягвал катастрофи по вина на отсрещния говорещ по телефона малоумник, за който разговора очевидно е по-важен от пътя. Особено се стресирам от ситуацията руса-мутреска-говореща-по-телефона-докато-кара-огромен-черен-джип - те такива трябва да ги стрелят без предупреждение, щото са опасни и без телефон. Няколко пъти съм щял да бъда прегазен и като пешеходец, пак от задълбочени в разговора олигофрени.

Аз лично докато карам, не вдигам телефона. Ако жената е в колата - вдига тя, ако съм сам - поглеждам само кой ме търси, и ако преценя, че е важно и има възможност - отбивам, говоря и после пак тръгвам. Хендсфрий-та не понасям.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.