Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:36 19.04.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Тема протестите на Джипитатанови  
Автор enherma (непознат )
Публикувано08.03.10 22:20



Какво мислите за тези протести?

Моето мнение е крайно! Всички Джипитата и пациенти над прага на бедността /официално/ да заплащат мед. услуги от персоналните си здравни вноски. Който няма .... сорри



Тема Re: протестите на Джипитатанови [re: enherma]  
Автор Taли (непознат)
Публикувано09.03.10 13:23



Правилно. Колкото и да ги вдигат полза няма, след като режат откъм суми за клиничните пътеки. А и каква полза да си ги плаща човек, след като така или иначе все няма направления, все "това не го поема касата"...и т.н. Смисъл ще има само ако всеки си има нещо като здравен влог и може да го ползва, когато му се наложи. Е няма да откриваме топлата вода все пак - другаде са го измислили и действа...



Тема Re: протестите на Джипитатанови [re: enherma]  
Автор tiger_sablozuby (Котка)
Публикувано09.03.10 14:19



Цялата система трябва да се промени. Иначе не става.
Предпочитам да си плащам на частно, ама като ми заминават така или иначе вноски, без да искам да ги давам - не ми се дават още пари.

Ако съм пропуснала да кажа - написаното е лично мое мнение.


Тема Re: протестите на Джипитатанови [re: tiger_sablozuby]  
Автор wit rocks (wiskey be)
Публикувано26.03.10 10:38



лошотое ,чеи да си плащаш-докторите те цедят,без да им пука,а пък ,колко са доктори?.......





Тема Re: протестите на Джипитата [re: wit rocks]  
Автор Taли (непознат)
Публикувано03.04.10 19:41



Януари ходих до София, за да ми направят амниоцентеза, уж по здравна каса и т.н. Като ме приемаха ме попитаха дали имам уговорка с някой лекар (т.е. дали ще си платя 100лв.) Казах, че нямам такава и ме приеха. Дотук добре. Стигнах до отделението, умирах си от страх, приеха ме. Извикаха ме на ехограф и от ехографа казаха "Ето тук е подходящо за вземане на амниотична течност!". Докато осъзная какво става и лекаря вече се беше надвеил над мен с една огромна инжекция, т.е. огромна игла, с която вземат околоплодната течност за изследване на ДНК-то на бебето и свсем без заобикалки ми каза, че трябва да взеса на касата след процедурата 100 лв., след което си написа името на мястото, където при приемането биха го написали, ако бях си избрала конкретен лекар и така-аз си бях току-що избрала лекар, който даже нямам представа колко е добър. Единствения човек при тази процедура беше още една лекарка-мисля рускиня. Веднага след това ми стана ужано зле и се наложи да ме поливат с вода и такива неща, понеже кръвното ми било паднало от незнам какво си и през това време дойдоха явно по техен сигнал други хора, а тези двамцата (който ми правиха амниоцентезата) се бяха изпарили. Много бяха "загрижени".
Та поставени в такава обстановка, кой какво би направил? Все едно да ти опрат нож в гърлото-така се чувствах.



Тема Re: протестите на Джипитатанови [re: Taли]  
Автор enherma (непознат )
Публикувано04.04.10 18:25



ще цитирам:"Докато има говеда, ще има касапи"






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.