Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:39 30.04.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Ученическите униформи - ЗА и ПРОТИВнови [re: Taли]  
Автор SoulMate (европейка)
Публикувано06.03.10 20:24



Ти може да се скъсаш да обясняваш и да възпитаваш, но детето като се потиска от нахакани съученици, които го подиграват, че е бедно, та кел файда.

То е като с пушенето - ти набиваш колко е вредно, колко е погрешно и т.н, детето кима в съгласие, ЗНАЕ, че е вредно и въпреки това опитва.
Просто защото теорията е едно, а действителността е друго. Браво, че учиш детето си на здрави ценности, но мисля, че преувеличаваш този проблем с униформите. Освен ако не са хипер мега грозни и демоде, разбира се. (Струват ми се скъпи, между другото)

Училището трябва да налага дисциплина. Веднъж научено на дисциплина, която се поддържа и в къщи и в училище, детето израства уверено и как да го нарека - подредено. Униформата е дисциплина, носенето на бележник е дисциплина, спазването на училищните правила е ясно какво.

С оглед на разпасаността, която се шири из българските училища и деградацията (или поне липсата на мотивация за развитие), подкрепям всяка дисциплинираща мярка.

"Ако не научим детето си да се гордее със знанията си, а не с парите си....какво сме постигнали?! " Е да де, и аз това казвам. Въпросът е да парираме онези богаташчета, които пречат с перченето си на небогаташчетата.



Тема Re: Ученическите униформи - ЗА и ПРОТИВнови [re: tiger_sablozuby]  
Автор SoulMate (европейка)
Публикувано06.03.10 20:25



"Освен това, образованието е безплатно (освен ако детето ти не е в частно училище), следователно и дрехите в него трябва да са безплатни. "

А учебниците не са безплатни.



Тема Re: Ученическите униформи - ЗА и ПРОТИВнови [re: tiger_sablozuby]  
Автор SoulMate (европейка)
Публикувано06.03.10 20:28



Еее, ти пък се изказа!
За нула време ще допишат униформата в правилника и готово - редовни са.



Тема Re: Ученическите униформи - ЗА и ПРОТИВнови [re: SoulMate]  
Автор tiger_sablozuby (Котка)
Публикувано06.03.10 21:42



Е да, ама не могат да искат пари за нещо, което не го е имало към конкретния момент в правилника ;)
Ти добре говориш за дисциплина, но сама се парираш - вкъщи е едно, а навън - съвсем друго. То и мама Станка, като я извикат в училище да искат обяснение защо синът Иванчо пуши - и тя седи и се кокори "ама той не е такова дете". Иванчо счупил стъклото на прозореца - "ама той не е такова дете". Иванчо псувал учителката - "ама той не е такова дете.... Е, ами тя си е виновна" и под.
Дисциплина не се налага с униформи, напротив - те са следствие от наложената дисциплина.
Не може да влезеш в клас от 25 човека с мисълта, че си свръхчовек-звероукротител, защото това рефлектира върху отношението ти към тях и няма как "зверовете" да се държат като хора с теб.

Ако съм пропуснала да кажа - написаното е лично мое мнение.


Тема Re: Ученическите униформи - ЗА и ПРОТИВнови [re: SoulMate]  
Автор Taли (непознат)
Публикувано09.03.10 10:03



Аз не набивам нищо в главата на детето си. То знае, че има знания и знае, че дрехите не правят човека. Ако някой не си е възпитал детето така, че да има ценности, различни от парите, не мисля, че му трябват униформи. А и аз самата никога не съм била ЗА униформите, когато съм била ученичка, защото те не са удобни и са ограничения, които са излишни, въпреки, че с майка ми едва сме свързвали двата края и съученичките ми са ходели страхотно облечени.... На нищо добро не възпитават униформите. Дисциплината не е от тях, а от респекта, който вдъхват учителите, ако са учители, каквито трябва да са. Пример имаме с учителката, която им беше класна от 1-ви до 4-ти клас. Тя не беше зла, не се налагаше да им крещи, но дисциплина имаше, за разлика от съседния клас, където учителката им беше от моето време (с разбирания като за преди 100 години) и от тяхната стая винаги имаше крясъци и женицата едва се оправяше с класа си. Всичко зависи от контактите на учителите с децата, както и на учителите с родителите. Пак няма нищо общо с униформите. Те са просто дрехи! Дисциплината я има, когато има респект към учителите, заради това, че им преподават разбираемо, заради това, че ги заинтригуват по някакъв начин, а не за това, че си прочитат урока и готово!



Тема Re: Ученическите униформи - ЗА и ПРОТИВнови [re: Taли]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано10.05.10 22:05



Аз съм за униформата - ред и дисциплина.
Когато щерката беше около 14 годишна й наложих забрана да не се гримира.Стигнах даже до директорката на у-щето, същата вместо да ме подкрепи ме навика, че съм й забранявал.Не трябвало, всички деца се гримирали.Баси.Затова - никакви бижута, гримчета и прочие "модни" простотии.Аз самия съм носил униформа, защо и те да не могат.Цената наистина е малко височка...А, че след няколко месеца щяла да стане малка дрешката - голяма работа.Купува се по-голям размер и толкоз.От друга страна униформата може малко да ги стресне, защото едно е да правят простотии "инкогнито - цивилни" и съвсем друго - в униформа т.е. , когато могат лесно да бъдат идентифицирани.


Ще кажеш, че е нормално и телефони включени в час да държат, да пушат и пият бира в междучасията, м?Униформата е добро начало, създава чувство за принадлежност, за екип, тим, отбор.
Дори и шофьорите на градския транспорт носят бели ризи и вратовръзки - нещо лошо има ли?

"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Hoй на 10.05.10 22:06.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Hoй на 10.05.10 22:08.</EM></FONT></P>

Редактирано от Hoй на 10.05.10 22:11.



Тема Re: Ученическите униформи - ЗА и ПРОТИВнови [re: Taли]  
Автор dama_spatia (зеленоока)
Публикувано11.05.10 18:07



Подкрепям идеята за униформите, и най-вече, че днешните са къде, къде по-модерни и много по-красиви от тези, които ние носехме навремето-тъмно сини поли с тъмно сини сака, бели ризи. Бяха съвсем обикновени и ни задължаваха да ги носим. Никой не се възпротиви тогава. Така че, няма лошо да се въведат униформи. В някои училища вече учениците ходят на училище с униформи. Много са красиви.



Тема Re: Признавам синови [re: Taли]  
Автор Жиляcko (чогун)
Публикувано26.05.10 20:46



нямах време да прочета цялото изложение, но не мислите ли, че всички недоразумения биха отишли в небитието, ако едно учебно заведение, което държи на имиджа си, още при кандидатстването постави условие относно униформата, чието приемане предполага съпричастност на бъдещите си възпитаници?

бахти системата



Тема Re: Признавам синови [re: Жиляcko]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано27.05.10 10:23



Да, прав си...
така който не иска униформа - не влиза в това училище и толкова...



Тема Re: Признавам синови [re: Blake]  
Автор Жиляcko (чогун)
Публикувано27.05.10 12:14



И за други работи съм прав



бахти системата



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.