Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:07 18.04.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Искате ли си касова бележка?  
Автор culture_flash (питаща)
Публикувано03.10.09 23:22



Отдавна вече е задължително да ни бъдат издавани касови бележки при покупки, услуги. На доста места, особено по-малките магазинчета и павилиончета, такива не се дават и трябва да си поискаме изрично.
Случва се в доста от случаите да забравям да си поискам, ако не са ми дали, но има моменти и определени продавачи, които изключително много ме мотивират да им напомня какви са им задълженията.
Вие какво ще кажете по въпроса? За или против такива самоинициативи и защо?
Чакам и някоя весела ситуация, в която сте попадали по гореописания повод. :)



Тема Една лястовичка пролет не правинови [re: culture_flash]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано04.10.09 23:21



но има моменти и определени продавачи, които изключително много ме мотивират да им напомня какви са им задълженията.

Последния път, когато не ми издадоха документ за 20 лв., платиха 2000 глоба.
Освен да им напомняш, пиши и докъдето трябва. Иначе няма смисъл.





Тема Re: Една лястовичка пролет не правинови [re: Ha живo]  
Автор culture_flash (питаща)
Публикувано07.10.09 16:47



Да, замисляла съм се за това. Засега на съм прилагала такива методи най-вече от съжаление.
Но имам план да започна. Набелязвам си "обект" и няколко пъти ако не получа касова бележка, сигнализирам.
А само информативно (не че не мога и сама да си намеря информацията) - до районно поделение на НАП ли трябва да подам сигнала?



Тема Re: Искате ли си касова бележка?нови [re: culture_flash]  
Автор eurocrash ()
Публикувано10.11.09 18:39



Искам си касова бележка и ако се направят на луди им напомням, че не са ми дали и си я чакам до край !
Колкото повече касови бележки, толкова повече приходи в хазната, държавата ще има парички и ние ще живеем в по-уредена страна.
В крайна сметка сме си платили за тези стоки, така и търговците трябва да платят за продажбата.

Не , не на женските мустаци!!!


Тема Re: Искате ли си касова бележка?нови [re: culture_flash]  
Автор Day (or Night?)
Публикувано01.02.10 23:06



Понякога си я искам, друг път забравям, много зависи от това с какво ми е зает ума в момента.



Тема Re: Искате ли си касова бележка?нови [re: Day]  
Автор Daniella_81 (сладур)
Публикувано02.02.10 01:37



На мен всеки път ми дават касов бон, тъпото е че не го чета, а си го прибирам в чантата или в торбата с покупките. И някой път оставам неприятно изненадана, я с някоя бройка, я с друго нещо, но обикновенно ме домързява да се връщам до магазина да се разсправям с наглите продавачи.



Тема Re: Искате ли си касова бележка?нови [re: culture_flash]  
Автор tiger_sablozuby (Котка)
Публикувано18.02.10 14:21



Зависи от магазина. Искам единствено от хранителни магазини, но обикновено не си я прибирам дори, ако е само за един хляб.
А това, че държавата щяла да се оправи с данъците от продажбите - не, просто държавните служители вероятно ще вземат по-високи заплати за същото клатене на крака :)

Ако съм пропуснала да кажа - написаното е лично мое мнение.


Тема Re: Искате ли си касова бележка?нови [re: eurocrash]  
Автор Жиляcko (чогун)
Публикувано04.05.10 23:12



Колкото повече касови бележки, толкова повече приходи в хазната, държавата ще има парички и ние ще живеем в по-уредена страна.

По скоро: Колкото повече касови бележки, толкова повече мераклии за "шведска маса", а уредената страна - през крив макарон!



бахти системата


Тема Re: Искате ли си касова бележка?нови [re: Жиляcko]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано05.05.10 09:57



това е така, щото е пълно с хора дето мислят като тебе. Ето ти не искаш да си слагаш колана, не искаш да си плащаш и данъците, обаче ще се разцепиш от роптаене, че живееш в мизерна държава. Нали се сещаш, че някой трябва да я направи тая държава по-уредена, и това не става със скатаване и тарикатлък...



Тема Re: Искате ли си касова бележка?нови [re: Blake]  
Автор onnellinen (котка - тигърче)
Публикувано05.05.10 14:09



Не виждам как се урежда държавата от данъци, освен да има пари за държавните служители. Последната ми информация е, че всеки седми в България е държавен служител, а в Европа - средно всеки четвърти. Нещо да ти говори?

facebook.com/topic.php?topic=68&post=564&uid=109353199096218#!/group.php?gid=109353199096218



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.