Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:16 17.05.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Мнение за пералнянови  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано06.12.08 20:20



Реших най-после да си купя пералня до около 400 лв.
Моля да ме посъветвате за добра пералня (марка, какви параметри да гледам, понеже съвсем не съм специалист по перални машини), защото за мен тези пари не са никак малко.





Тема Re: Мнение за пералнянови [re: az]  
Автор Cтaниcлaв!Модератор (Stasi)
Публикувано07.12.08 14:34



Ако ще е за тези пари, по-добре нещо употребявано. Стига да превъзможнеш факта, че някой друг си е прал гамашите преди тебе в нея...

А за ново и 400 лева... Не знам наистина. Там вече каквото и да хванеш все ще е боклук.



Тема Re: Мнение за пералнянови [re: Cтaниcлaв!]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано07.12.08 15:50



Ами някои ми споменаха, че може да се намери нещо без екстри, но надеждно и качествено перящо за около 500 лв. Мисля, че мога да добавя 100 отгоре на моите 400. Но кои параметри да гледам и какви марки.

Понеже видях в Техномаркет и за по 300 и няколко лв., какви са проблемите при тях. Не перат ли добре? Или се чупят лесно



Тема Re: Мнение за пералнянови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано07.12.08 20:01



Не бих си купила употребявана пералня защото проблемът с пералните е, че се износват и започват да текат... Или електрониката се прецаква...
Важното е да има някаква гаранция за производствени дефекти защото никоя марка не е със 100% качество.



Тема Re: Мнение за пералнянови [re: az]  
Автор Cтaниcлaв!Модератор (Stasi)
Публикувано08.12.08 19:49



За мен най-важни са оборотите. Колкото повече, толкова повече


По-сухи ще излизат дрехите. По-бързо ще съхнат.
Другите екстри не ме интересуват. Така или иначе съхне.. Така или иначе се глади...

Sang и Neo са поръчкови изпълнения. От тях се пази.

А защо не си вземеш нещо на изплащане и по-добро? Вече куцо и сакато изплаща. Мисля си, че 50 лева на месец няма да те уплашат.. И да си купиш нещо свястно.



Тема Re: Мнение за пералнянови [re: Aни]  
Автор Cтaниcлaв!Модератор (Stasi)
Публикувано08.12.08 19:50



И втората употреба дават гаранция. Така че нищо не губи човекът.
Щом е с ограничен ресурс...



Тема Re: Мнение за пералнянови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано09.12.08 11:26



на втората употреба гаранцията е 3 месеца обикновено. Освен това техниката е морално остаряла, поради факта че е ползвана, е и физически остаряла. За клас на икономичност да не си говорим изобщо. По-добре 200 лева отгоре и ново, отколкото секънд хенд.



Тема Re: Мнение за пералнянови [re: az]  
Автор 3a3y ()
Публикувано16.12.08 21:10



Има уърпули за около 500, надеждни са и имат по-дълга гаранция. Но са доста шумни, така си свистял мотора казват, не било дефект. А иначе какво да гледаш - да има плавно намаляване на температурата/през 10 градуса/, отложен старт също е нелоша есктра, половин пране, съкращаване времето на програмите, функция с едно изплакване и центрофуга. И по-малко електроника;))))

[

Редактирано от 3a3y на 16.12.08 21:11.



Тема Re: Мнение за пералнянови [re: az]  
АвторБyбa (Нерегистриран)
Публикувано18.12.08 15:47



http://www.pazaruvaj.com/peralni-i-sushilni-c3167/

разгледай тук, като кликнеш върху различните марки отстрани излизат другите модели и цените им отдолу. ако си харесаш модел пусни търсачка да видиш къде го продават и на каква цена. най- добре е пералнята да е клас А или АА /т.е. малък разход на електроенергия/, да има програма половин пране /за по- малки количества/ и електронен дозатор на водата.



Тема Re: Мнение за пералнянови [re: Бyбa]  
АвторБyбa (Нерегистриран)
Публикувано18.12.08 16:44



Ето и тук:



но не се хвърлай на най- евтиното!

Редактирано от Cтaниcлaв! на 13.05.09 06:31.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.