Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:46 22.09.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Бойлерите на Елдоминвест-бомба със закъснител  
Автор chiko2OO9 (непознат )
Публикувано18.03.09 12:37



Домът ми изглежда като след природно бедствие! Причина е бойлерът "Дипломат" на Елдоминвест-Варна. Бягайте по-далеч от изделията на тази фирма!!!





Тема Re: Бойлерите на Елдоминвест-бомба със закъснителнови [re: chiko2OO9]  
Автор METHOD (freundlich )
Публикувано18.03.09 20:46



Разкажи, покажи някоя снимка...
Или си поредната поръчкова свалочь?

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: Бойлерите на Елдоминвест-бомба със закъснителнови [re: chiko2OO9]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано19.03.09 18:13



Какво точно имаш предвид?
Единствената ми забележка е, че след къпане от предпазния клапан започва да тече вода. Поразпитах приятели с нови бойлери и се оказа, че при всички е така. Слагам кофа отдолу. Само дето като монтирахме аксесоарите в банята и нямахме представа, че така ще тече и за проклетия сме сложили държача на тоалетната хартия точно под проклетия клапан.



Тема Re: Бойлерите на Елдоминвест-бомба със закъснителнови [re: Бepeзka!]  
Автор Cтaниcлaв!Модератор (Stasi)
Публикувано19.03.09 19:27



Брях



Аз защо нямам никакъв теч под нито един от четирите бойлера на тази фирма?

Ролята на предпазния клапан е съвсем друга и съм на мнение, че НЕ БИ ТРЯБВАЛО да имаш теч след всяко къпане.



Тема Re: Бойлерите на Елдоминвест-бомба със закъснителнови [re: chiko2OO9]  
Автор Cтaниcлaв!Модератор (Stasi)
Публикувано19.03.09 19:28



Да, вече при всяко подобно мнение ще искаме снимков материал и по-подробна информация.

Бойлер гърми не само защото е некачествен. Най-честата причина за експлозии е човешката простотия.

П.С. Има друг клуб за твоята тема!



Тема Re: Бойлерите на Елдоминвест-бомба със закъснителнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано20.03.09 11:09



Ми, текат масово. Познатата ми дето живее в ЖК "Алекс" се оплаква - и тя слага кофа. Най-неприятното е, че нейният бойлер е над вратата. И като има кофа - не можеш да минеш спокойно.
А на морето пък (пак сведения от тях) дори били направили някакви маркучи, които отвеждали водата встрани.



Говоря за наистина наскоро купени бойлери. В стария апартамент бойлерът е около 5 годишен. Не тече изобщо.

И още нещо от мои наблюдения - разтича се само когато топлата вода се изразходи напълно.



Тема Re: Бойлерите на Елдоминвест-бомба със закъснителнови [re: Бepeзka!]  
Автор Cтaниcлaв!Модератор (Stasi)
Публикувано22.03.09 11:14



Хм, наистина много странно. Нашите бойлери не са по на 10 години. Има и много нови. От тях няма никакви течове. Всъщност, ролята на възвратния клапан е когато налягането в бойлера драстично се повиши, да отвори и да изпусне "парата"



Погледни добре терморегулатора. Нагласете го на 75% от максималната му мощност. Така ще му удължите живота и хем ще забележите дали продължава да тече.

Термометрите на Елдом имат проблем. Моя показва 60 градуса при положение, че е на около 75-80% от мощността. Което ми се струва нереално. Ако в стремежа си да достигнете заветния максимум от 90-100 сте го набримчили до дупка - много вероятно е да ви прави тези проблеми.. Ааа, и да плащате големи сметки за ток



Тема Re: Бойлерите на Елдоминвест-бомба със закъснителнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Linchpin (откровен)
Публикувано25.03.09 02:58



Не,не,не...бъркаш се, защото не си си имал в скоро време работа с нови бойлери.Значи това, което ти говори Березка си е 100% истина,колкото и странно да звучи-предпазните клапани на доста от новите бойлери си капят, като дори това се счита, че е показател за тяхното правилно функциниране!Сигурно се чудиш-чуди се и аз бях така.Правят ги от пластмаса и трябва да си щастлив, ако само капе, а не тече. И за да е пълна идиотщината в гаранционната карта пише, че гаранцията ти отпада, ако бойлера не е с ОРИГИНАЛНИЯ клапан!Ако го монтираш бойлера в града и ти направи проблем-ще загубиш ден-два-ще пообиколиш сервизи да потърсиш решение някакво.Но последния бойлер,който монтирах беше в едно родопско село на кънда-мънда и като шурна оня ми ти клапан...свалих го монтирах клапана от стария бойлер, прекръстих гаранционната карта три пъти... и така...
Иначе предното лято на морето и аз за първи път видях как са отвели с шлаух капката от клапана-явно хората искат все пак да си ползват гаранцията без да се наводняват, знам ли...



Тема Re: Бойлерите на Елдоминвест-бомба със закъснителнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Linchpin (откровен)
Публикувано25.03.09 03:02



И все пак...къде стана на въпрос, че бойлера е гръмнал?
Може би асоциации да поражда думичката бомба в заглавието, но твърде вероятно е бойлера само да е наводнил...

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Linchpin на 25.03.09 03:03.</EM></FONT></P>

Редактирано от Linchpin на 25.03.09 03:06.



Тема Re: Бойлерите на Елдоминвест-бомба със закъснителнови [re: Linchpin]  
Автор TekMacтъp (Непобедимии!)
Публикувано25.03.09 10:12



Предпазния клапан капе, защото налягането във водопроводната мрежа е прекалено високо. Ако намалите налягането ще спре да тече, а ако нямате кран, най-добрия начин е чрез шлаух


Правих си този опит директно от главния кран и действително, когато го отвия повече, не само тече ами си шурти. Все пак това е ролята на този вентил ;)



Тема Re: Бойлерите на Елдоминвест-бомба със закъснителнови [re: Linchpin]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано25.03.09 13:07



Нали?
Аз погледнах - на стария бойлер дето не тече, клапанът е метален и доколкото си спомям водопроводчикът го купи допълнително, за да го монтира.
А на новия бойлер е пластмасов и според инструкцията, трябва да се продухва на всеки 2 седмици.
Сутринта изсипах четири пръста вода от кофата.





Тема Re: Бойлерите на Елдоминвест-бомба със закъснителнови [re: Бepeзka!]  
Автор Cтaниcлaв!Модератор (Stasi)
Публикувано25.03.09 17:12



Тогава просто купете метален клапан и си го монтирайте сами. Гаранцията - направете както колегата е направил

Досега бойлер дефект не ми е давал на тази марка. И определено си е неудобство този теч.



Тема Re: Бойлерите на Елдоминвест-бомба със закъснителнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Plamen_1986 (непознат )
Публикувано08.05.13 11:13



Не те съветвам да си поправяш каквото и да е по бойлера сам, за да не стане огромен фал после, освен ако не си професионален водопроводчик. Аз при такива аварии ползвам услугите на

Иначе наистина бойлерите на Елдом Инвест са от много високо качество и не съм имал проблеми с тях до момента.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.