Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:05 23.04.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема снимане на лични карти и вземане на номера на клиенови  
Автор stauffenberg (непознат)
Публикувано01.02.09 00:44



Някой може ли да ми обясни имат ли право банките да снимат личните карти на клиентите си включително и на пенсионерите и да им искат номерата на мобилните телефони.Аз преди време си подновявах радрешителното за оръжие и ходих в една банка да платя за изваждане документ от следствена служба и ми и внесох 6 лева и ми искаха личната карта да я снимат а аз им отказах и те ми казаха такива са нарежданията като не искате няма да ви вземем сумата и няма да мога да си подновя разрешителното за оръжие и ми искаха номера на мобилен телефон забелязал съм че и в други банки искат номера на мобилния телефон и без да те питат ти снимат на ксерокс личната карта а има и някой банкови служители който се държат непристоино говорят на клиента на "ТИ" мислят че са центъра на вселената

Редактирано от Cтaниcлaв! на 03.02.09 15:30.



Тема Re: снимане на лични карти и вземане на номера на клиенови [re: stauffenberg]  
Автор Cтaниcлaв!Модератор (Stasi)
Публикувано04.02.09 18:36



Аман от параноици!
Личната ти карта е документ за самоличност, който банката може спокойно да преснима. Едни архиви се правят...

Не знам дали знаеш...

И не ти се издава от МВР, за да си стои вкъщи или в най-добрия случай във вътрешния ти джоб.

А криенето на мобилния телефон пък е най-голямата глупост.



Чешити...



Тема Re: снимане на лични карти и вземане на номера на клиенови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор stauffenberg (непознат)
Публикувано05.02.09 21:22



Много възпитано от ваша страна Станиславчо напиши твоя в сайта и във всички форуми Личи си колко си интилигентен



Тема Re: снимане на лични карти и вземане на номера на клиенови [re: stauffenberg]  
Автор Cтaниcлaв!Модератор (Stasi)
Публикувано05.02.09 21:33



Ти моята интИлигентност не поставяй под съмнение.
Аз обаче се чудя как си позволил да те снимат за лична карта и защо ти е снимка на този документи въобще.
Изискваш ли негативите от фотостудиата, които те снимат? И как си сигурен, че нямат копие на твоите снимки?


А отпечатъците след чаша Кока Кола в заведението бършеш ли?

Сериозно те питам.

И ако искаш да изпъкнеш - аргументирай се защо не трябва банката да ти снима личната карта.



Тема Re: снимане на лични карти и вземане на номера на клиенови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор naci ()
Публикувано08.02.09 08:37



Защото Другарю, Високо ЕнтЕ легентен,на мене лично след такова преснимане,от банка/няма да споменавам банката тече дело,в момента/ ми направиха ФаШлив договор към Глобул.Така ,че по внимателно с отношението към хората,ако се замислиш малкичко по задълбочено,може пък и да откриеш причина за безпокойство в човека.А това че си М,не означава ,че си Фанал бога ...за пешкира!!

Знай си границата на тъпотата


Тема Re: снимане на лични карти и вземане на номера на клиенови [re: naci]  
Автор Cтaниcлaв!Модератор (Stasi)
Публикувано08.02.09 09:43



Следвайки логиката, казвам направо да си минаваме без лични карти. Защо ни са, при положение че сме потенциални жертви от страна на банки и други институции, тов. nazi



И защо да си даваме ЕГН-тата? И още куп лична информация.

За "мойту" М грижа не бери. Ако си мислих, че съм Фанал Бога (пишело се с голяма буква) за оная работа, тая тема отдавна нямаше да я има. Но не отричам, че ми е забавно в случая.



Тема Re: снимане на лични карти и вземане на номера на клие [re: Cтaниcлaв!]  
Автор naci ()
Публикувано08.02.09 17:02



Ами да правилно,Защо?Има си законче и прочие подробности произтичащи от това.И не се пише nazi a naci,Правописецо!
Ще ти дам малко аргументчета ЗАЩО не трябва всеки в банка или прочие заведение да СНИМА личните ти данни.Ако се запонаеш малко по подробно с закона,ще сФанеш ,че за това трябват специални пълномощия,заявления и други такива малоДребни подробности,за да може Сека кака да ти снима,преснима,копира,преписва,сваля каквото и да е било от твойте/респективно мойте /документи.Мразя стадото и стадният инстинкт.Ми да ходим, масово да се метнем от моста,Щото всички така правели.А като се понаучим и че имаме и права ще има и последствия от това.Не виждам причина и сходство, между безпокойството на човека и свалянето на отпечатъци,ама си е мое мнение,затова и пиша Непоканен.

„Ако спориш с идиот, вероятно точно същото прави и той. "


Тема Re: снимане на лични карти и вземане на номера на клиенови [re: naci]  
Автор Cтaниcлaв!Модератор (Stasi)
Публикувано08.02.09 20:26



Дали е nazi или naci (ако правилно разбирам смисъла) зависи от езика. Но аз съм ограничено момче и от латинските езици знам само един, който да ми върши работа.

По темата - предлагам да оставим встрани личните нападки и да пишем по същество. Аз не съм юрист. По всички личи, че не си знам правата, но като отида в банка да кандидатствам за кредит (дано не ми се налага), не мисля че някой ще ми го даде без да оставя някакви следи след себе си. А попълването на документи с личните ми данни от картата едва ли са достатъчно условие за каквото и да било. Банката или институцията има правилник, който трябва да се спазва.

А правата наистина малко хора си ги знаят, което е жалко. Но ако ти се пише - сподели опита си с нас.



Тема Re: снимане на лични карти и вземане на номера на клиенови [re: naci]  
Автор s.prodanov (новак)
Публикувано15.02.09 03:17



Ти насериозно ли смяташ, че банката не притежава тези пълномощия и тн? Няма банка, която не е регистрирана по закона за защита на личните данни. Иначе наистина - ти би ли ми дал ей така пари, пък аз няма да ти покажа личната си карта?

ПП Станиславе, и ти не си съвсем прав - това, че някой си има правилник, не е повод да се съобразяваш с него. Този правилник може да е валиден, при условие, че не нарушава закон или гражданско право. В банката имат право, но в баничарницата няма как да стане, какъвто и правилник да си напишат.



Тема Re: снимане на лични карти и вземане на номера на клиенови [re: s.prodanov]  
АвторДидa (Нерегистриран)
Публикувано15.02.09 04:41



Няма банка, която не е регистрирана по закона за защита на личните данни

То е ясно, че всяка банка е администратор на лични данни по смисъла на ЗЗЛД, въпроса опира дали и доколко служителите са годни за това.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.