Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:38 22.05.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема снимане на лични карти и вземане на номера на клие  
Автор stauffenberg (непознат)
Публикувано01.02.09 00:44



Някой може ли да ми обясни имат ли право банките да снимат личните карти на клиентите си включително и на пенсионерите и да им искат номерата на мобилните телефони.Аз преди време си подновявах радрешителното за оръжие и ходих в една банка да платя за изваждане документ от следствена служба и ми и внесох 6 лева и ми искаха личната карта да я снимат а аз им отказах и те ми казаха такива са нарежданията като не искате няма да ви вземем сумата и няма да мога да си подновя разрешителното за оръжие и ми искаха номера на мобилен телефон забелязал съм че и в други банки искат номера на мобилния телефон и без да те питат ти снимат на ксерокс личната карта а има и някой банкови служители който се държат непристоино говорят на клиента на "ТИ" мислят че са центъра на вселената

Редактирано от Cтaниcлaв! на 03.02.09 15:30.



Тема Re: снимане на лични карти и вземане на номера на клиенови [re: stauffenberg]  
Автор Cтaниcлaв!Модератор (Stasi)
Публикувано04.02.09 18:36



Аман от параноици!
Личната ти карта е документ за самоличност, който банката може спокойно да преснима. Едни архиви се правят...

Не знам дали знаеш...

И не ти се издава от МВР, за да си стои вкъщи или в най-добрия случай във вътрешния ти джоб.

А криенето на мобилния телефон пък е най-голямата глупост.



Чешити...



Тема Re: снимане на лични карти и вземане на номера на клиенови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор stauffenberg (непознат)
Публикувано05.02.09 21:22



Много възпитано от ваша страна Станиславчо напиши твоя в сайта и във всички форуми Личи си колко си интилигентен



Тема Re: снимане на лични карти и вземане на номера на клиенови [re: stauffenberg]  
Автор Cтaниcлaв!Модератор (Stasi)
Публикувано05.02.09 21:33



Ти моята интИлигентност не поставяй под съмнение.
Аз обаче се чудя как си позволил да те снимат за лична карта и защо ти е снимка на този документи въобще.
Изискваш ли негативите от фотостудиата, които те снимат? И как си сигурен, че нямат копие на твоите снимки?


А отпечатъците след чаша Кока Кола в заведението бършеш ли?

Сериозно те питам.

И ако искаш да изпъкнеш - аргументирай се защо не трябва банката да ти снима личната карта.



Тема Re: снимане на лични карти и вземане на номера на клиенови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор naci ()
Публикувано08.02.09 08:37



Защото Другарю, Високо ЕнтЕ легентен,на мене лично след такова преснимане,от банка/няма да споменавам банката тече дело,в момента/ ми направиха ФаШлив договор към Глобул.Така ,че по внимателно с отношението към хората,ако се замислиш малкичко по задълбочено,може пък и да откриеш причина за безпокойство в човека.А това че си М,не означава ,че си Фанал бога ...за пешкира!!

Знай си границата на тъпотата


Тема Re: снимане на лични карти и вземане на номера на клиенови [re: naci]  
Автор Cтaниcлaв!Модератор (Stasi)
Публикувано08.02.09 09:43



Следвайки логиката, казвам направо да си минаваме без лични карти. Защо ни са, при положение че сме потенциални жертви от страна на банки и други институции, тов. nazi



И защо да си даваме ЕГН-тата? И още куп лична информация.

За "мойту" М грижа не бери. Ако си мислих, че съм Фанал Бога (пишело се с голяма буква) за оная работа, тая тема отдавна нямаше да я има. Но не отричам, че ми е забавно в случая.



Тема Re: снимане на лични карти и вземане на номера на клиенови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор naci ()
Публикувано08.02.09 17:02



Ами да правилно,Защо?Има си законче и прочие подробности произтичащи от това.И не се пише nazi a naci,Правописецо!
Ще ти дам малко аргументчета ЗАЩО не трябва всеки в банка или прочие заведение да СНИМА личните ти данни.Ако се запонаеш малко по подробно с закона,ще сФанеш ,че за това трябват специални пълномощия,заявления и други такива малоДребни подробности,за да може Сека кака да ти снима,преснима,копира,преписва,сваля каквото и да е било от твойте/респективно мойте /документи.Мразя стадото и стадният инстинкт.Ми да ходим, масово да се метнем от моста,Щото всички така правели.А като се понаучим и че имаме и права ще има и последствия от това.Не виждам причина и сходство, между безпокойството на човека и свалянето на отпечатъци,ама си е мое мнение,затова и пиша Непоканен.

„Ако спориш с идиот, вероятно точно същото прави и той. "


Тема Re: снимане на лични карти и вземане на номера на клиенови [re: naci]  
Автор Cтaниcлaв!Модератор (Stasi)
Публикувано08.02.09 20:26



Дали е nazi или naci (ако правилно разбирам смисъла) зависи от езика. Но аз съм ограничено момче и от латинските езици знам само един, който да ми върши работа.

По темата - предлагам да оставим встрани личните нападки и да пишем по същество. Аз не съм юрист. По всички личи, че не си знам правата, но като отида в банка да кандидатствам за кредит (дано не ми се налага), не мисля че някой ще ми го даде без да оставя някакви следи след себе си. А попълването на документи с личните ми данни от картата едва ли са достатъчно условие за каквото и да било. Банката или институцията има правилник, който трябва да се спазва.

А правата наистина малко хора си ги знаят, което е жалко. Но ако ти се пише - сподели опита си с нас.



Тема Re: снимане на лични карти и вземане на номера на клиенови [re: naci]  
Автор s.prodanov (новак)
Публикувано15.02.09 03:17



Ти насериозно ли смяташ, че банката не притежава тези пълномощия и тн? Няма банка, която не е регистрирана по закона за защита на личните данни. Иначе наистина - ти би ли ми дал ей така пари, пък аз няма да ти покажа личната си карта?

ПП Станиславе, и ти не си съвсем прав - това, че някой си има правилник, не е повод да се съобразяваш с него. Този правилник може да е валиден, при условие, че не нарушава закон или гражданско право. В банката имат право, но в баничарницата няма как да стане, какъвто и правилник да си напишат.



Тема Re: снимане на лични карти и вземане на номера на клиенови [re: s.prodanov]  
АвторДидa (Нерегистриран)
Публикувано15.02.09 04:41



Няма банка, която не е регистрирана по закона за защита на личните данни

То е ясно, че всяка банка е администратор на лични данни по смисъла на ЗЗЛД, въпроса опира дали и доколко служителите са годни за това.



Тема Re: снимане на лични карти и вземане на номера на клиенови [re: Дидa]  
Автор s.prodanov (минаващ)
Публикувано17.02.09 01:03



ами принципно служителите вътре със сигурност са регистрирани по същия закон. А дали са годни за това.... вероятно са годни точно колкото полицаите стават за полицаи, учителите за учители, търговците за търговци, политиците за политици. Просто отражение на обществоно...



Тема Re: снимане на лични карти и вземане на номера на клиенови [re: naci]  
Автор Vulpes (непознат)
Публикувано24.02.09 14:26



Ако се запонаеш малко по подробно с закона,ще сФанеш ,че за това трябват специални пълномощия,заявления и други такива малоДребни подробности,за да може Сека кака да ти снима,преснима,копира,преписва,сваля каквото и да е било от твойте/респективно мойте /документи.

Заедно със Закона за защита на личните данни банките в БГ са длъжни да прилагат и един друг закон - за мерките срещу изпирането на пари и борба с финансиране на тероризма (малко е дългичко, ама е добре да се знае за обща култура). Та в този закон пише, че банката е длъжна да индивидуализира клиентите си, като пази копие от документа за самоличност. И "Сека кака" дето седи зад гишето в банката носи лична отговорност, ако не го направи. Та ако това те успокоява, не хабят тонове хартия, които после да се чудят как да съхраняват, само за да те дразнят.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.