Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:46 20.04.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Какво Ви пречи тая чалга ?!  
АвторnemaZna4eniE (Нерегистриран)
Публикувано18.01.09 06:13



Не мога да разбера как някои хора се занимават единствено с това да плюят чалгата и хората, които я слушат?!
Явно затова т.нар. чалгари печелят, а и хората се забавляват, докато другите злобеят!
Имаш си любим стил, ОК...какво ти пука за другите?! Видял ли си някъде теми от рода: Анти-рок напр.?!



Тема Re: Какво Ви пречи тая чалга ?!нови [re: nemaZna4eniE]  
Автор ThunderGoddess (Sacer)
Публикувано18.01.09 16:58



Да, видяла съм хора, които да говорят, че рока бил противен и не знам си какво си в интерес на истината. А сега ще ти кажа защо хората имат против чалгата: Защото това не е музика по простата причина, че за разлика от музиката това не е изкуство. Това е чиста проба плагиатстване, тъй като повечето извесни песни за копирани от известни гръцки и сръбски. Освен това повечето чалгаджийки нямат никакъв глас и си изкарват парите само с голене на гърди и задници. На някои хора просто им е писнало от безмозъчни текстове, познати до болка и бездарни певачки, които си изкарват парите само с прелестите си. Няма друг стил в музиката, в който положението да е толкова зле. Именно заради това много хора се обявяват против чалгата, но никой не му стиска да се обяви срещу някой друг стил публично.



Тема Re: Какво Ви пречи тая чалга ?!нови [re: nemaZna4eniE]  
Автор comprehension (пристрастен)
Публикувано19.01.09 08:05



Имаш си любим стил, ОК...какво ти пука за другите?!



Тема Re: Какво Ви пречи тая чалга ?!нови [re: nemaZna4eniE]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано19.01.09 17:14



Нищо против чалгата и чалгарите, ако не се опитват да се налагат най-нагло. Искам да кажа, че като ви се слуша чалга - слушайте си я - тихо, кротко, и най-вече в къщи. Без да се чува навън. Но в момента в който почнете да досаждате, да пускате чалга навсякъде и по всяко време, да се напивате като свине и да правите простотии - дотам.



Тема Re: Какво Ви пречи тая чалга ?!нови [re: nemaZna4eniE]  
АвторГoтин пич (Нерегистриран)
Публикувано22.01.09 14:27



Ами чалгата до 2003-4 година беше по-готина. Сега само Преслава я лансират. А гтогава още я нямаше. Заради нея намразих чалгата и вече не я слушам.



Тема Re: Какво Ви пречи тая чалга ?!нови [re: nemaZna4eniE]  
Автор Kpaличa ()
Публикувано01.05.09 01:15



Пречи ми това,че чалгарите крадат на готово хитове от други държави и по този начин убиват българското творчество.А и не стига,че ни се подиграват заради циганите,които като крадат в чужбина се преставят за българи,ами и за музиката ни се смеят и казват,че не можем да измислим наша песен а само крадем.По гръцките ТВ много често ни коментират за това



Тема Re:на мен нищонови [re: Kpaличa]  
Автор boltik (нашенец)
Публикувано12.05.09 18:56



Просто това е начин да преброят избирателите за изборите.По това каква музика слуша народа определят процента на тези които са склони да се подадат на провокации-мъни мъни.Някой беше го казал:на бълканите живее едно дребно крадливо племе дето се наричат българи,склонно към предарелство:-даже и за една гроздова.Така,че този който се радва на чалгата и чака някой да го почерпи 1 ракия е идеалния(избирател)така виждам нещата аз през моите очи.



КЪДЕТО И ДА СИ СВИРКАЙ СИ

Тема Re:на мен нищонови [re: boltik]  
Автор Kpaличa ()
Публикувано12.05.09 19:37



Относно кражбата и предателството,всичко е въпрос на възпитание,не етнически белег(изключение циганите).Чалгата много се измени и вече не е това,което беше.Въпроса е,че продължават да крадат,а това освен,че мен много ме дразни,като цяло е много вредно



Тема Re: Какво Ви пречи тая чалга ?!нови [re: nemaZna4eniE]  
Автор Гpeдopeд (байо)
Публикувано15.05.09 11:11



Налага кофти морални ценности на подрастващото население на република България.



Тема Re: Какво Ви пречи тая чалга ?!нови [re: nemaZna4eniE]  
Автор Vulpes (КК)
Публикувано16.05.09 15:30



Това, срещу което хората плюят, не е чалгата като стил музика, а чалгата като етикет, като символ. Отдавна чалгата се е превърнала в култура, в комплекс от ценности (или липса на такива - не знам). Това е възмущение срещу наглия гьон в черно БМВ, който предрежда цялата колона на светофара и гледа страшно, срещу голфаджията-слаломист по Цар Борис ІІІ в час пик, срещу вмирисания таксиджия-мошенник, срещу цомбестата мадона, пробиваща с краката напред и още много други знайни и незнайни. Всички те са обилно полети с чалга и отвращението е срещу тях.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.