Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:55 30.04.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Вредно ли е пушенето?Или полезно? Но за кого?нови  
АвторHeпyшaч (Нерегистриран)
Публикувано16.12.08 12:56



Преди година-две, военните пушиха пред своето министерство и заплатите им бяха увеличени. Сега техния "номер" прилагат полицайте. И е сигурно, че ще мине- т.е. заплатите им ще бъдат увеличени. И как иначе - тези социално- професионални групи са едни от тези , които държавата обгрижва майчински! Не е така обаче за учителите, за миньорите, за селскостопанските производители! Тяхните протести не се чуваха, а нещо повече- пращаха полицията да се разправя брутално с протестиращите, които подобно на днешните полицай, искаха увеличение на заплатите.Същите тези полицай не се колебаеха да налагат с палки протестиращите, искащи по справедливо заплащане на труда си, а сега полицайте да получат съчувствието на обществото?!?! Дали наистина е толкова значим и толкова тежък труда на полицайте? Примерите за разследванията на многобройните престъпления обаче сочи не добре или никак свършена работа - спомнете си случаите с убитите проф. Калоянов и сестрите Белнейски. За градската патрулираща полиция какво да кажем - в нашия град виждаме полицейските "Опели" да стоят предимно на главната улица и в съседство да е паркирана пре- скъпата кола на някой мутренски бос. Или скучаещи полицайчета да бъбрят с младите продавачки. В същото време в крайните квартали, където има ромско население и повишена криминогенност не се вясват! А за патрулиращите по КАТ и за техните "извънредни доходи" да не коментираме!Нали се сещате? И освен казаното- настоящия размер на заплатите им, който никак не е малък и като се прибавят още парите за дрехи и храна, та каква е разликата с например един самотен пенсионер с 113 лева пенсия?Огромна!!! Малка не е разликата и с големи групи трудящи се - примерно учители или да кажем работещи в шивачниците. Едва ли един полицай може да издържи да превива гръб 8-10 часа над една шевна машина. Седят си в новите "Опели" и са първа категория труд! Огромна социална несправедливост!!! Но и двете групи примерно полицай и учители се " хранят от бюджета" Ако се дадат още повече на едните, следва че ще има по малко за другите! Не е ли така?!?!?




Тема Re: Вредно ли е пушенето?Или полезно? Но за кого?нови [re: Heпyшaч]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано16.12.08 14:25



що не станеш един полицай, пък после да им надничаш в канчето, а?



Тема Re: Вредно ли е пушенето?Или полезно? Но за кого?нови [re: Blake]  
АвторHa quot; Чepнияquot; (Нерегистриран)
Публикувано17.12.08 12:59



Re:Такъв отговор могат да ти дадат и депутатите. Е, ако всички станат полицай, военни или депутати КОЙ ще ги храни???? НЕ ЗНАЕШ ЛИ ЧЕ ТОВА НЕ СА ПРОИЗВОДИТЕЛНИ СФЕРИ И СЕ ХРАНЯТ ОТ БЮДЖЕТА КАКТО ТЪРТЕЙТЕ СЕ ХРАНЯТ ОТ МЕДА НА ПЧЕЛИТЕ!



Тема Re: Вредно ли е пушенето?Или полезно? Но за кого?нови [re: Heпyшaч]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано17.12.08 19:33





Какво целиш да насъскаш учители срещу полицаИ, пенсионери срещу всички работещи, болни от редки болести (това в контекста на скорошни новини) срещу здрави?
Седели си били в новите опели! Не знам на чие РПУса тези нови коли, но мой познат изкарва през лятото смяната в кола без климатик, обут в кубинки!
И парите за дрехи са всъщност за униформи - голям келепир, няма що! Да не говорим, че се налага да се докупуват със собствени пари.

И само между другото:
един полицаЙ
много полицаИ



Тема Re: Вредно ли е пушенето?Или полезно? Но за кого?нови [re: Бepeзka!]  
АвторHeпyшaч 2 (Нерегистриран)
Публикувано19.12.08 08:19



Брезичке, личи си че си близка на полицай! но и аз познавам отблизо техния "труд" . Не че съм в "системата" , но съм опирал до тях.
Първия ми допир беше доста болезен. Преди около четиридесет години, заедно с хлапетата от махалата, гледахме през пролуките на оградата на летния театър някаква естрада и както сме били погълнати от шоуто, макар да гледахме с по едно око, през малките дупки, внезапно бяхме хванати за косите и с по един силен юмручен удар в стомаха ни повалиха без въздух на земята. Ние не прескачахме оградата -бяхме твърде малки за това -7-8 годишни, но за МИЛИЦИОНЕРА това беше навярно достатъчен повод за да ни пребие!
По късно, вече семеен, през нощта някъде около 03 часа се събудихме от шум и някой или някои натискаха да взломят входната ни врата на жилището, но без да се обадят с глас или да кажат какво искат. Изплашени звъннахме на полицията за помощ. Приеха обаждането ни , но и така не дойдоха!!!! Оправяхме се сами!
Миналата година, след като бях спрян за дребно нарушение на пътя , ми се припомни, че ако не искам акт, трябва да почерпя нещо!
Е, кажи ми, защо аз, дето работя в производството и няма и най- малка надежда да получа "коледна премия" ще се радвам да дам от парите, които ми удържат за бюджета, да възнаградя този "тежък и непосилен труд"





Тема Re: Вредно ли е пушенето?Или полезно? Но за кого?нови [re: Heпyшaч 2]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано19.12.08 10:22



май не схващаш няколко основни неща:

1. милиционер е различно от полицай.

2. причините да не дойдат на повикване са много, но могат да се обобщят лесно с "липса на пари".

3. докато полицаите вземат подобни на сегашните заплати, ще има да "черпиш" още доста.



Тема Re: Вредно ли е пушенето?Или полезно? Но за кого?нови [re: Blake]  
Автор s.prodanov (новак)
Публикувано19.12.08 14:25



Blake, не съм съгласен с теб
1.Милиционер е различно от полицай, но полицаи в БГ няма.
2.Няма пари е твърде заучена фраза. В България има 615 полицая на 100 000 човека. Средно за ЕС са 300 полицая на 100 000 човека. Нормално да нямат пари.
3.Парите не са им толкова малко, но те и не протестират за пари всъщност.

Преди време във 2ро РПУ слушах един такъв да ми се жалва - бил на смяна, но отишъл да изчука някаква. Казал на шефа и ония му отпуснал 2 часа. Пича, обаче се забавил с чукането и чукал 4 часа и шефа му го наказал. Бил му приложил най-тежкото наказание в районното - дежурство вътре и забрана два дни да излиза със стоп-палката навън.



Всичко в полицията се върти около корупцията по пътищата, всякакви видове полицаи вече имат право да спират и рекетират коли, а идеята им за рпевантивност е умряла отдавна.



Тема Re: Вредно ли е пушенето?Или полезно? Но за кого?нови [re: s.prodanov]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано21.12.08 10:11



и ти си прав - забравих да спомена, че все пак законите трябва да се спазват от всички. А това става с КОНТРОЛ, КОНТРОЛ и КОНТРОЛ. Като е разграден двора - квото и да стане - резултат няма да има.

Иначе - за парите - пожелавам ти да не ти се наложи да ти трябва полиция и да чуеш как полицията няма да дойде, щото нямат бензин за патрулката...



Тема Ей, слюнчо...нови [re: Heпyшaч]  
АвторДидa (Нерегистриран)
Публикувано22.12.08 00:50



Ти някога бил ли си полицай, та се изказваш така "компетентно" кой какво върши, какви са му задълженията и доколко си ги изпълнява, а?!
Тая държава няма да се оправи, докато всякаква паплач нещастна гледа в канчето на другия, за чиято работа няма и идея.



Тема Re: Ей, слюнчо... [re: Дидa]  
Автор s.prodanov (новак)
Публикувано22.12.08 11:56



Знаеш ли, едно близко на мен семейство на скоро му се случи случка - въоръжен обир. В апартамента е само момче - 5ти клас. Някакъв изрод с пистолет го гони, то бяга из блока и се измъква някак си. Звъни по телефона на баща си, викат полиция веднага...
Полицията дойде след два часа. При въоръжен обир. А човека, който дойде да сложи нова здрава врата и нови ключалки вече си беше тръгнал, когато полицията дойде, защото той беше на място след 20 минути. И искат заплати? Хора нямат сигурно...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.