Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:39 08.05.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема алчни хазяйки във варна  
Авторtotto (Нерегистриран)
Публикувано27.11.08 12:24



шокиран съм от арогантността на една варненка и в мен все повече се затвърждава едно гадно чувство, че има много такива жени в този град -поскоро бих казал женища. то бива, бива ама чак пък толкоз....попаднах на една хазяйка на ул. "цар калоян" 25 Варна-казвам ви бягайте от това място,щото да не попаднете в мрежите и.първо си иска капаро което стои в нея в случай, че нещо я ощетиш, което после когато си тръгваш не желае да ти върне защото примерно тя претърпява загуби от липсата на квартирант. ако някой може да ми даде удачен съвет??



Тема Re: алчни хазяйки във варнанови [re: totto]  
АвторUS (Нерегистриран)
Публикувано27.11.08 15:01



Това за капарото е световна практика, която много скоро ще се възприеме и в България. Че на теб не ти харесва да ти стоят замразени например 300 лева е друг въпрос. Но от друга страна наемането на жилище трябва да се регламентира с договор. И ако след теб няма щети, хазяйката без хър-мър да ти връща парите. Така е редно.



Тема Re: алчни хазяйки във варнанови [re: US]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано27.11.08 17:25



да, така е, ама в случая хазайката претендира, че щетата е "липса на квартиранти", което малко така ми се струва нагло...



Тема Re: алчни хазяйки във варнанови [re: Blake]  
Автор*1* (Нерегистриран)
Публикувано27.11.08 22:40



По цялото черноморие е пълно с дебили,които искат майка си и баща си за некви кенефи,които нито са ремонтирани,нито са чистени от 30 години.
А и да не забравя-не спират да мрънкат и да се оплакват.



Тема Re: алчни хазяйки във варнанови [re: Blake]  
Автор Cтaниcлaв!Модератор (Stasi)
Публикувано28.11.08 11:42



Може просто човекът да е напуснал по-рано от договореното. Не мислиш ли?



Тема Re: алчни хазяйки във варнанови [re: Cтaниcлaв!]  
Авторtotto (Нерегистриран)
Публикувано28.11.08 13:43



в моя случай тази жена категорично отказа да направим договор и това е моя грешка, че приех. наистина трябва да си отваряш очите на 4-ри. мисля да подам жалба до полицията!! имам близки във софия, които казват, че там се работи с договори и такова нещо "ама няма нужда от договор "-няма. не искам да се примиря с тези манипулации!!



Тема Re: алчни хазяйки във варнанови [re: totto]  
Автор Linchpin (откровен)
Публикувано30.11.08 00:55



Акйо можеш да докажеш, че си и дал тези пари точно като депозит може би ще можеш да я поставиш натясно, но ако не е така, става почти невъзможно.
Иначе варненските хазяи са пословични...преди 15-на години три мои съученички от техникума отидоха да учат във Варна и първото лято се връщат и носят обява снета от уличен стълб, която в общи линии гласеше:"Давам квартира за две момичета,да не пият,да не пушат, да не готвят и да...СА ДЕВСТВЕНИ!"
Ако щеш вярвай ама това си пишеше.10 мин. не можах да си взема въздух от смях.
Същичките ми разправяха за една друга хазяйка,която им искаше по 1 лв(тогава) за да включи бойлера да се изкъпят, а през това време тя в кухнята мие чинии с топла вода на аванта!
Или-прибират се една вечер и гледат целия вход събран на партера и се прави събрание.Проблема-девойките като се прибирали една вечер не загасили стълбищното осветление и навъртяли колосалната сума за ток от тридесет и няколко стотинки...ебаси и пинтиите варненски, това никъде го няма!

Редактирано от Linchpin на 30.11.08 00:57.



Тема Re: алчни хазяйки във варнанови [re: totto]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано30.11.08 02:57



не разбрах дали се изнасяш по-рано от договореното и затова тя отказва да ти върне капарото



Тема Re: алчни хазяйки във варнанови [re: Linchpin]  
Автор Cтaниcлaв!Модератор (Stasi)
Публикувано30.11.08 10:08



Повярвай ми, това не е проблем само на Варна. С варненци взимане-даване не съм имал, но и тук е подобно положението.

Помня преди доста години (бил съм 6-7 годишно хлапе), много мъже от А и Б вход на нашия блок се събраха и започнаха ръчно да бият сонда. Голям труд беше, голямо нещо. Пред нашата страна на блока беше райска градина - една красота, едни градинки. Абе, идилия. Изкараха вода, сложиха отвън една помпа. Поливахме всички щастливо тревата и дръвчетата. Беше наистина много красиво и хубаво. Поливаме пред А вход. После пред Б вход. Мием коли. Мием път..

Е да, но дойде новото време. Започнаха едни спорове за ток - видиш ли, вх.Б ползвал помпата, но не плаща ток - което си беше така. Но пък от друга страна помпата основно се използваше от другия вход. Ние само си поливахме градинката. Е питам аз - колко може да изразходва една такава помпа за 2 часа работа? Най-много 2 киловата. Което тогава струваше едно нищо. И сега е нищо. Те искаха парите си. Глупавият вход не ги даваше

Тогава нашите вече не живееха в този апартамент. Отидох при домоуправителя на вх.А и му предлагам аз да поемам месечна такса от 5 лева - за ток и за право за ползване... Не склони прасето мръсно.. Разглобиха помпата. Затрупаха сондата Толкова труд отиде на вятъра.....



А подобен случай имахме с едни дядо, чийто гараж наемахме около ВМИ, Пловдив. Понеже акумулаторът ни беше слаб, включихме го да се зарежда в гаража. Занесох зарядно. Свърших само тая проста процедура.. и си заминавам. На другия ден отивам, отварям и какво да видя - една бележка върху капака на колата с текст, приблизително следния:

"Моля да си махнете колата. Щом ще се лъжем, искам да прекратим всякакви бизнес отношения"

Качвам се горе със зарядното при бай не знам си какъв, звъня и питам какво става. Той ми отговоря, че щом съм му крадял ток, значи просто нямаме място в неговия гараж. И се опитвам културно да му направя калкулация и да му сметна с колко всъщност съм го ощетил. Излезна някаква цена от порядъка на 6-7 ст. Говоря за 94-та година Обяснявам, обяснявам... Абе он си знае неговото Тц, не може. След като му даваме 50 лева наем, това е само за наем и за нищо друго. Абе, бай ХХХ, нали не ти бера доматите от градинката пред гаража. Дори и лампа не пускам. Но за сметка на това едва излизам от колата, защото гаражът е пълен с дърва и боклуци. Хайде, не се цигани за 6-7 ст... Е като каза НЕ копелето.. Умря си на ината


Тъй че, колега - ХИЧ, ама ХИЧ не се учудвам...



Тема Re: алчни хазяйки във варнанови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано30.11.08 10:43



И така да е - няма договор, няма клауза за неустойки... дори и в договорите, които раздават агенциите, няма такава клауза за неустойка, ако напуснеш по-рано.

Иначе хазяите навсякъде са такива - спомням си шурея като се домъкна една година от Финландия с цялото си семейство, за да поработи една година тук. Намери си квартира в София, за доста нескромна сума. Отделно, апартамента уж беше тристаен, ама едната стая - заключена с багаж на хазайката. Тя пък идваше доста често да си го наглежда. За да си вземе наема, биваше вземана от тях с кола, и връщана после обратно. Накрая шурея трябваше да си тръгва вече, и се почнаха проблемите - на ти сега ме оставяш без квартирант, няма да ти върна депозита, че и глоба ще ми платиш допълнително... Човека се съгласи, уговориха се в сряда (примерно) наобед да си оправят финансовите взаимоотношения (както хазайката искаше). Даже имаше и реплики "И да почистиш паяжините на терасата"

. Във понеделник сутринта му изнесохме последния багаж, пуснахме ключовете вътре и затворихме вратата (с топка) отвън. Естествено човека остави неплатени сметки горе-долу колкото депозита, и това беше... На такива кучета трябва да се отговаря с тояга...
Имам и други подобни интересни случки с изнудвания от страна на хазяи да разкажа, ама да не досаждам на аудиторията тука...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.