Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:24 01.05.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Защо не сменим правителството с чуждо?  
АвторMon.S. (Нерегистриран)
Публикувано02.08.08 15:18



Скоро едно мнение из някоя от тези теми се запечата завинаги в съзнанието ми. Да сложим на България правителство от американци или англичани или германци, няма значение какви само да са от икономически много силна държава и България ще стане процъфтяваща държава. Хора, защо не, питам аз? Защо да оставяме разни чичковци и лелки, алчни за блага и пари да управляват? Даже предлагам, тези правителства да управляват по 4 години както си е по света и да се редуват - веднъж американци, веднъж германци и така нататък.

Само помислете, веднъж завинаги ще се отървем от корупцията, мафията и неспазването на обществения ред. Вярно, че депутатите ще са българи, но там може 49% от местата да са също за чужденци.

Пишете по темата и кажете каквото мислите.





Тема Re: Защо не сменим правителството с чуждо?нови [re: Mon.S.]  
Автор 6.15 (decoder)
Публикувано02.08.08 18:30



На мен ми харесва идеята.

Дори и просто заради кефа да оставим алчната мафия да гледа отстрани и да кърши ръце, когато закона влезе в сила за всички еднакво.



Тема Re: Защо не сменим правителството с чуждо?нови [re: Mon.S.]  
Автор F(x)+C (откровен)
Публикувано04.08.08 18:44



Ако ме питаш мене-то и сега правителството си е чуждо.Вярно е ,че Испания и Турция не са кой-знае какви икономически сили,но и от истинския руснак станишев не видяхме кой-знае какъв напредък,а точно обратното!Та според мене не е необходимо да сменяме правителството с чуждо такова,а просто да го сменим с правителство,което работи за просперитета на държавата и на своите избиратели,а не само и единствено за интересите на министрите и тяхните обкръжения!
Не се ли обърнем с лице към новото и не се ли отървем от дребнавото си еснафско мислене и манталитет-и от Марс да внесат правителство-все тая.

...доброму добро да прави,
лошия с ножа по глава...



Тема Re: Защо не сменим правителството с чуждо?нови [re: F(x)+C]  
АвторMon.S. (Нерегистриран)
Публикувано05.08.08 10:51



Не, то ако го сменим пак с наше правителство, няма полза, защото в Б-я хората са доста бедни и е лесно да станат корумпирани и да заиграят с мафията в едно хоро. Точно затова ми харесва идеята за правителство от чужди, но доста силни икономически държави, държави където хората са се научили да спазват законите и са научени да мислят и действат в по-широки мащаби от: "Да стана аз сега министър или депутат, пък после лесно, все някои ще ми предложи пари, освен заплатата ми.... и все в този дух неща."

Не мисля, че Новото, както казваш ти ще дойде от групичка тесногръди български политици, свикнали да мислят наистина ограничено в рамките на една малка държава.



Тема Че то винаги е било такова.нови [re: Mon.S.]  
Автор Bambi* (*Bambina)
Публикувано07.08.08 17:15







Тема Шест плюс.нови [re: F(x)+C]  
Автор Bambi* (*Bambina)
Публикувано07.08.08 17:16







Тема Лека корекция:нови [re: F(x)+C]  
Автор Bambi* (*Bambina)
Публикувано07.08.08 17:17



украинец, не руснак. И националността няма каквото и да било значение.





Тема Ще ти кажа само:нови [re: Mon.S.]  
Автор Bambi* (*Bambina)
Публикувано07.08.08 17:20



money talks, както се пееше в една песен, някога. Наемат се хора. Институции. Правителства. И някои държави биват разглеждани само като територии, както се изрази преди около 15 години една чужда икономическа фигура. И с това каза всичко.



Тема А защо просто не сменим народа...нови [re: Bambi*]  
АвторXитъp Пeтъp (Нерегистриран)
Публикувано23.08.08 17:57



...населяващ кътчето земен рай, наречено България? Защото:
-Като сменим правителството с иностранци, трябва да сменим съдии и прокурори със чужди такива - за да следят зорко спазват ли се законите. След тях трябва да сменим и българските полицаи с чужди такива щото не са корумпета. И накрая тотално трябва да разкараме българските работници и да ги заменим с такива дето истински бачкат, а не са преструвковци. Е, и? Докъде я докарахме?...



Тема Re: А защо просто не сменим народа...нови [re: Xитъp Пeтъp]  
АвторMon.S. (Нерегистриран)
Публикувано24.08.08 09:12



Не, не е нужно смяната да става на ниските нива като работници. Само депутатите и правителството. То вярно, че полицаите са корумпирани, но при тях може да се постъпи както е направил Президента на Грузия. Той е уволнил всички полицаи от най-големия шеф до най-дребните риби и ги е заменил с хора които никога не са били полицаи и съответно корумпирани. Освен това им е дал големи заплати в порядъка на 3000 долара в Б-я се равнява най-ниската. Така корупцията е напълно премахната за полицаите и хората най-после си отдъхнаха.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.