Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:35 25.05.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Какво (и как) може да се направи-едно куче,  
Авторaнтилaй (Нерегистриран)
Публикувано07.05.08 14:57



от малките, има силен лай във високите регистри , и ме събужда нощно време. Разбрах, че е научен факт, че различните по височина тонове имат различен ефект върху нервната система, съответно, както отбелязах, висок и силен лай е най-неблагоприятния вариант. Доказателство е, че ме събужда нощно време, при положение , че прозорците са затворени, и че кучето се намира през един двор, т.е. не е на непосредствени съседи. Собствениците му, не са такъв тип хора, според мен, които да се впечатлят от такъв тип оплакване-че кучето им не дава на хората да спят, а се знае, че без минимум добър сън няма здраве, и дори живот!





Тема Re: Какво (и как) може да се направи-едно куче,нови [re: aнтилaй]  
Автор166 (Нерегистриран)
Публикувано08.05.08 17:17



обади се на 166 или на 112
пусни жалба до кмета



Тема Re: Какво (и как) може да се направи-едно куче,нови [re: aнтилaй]  
Автор METHOD (freundlich )
Публикувано08.05.08 17:38



Куршум, и след куршума червей.

Сънят е по-важен от всички мили, малки, сладки помиари.

Айде да ме нападнат кучелюбците сега :)

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: Какво (и как) може да се направи-едно куче,нови [re: METHOD]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано09.05.08 00:14



А какво да правим с двуногите кухоглави сребролюбци и продажници дето днес решиха за кой ли път да вдигнат цените на топлофикация и тока м?Какво да правим със Ставийски дето получи смешна присъда за отнет човешки живот и за другия на Мануела,която тази година трябваше да е абитюриентка м?А още колко какво......................

?!?!



Тема Re: Какво (и как) може да се направи-едно куче,нови [re: morska valna]  
Автор METHOD (freundlich )
Публикувано09.05.08 02:04



Не знам, предложи нещо.

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: Какво (и как) може да се направи-едно куче,нови [re: METHOD]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано09.05.08 11:24



Как не знаеш?

Доживотен затвор при най сурови условия,без право на замяна.Да се гърчат до края на дните си в мизерията на която обричат цял един народ.За Ставийски същото.



Тема не е ли малко крайна мярканови [re: morska valna]  
Автор Cтaниcлaв!Модератор (Ачмонек)
Публикувано09.05.08 12:52



да осъдиш Стависки на доживотен затвор?
Верно направил гаф и то голям, но подобно наказание е наистина крайно. Аз не съм юрист, но смея да твърдя, че за подобно провинение най-честното наказание е 10 години затвор + парична компенсация. Въпреки, че за всички е ясно - парите няма да върнат момчето

Нито 10-те години ще направят Стависки по-добър. Кариерата така или иначе вече му приключи. Изглежда ми съвстен. А такива угризенията не ги оставят цял живот. Това наказание му стига.



Тема Re: Какво (и как) може да се направи-едно куче,нови [re: METHOD]  
АвторKoka (Нерегистриран)
Публикувано09.05.08 17:26



Не е необходимо да те нападаме, само ще отбележим, че куршумът в този случай няма да гарантира, че тези стопани в последствие няма да си вземат друго, също така сладкопойно куче, нали?

Какво ще кажеш да не реагираш като бик на червено всеки път, когато видиш тема, в която се споменава думата КУЧЕ, а да се опиташ да си малко по- конструктивен?





Тема Re: не е ли малко крайна мярканови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано09.05.08 21:50



Нямаше да направя такова крайно изказване,ако фигуриста не беше предизвикал тази трагедия умишлено сядайки зад волана пил и при положение,че е лице в кампанията "Не сядам пил зад волана".Подобен род наказания трябва да има,за да се научат всички,че такива престъпления се наказват строго,защото при него случая не е "някаква си катастрофа".И не става въпрос за пари,а за излежаване на наказание.За мен всеки употребил алкохол и после седнал зад волана е престъпник.Аз също съм родител на вече големи деца и си представям кошмара на и на родителите на загиналото момче и на бащата на Мануела,който се бори да я върне в света на живите.Що се отнася до съвестта,то всеки я има,но е доказано,че всяко чудо за три дни.Нали не са пострадали неговите деца............



Тема Re: не е ли малко крайна мярканови [re: Cтaниcлaв!]  
Авторя (Нерегистриран)
Публикувано09.05.08 23:48



Случаят на Стависки не е просто гаф, а тежко престъпление. И наказанието трябва да е тежко, а 10 години ми се струват малко за 1 убит човек и втори, който не се знае, дали ще живее. И какво от това, че има угризения? Да е мислил преди да седне пиян зад волана.



Тема има едно НОнови [re: я]  
Автор Cтaниcлaв!Модератор (Ачмонек)
Публикувано10.05.08 00:00



и то е, че случаят "Стависки" е по-скоро ежедневие, отколкото изключение. Чудно защо някой пиян блъсне и убие човек, а после за това излиза само една кратка статийка. Всъщност, нищо чудно. Стависки е публична личност и затова интересът към него е толкова голям. Не знам какви искове имат роднините на загиналото момче, но едва ли щяха да бъдат такива, ако виновникът беше обикновен човек.

Освен това, много хора карат пили, което е неразбираемо за мен. Не оправдавам никого. Мога само от опит да кажа, че в почти 100% от случаите, виновни за едно ПТП с или без жертви са обикновено и двете страни. Странно, но никой не пише за вината на шофьора с Хондата. Но нали причинителят е Максим, а не някой друг, то така както го величаеха докато взимаше титла след титла и медал след медал, така и ще го сринат за нула време. Всъщност, те вече го направиха.

И пак казвам - не го защитавам. Вероятно присъдата му не е адекватна, но той вече достатъчно плати. И ще продължава да плаща. НО, Стависки не е изключение. Пили зад волана сядат поне 50% от шофьорите. Аз съм въздържател, но дори не мога да предположа как бих реагирал, ако пия и ми се наложи да карам. Вероятно бих седнал зад вола с ясното убеждение, че на мен това няма да ми се случи, защото.... еди какво си.

Като съдим Стависки, съдим и себе си. Дайде да погледнем какво и ние правим (не правим), а не да раздаваме тежки присъди. Нека погледнем нас преди всичко друго.

Редактирано от Cтaниcлaв! на 10.05.08 00:07.



Тема Re: Какво (и как) може да се направи-едно куче,нови [re: morska valna]  
Автор METHOD (freundlich )
Публикувано10.05.08 00:36



Значи ме подкрепяш, аз казах същото.

Че политиците не са ли долни виещи помиари?

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: Какво (и как) може да се направи-едно куче,нови [re: Koka]  
Автор METHOD (freundlich )
Публикувано10.05.08 00:38



Аз обичам кучетата.

Даже имам на вилата си.

Но не и в апартамента, това няма как да се случи.

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: не е ли малко крайна мярканови [re: morska valna]  
АвторF(x)+C (Нерегистриран)
Публикувано10.05.08 01:48



Ха сега де,Ставийски та Ставийски...
Не чувам никой да коментира случая за пияните цигани,които преди година причиниха ПТП,утрепаха бременната жена на единия циганин и избягаха от ПТП-то...
Не чувам нищо за оня джигит,където на магистралата пиян блъсна "Лада",уби човек и избяга с краден велосипед...
Ченгетата колкото пъти направят "акция" из пловдивските села толкова пъти хващат пияни като мотики шофьори седнали зад волана...вече си мисля,че ги е срам да седнат зад волана ако са с по-малко от 1 промил...въобще не просто примерите,а абсурдните примери са твърде много...НО според някои Ставийски е най-виновният,той е най-убиеца...на всички вниманието приковано към него...в същото време селските пияндурници-убийци на никой не правят впечатление-все пак не са Ставийски и не са учавствали в "Не карам пил"...
И да-наистина е жалко,че жалкото ни правосъдие не можа да даде адекватна присъда в случая,(както и в още много случаи)...но предполагах,че поне сега няма да си позолят изгъзици,т.к. е ясно,че делото ще се наблюдава под лупа...уви...отново си го позволиха...





Тема Re: има едно НОнови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторF(x)+C (Нерегистриран)
Публикувано10.05.08 02:02



Точно така,много си прав.
Съжалявам,че не прочетох отговора ти малко по-рано,че да си спестя писането на предния пост.
Сгрешил Максим-сгрешил,нека си понесе заслуженото наказание,но не приемам всички да го сочат с пръст и да не виждат останалите които извършват същото това престъпление ежедневно,ежечасно,ежеминутно...
нека мерим с един аршин навсякъде!



Тема Re: Какво (и как) може да се направи-едно куче,нови [re: aнтилaй]  
АвторF(x)+C (Нерегистриран)
Публикувано10.05.08 02:15



Това,за което говориш си е форма на тероризъм,тъй че си в пълното си право да се обърнеш към мвр или нсбоп.
Но тъй като е малко вероятно да си свършат работата-пробвай да се сдобиеш с електронно устройство против кучета(по-рано предлагаха по вестниците подобни устройства).Те излъчват някаква звукова честота,от която кучетата се чувстват доста дискомфортно,та или ще се оправи или ще стане непоносимо и за собствениците си



Тема Re: Какво (и как) може да се направи-едно куче,нови [re: F(x)+C]  
Автор Gerylin ()
Публикувано10.05.08 08:46



пробвай да се сдобиеш с електронно устройство против кучета

ако собствениците бяха нормални хора,които ценят спокойствието на съседите си и ако България бе страна,в която се заЩитават нуждите на обикновения гражданин,самите те биха си купили каиШка против лай..но уви

п.с по повод Ставийски съм на абсолютното мнение,че той трябваШе да си получи заслужената присъда...пияни Шофьори има навсякъде (особено по пловдивските села ) ,но към един такъв случай трябва да се подходи изкл. сериозно,заЩототова е обЩествена личност,която дава отрицателен пример на останалите

Do what you want to do and everything else will be revealed to you.


Тема Одобрявам.нови [re: morska valna]  
Автор Bambi* (*Bambina)
Публикувано10.05.08 11:03







Тема Мдам, при това -нови [re: morska valna]  
Автор Bambi* (*Bambina)
Публикувано10.05.08 11:13



шофирайки ХАМЪР.
Трябва да си малоумен или безумно нагъл, за да управляваш подобно нещо, след като си пил. Убит е един. Можеха да са всички.
Повтарям, напълно те подкрепям.



Тема Re: има едно НОнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Le bricolateur (Шашав)
Публикувано14.05.08 22:28



Чудно защо някой пиян блъсне и убие човек, а после за това излиза само една кратка статийка.
При такива престъпления не е важен размера на статийката, а на наказанието. Във вчерашните и в днешните новини имаше примери за по 5 и 14 години ефективни присъди за подобни случаи.

Пили зад волана сядат поне 50% от шофьорите.
Като съдим Стависки, съдим и себе си. Дайде да погледнем какво и ние правим (не правим), а не да раздаваме тежки присъди.

Аз съдя Стависки, защото знам какво АЗ правя (не правя). Това неговото определено не го правя, както и всички около мен. Предполагам, че и повечето хора, които го съдят, не правят като него, а ги е страх, че утре някой пиян велмож може да налети на тях.
На който не му се е случвало да загуби човек заради някой пиян безнаказан глупак, само той не знае какво е чувството.

Пък и медалите нямат нищо общо със съвестта/отговорността (или липсата на такава). Не ги смесвай.

"Ако мислиш два пъти, преди да кажеш един път, ще го кажеш два пъти по-добре."


Тема Re: има едно НОнови [re: Le bricolateur]  
Автор Cтaниcлaв!Модератор (Ачмонек)
Публикувано15.05.08 06:49



Не съм специалист по право - това вече го отбелязах. Но имам достатъчно много наблюдения върху заобикалящия ми свят, за да говоря едно или друго. Примери за ефективни присъди колкото искаш. А също така и на корем само условни присъди, при това за значими престъпления. Но да не разтягам излишни локуми.

Искам след като съдиш единия, да съдиш и другия. Защото почти изключвам възможността загиналото момче да е абсолютно невинно. На 21 ли беше? И аз съм бил и си спомням как съм карал тогава. Верно, пак много по-внимателно от повечето на моята възраст тогава. И се получава така, че двама са виновни, но единият е по-виновен. Не знам дали се опитваш да ми хванеш мисълта..

Освен това има т.нар. смекчаващи вината обстоятелства. Кирил Маричков също беше причинил смърт. Шумя се, шумя се и се спря. Плати нещо мисля и се отърва условно. И много хора виждат в тези дела възможност да изкарат пари. Ще върнат ли парите детето ти? Най-скъпото нещо, което имаш в този грозен живот? Едва ли...

Виж, това са хора на изкуството. Те вече са смачкани след нещо такова. Нека просто вече никого да не обвиняваме за нищо. Иначе поклон пред паметта на загиналите по пътищата...





Тема Re: има едно НОнови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторMETHOD (Нерегистриран)
Публикувано15.05.08 09:05



Добре де, аз дуго не мога да разбера.

5 години затвор за убиеца на КембълЪТ.

КембълЪТ се качва съзнателно в колата на пиян и пияният катастрофира.

КембълЪТ лека му пръст, съм го засичал в такива състояния, че е меко казано да винят шофьора на мерцедеса, че бил с 2 промила.



Тема Re: има едно НОнови [re: METHOD]  
Автор Cтaниcлaв!Модератор (Ачмонек)
Публикувано15.05.08 12:38



Това вече е другата глупости - да се качиш при пиян


Всеки прави избора си и трябва да плати цената за него!



Тема Re: има едно НОнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Le bricolateur (Шашав)
Публикувано19.05.08 21:37



Отказвам да приема като аргумент за виновност единствено асоциации с останалите на 21.

Имаме присъда, следователно Стависки е признат за виновен.
Щом е виновен, да се приложат съответните текстове в НК поне като минимум, а не да се търси пораждане на съмнения в съдещите от рода на "Защото почти изключвам възможността загиналото момче да е абсолютно невинно.".

П.С. Не се заяждам. Такова ми е мнението. Достатъчно съм говорил със защитници на Стависки, за да им знам доводите. Не ги приемам, защото той е един от нас и ползва пътищата, които ползвам и аз.
И очаквам Темида наистина да е със закрити очи.

"Ако мислиш два пъти, преди да кажеш един път, ще го кажеш два пъти по-добре."

Редактирано от Le bricolateur на 19.05.08 21:38.



Тема Re: има едно НОнови [re: Le bricolateur]  
Автор 3a3y (новак)
Публикувано21.05.08 15:32



Темида НЕ е със закрити очи и затова ще ни дерат от ЕС в най-близко време. Подобен кретен преди време помете приятелка на майка ми и понеже е син на "голям местен бизнесмен" също се отърва с условна присъда. Ето го случая-

вторник, 27 ноември, 2007
Условна присъда за пиян шофьор, убил пешеходка

На 2 години и 6 месеца лишаване от свобода “условно” бе осъден 30-годишният Ивайло Георгиев от Белоградчик. Той бе признат за виновен, че на 28 юни 2007 г., шофирайки в нетрезво състояние е причинил смъртта на 55-годишната пешеходка Светла Христова. През нощта на 27 срещу 28 юни Ивайло Георгиев посетил със свой познат дискотека “Горски цар” в курорта Албена. Около 7:30 ч. на 28 юни двамата потеглили с джип “Хамър” към Балчик. Шофирал Ивайло Георгиев. Съдържанието на алкохол в кръвта му било 1,9 промила. По пътя за Балчик хамърът навлиза в насрещното платно. Възниква опасност от сблъсък с друг джип – “Мицубиши Паджеро”. Автомобилът на Георгиев навлязъл в пешеходната алея и след като изкъртил билборд, блъснал движещата се по тротоара Светла Христова. Скоростта на джипа е била над 117 км/ч. Н е са открити спирачни следи , сочи експертизата по делото. Присъдата на Георгиев е с петгодишен изпитателен срок. За 30 месеца е отнета и шофьорската му книжка. Подсъдимият трябва да заплати обезщетение в размер на 21 000 лв. на близките на загиналата. DT


Както се вижда - двойни стандарти - за едни затвор, за други погалване по главата. Не вярвам, че можехме сами да си оправим правосъдието, разчитам само на ЕС, май влизането ни в Европа е най-доброто, което можеше да ни се случи......



Тема Не е въпросът само с двойните стандарти!нови [re: 3a3y]  
Автор _maycal ()
Публикувано23.05.08 19:18



Става дума и за законодателна и правосъдна продукция на едно общество с висока степен на долнопробност, общество, повлияно в голяма степен от просташко-плебейска поп-фолк култура, общество, което не е съгластно да се оповестява официално и достатъчно ясно, че алкохолът е парекселанс наркотик, и то тежък!
Впрочем, , какво друго могат да правят хората от тълпата (особено когато са здрави) когато не работят, освен да пият алкохол и да пушат цигари!





Тема Re: има едно НОнови [re: METHOD]  
АвторБeтka (Нерегистриран)
Публикувано23.05.08 19:48



Ще ме прощаваш за намесата, но очевидци бяха разказали в пресата, че Кембъла е бил много пиян и даже се опитвал да се дърпа, че иска да си допива, а онзи просто го е натоварил в колата...
Обаче колко промила е имал пътникът няма отношение към промилите на шофьора защото той управлява автомобила, все пак.



Тема Re: Именно!нови [re: 3a3y]  
Автор Le bricolateur (Шашав)
Публикувано25.05.08 19:17



Темида е с прозрачна превръзка. И, както казва Щирлиц в един друг клуб - за останалото може да се сетим по житейския си опит.



Не вярвам Европа да ни "дере" за това. Не и реално. Уви!

А на тия, дето защитават Стависки, им пожелавам да се срещнат с него на пътя! И да го поздравят за медалите... ако могат!

"Ако мислиш два пъти, преди да кажеш един път, ще го кажеш два пъти по-добре."

Тема Re: Какво (и как) може да се направи-едно куче,нови [re: METHOD]  
АвторMETHODA (Нерегистриран)
Публикувано12.06.08 10:16



Такива са, а същото важи и за теб. Идиот.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.