Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:09 25.05.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: има едно НОнови [re: Le bricolateur]  
Автор Cтaниcлaв!Модератор (Ачмонек)
Публикувано15.05.08 06:49



Не съм специалист по право - това вече го отбелязах. Но имам достатъчно много наблюдения върху заобикалящия ми свят, за да говоря едно или друго. Примери за ефективни присъди колкото искаш. А също така и на корем само условни присъди, при това за значими престъпления. Но да не разтягам излишни локуми.

Искам след като съдиш единия, да съдиш и другия. Защото почти изключвам възможността загиналото момче да е абсолютно невинно. На 21 ли беше? И аз съм бил и си спомням как съм карал тогава. Верно, пак много по-внимателно от повечето на моята възраст тогава. И се получава така, че двама са виновни, но единият е по-виновен. Не знам дали се опитваш да ми хванеш мисълта..

Освен това има т.нар. смекчаващи вината обстоятелства. Кирил Маричков също беше причинил смърт. Шумя се, шумя се и се спря. Плати нещо мисля и се отърва условно. И много хора виждат в тези дела възможност да изкарат пари. Ще върнат ли парите детето ти? Най-скъпото нещо, което имаш в този грозен живот? Едва ли...

Виж, това са хора на изкуството. Те вече са смачкани след нещо такова. Нека просто вече никого да не обвиняваме за нищо. Иначе поклон пред паметта на загиналите по пътищата...





Тема Re: има едно НОнови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторMETHOD (Нерегистриран)
Публикувано15.05.08 09:05



Добре де, аз дуго не мога да разбера.

5 години затвор за убиеца на КембълЪТ.

КембълЪТ се качва съзнателно в колата на пиян и пияният катастрофира.

КембълЪТ лека му пръст, съм го засичал в такива състояния, че е меко казано да винят шофьора на мерцедеса, че бил с 2 промила.



Тема Re: има едно НОнови [re: METHOD]  
Автор Cтaниcлaв!Модератор (Ачмонек)
Публикувано15.05.08 12:38



Това вече е другата глупости - да се качиш при пиян


Всеки прави избора си и трябва да плати цената за него!



Тема Re: има едно НОнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Le bricolateur (Шашав)
Публикувано19.05.08 21:37



Отказвам да приема като аргумент за виновност единствено асоциации с останалите на 21.

Имаме присъда, следователно Стависки е признат за виновен.
Щом е виновен, да се приложат съответните текстове в НК поне като минимум, а не да се търси пораждане на съмнения в съдещите от рода на "Защото почти изключвам възможността загиналото момче да е абсолютно невинно.".

П.С. Не се заяждам. Такова ми е мнението. Достатъчно съм говорил със защитници на Стависки, за да им знам доводите. Не ги приемам, защото той е един от нас и ползва пътищата, които ползвам и аз.
И очаквам Темида наистина да е със закрити очи.

"Ако мислиш два пъти, преди да кажеш един път, ще го кажеш два пъти по-добре."

Редактирано от Le bricolateur на 19.05.08 21:38.



Тема Re: има едно НОнови [re: Le bricolateur]  
Автор 3a3y (новак)
Публикувано21.05.08 15:32



Темида НЕ е със закрити очи и затова ще ни дерат от ЕС в най-близко време. Подобен кретен преди време помете приятелка на майка ми и понеже е син на "голям местен бизнесмен" също се отърва с условна присъда. Ето го случая-

вторник, 27 ноември, 2007
Условна присъда за пиян шофьор, убил пешеходка

На 2 години и 6 месеца лишаване от свобода “условно” бе осъден 30-годишният Ивайло Георгиев от Белоградчик. Той бе признат за виновен, че на 28 юни 2007 г., шофирайки в нетрезво състояние е причинил смъртта на 55-годишната пешеходка Светла Христова. През нощта на 27 срещу 28 юни Ивайло Георгиев посетил със свой познат дискотека “Горски цар” в курорта Албена. Около 7:30 ч. на 28 юни двамата потеглили с джип “Хамър” към Балчик. Шофирал Ивайло Георгиев. Съдържанието на алкохол в кръвта му било 1,9 промила. По пътя за Балчик хамърът навлиза в насрещното платно. Възниква опасност от сблъсък с друг джип – “Мицубиши Паджеро”. Автомобилът на Георгиев навлязъл в пешеходната алея и след като изкъртил билборд, блъснал движещата се по тротоара Светла Христова. Скоростта на джипа е била над 117 км/ч. Н е са открити спирачни следи , сочи експертизата по делото. Присъдата на Георгиев е с петгодишен изпитателен срок. За 30 месеца е отнета и шофьорската му книжка. Подсъдимият трябва да заплати обезщетение в размер на 21 000 лв. на близките на загиналата. DT


Както се вижда - двойни стандарти - за едни затвор, за други погалване по главата. Не вярвам, че можехме сами да си оправим правосъдието, разчитам само на ЕС, май влизането ни в Европа е най-доброто, което можеше да ни се случи......



Тема Не е въпросът само с двойните стандарти!нови [re: 3a3y]  
Автор _maycal ()
Публикувано23.05.08 19:18



Става дума и за законодателна и правосъдна продукция на едно общество с висока степен на долнопробност, общество, повлияно в голяма степен от просташко-плебейска поп-фолк култура, общество, което не е съгластно да се оповестява официално и достатъчно ясно, че алкохолът е парекселанс наркотик, и то тежък!
Впрочем, , какво друго могат да правят хората от тълпата (особено когато са здрави) когато не работят, освен да пият алкохол и да пушат цигари!





Тема Re: има едно НОнови [re: METHOD]  
АвторБeтka (Нерегистриран)
Публикувано23.05.08 19:48



Ще ме прощаваш за намесата, но очевидци бяха разказали в пресата, че Кембъла е бил много пиян и даже се опитвал да се дърпа, че иска да си допива, а онзи просто го е натоварил в колата...
Обаче колко промила е имал пътникът няма отношение към промилите на шофьора защото той управлява автомобила, все пак.



Тема Re: Именно!нови [re: 3a3y]  
Автор Le bricolateur (Шашав)
Публикувано25.05.08 19:17



Темида е с прозрачна превръзка. И, както казва Щирлиц в един друг клуб - за останалото може да се сетим по житейския си опит.



Не вярвам Европа да ни "дере" за това. Не и реално. Уви!

А на тия, дето защитават Стависки, им пожелавам да се срещнат с него на пътя! И да го поздравят за медалите... ако могат!

"Ако мислиш два пъти, преди да кажеш един път, ще го кажеш два пъти по-добре."

Тема Re: Какво (и как) може да се направи-едно куче,нови [re: METHOD]  
АвторMETHODA (Нерегистриран)
Публикувано12.06.08 10:16



Такива са, а същото важи и за теб. Идиот.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.