Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:28 30.05.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Тема Защо BG-виното не може да се наложи на европейския  
Автор jeillienn (непознат )
Публикувано15.04.08 19:35



Защо BG-виното не може да се наложи на европейския пазар?

"Данните за износа на бутилирани вина са твърде обезпокоителни, не-
зависимо от минималното увеличение.
С изключение на Русия експортът на български бутилирани вина бележи серио-
зен спад на почти всички пазари, на които страната е имала определени позиции.
Намаление на износа отбелязваме без изключение във всички стра-
ни-членки на Европейския съюз, включително на важни за нас паза-
ри като Полша, Великобритания, Германия, Скандинавските стра-
ни, Чешката Република, Балтийските страни, Бенелюкс."



От отчета на НЛВК за 2006-та година




Моля за компетентни мнения и препратки кам сайтове, засягащи темата.



Тема Re: Защо BG-виното не може да се наложи на европейскиянови [re: jeillienn]  
АвторZa (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 16:46



Защото е пълен боклук. То не е точно вино. Джибрите се използват по 3 , 4 пъти. Истината е , че БГ виното е картофен спирт и боя.





Тема Re: Защо BG-виното не може да се наложи на европейскиянови [re: Za]  
АвторПипи (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 17:02



Не знам какво точно съдържа нашето вино, но наистина не е хубаво, сравнено с виното от избите на барон Ротшилд например. От една година го открих и просто сори, нашето вино в повечето случаи си е един киселяк. Ами как един път не получих стомашна криза от Ротшилдското? А от българско съм драйфала 12 часа, два дни бях на легло. Преди и аз си мислех, че бг виното е на ниво, но.....нищо подобно!



Тема Re: Защо BG-виното не може да се наложи на европейскиянови [re: Пипи]  
АвторZa (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 17:44



Боядиса ми чашите, едва ги измих. Няма майтап! Някакво сухиндолско беше.



Тема Re: Защо BG-виното не може да се наложи на европейскиянови [re: jeillienn]  
Автор maytag (непознат )
Публикувано17.04.08 05:01



Здравей!Наистина не си спомням кога/може би преди 5-6 г./ , във вестник "Труд" или "Стандарт" ,имаше статия за това.Страните производители на вино в Европа ,са имали голяма конкуренция от наша страна,до момента,когато Германия /а може би и други/ не "изрева",че освен етикета на бутилката не е останало Нищо.Нашите "Умници" ,след като им потръгнал пазара,мааалко поразреждали винцето с водичка,малко "подправки" за градус.И ето ни по стъпките на "Бат Киро"..или какъвто беше там..

.Да си върнем доверието ,трябва да си оправим начина на мислене.



Тема Re: Защо BG-виното не може да се наложи на европейскиянови [re: jeillienn]  
Авторпияч (Нерегистриран)
Публикувано18.04.08 17:34



Защото, според мен, българско вино с един и същи етикет, една и съща година на производство, от един и същи регион и на една и съща изба, има различен вкус...





Тема Re: Защо BG-виното не може да се наложи на европейнови [re: пияч]  
АвторПpимep (Нерегистриран)
Публикувано19.04.08 15:07



Хехехехех защото тая реколта 2005 "Мавруд" няма свършване. Ххахахах

Мавруд в България едва ли има 1000-2000 дка. Ама пък явно добива е няколко хиляди тона от дка Хахахахахах




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.