Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:56 24.04.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Отказах домашния си телефон!нови  
АвторMoбилeн (Нерегистриран)
Публикувано14.03.08 13:24



БУКВАЛНИЯ СМИСЪЛ НА ДУМАТА /ДОРИ БЕЗ АПАРАТ/ МОЖЕ ДА СЕ ОКАЖЕТЕ ДЛЪЖНИК НА БТК ЗА БЛИЗО 400 ЛВ. НЕ СТИГА ТОВА, АМИ ЩЕ ВИ ПРАТЯТ ПИСМО, ЧЕ АКО НЕ ПЛАТИТЕ, КОМПАНИЯТА ЩЕ ПРЕДПРИЕМЕ ЗАКОНОВИ МЕРКИ ЗА СЪБИРАНЕ НА ВЗЕМАНИЯТА.
Телефонни сметки за по неколкостотин лева, вместо обичайните от 20 до 40 лв., изправиха на нокти семейство и самотна старица в Ресен. Въпреки подадени жалби и молби за разпечатка с разговорите пред офиса на БТК в Бургас, потърпевшите получили отговор, че… съоръженията, обслужващи телефонните им постове, са изправни и в техническа норма. Детайлен запис не можело да получат, защото услугата е достъпна само за абонати на цифрови и аналогови централи, каквато обаче обслужващата техните постове не е. Така жалбите им се приемат за неоснователни и нямат друг избор, освен да чакат поредната сметка за телефон.
Пенка и Петко Генови от Ресен до средата на 2007 г. имали и ползвали телефон в дома си. След получена небивала сметка за телефон обаче мъжът до такава степен се ядосал, че на 1 юли т.г. изтръгнал телефонния апарат и прекъснал линията. Вместо сметката за юли да бъде в размер на месечната такса от 11,50 лв., тя се оказала 60,12 лв. В нея са отчетени 467 използвани импулса за 48,62 лв. Така с ДДС и неплатена от предния месец сметка от 61,45 лв. Петко Генов дължал 133,59 лв. През август, въпреки липсата на телефон в дома си, мъжът натрупал още 92,27 лв., а през септември БТК начислили нови 141,90 лв. за общо 1100 използвани импулса.
Понеже мъжът е категоричен, че сметката е недействителна, пуснал жалба. От компанията отговорили, че съоръженията им са технически изправни, и затова той трябва да бъде коректен и да плати. Дори и на второто възражение на мъжа пак последвал стандартно цитиран отговор, подписан от дирекция “Обслужване на клиенти” от офиса на БТК в Бургас.
Няма логика сметката за телефон да е по-голяма от тази за ток, обяснява съпругата на Петко Генов – Пенка. Писах до главния прокурор на страната и прокуратурата във В. Търново и вчера дойдоха обратните разписки, разказва тя. Убедена е, че друг навърта телефонните импулси, и неясно как те се трупат на техния пост. В началото на юни се случило нещо странно. Била в Масларево и нейна близка я потърсила по мобилния телефон. Питала как е възможно, без да има човек в къщата, домашният й телефон цял преди обяд да дава заето. Уплаших се, че някой бандит е влязъл, и хукнах към Ресен. Нямаше нищо такова, но остана загадка как телефонът в продължение на часове е давал заето. Следващия месец дойде и голямата сметка, дето мъжа ми се ядоса и потроши телефона, обяснява Пенка Генова.
Сметка от 325 лв. за телефон е на път да съсипе и 81-годишната Стоянка Христова Хитева от Ресен. Възрастната жена живее в къщата на внука си – Иван Радославов Димитров, който от 3 години е в Гърция. Жената е категорична, че само внукът й звъни от чужбина, а тя други разговори почти не води. Убийствени сметки вместо обичайните 20 лв. месечно тя започнала да получава след юли т.г. Първо била изненадана със задължение от 40,39 лв. Следваща сметка за периода от 1 до 31 август т.г. възлизала на 310,60 лв., където наред с месечна такса от 11 лв. имало и “телефония” от 247,83 лв. За септември сметката за телефон набъбнала на 325,52 лв.
Телефонът ми не е дуплекс, а много пъти чувам прищракване от апарата на телефона и като вдигна слушалката, чувам мъж и жена да говорят. Викам им да спрат, ама те пак си говорят. После пак се чува прещракване и като вдигна слушалката, разговорът вече е спрял. В един такъв разговор ясно чух жена да вика: “Дай ми линия Сливен”, разказа в редакцията на в. “Борба” Стоянка Хитева. Отчаяна от небивалите сметки за телефон, тя пуснала жалба от името на внука си /телефонният пост е на негово име/ до централата на БТК в Бургас. Помолила за разпечатка, за да разбере как, без да говори, трупа такива небивали сметки за “телефония”. От дирекция “Обслужване на клиенти” обаче били категорични, че резултатите от направените проверки не давали основание за корекция на сметките. Разпечатк



Тема Re: Отказах домашния си телефон! [re: Moбилeн]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано14.03.08 18:48



Аз от миналата година съм закрила телефонния си пост.Просто не виждам смисъл да плащам 11,50 такса без ДДС,след като често услугите им са некачествени,а и да завися от кабел пфу

.


Потърпевшите са изтръгнали апарата,но телефонния пост не е закрит,което значи,че те на практика се водят все още абонати на БТК.За да не получават повече каквито и да било сметки се ходи в БТК,подава се молба за прекъсване на телефонния пост и край със сметките.



Тема и кои услугинови [re: morska valna]  
Автор Cтaниcлaв!Модератор (Ачмонек)
Публикувано14.03.08 20:46



по-точно са некачествени?

Аз все още плащам въпросната такса, защото нищо не се знае какво ще стане един ден. С 13 лева на месец няма да обеднея. За сметка на това ще ми остане златен БТК номер

Уникален е. Имам и вивателска карта със същия номер Общо взето понякога ми е много удобно от моя мобилен да се обаждам на домашния....по ред причини, които няма да обяснявам. Освен това за 12-13 ст. може да си наговориш толкова междуградски разговори.

Е да, всичко е въпрос на калкулация, но мисля е глупаво за момента да се отказвам от домашен телефон.



Тема Re: и кои услугинови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано15.03.08 12:00



Е,явно теб не са те "цакали" с вечно шумяща линия(връзка).Отделно много често не знам колко души говорим едновремнно и всеки вика на другия да затвори.........Идвали са техници в къщи и не могат да ми кажат къде е проблема.Смених няколко апарата и все тая.А и аз самата съм ставала жертва на два пъти да плащам сметки за разговори,които няма как да проведа,понеже отсъствам с месеци.Тогава за какво ми е домашен пост,след като ще плащам чуждите сметки

?



Тема уникалнонови [re: morska valna]  
Автор Cтaниcлaв!Модератор (Ачмонек)
Публикувано16.03.08 09:19



Такива оплаквания не съм имал от поне 12-13 години.

Много съм доволен от връзките на БТК сега. И от мобилния им оператор. Но щом казваш, трябва просто да ти повярвам





Тема Re: уникалнонови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано16.03.08 11:45



........докато не стана отвратително банално.



Тема Re: Отказах домашния си телефон!нови [re: Moбилeн]  
Автор Day (or Night?)
Публикувано16.03.08 21:06



Нямам БТК телефон. Пуснах с кабелната и телефон към кейбълтел - без инсталационна такса, с по-ниска месечна такса и доста безплатни минути, но по-скоро заради един-двама човека, които ми звънят на него или за да имам стационарен вкъщи, ако ми поискат. Все още има хора, които предпочитат разговор по стационарен, без да се притесняват колко точно навъртат по мобилен.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.