Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:19 01.05.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Тема новинарските емисиинови  
АвторTинa (Нерегистриран)
Публикувано01.02.08 03:20



Какво ще кажете за новинарските емисии по Канал 1, БТВ, и НОВА? Не мислите ли, че са се превърнали в жълти хроники, които ни занимават само с битовизми, за да могат да не поемат отговорността да търсят и разследват истинските проблеми в обществото? Лично аз вече съм спряла да гледам новини, защото съм против това да ни създават изкуствена реалност наситена само с негативизъм. Писна ми от това да се правят на добри журналисти срещу обикновени хора и случаи, а да нямат смелостта да говорят открито за куп политици и престъпници, които цялото общество знае, че са корумпирани и корумпират! Писна ми да гледам водещи /особено по НОВА ТВ - вечерните новини/, които са набедени за добри журналисти, а които дори не блестят със средно ниво на интелигентност и освен да бъдат четци на новини се опитват да правят разследваща журналистика! Писна ми от това да манипулират общественото мнение и вместо да излязат с ясни позиции към толкова горещи проблеми, като корупция, престъпност, деморализацията на обществото и др., те ни запознават само със случаи, като убийството на леля И от чичо В!
За мен те са безхаберни и безотговорни, каткто повечето от тези, които ни управляват и по-голямата част от българския народ! Да, това със сигурност е по-лесния и спокоен начин на оцеляване!



Тема Re: новинарските емисиинови [re: Tинa]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано05.02.08 16:35



Да, така е, аз ги гледах временно - само пет години. Чиста загуба на време са. Конзерта на "Планета" даже е по-интересен.



Тема Re: новинарските емисиинови [re: aз]  
АвторTъpнъp (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 17:26



Наистина са МНОГО ЕЛЕМЕНТАРНИ. Допускат езикови и фактически грешки, което говори, че и обикновени четци немогат да бъдат! Наскоро казана глупост "пингвините са бозайници". И наистина ни занимават с битовизми - например с "голямата" новина за вода в мазетата на някякви варненци. Наистина, вода в мазетата е проблем, но за живеещите в блока, а не за цяла България. Откажете се да гледате неподготвени журналя - не го заслужават с тази си елементарност. За жълтите новини: ами с какво да ни привлекат вниманието? За нещо по квалитетно се иска подготовка някаква. И да знаете, че този тип журналистика намира благодатна почва в България поради наличието на аудитория поемаща жадно всичко жълто.



Тема Re: новинарските емисиинови [re: Tъpнъp]  
АвторГocт (Нерегистриран)
Публикувано07.02.08 12:56



Аз относно политическите въпроси се информирам от по-сигурни източници в Интернет. А и гледам Парламентарен контрол. А пък bTV са нищо без Слави, но и той се ичерпа - значи bTV се ичерпа тотално.



Тема Re: новинарските емисиинови [re: Гocт]  
АвторTъpнъp (Нерегистриран)
Публикувано09.02.08 12:17



Съгласен. . .



Тема Re: новинарските емисии [re: Tъpнъp]  
Авторbobole4e (Нерегистриран)
Публикувано11.02.08 14:01



на мен пък ми омръзна да гледам само за някакви трагедии-явно така ги обучават ли , какво? кой къде умрял, как и колкото повече толкова по-добре явно. репортажите се правят изключително елементарно и добрите журналисти и репортери се броят на пръсти. например, визирам отразяването на срещата в хисаря-след като се разбра че няма да има рокади в правителството се оказа че те просто нямат новина! голяма трагедия, вместо да насочат фокуса към нещо друго и да замажат нещата че незнаят как да си запълнят репортажа , 5 минути слушах как и защо нямало да има рокади в правителството а всички очаквали да има!? за това какво са решили аз научих от интернет-не че ме е интересувало въобще, но беше толкова фрапиращо, че не можа да не ми направи впечатление. според мен всички телевизии имат някакъв много сериозен проблем с качеството на кадрите и оттам само ние си страдаме, защото те си взимат парите за глупостите, които ни карат да гледаме



Тема Re: новинарските емисиинови [re: bobole4e]  
АвторTъpнъp (Нерегистриран)
Публикувано11.02.08 17:48



Така е! Щом не се е получила новината, която журналята предварително са си втълпили, че трябва да я има, се започва с дългите нищо не казващи ни сплетни журналистически.



Тема Re: новинарските емисиинови [re: Tъpнъp]  
Авторsexy_boy (Нерегистриран)
Публикувано11.02.08 17:57



Да, и ни отклоняват от важните теми. Затова аз съм на принципа, че моят свят - това не е светът, който показват по новините, ами моите приятели, познати и близки. Така ми е много по-спокойно.



Тема Re: новинарските емисиинови [re: Tинa]  
АвторTинa (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 00:38



Съгласна съм със всички - абсолютно сте прави!:)))
Чудя се, защо нито една ТВ не се "досети" да зададе въпроси какви глоби или компенсации плащат фирмите изпълнителки на държавни поръчки - като забавянето на ремонта на тунел Витиня, моста при Бяла и др. /споменавам тези произволно,/, защо не направят журналистическо разследване за разпространението на наркотици сред децата, кражбите на автомобили / според една статистика все още в България се крадат по 10 автомобила на ден /и домашните обири /лично аз нямам приятел, който да не е бил поне веднъж потърпевш на това, но при нито един не се е стигнало до залавяне на крадеца или поне на никой не са се обадили от МВР, за да го уведомят, че се работи по неговия случай/. Това са само предложения на теми, с които нашите журналисти биха могли да се заловят и да отделят мааалко ценно време в емисиите си!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.