Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:23 18.05.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема "НЕ" на нефтопровода през Странджа!нови  
АвторПapтилaн (Нерегистриран)
Публикувано17.01.08 19:42



Всеизвестно е, 4е Босфора е тесен за големите танкери и това е голям проблем както за Турция, така и за Русия, 4е дори и за Гърция.
Затова и на руските петролни компании им е нужен нефтопровод, и наскоро те подновиха натиска върху българското правителство , като официално заявиха, 4е ако България не построи нефтопровод през Странджа, те щели да инвестират в изграждане на алтернативен нефтопровид на територията на Турция.
Въпросът е НУЖЕН ЛИ НИ Е НА НАС този мазен "дамоклиев ме4" заплашващ уникалната екосисистема на Странджа с екологи4на катастрофа?

"Но българия ще спе4ели транзитни такси" опонират от инвеститорското лоби. Истината е, 4е транзитните такси по този проект ще са в пъти-помалко от приходите от туризъм по южното 4ерноморие, които ще бъдат осезаемо застрашени от самия строеж и най-ве4е от евентуалната експлоатация на съоръженнието, защото всеки един акостиращ танкер ще замърсява морето по време на разтоварването си , а всеки един нефтен разлив, колкото и малък да е той е в състояние да опропасти туристи4еския бизнес в района.
Не стига 4е си разрушихме бреговата екосистема, инвестирайки в туризъм, сега сме на път да разрушим и туризма, барабар с уникалната екосистема в Странджа заради интересите на енергийната мафия.
http://bspb.org/show/315-statements
http://archive.rusbg.com/viewtopic.php?p=117761&sid=abbf40c3265b502ae790dcdc3761bbcb
http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=309537

времето изти4а.
проблема не е в това, 4е от този проект ще спе4елят руските петролни олигарси, проблема е в това, 4е НИЕ ще изгубим не една защитена месност и южното 4ерноморско крайбрежие като туристи4еска дестинация заради ЖАЛКИЯ долар за всеки тон нефт, дето евентуално ще пропускаме през наша територия.


НО дори утре да бъде подписан този позорен за българската външна политика договор, то нека не забравяме, 4е някое следващо правителство може и да не е толкова надупено на североизток, и може през носа да им излезе на олигарсите това решение.
Защото, както вероятно знаете, по-голямата 4аст от руските танкери с които ще се превозва нефта до Бургас НЕ ОТГОВАРЯТ на европейските изисквания за сигурност, и може да им бъде забранено да влизат в български териториални води и да акостират в български пристанища, ако и тръбите и съоръженията от нефтопровода да са 4иято и да е собственост.


п.с. 30 милиона тона нефт годишно.. това са около стотина средни по размер танкера, по един на всеки 3 дни.
Всеки от тях ще трябва да 4ака поне по една седмица на рейда, ще се полюшват наредени в реди4ка на входа на бургаския залив... мазни, ръждясали исполини, а след разтоварването ще промиват 300 000 тонните си резервуари(след катосе разтоварят , в цистерните остават минимални коли4ества нефт, и голямо коли4ество въздух, който се изпълва с нефтени изпарения и създава опасност от взрив. Затова цистерните се промиват с цел да се отстранят остатъците от нефт след разтоварването..) с морска вода, която познайте къде ще изливат... Огромни, разноцветни поетна, плуващи по вълните, малки 4ерни мазнотийки , полепващи по краката на всеки, дето се разхожда бос по плажа...

Как ви зву4и, а?

"Ще строим нефтопровод, голям нефтопровод"...
айде лека ви нощ, утре ще бъде един мазен и 4ерен ден за българската демокрация.

п.с. както винаги- всяко зло за добро.
Може би след като тръбата заработи пове4ето новопостроени хотели по южното ни 4ерноморие ще фалират... Въпросът е какво ще трябва да се слу4и , за да фалира и транзита на нефт през България?...
а след това ще си имаме цяла колекция колосални паметници на 4овешката глупост, грозни и неизползваеми хотели покрай морето , клан-клан-недоклан уранодобив, свла4ища с етикети "ски писти", един металурги4ен комбинат, дето работи с вносни въглища, вносна руда и вносен газ, един нефтопровод на наша територия, собственост на 4ужда държава и какво ли още не.


мила родино,
беше земен рай
наща глупост, наща ал4ност

ах те нямат край!!



Тема Re: "НЕ" на нефтопровода през Странджа!нови [re: Пapтилaн]  
Автор! (Нерегистриран)
Публикувано18.01.08 20:16



Кажи ми за колко нефтени разливи от нефтопроводи си чул а аз ще ти кажа колко катастрофи с танкери има!!!





Тема Re: "НЕ" на нефтопровода през Странджа!нови [re: Пapтилaн]  
Автор stanetzz (President Evil)
Публикувано18.01.08 22:28



На ръка ли ги изписа всичките тия глупости бе,момче?!
Какви танкери те гонят,какви промивки? Тръбата ще минава по дъното на морето!

О,неразумни...ПИШЕТЕ НА БЪЛГАРСКИ!!!



Тема Re: "НЕ" на нефтопровода през Странджа!нови [re: stanetzz]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано19.01.08 02:33



Те пишман-природозащитниците рядко имат връзка с главния мозък, но за сметка на това като чуят дадени ключови думи, са готови да протестират до откат...

Редактирано от Blake на 19.01.08 02:34.



Тема освен тованови [re: Blake]  
Автор Cтaниcлaв!Модератор (Ачмонек)
Публикувано19.01.08 14:34



май няма да е нефтопровод, а газопровод



Или ще има и двете? Защото гледам аз картата на въпросния газопровод, заради който Путин беше на посещение в България, и не ми се вижда да минава през Странджа..

Я раздухайте за какво иде реч, че не ми се четат разни измекярски линкове

А природозащитниците винаги ми са били много странни - да кажеш да са някакви отшелници по пещерите и да крякат - да, но те са напълно нормални хора, които с пълни шепи грабят от благата, които са произведени от природни ресурси. Така че поне за мен има един съществен конфликт...



Тема Re: освен тованови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторГocт (Нерегистриран)
Публикувано19.01.08 16:43



Само на мен ли ми се струва, че с това социалистическо правителство, Путин на посещение, година но Русия, нов АЕЦ и газопроводи социализмът се завръща поне малко? В последно време май пак ще станем другари с Русия. Защото тези неща ми се струват много соц!



Тема мъдрите хора бяха казали...нови [re: Гocт]  
Автор Cтaниcлaв!Модератор (Ачмонек)
Публикувано19.01.08 17:22



няма вечно приятелство, има вечни интереси..

И щом се изживяваме като държава, която се намира на изключително важен кръстопът (?!), то нека поне не говорим празни приказки за връщането на социализма. Откровено казано съм на мнение, че социализъм в нашата страна изобщо не е имало. Той отдавна е постигнат в много страни, не и в България. Историята показва, че не е имало социален строй, който да не е бил опорочен в нашата страна. И понеже обичаш да правиш генерални изводи - тук вече оставям темата на теб.

Моето мнение е, че щом от това падат кинти - защо не. Така и така сме я закършили с маса заеми, защо поне от тези, нека условно ги наречем магистрални такси, да не плащаме това, за което рано или късно ще ни почукат на портите.

Пък и добрите съседски отношения никога не са излишни. РУСИЯ винаги е била и винаги ще бъде фактор, с когото ще се съобразяват. Така че един силен другар няма да ни навреди. А и времето на вождовете отдавна умря.



Тема Re: мъдрите хора бяха казали...нови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторГocт (Нерегистриран)
Публикувано19.01.08 17:27



Аз мисля, че през соц времето е било по-добре да си ученик или студент. толкова ми харесва идеята за пионерски лагери, служба към обществото, също и разните масовки. Защо сега не се правят такива? Какво като е демокрация, на запад как имат подобни неща? И в САЩ има лагери, но не пионерски, ами скаутски. Но все е хубаво! Защо не се направи нещо такова хубаво и тук. Обичам масовките и цялата екзалтираност около тях!



Тема Re: мъдрите хора бяха казали...нови [re: Гocт]  
АвторГocт (Нерегистриран)
Публикувано19.01.08 17:32



Станиславе, нещо много те влече към спорове и конфронтации, но не трябва да забравяш, че споровете и скандалите са за слабите личности.



Тема на теманови [re: Гocт]  
Автор Cтaниcлaв!Модератор (Ачмонек)
Публикувано19.01.08 19:12



психопортрети ли отиваме?

Спор и конфронтация са две много различни неща. Обичам и двете. Следователно съм много противоречива личност



Продължи нататък...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.