Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:30 09.06.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: освен тованови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано19.01.08 22:05



В офиса имаме няколко природозащитници, един от които е много хард така да се изразя. Постоянно се мъчи да ни агитира например да слезем от колите и да караме велосипеди. Много мило, но човекът е пълен идеалист, младеж на около 25, без семейство и ангажименти, който не се е сблъсквал истински с трудностите на живота. Аз (и част от женените и с деца колеги) се опитвам да му обясня, че нищо лично, ама ще ми е много трудно с велосипед да закарам жена ми на работа, малкия - на градина, и аз самия - на моята работа, и всичко това - за някакви си 30-40 минути. Освен това няма да отида прашен и вмирисан на пот (лятото), или мокър и кален до ушите (зимата). Все пак на работа отивам. Да не говорим за леките неудобства за колоездача като глутниците кучета, липсата на вело-алеи, както и липсата на вело-паркинги. Човека обаче това си знае - това си бае. Как да му обясниш...

Та така е с повечето природозащитници - живеят си в някакъв измислен от тях полу-утопичен свят, и всячески отказват да влезнат в реалността, камо ли поне малко да я разберат... Нищо лошо, но поне да не пречат на останалите...



Тема Re: освен тованови [re: Blake]  
АвторXитъp Пeтъp (Нерегистриран)
Публикувано19.01.08 22:59



Твоят колега е така да се каже идеалист-утопист. Идеалистите винаги съм уважавал дори и да не споделям възгледите им. Обикновено те са шепа хора. Но пасмината, която зад дадена идея (в случая - зелената идея) отстоява алчни лични интереси не я помасям и такива ми иде да ги заплюя в лицата!



Тема и за двете подписаханови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторПapтилaн (Нерегистриран)
Публикувано20.01.08 13:31



за газопровода как да е, предвижда се наистина да е тръба на дъното на морето, и за тази 4аст от тръбата, дето е на наша територия България си запази 50%,
За НЕФТОПРОВОДА " Бургас-Александруполис" става дума ,
както се вижда и от името на проекта, тръбата ще по4ва от Бургас, а до там нефта ше се вози с ръждясали еднокорпусни руски танкери, същите като оня, дето наскоро омаза с нефт цял Крим..

по този нефтопровод условията за България са крайно НЕИЗГОДНИ, собствеността върху съоръженията и земята под тях ги харизваме на руската страна само срещу обещанието за ПОЛОВИН ПРОМИЛ от стойността на транзитирания нефт, това не са "приходи", това са ЖЪЛТИ СТОТИНКИ!!



Тема Re: и за двете подписаханови [re: Пapтилaн]  
АвторXитъp Пeтъp (Нерегистриран)
Публикувано20.01.08 18:00



А би ли ми казал досега Нефтохима как се захранваше с нефт? Нима не е със същите "ръждясали еднокорпусни руски танкери"??? Да е имало разливи при все че съоръженията са 30-годишни а тук говорим за съвременни екологично-чисти терминали? По твоята логика незабавно трябва да се затвори Нефтохим-а. Хайде направете го ЗЕЛЕНИ ЖАЛКИ ЧОВЕЧЕТА





Тема Два различни проекта санови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано21.01.08 08:29



За нефт: "Бургас - Александруполис"
За газ (не съм много сигурна името, но мисля че беше "Южный поток") Там имаме 50% от дяловете.



Тема Re: Два различни проекта санови [re: Бepeзka!]  
АвторГocт (Нерегистриран)
Публикувано21.01.08 12:13



Аз мислех, че типично българското оплакване и хленчене вече не е модерно, а в клубовете все това виждам. Стегнете се бе хора! Това мъже да хленчат за глупости, които не ги касаят пряко и сълзи да ронят не ми се струва достойна постъпка.



Тема Първо, не съм мъжнови [re: Гocт]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано21.01.08 12:18



и второ, не хленча.





Тема Re: и за двете подписаханови [re: Xитъp Пeтъp]  
АвторПapтилaн (Нерегистриран)
Публикувано21.01.08 15:52



"руски екологи4но-4исти технологии" айде стига глупости, знаем колко са 4исти,
досега нефтохима именно с танкери го захранваха, и затова и по-мръсен от бургаския плаж на 4ерно море има само в Русия


само 4е с този проект броя на акостиращите танкери ше се увели4и неколкократно а заедно с това и броя на нефтените "изпускания'...
освен това пе4албата от нефтохима си е за нас, а от новия терминал пе4албата ще е за руснаците, а за нас ще има само огризки с гарнитура от мазни петна по плажа



Тема Re: и за двете подписаханови [re: Пapтилaн]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано21.01.08 18:16



А ти и вие еколозите като цяло, кога ще се научите вместо да мрънкате за щяло и нещяло, да предлагате нещо алтернативно и работещо. То ясно, че човека оказва влияние на природата, само че времената са такива, че не можем да легнем на поляната, да лежим и да съзерцаваме чистото небе. Ако не сте забелязали, трябва и да се яде, и други подобни неща, които не растат по дърветата...



Тема Re: и за двете подписаханови [re: Blake]  
АвторПapтилaн (Нерегистриран)
Публикувано21.01.08 21:57



алтернативата беше България да беше си отстоявала националния интерес, и да беше поискала от руснаците минимум 51 % от собствеността върху съоръженията а за руска собственост върху българска земя и дума не биваше да даваме да става, а също така трябваше да искаме транзитни такси от порядъка на няколко ПРОЦЕНТА от стойността на транзита, вместо смешното ПОЛОВИН ПРОМИЛ (0,5 на 1000)
та в крайна сметка ако ще си съсипваме природата, да беше поне за сребърници, а не за бакърени пета4ета!!

Втакъв слу4ай руснаците можеше да решат да си прокарат тръбата на територията на Турция и Гърция, както е най-удобно от географска и инжинерна гледна то4ка.

Но на руснаците май им иде по евтино да строят 3 пъти по- дълго трасе през България, вместо три-пъти по- късо през Турция, защо ли се питам???
Може би защото турците си пазят интереса, дето им клати феса, за разлика от нашите Ганьовци!

Ако все-пак тая тръба се построи, надявам се следващото българско правителство да поиска предоговаряне на условията относно дяловете на собствеността и размера на транзитните такси, както и да не прави компромиси по отн на неотговарящи на европейските изисквания плавателни съдове, желаещи да влязат в наши териториални води *, в противен слу4ай просто да денонсира(развали) този позорен договор.

* Европейският Съюз преди време прие изискване вси4ки танкери, плаващи в европейски води да имат двоен корпус, доколкото знам руснаците нямат нито един такъв.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.