Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:04 28.04.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Пет признака, че сте българин  
АвторГocт (Нерегистриран)
Публикувано15.01.08 16:18



1. Ботев е вилика личност, но вие не сте чели много от неговите произведения.
2. Любимата ви книга е на П. Коельо, а любима картина - на Шекспир.
3. Обичате пачки по стотачки, яки мацки с очела мухата цеце или пък дебеловрати мъже за жените.
4. Оплаквате се за положението в държавата - но това е само хленчене. Много говорите за проблемите на страната, но не правите много за разрешаването им.
5. За съжаление, вие нареждате семпли личности като Азис, Слави Трифонов и Преслава в едно изречение с Ботев и Левски (не отбора).

Като го прочетох това и ми стана едновременно и смешно и тъжно, защото е истина за много българи.



Тема Re: Пет признака, че сте българиннови [re: Гocт]  
АвторГocт (Нерегистриран)
Публикувано15.01.08 16:30



Ето какво още НЕ трябва да правим, но се прави масово от много българие. Ето защо не ни е наред държавата.

6. Начинат на мислине е свръх реалистичен и дори леко песимистичен. Оптимистите не са ценени. Обикновено в тинейджърска възраст останалите се опитват да "превъзпитат" оптимистите и да ги направят като тях песимисти.
А оптимизмът е добро нещо - има по-бедни народи, но са по-щастливи.

7. Българите се ограничават, но само от хубавите неща, не от лошите. Така например, вместо да се ограничат от чалгата, те се ограничават от по-добри стилове музика. Или ако не е чалга ще е някаква си там музика, колкото за позьорщината - например метъл, но не защото наистина слушаш, но понеже е адски модерно да си анти чалга. А къде забравяме златната среда? Междиинните стилове? Поп, софт рок, джаз, че и класическа?

8. Много е модерно да гледаш другите и да правиш като тях, но не и себе си.

9. Понеже сме българи, това ни служи за оправдание, че от всичко разбираме. Но няма идеални хора. Българите още вярваме във всестранно-развитата личност, нещо, което на запад, дори и на изток е отдавна отречено.

10. За нас пълноценен живот означава бира в ръка, маса и на нея яка кака. Като допълнителни опции - пърдене и бъркане в гащите. (за мъжете). Пълноценно и гълтането и смученето, особено с чичко-паричко, но целта оправдава средствата. (за жените).



Тема Re: Пет признака, че сте българиннови [re: Гocт]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано16.01.08 10:24



Виждам, че статията е писана от типичен българин, разбиращ от всичко, като се почне от народопсихология, та се стигне до музика. Където между другото много ясно личи пълното невежество на автора относно музикалните стилове, разновидностите им, кой какво представлява и къде се намира в йерархията. По-добре си замълчи, за да не се излагаш... Поне по този въпрос си пълна нула...



Тема Re: Пет признака, че сте българиннови [re: Blake]  
АвторГocт (Нерегистриран)
Публикувано16.01.08 10:51



Наистина и мен ме е срам от моя народ, като става въпрос за музика. Имат два лагера, едните слушат алтернативни стилове (колко ужасно), другите пък чалга или техно. А забравят, че има и по-добри стилове, т. нар. златна среда. Казва се поп музика.



Тема Re: Пет признака, че сте българиннови [re: Гocт]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано16.01.08 13:18



Това за "народопсихологията"....е много интересна тема. Аз бих добавила още 1 точка към "характеристиката": двама пишещи и ....веднага се хващаме за гърлата!
Не е ли така.Вижте всички теми- започва се с една идея, но веднага ще се намери зевзек да го удари на заяждане. Това ни е лошото - едни други се ядем. И у нас и в чужбина....не е важното да си кажеш мнението, а да обидиш другия /нещо като казана на българите в ада/!
А това, че мозъчните клетки на нацията са закърнели, мисля, че е неоспоримо. Яд ме е на младото поколение, чиито интереси опират до изкарване на пари и чалга!





Тема Re: Пет признака, че сте българиннови [re: aз]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано16.01.08 15:28



ъъ, ако оборването на очевидно неверно твърдение го наричаш обида, веднага ще се извиня на другия пишещ по темата. Лично аз не мога да преглътна виждането му, че слушащите метъл са позьори. А въобще от изказването му на тема музика лъха крещяща некомпетентност, непознаване на съвременната музика като цяло и т.н.



Тема Re: Пет признака, че сте българиннови [re: Blake]  
АвторГocт (Нерегистриран)
Публикувано16.01.08 15:33



И кво, смяташ, че всеки трябва да е професор по музика ли? Аз например харесвам повече киното и телевизията и слушам музика по купони. Не всички сме музикални манияци. Нещо да кажеш?



Тема Re: Пет признака, че сте българиннови [re: Гocт]  
Автор 3a3y (непознат)
Публикувано16.01.08 16:54



Цццц, родом съм от тук, а ето че излезе, че нямам нищо общо с българското.



Тема Re: Пет признака, че сте българиннови [re: 3a3y]  
Авторrocт (Нерегистриран)
Публикувано16.01.08 17:27



Блейк, какво смяташ? Че всеки непременно трябва да знае всичко за музиката ли? Аз например харесвам повече киното и телевизията и слушам музика почти само по купони. Не всички сме музикални манияци,но явно ти смяташ, че всички се учат от МТВ и Планета??? Е, да, ама не. За хората като мен музиката е просто фон, нещо за забавление. За мен компанията е по-важна. Не някаква си там песничка. Дори мога да ти кажа, че въобще не ми пука кой изпълнител изпълнява песента, дори и да ми харесва. Нито как се казва. Повече съм по филмите и телевизията, те имат много по-голямо място в сърцето ми. Не слагай хората под общ знаменател, защото не познаваш всички. Нещо да кажеш?



Тема бих добавилнови [re: Гocт]  
Автор Cтaниcлaв!Модератор (Ачмонек)
Публикувано16.01.08 20:14



че освен това че си прост, по-скоро ограничен, си и крайно неграмотен.
Типичен българин, който вместо да се срамува от народността си, да беше взел да си научи езика като хора и поне за едно нещо да не го е срам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.