Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:01 08.06.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: разсмя менови [re: Gerylin]  
АвторЦaпнaт (Нерегистриран)
Публикувано20.10.07 21:23



Да бе, все едно на мене посяга


Слизам, бой и следващото изкуствено нещо по него ще бъде най-малкото чене



Тема Re: айде денови [re: Цaпнaт]  
Автор777 (Нерегистриран)
Публикувано23.10.07 12:41



Не знам къде живееш, но ако си в София и пешеходстваш поне по 10-20 мин на ден, яко ще се вгадиш като трябва да се провираш по тротоарите между паркирали кой как му дойде. А ако си с детска количка и през 10 м трябва да слизаш и заобикаляш поредния кретен, спрял като арабин в пустиня? И рискуваш живота на детето си, щото останалите кретени не ти дават път да заобиколиш? Не ще подивееш ами...... Значи някои ще спазваме правилата и няма да тичаме между колите, за да могат да си карат спокойно, а други ще си спират където им падне и ще затрудняват живота на всички? Айде да си имаме уважението, моля!
Между другото това е практика в някои германски държави. Точно така правят - ако си паркирал не на място и пречиш на преминаващите, все един ще се намери да ти тегли един ключ от предната броня до багажника. Втори път няма да повториш. Аз съм ЗА!



Тема ами хайденови [re: 777]  
АвторЦaпнaт (Нерегистриран)
Публикувано23.10.07 19:49



Няма никакво значение къде живея. Разбирам напълно позицията ти на пешеходец, защото от време на време и аз съм такъв. Старая се максимално да уважавам всекиго на пътя - подобните ти и колегите шофьори. Но саморазправата не е хубаво нещо. Ако си недеволна от това как съм спрял - можеш да ми оставиш бележка на предното стъкло, която обезателно ще бъде взета предвид. Поне от мен. Но да ми драскаш колата и да се правиш на Зоро и героя от "Престъпление и наказание" - няма да стане. Видя ли те - чупя ти главата без да се замислям. Защото по тази логика на мен може да не ми харесва миризма ти. И тъй като пътуваме в един автобус на една седалка на мен това ужасно много да ми пречи. Е какво, да те бия само защото не ми харесва нещо в теб?



Тема Re: ами хайденови [re: Цaпнaт]  
Авторne (Нерегистриран)
Публикувано23.10.07 21:14



В такъв случай каква е алтернативата? Обаждане за "паяк", звънене в КАТ или нещо друго?



Тема Re:не измествай акцентанови [re: Цaпнaт]  
Автор777 (Нерегистриран)
Публикувано24.10.07 16:59



Слава богу чи има и шофьори като теб, които биха се съобразили и с нуждите на другите. За съжаление това с бележките ми се струва неприложимо - днес си ти, утре е друг. Пък и няма смисъл поради изключителната масовост на явлението. Но аз имах предвид автомобилите, които паркират долепили единия фар до сградата и трябва да се слезе на платното. Всички знаят, че трябва да остава поне 1.5 м свободна разстояние. Това е по закон и правило. Не знам обаче някъде да е записано ,че не мога да се возя напарфюмирана в автобуса.



Тема Re:не измествай акцентанови [re: 777]  
АвторЦaпнaт (Нерегистриран)
Публикувано24.10.07 20:28



Намирам за крайно подло да си изкарваш яда върху колата. Много вероятно е шофьорът да констатира поражението няколко дена след като е направено. Едва ли ще се трогне. Още повече въпросната драскотина може да се предизвика от много други неща. Казвам, че най-добре е направо да хвърлиш тухла по някое от стъклата, но го намирам за дивашко. Ако ти като пешеходец си загрижен къде да ходиш, то шофьорите са загрижени къде да спират. За съжаление част от властта спи и хората са принудени да спират къде ли не. Което никак не одобрявам, естествено!

Но признай, че е много смотано да правиш пакост на някого, само защото нещо не ти харесва. Улиците както и обществения транспорт се използват от много хора. Предвид това трябва да се съобразяваме с много неща.



Тема Re:не измествай акцентанови [re: Цaпнaт]  
Автор777 (Нерегистриран)
Публикувано25.10.07 13:03



Не правя пакост, а прилагам закона. Разликата е колосална. И се чувствам длъжна до го правя, за да си отвоювам малка част от правата и - абсурдно!!! - от общия ни тротоар. Не искам детето ми, като се прибира от училище, да се движи по платното, и да се притеснявам всеки ден дали някой джигит няма да го забърше. Прав си, властта спи, защото й е изгодно да спи. Ако беше обратното, нямаше въобще да водим този разговор сега и тук.
...хората са принудени да спират къде ли не. - грешиш, никой не ги е принуждавал. Като знаят добре ситуацията в центъра, просто няма да тръгват с колите си.
Ходила съм доста по Европа и никъде не видях автомобил на тротоара .Принципа в Рим например е - като не можеш да паркираш по правилата, не си караш колата. И хич нямат паркинги в центъра да знаеш.



Тема Re:не измествай акцентанови [re: 777]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано25.10.07 14:08



Интересна позиция - прилагаш закона, нарушавайки друг в същия момент...



Тема Re:не измествай акцентанови [re: Blake]  
Автор777 (Нерегистриран)
Публикувано25.10.07 18:08



Ами да, дотам се докарахме в тая държава. И причините са комплексни, както казва уважаемият Цапнат.



Тема Re:не измествай акцентанови [re: 777]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано26.10.07 10:09



да ама не...
заради имагинерното право да вървиш по тротоар, ти нарушаваш частна (неприкосновена) собственост, нанасяйки материални щети на всичкото отгоре.

не ме разбирай неправилно, аз също мразя да ходя по улицата, щото тротоара е зает от паркирали коли, но дали си си задавал(а) въпроса хората, които живеят/работят на някое място, как и къде си паркират колите, приположение че мястото е ограничено?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.