Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:33 25.05.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: сега сериознонови [re: Blake]  
Автор777 (Нерегистриран)
Публикувано30.10.07 16:41



Блейк, аз отдавна те подозирах,че си един латентен драскач, още не осъзнал се, но ти направо ме съсипа. Шо не казваш, бе човек, дай да си стиснем ръцете и да направим един непобедим тандем. Твоите келеши са моите келеши само че извън пътя, на тротоара. Предлагам ти крепко партньорство – аз няма да ги драскам, а ще ги пръскам например с червен спрей, или какъвто предпочиташ, а ти, където зърнеш такъв, веднага го погваш да му мачкаш ламарините.





Тема Re: сега сериознонови [re: kapyцap]  
Автор777 (Нерегистриран)
Публикувано30.10.07 17:08



Браво, браво, много хляб има в идеята ти. Само може ли една малка корекция да внеса. Защо да рутят и после пак да строят – то е труд, мръсотия, кинти.....въобще куп неудобства. Затова да разширим и развием по-мащабно проекта, спестявайки финанси на бедната ни държава. Чети внимателно и само си представяй:
Срутваме всичко между НДК, Левски, Сливница и Христо Ботев.....ама всичко.....и Ал. Невски, че много място заема......после правим там......един.....парк. С големи дървета, за да паркират през лятото на сенчица.....Тук-там и пешеходчеможе да пуснем по желание, за да има кого да гонят с колите, че инак скука....За да не стане твърде монотонно, оформяме визуално по-малки паркингчета с храсти и тревни площи. И виж сега как това тутакси решава и твоя проблем – конската ти сила няма да има нужда да стои разкрачена, а най-естествено и екологично ще наторява зелените площи и ще разнообразява ароматния фон на столицата.



Тема Има какви ли не гнусници!нови [re: 777]  
Автор _maycal ()
Публикувано01.11.07 20:45



Имам предвид най-вече тези, които паркират на 5 см от къщите, а също и онези, които блокират изходи за излизане на други коли.Мисля, че едно от подходящите за правене неща е следното: взима се лепило Поксипол, съответно се смесва по малко количество от двата компонента, то не се втвърдява веднага, намазва се клечка за зъби и се поставя в ключалката на съответния явен (с най-грубо и безцеремонно нарушение, увреждащо категорично и много интересите на другите-представете си, че трябва да свършите нещо неотложно с колата си, а тя е блокирана от друга, напр.!) гнусник, това, което стърчи се чупи , или се оставя така-по избор!

Мненията на двама от опонентите ти са хора с примитивно и тъпо мислене, мисля че е ясно кои!









Тема Re: Има какви ли не гнусници!нови [re: _maycal]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано02.11.07 10:10



то щото твоят начин на мислене издава една възвишеност и чистота, да си е*е майката направо...



Тема Re: Има какви ли не гнусници!нови [re: _maycal]  
Автор777 (Нерегистриран)
Публикувано02.11.07 14:46



Ох, много ме затрудняваш, наистина не знам какво да ти напиша. Аз по дефолт не отговарям на приматите. Обаче Блейк не го слагам при тях, щото има качества човека, че и хъс, личи си по това как умело успява да се извърти и все да си падне на краката. Не му придиряй, че обича честичко да споменава някои части от анатомията си. Въпрос на стил.
Аз също имам предвид не всички, които са се качили на тротоарите, а само тези, които не са оставили достатъчното място да се разминат двама души.Четох из сайта на Мартин Заимов, имаше нелоши намерения човека да свали колите от тротоарите, дано сега, като влезе в общинския съвет, да не забрави да прокара тази идея, макар че......бог знае какво дупе ще му трябва да се пребори. Дотогава ние сме на ход, макар и без подкрепата на Блейк.
Предложението ти с лепилото го разбрах, обаче ми се струва, че може да влезе в действие само за колите, които са близо до вкъщи, инак много бързо ще полимеризира. Това си е не малка, ами много голяма беля и много трябва да те е ядосал наглеца, за да му го приложиш.



Не знам дали си внушавам, обаче напоследък забелязвам доста издрани коли по тоя характерен начин, който оставят ключовете. Но защото са тънки, драскотината е почти невидима. Трябва да измислим тякакъв друг уред, достатъчно малък и лек, за да се побира незабележимо в ръката, но да има по-голяма драскателна повърхност. Да имаш накаква идея?



Тема Re: Има какви ли не гнусници!нови [re: 777]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано02.11.07 16:32



Хмм, човека (М. З.) нямаше ли намерение и да оправи трафика в София? Щото със свалянето на колите от тротоарите, те ще трябва да стоят на пътя, а като знам в момента как едва има място за една кола да мине, особено по по-тесните улички, мога да си направя извода, че няма да остане място, където да се осъществява движение. Т.е. - да превърнем София в най-големия паркинг на света. Веднъж и завинаги!!!



Тема Re: Има какви ли не гнусници!нови [re: Blake]  
Автор777 (Нерегистриран)
Публикувано02.11.07 17:08



Ами явно така трябва да стане. Сигурно си забелязал, че никой с власт в родината не си мръдва пръста дотогава, докато ситуацията не остане съвсем без изход. И тогава сядаме да умуваме кой, как..... и да измисляме абсурдни комбинации от типа и вълкът сит, и... /Подходящ пример са помиярите./ Та мисълта ми е, че това със задръстванията можеше да се предвиди още преди 10 г. и да се реши с какви средства ще противодействаме. Ако още тогава бяха въвели финансово ограничителни и репресивни мерки в движението, най-малката полза щеше да бъде, че много хора нямаше да си купят коли, а мотопеди или колела например. Следват още куп ползи.
Според мен не се осъзнава масово, че никой никъде не се е справил със трафика, ако не е взел предварително мерки да свали колкото се може повече хора от колите. С паркирането обаче са се справили.
Та това, което намеква Мартин, е изпълнимо, но трябва голям кураж да застанеш срещу подарените чрез бездействие много сладкки придобивки на 500 000 избиратели в София.

, сега пак го докарах до примерите.
Поздрави.



Тема Re: Има какви ли не гнусници!нови [re: 777]  
Авторcвилa (Нерегистриран)
Публикувано09.11.07 15:52



Аз съм била и активен шофьор и пешеходец, за велосипедист не се осмелих... Управниците ни вероятно разчитат да си уредим взаимоотношенията помежду си и хич не ги е еня. Не става дума да се саморазправяме помежду си, защото така ще свършим тяхната работа, а и всяка от страните е права. Според мен това което може да се направи, щом има толкова енергични хора, нека да се обединяваме около някакви конкретни предложения и да натискаме онези отгоре да ги реализират. Дайте предложения каква да е формата, която да подкрепим.



Тема Re: Има какви ли не гнусници!нови [re: cвилa]  
Автор777 (Нерегистриран)
Публикувано09.11.07 21:24



Ами дай предложения, щом предлагаш.
И кому смяташ да изпратиш така събраните идеи? На зам-кмета В. Стоилов? Ще му се развие пъпа от смях. Пък за натиск........да не говорим изобщо, прочети по-горе какви ползотворни разговори съм имала с него. При това ме уредиха с авторитетни връзки, защото няма как да припариш. Хубаво е човек да е идеалист и оптимист, помага на храносмилането нощем. И само толкова.
...защото така ще свършим тяхната работа... - грешиш, това не им е работа. Работата им се състои в ходене по коктейли и уреждане на собствените си дела. А! И да не забравяме - трябва да се прави всичко възможно да се обърнем правилно по вятъра, за да могат да ни преизберат.
ББ каза някъде, че ще прави непопулярни промени. Този тип промяна би била точно непопулярна. Защото ако вгорчиш делника 5-600 000 софиянци шофьори, хич не им се издигаш в очите. Защото начина е само един, а той няма да хареса на драйвърския електорат.



Тема Re: да драскаме ли в/у колитенови [re: mopsus]  
Автордвykoлka (Нерегистриран)
Публикувано14.11.07 13:59



Предлагам 'отмъщението на пешеходеца'
Където има спряна кола на тротоар всички пешеходци да слязат на раздумка на пътя и да освободят пътя когато тротоара се освободи. Може да се практикува върху най-близката пешеходна пътека за да не се нарушава закона.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.