Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:38 29.05.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема да драскаме ли в/у колите  
Авторxa (Нерегистриран)
Публикувано15.10.07 22:18



Как мислите, правилно ли е да се драска с ключове върху паркиралите на тротоара автомобили?



Тема Re: да драскаме ли в/у колитенови [re: xa]  
Автор F(x)+C (откровен)
Публикувано16.10.07 01:45



Група "Контрол" пееха в една своя песен:
"мисли си за мутра разбита
мисли си защо е така...
"

...доброму добро да прави,
лошия с ножа по глава...



Тема Re: да драскаме ли в/у колитенови [re: xa]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано16.10.07 09:37



а дали е правилно после да ти липсват 2-3 зъба?



Тема Re: да драскаме ли в/у колитенови [re: xa]  
Автор _maycal ()
Публикувано16.10.07 23:33



В някои случаи е справедливо, но е рисковано!



Тема Re: да драскаме ли в/у колитенови [re: xa]  
Автор RepeatableRead (transactional)
Публикувано17.10.07 18:59



И аз отдавна си мисля за същото.



Тема Re: да драскаме ли в/у колитенови [re: _maycal]  
Автор Фиш (вече спокойна)
Публикувано17.10.07 22:31



Освен..ако не си Бен Джонсън, дори и без допинг



Хубав е и този ден, в който нищо не се случва...

Тема разсмя менови [re: xa]  
Автор Cтaниcлaв!Модератор (шемет)
Публикувано19.10.07 19:56





Дали е редно? Ако нищо не съм ти направил - не, не е редно, разбира се. Защото това е признак за ниска култура. Защото ще направиш живота още по-труден на човек, когото изобщо не познаваш. Само и само да си доставиш нещо, което в никакъв случай не мога да нарека "удоволствие".

Ще ти кажа какво бих направил, ако те видя - понеже така и така си ми развалил целостта на колата, хващам те за яката и с главата в страничното стъкло. Не за друго, а защото имам две резеврвни стъкла Зъбите няма да ти пипам, че е жалко човек да ги няма - разваля се стомахът! Но с потрошена глава друг път ще се замислиш дали да драскаш колите на хората..






Тема Re: разсмя менови [re: Cтaниcлaв!]  
Авторn1 (Нерегистриран)
Публикувано20.10.07 13:54



по паркирали коли не съм драскал все още, макар идеята да не е лоша, но два пъти ритам коли които ми отнемат предимството като пешеходец на зелен светофар, на едната даже се вдлъбна вратата на вътре, в нея конкретно имаше двама мъже, сигурно с идеи като твойте, но странно защо не спреха и не слезнаха да ме пребият, не че щеше да им се получи, та може и да се засечем нейде из безбрежните бойни полета на големия град, а предните ми зъби са изкуствени

l..l



Тема Re: разсмя менови [re: n1]  
АвторЦaпнaт (Нерегистриран)
Публикувано20.10.07 17:57



Обичам си колата и много си я гледам. И ако някой олигофрен ми я ритне на пешеходна пътека по някаква причина или където и да било другаде, спирам, вадя пистолета и го стрелям в тъпата тиква

Това е частна собственост



Тема Re: разсмя менови [re: Цaпнaт]  
Автор Gerylin (Suomalainen)
Публикувано20.10.07 19:12



той пичът е сънувал..да не мислиШ,че ей така рита колите на непознати...пък знае ли се,не споменава заЩо са му изкуствени предните зъби



иначе и на моята кола да направи някой неЩо , бих му скочила на бой веднага.



Тема Re: разсмя менови [re: Gerylin]  
АвторЦaпнaт (Нерегистриран)
Публикувано20.10.07 21:23



Да бе, все едно на мене посяга


Слизам, бой и следващото изкуствено нещо по него ще бъде най-малкото чене



Тема Re: айде денови [re: Цaпнaт]  
Автор777 (Нерегистриран)
Публикувано23.10.07 12:41



Не знам къде живееш, но ако си в София и пешеходстваш поне по 10-20 мин на ден, яко ще се вгадиш като трябва да се провираш по тротоарите между паркирали кой как му дойде. А ако си с детска количка и през 10 м трябва да слизаш и заобикаляш поредния кретен, спрял като арабин в пустиня? И рискуваш живота на детето си, щото останалите кретени не ти дават път да заобиколиш? Не ще подивееш ами...... Значи някои ще спазваме правилата и няма да тичаме между колите, за да могат да си карат спокойно, а други ще си спират където им падне и ще затрудняват живота на всички? Айде да си имаме уважението, моля!
Между другото това е практика в някои германски държави. Точно така правят - ако си паркирал не на място и пречиш на преминаващите, все един ще се намери да ти тегли един ключ от предната броня до багажника. Втори път няма да повториш. Аз съм ЗА!



Тема ами хайденови [re: 777]  
АвторЦaпнaт (Нерегистриран)
Публикувано23.10.07 19:49



Няма никакво значение къде живея. Разбирам напълно позицията ти на пешеходец, защото от време на време и аз съм такъв. Старая се максимално да уважавам всекиго на пътя - подобните ти и колегите шофьори. Но саморазправата не е хубаво нещо. Ако си недеволна от това как съм спрял - можеш да ми оставиш бележка на предното стъкло, която обезателно ще бъде взета предвид. Поне от мен. Но да ми драскаш колата и да се правиш на Зоро и героя от "Престъпление и наказание" - няма да стане. Видя ли те - чупя ти главата без да се замислям. Защото по тази логика на мен може да не ми харесва миризма ти. И тъй като пътуваме в един автобус на една седалка на мен това ужасно много да ми пречи. Е какво, да те бия само защото не ми харесва нещо в теб?



Тема Re: ами хайденови [re: Цaпнaт]  
Авторne (Нерегистриран)
Публикувано23.10.07 21:14



В такъв случай каква е алтернативата? Обаждане за "паяк", звънене в КАТ или нещо друго?



Тема Re:не измествай акцентанови [re: Цaпнaт]  
Автор777 (Нерегистриран)
Публикувано24.10.07 16:59



Слава богу чи има и шофьори като теб, които биха се съобразили и с нуждите на другите. За съжаление това с бележките ми се струва неприложимо - днес си ти, утре е друг. Пък и няма смисъл поради изключителната масовост на явлението. Но аз имах предвид автомобилите, които паркират долепили единия фар до сградата и трябва да се слезе на платното. Всички знаят, че трябва да остава поне 1.5 м свободна разстояние. Това е по закон и правило. Не знам обаче някъде да е записано ,че не мога да се возя напарфюмирана в автобуса.



Тема Re:не измествай акцентанови [re: 777]  
АвторЦaпнaт (Нерегистриран)
Публикувано24.10.07 20:28



Намирам за крайно подло да си изкарваш яда върху колата. Много вероятно е шофьорът да констатира поражението няколко дена след като е направено. Едва ли ще се трогне. Още повече въпросната драскотина може да се предизвика от много други неща. Казвам, че най-добре е направо да хвърлиш тухла по някое от стъклата, но го намирам за дивашко. Ако ти като пешеходец си загрижен къде да ходиш, то шофьорите са загрижени къде да спират. За съжаление част от властта спи и хората са принудени да спират къде ли не. Което никак не одобрявам, естествено!

Но признай, че е много смотано да правиш пакост на някого, само защото нещо не ти харесва. Улиците както и обществения транспорт се използват от много хора. Предвид това трябва да се съобразяваме с много неща.



Тема Re:не измествай акцентанови [re: Цaпнaт]  
Автор777 (Нерегистриран)
Публикувано25.10.07 13:03



Не правя пакост, а прилагам закона. Разликата е колосална. И се чувствам длъжна до го правя, за да си отвоювам малка част от правата и - абсурдно!!! - от общия ни тротоар. Не искам детето ми, като се прибира от училище, да се движи по платното, и да се притеснявам всеки ден дали някой джигит няма да го забърше. Прав си, властта спи, защото й е изгодно да спи. Ако беше обратното, нямаше въобще да водим този разговор сега и тук.
...хората са принудени да спират къде ли не. - грешиш, никой не ги е принуждавал. Като знаят добре ситуацията в центъра, просто няма да тръгват с колите си.
Ходила съм доста по Европа и никъде не видях автомобил на тротоара .Принципа в Рим например е - като не можеш да паркираш по правилата, не си караш колата. И хич нямат паркинги в центъра да знаеш.



Тема Re:не измествай акцентанови [re: 777]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано25.10.07 14:08



Интересна позиция - прилагаш закона, нарушавайки друг в същия момент...



Тема Re:не измествай акцентанови [re: Blake]  
Автор777 (Нерегистриран)
Публикувано25.10.07 18:08



Ами да, дотам се докарахме в тая държава. И причините са комплексни, както казва уважаемият Цапнат.



Тема Re:не измествай акцентанови [re: 777]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано26.10.07 10:09



да ама не...
заради имагинерното право да вървиш по тротоар, ти нарушаваш частна (неприкосновена) собственост, нанасяйки материални щети на всичкото отгоре.

не ме разбирай неправилно, аз също мразя да ходя по улицата, щото тротоара е зает от паркирали коли, но дали си си задавал(а) въпроса хората, които живеят/работят на някое място, как и къде си паркират колите, приположение че мястото е ограничено?



Тема Re:не измествай акцентанови [re: Blake]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано26.10.07 11:01



Кърт Вонегът- "Аз не пикая във вашите пепелници, за това моля не хвърляйте угарки в нашите писуари!"

Аз не ходя по вашето платно, за това моля не паркирайте върху нашите тротоари!



Тема Re: да драскаме ли в/у колитенови [re: xa]  
Автор mopsus (!)
Публикувано26.10.07 11:55



Да разбира се! ... Но, при условие, че са твои

, инак ... тц !!!

You can't judge a book by its cover!

Тема [smeq se] [smeq se] [smeq se]нови [re: Blake]  
Автор777 (Нерегистриран)
Публикувано26.10.07 14:03



Имагинерно ли???? Искаш да кажеш, заради въображаемото право да вървиш по тротоар.....Що да е въображаемо, щом не мога да летя, ама нейсе, и на това ще се науча, щом настояваш.


Живея на ул Хан Аспарух и съжалявам, че в момента нямам фотоапарат да ти цъкна една снимка от балкона към улицата, на която ще видиш плътно паркирани коли ВЪРХУ ДВАТА тротоара. И слаломиращи пешеходци. Слава богу, че така са запушили улицата, че едва се влачат и се чудя как успяват да вземат завоя на една боя. Обаче и летенето не спасява ситуацията, когато трябва да си отключиш входа.
По отношение задавала ли съм си въпроса..... - да, определено съм. Зълва ми в Лондон паркира през 4 преки от блока си, защото няма свободно място пред тях, плаща на общината нещо като винетка за паркиране, при това доста скъпа. Пак повтарям, дано да го разбере дървения български характер - по цял свят паркирането е ТВОЯ грижа - не на общината, не на полицията, не е и моя, ако няма къде да паркираш по правилата - не си купуваш кола или плащаш за частен паркинг. Най-простото е градския транспорт.
Улицата е собственост на общината и единствено тия, които сме избрали, имат право да казват за какво да се ползва. И са казали - най-малко метър и половина и само там, където има възможност.
Това е.
Пак ли нямам право?



Тема Re: [smeq se] [smeq se] [smeq se]нови [re: 777]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано26.10.07 15:30



Разбира се, че нямаш. Не ми прави излишни сравнения с други държави, където нещата са много по-уредени от нашите. Както добре спомена, има правило да се оставя метър и половина тротоар. Това правило не се спазва, и органът, който го е издал, трябва да санкционира нарушителите, а не ти. При положение, че общината (в случая) не си върши работата - оплачи се от нея, а не от спрелите на тротоара хора, както точно спомена, паркирането не е твоя грижа!

То така ако всеки тръгне да раздава "правосъдие", нали знаеш какво ще се случи?

А за градския транспорт просто няма да коментирам. Бих коментирал, ако имаше истински такъв. Нашия за съжаление е около 2 века назад във времето.



Тема Re: айде денови [re: 777]  
Автор Gerylin (Suomalainen)
Публикувано26.10.07 17:46



все един ще се намери да ти тегли един ключ от предната броня до багажника. Втори път няма да повториш. Аз съм ЗА!

айде бе,данеби само той да не повтори

а ти ела ми драскай колата,пък аз само Ще те гледам..





Тема сега сериознонови [re: Blake]  
Автор777 (Нерегистриран)
Публикувано28.10.07 14:20



Сравненията, драги Блейк, никога не са излишни. Те ни помагат всеки път да не откриваме топлата вода. А и нали чрез тях разбираш къде точно се намираш. И какво още ти липсва. А дори често отговарят и на фундаменталния въпрос как.


Аз разбирам естествено вродения у всеки човек стремеж към заобикаляне на правилата, към хитруване, спонтанните прояви на егоизъм и склонността на всеки да се взема насериозно. Но всичко това в културните държави е поставено в някакви граници. Параметрите на границите са заслуга на самите хора, които осъзнават, че не трябва да допускат атавистичния егоизъм да избива навън прекалено често, защото животът им би станал ад./Тук няма да сравнявам, за да не се дразниш / От друга страна, това е и заслуга на държавата, която така е успяла да дисциплинира поданиците си, че и през ум да не им минава да тъпчат лука. И това тя - държавата - го е правила методично в продължение на векове/не на години!!!/ по изключително разнообразни начини - затвор, каторга, рязане на пръсти, ръце, глави в зависимост от тежестта на простъпката. У тези народи вече сработва генетична памет за това какво може да ти се случи, ако не кривнеш от правилата. И тук вече няма как да не си спомним собствената ни история и да видим на какво ни е научила тя. Няма да досаждам с дълги анализи тук, за всички е ясно на какво. Резултатът се вижда всеки ден и паркирането е само един малък и страничен резултат от социалния и културен инфантилизам на нацията. За държавата да не говоря.
Та дълбокото ми убеждение е, че е време сами да заемем "гражданска позиция", както е модерно да се казва напоследък, и сами да започнем да си поправяме живота. Моралните категории са разтегливи, затова ги отбягвам.
Ето например ако няколко пъти на различни места ти надраскат колата, ти ще бъдеш принуден да станеш добър, състрадателен, внимателен човек, загърбил своето дребнаво, егоистично желанийце да си наблюдаваш колата през прозореца на офиса. От друга страна това ти действие ще се отрази директно върху здравето ти, защото докторите казват, че ходенето пеша било изключително полезно и предизвиквало здрав сън. И ето ти с един изстрел двама зайци.
Ще видиш, че после ще ме търсиш да ми благодариш.



Тема Re: сега сериознонови [re: 777]  
Автор777 (Нерегистриран)
Публикувано28.10.07 14:50



Прропуснах да споделя, че 2 пъти съм тичала за зелен хайвер, където ме пращаш. Писала съм до общината и познай от веднъж дали има резултат. Даже втория път негово величество Велизар Стоилов си ме излъга директно в очите. Просто няма сми.



Тема Re: сега сериознонови [re: 777]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано28.10.07 18:13



Много, ама МНОГО грешиш. Първо ще почна оттам, че държавата ни не играе според правилата (което си личи и от втория ти постинг), а очакваш гражданското съзнание да работи... Няма как!!!

А за колата - ако ми я надраскат на няколко места, просто ще ме заболи *** и ше спре да ми пука. Демек ще стана смел и безскрупулен. Както е и сега - не са ми я драскали с ключ, но по колата ми (бяла на цвят) имам червена, жълта, синя, черна, зелена и незнайно какви други бои, оставени от хора, които очевидно са си купили книжките. Както и един леко огънат преден калник. За всички тези белези нямам НИКАКВА вина (случили са се в мое отсъствие), но сега пък съвсем не ме е страх да се движа. Даже много често се гъбаркам с разни келеши, които са решили, че купувайки си нова кола, са господарите на шосето... Нищо такова - като видят как към скъпоценната им кола се носи безмилостно тон и половина ламарина, без никакво намерение да ги пропусне, веднага набиват спирачки, вместо да ме засекат... Та така...

Както вече нееднократно споменах - не търсиш правилните виновници на проблема, а именно "ръководството" на държавата. На тях обаче не им пука за беззаконието, щото всъщност те са най-големите нарушители. И вместо да се бориш това "ръководство" да си влезе в границите, ти се опитваш с незаконни средства да си отвоюваш територия на парче. Очевидно грешен подход!!!



Тема Re: сега сериознонови [re: Blake]  
Авторkapyцap (Нерегистриран)
Публикувано29.10.07 17:33



Права на пешеходците, права на шофьорите... Много права станаха, бе! а моите права - на тия с каруците?! Щото с пехедодците е ясно - искат си тротоарите ама като са станали на паркинги пак по улиците подтичкват! и тия с колите плачат за паркинги ама ако трябва да се бръкнат по левче на час пак ще си търсят местенце по безплатния тротоар. значи и държавата си прави пас и чака двете страни да си решат сами проблемите - с някоя надраскана врата или счупена глава. който е по-силен - той печели. а гордите притежатели на гаражи само лепват надраскан плакат "пукам гуми ако спреш - че патиш" и чакат на пусия да изпълнят заканата си...
та мисълта ми е за друго - за моите права. къде да си паркирам каруцата! щото нито коневръз осигурява общината, нито ми мете конските фъшкии, а всички - пешеходци и водачи на мпс - ме псуват на общо основание. а съм съгласен да се движа точ в точ като кола - и ще си махам с ръка вместо мигач като завивам, и ще си паркирам плътно до тротоара... и коня ще го науча да спира с двата десни крака на тротоара, а с двата леви на асфалта. че и като пикае има къде да се оттича, стига да не са запушени каналите.
а за спора тук само едно ще кажа - да почват да бутат от общината къщи наред! и да строят отново - с големи подземни и надземни паркинги. ако не става - на очистеното място да се строят паркинги. и за пешеходците ще има кяр - тях пък ще ги качим на надлези - да си ходят колкото искат, при тях кола няма как да припари, пък колците на надлезите ще стъпват деликатно между паркираните и движещите се коли. айде пък ако някой реши и да го направи - безплатно му давам акъла. само да се сети и за каруците нещо да направи, че инак лошо - пак няма да има място и за нас.



Тема Re: сега сериознонови [re: kapyцap]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано29.10.07 17:59



Айде по-сериозно, а?



Тема Re: сега сериознонови [re: Blake]  
Автор777 (Нерегистриран)
Публикувано30.10.07 16:41



Блейк, аз отдавна те подозирах,че си един латентен драскач, още не осъзнал се, но ти направо ме съсипа. Шо не казваш, бе човек, дай да си стиснем ръцете и да направим един непобедим тандем. Твоите келеши са моите келеши само че извън пътя, на тротоара. Предлагам ти крепко партньорство – аз няма да ги драскам, а ще ги пръскам например с червен спрей, или какъвто предпочиташ, а ти, където зърнеш такъв, веднага го погваш да му мачкаш ламарините.





Тема Re: сега сериознонови [re: kapyцap]  
Автор777 (Нерегистриран)
Публикувано30.10.07 17:08



Браво, браво, много хляб има в идеята ти. Само може ли една малка корекция да внеса. Защо да рутят и после пак да строят – то е труд, мръсотия, кинти.....въобще куп неудобства. Затова да разширим и развием по-мащабно проекта, спестявайки финанси на бедната ни държава. Чети внимателно и само си представяй:
Срутваме всичко между НДК, Левски, Сливница и Христо Ботев.....ама всичко.....и Ал. Невски, че много място заема......после правим там......един.....парк. С големи дървета, за да паркират през лятото на сенчица.....Тук-там и пешеходчеможе да пуснем по желание, за да има кого да гонят с колите, че инак скука....За да не стане твърде монотонно, оформяме визуално по-малки паркингчета с храсти и тревни площи. И виж сега как това тутакси решава и твоя проблем – конската ти сила няма да има нужда да стои разкрачена, а най-естествено и екологично ще наторява зелените площи и ще разнообразява ароматния фон на столицата.



Тема Има какви ли не гнусници!нови [re: 777]  
Автор _maycal ()
Публикувано01.11.07 20:45



Имам предвид най-вече тези, които паркират на 5 см от къщите, а също и онези, които блокират изходи за излизане на други коли.Мисля, че едно от подходящите за правене неща е следното: взима се лепило Поксипол, съответно се смесва по малко количество от двата компонента, то не се втвърдява веднага, намазва се клечка за зъби и се поставя в ключалката на съответния явен (с най-грубо и безцеремонно нарушение, увреждащо категорично и много интересите на другите-представете си, че трябва да свършите нещо неотложно с колата си, а тя е блокирана от друга, напр.!) гнусник, това, което стърчи се чупи , или се оставя така-по избор!

Мненията на двама от опонентите ти са хора с примитивно и тъпо мислене, мисля че е ясно кои!









Тема Re: Има какви ли не гнусници!нови [re: _maycal]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано02.11.07 10:10



то щото твоят начин на мислене издава една възвишеност и чистота, да си е*е майката направо...



Тема Re: Има какви ли не гнусници!нови [re: _maycal]  
Автор777 (Нерегистриран)
Публикувано02.11.07 14:46



Ох, много ме затрудняваш, наистина не знам какво да ти напиша. Аз по дефолт не отговарям на приматите. Обаче Блейк не го слагам при тях, щото има качества човека, че и хъс, личи си по това как умело успява да се извърти и все да си падне на краката. Не му придиряй, че обича честичко да споменава някои части от анатомията си. Въпрос на стил.
Аз също имам предвид не всички, които са се качили на тротоарите, а само тези, които не са оставили достатъчното място да се разминат двама души.Четох из сайта на Мартин Заимов, имаше нелоши намерения човека да свали колите от тротоарите, дано сега, като влезе в общинския съвет, да не забрави да прокара тази идея, макар че......бог знае какво дупе ще му трябва да се пребори. Дотогава ние сме на ход, макар и без подкрепата на Блейк.
Предложението ти с лепилото го разбрах, обаче ми се струва, че може да влезе в действие само за колите, които са близо до вкъщи, инак много бързо ще полимеризира. Това си е не малка, ами много голяма беля и много трябва да те е ядосал наглеца, за да му го приложиш.



Не знам дали си внушавам, обаче напоследък забелязвам доста издрани коли по тоя характерен начин, който оставят ключовете. Но защото са тънки, драскотината е почти невидима. Трябва да измислим тякакъв друг уред, достатъчно малък и лек, за да се побира незабележимо в ръката, но да има по-голяма драскателна повърхност. Да имаш накаква идея?



Тема Re: Има какви ли не гнусници!нови [re: 777]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано02.11.07 16:32



Хмм, човека (М. З.) нямаше ли намерение и да оправи трафика в София? Щото със свалянето на колите от тротоарите, те ще трябва да стоят на пътя, а като знам в момента как едва има място за една кола да мине, особено по по-тесните улички, мога да си направя извода, че няма да остане място, където да се осъществява движение. Т.е. - да превърнем София в най-големия паркинг на света. Веднъж и завинаги!!!



Тема Re: Има какви ли не гнусници!нови [re: Blake]  
Автор777 (Нерегистриран)
Публикувано02.11.07 17:08



Ами явно така трябва да стане. Сигурно си забелязал, че никой с власт в родината не си мръдва пръста дотогава, докато ситуацията не остане съвсем без изход. И тогава сядаме да умуваме кой, как..... и да измисляме абсурдни комбинации от типа и вълкът сит, и... /Подходящ пример са помиярите./ Та мисълта ми е, че това със задръстванията можеше да се предвиди още преди 10 г. и да се реши с какви средства ще противодействаме. Ако още тогава бяха въвели финансово ограничителни и репресивни мерки в движението, най-малката полза щеше да бъде, че много хора нямаше да си купят коли, а мотопеди или колела например. Следват още куп ползи.
Според мен не се осъзнава масово, че никой никъде не се е справил със трафика, ако не е взел предварително мерки да свали колкото се може повече хора от колите. С паркирането обаче са се справили.
Та това, което намеква Мартин, е изпълнимо, но трябва голям кураж да застанеш срещу подарените чрез бездействие много сладкки придобивки на 500 000 избиратели в София.

, сега пак го докарах до примерите.
Поздрави.



Тема Re: Има какви ли не гнусници!нови [re: 777]  
Авторcвилa (Нерегистриран)
Публикувано09.11.07 15:52



Аз съм била и активен шофьор и пешеходец, за велосипедист не се осмелих... Управниците ни вероятно разчитат да си уредим взаимоотношенията помежду си и хич не ги е еня. Не става дума да се саморазправяме помежду си, защото така ще свършим тяхната работа, а и всяка от страните е права. Според мен това което може да се направи, щом има толкова енергични хора, нека да се обединяваме около някакви конкретни предложения и да натискаме онези отгоре да ги реализират. Дайте предложения каква да е формата, която да подкрепим.



Тема Re: Има какви ли не гнусници!нови [re: cвилa]  
Автор777 (Нерегистриран)
Публикувано09.11.07 21:24



Ами дай предложения, щом предлагаш.
И кому смяташ да изпратиш така събраните идеи? На зам-кмета В. Стоилов? Ще му се развие пъпа от смях. Пък за натиск........да не говорим изобщо, прочети по-горе какви ползотворни разговори съм имала с него. При това ме уредиха с авторитетни връзки, защото няма как да припариш. Хубаво е човек да е идеалист и оптимист, помага на храносмилането нощем. И само толкова.
...защото така ще свършим тяхната работа... - грешиш, това не им е работа. Работата им се състои в ходене по коктейли и уреждане на собствените си дела. А! И да не забравяме - трябва да се прави всичко възможно да се обърнем правилно по вятъра, за да могат да ни преизберат.
ББ каза някъде, че ще прави непопулярни промени. Този тип промяна би била точно непопулярна. Защото ако вгорчиш делника 5-600 000 софиянци шофьори, хич не им се издигаш в очите. Защото начина е само един, а той няма да хареса на драйвърския електорат.



Тема Re: да драскаме ли в/у колитенови [re: mopsus]  
Автордвykoлka (Нерегистриран)
Публикувано14.11.07 13:59



Предлагам 'отмъщението на пешеходеца'
Където има спряна кола на тротоар всички пешеходци да слязат на раздумка на пътя и да освободят пътя когато тротоара се освободи. Може да се практикува върху най-близката пешеходна пътека за да не се нарушава закона.



Тема Re: да драскаме ли в/у колитенови [re: двykoлka]  
Авторeo (Нерегистриран)
Публикувано15.11.07 00:39



Докога ще позволявате на идиоти,които не са си свършили работата,да ни противопоставят нас-тези,които им плащаме?Ако има къде да се паркира и има направени тротоари и велосипедни алеи -ще се виждаме само по светофарите.



Тема Re: да драскаме ли в/у колитенови [re: eo]  
АвторOX (Нерегистриран)
Публикувано16.11.07 20:27



...а до тогава какво да правим. Да запазим статуквото ???



Тема Re: да драскаме ли в/у колитенови [re: OX]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано17.11.07 00:25



А ти какво предлагаш? Да се избием взаимно ли? Щото това е другия начин.



Тема Re: да драскаме ли в/у колитенови [re: Blake]  
Авторi (Нерегистриран)
Публикувано17.11.07 10:52



А не е ли добра идея, да се ограничи достъпа на автомобили до пешеходните зони / чрез различни видове заграждения / ?



Тема Слушай сега!нови [re: 777]  
АвторMS (Нерегистриран)
Публикувано17.11.07 15:40



Как шофьорът да разбере, че драскането на колата му е един своеобразен протест срещу порочното паркиране, а не е поредната селяния на някой "софиянец"? След като търсиш определен ефект, трябва много внимателно да обмислиш стратегията си! Например е добре след като теглиш един ключ, да оставиш обяснителна бележка (анонимна естествено

), в която културно да изложиш мотивите си! Не е зле да има и кратък разказ защо си стигнала до такива радикални мерки (пак за да не те помислят за знаеш какво) и разбира се да подкрепиш с един-два примера от Европа! Много ще тежат, нали все за това се говори напоследък!
Мисля че по този начин ще придадеш на наглед просташкото изпълнение интелигентен образ, примесен с дъх на гражданска съвест и никой няма да се съмнява в културните ти хоризонти и добри намерения!



Тема Re: Слушай сега!нови [re: MS]  
Автор777 (Нерегистриран)
Публикувано17.11.07 15:57



Не четеш внимателно. Това вече го обсъждахме.





Тема Re: Слушай сега!нови [re: 777]  
АвторMS (Нерегистриран)
Публикувано17.11.07 16:32



Не четох внимателно, да! Още с първия си пост каза достатъчно!





Тема Re: да драскаме ли в/у колитенови [re: i]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано17.11.07 17:11



Идеята е добра, но отчита само гледната точка на пешеходците, т.е. решава едностранно проблема. Ако питаш шофьорите, те ще искат да могат да паркират не само по тротоарите, но и във всички свободни градинки например. Това също е добра идея, но отчита само шофьорската гледна точка. Всъщност истината както винаги е някъде по средата, само че леко встрани - просто трябва да се осигурят алтернативни места за паркиране, на символични цени, за да могат шофорите да паркират там, а пешеходците да си вървят по тротоара. Нарочно посочвам вида на цените - "символични", защото все пак трябва да са поносими (не от сорта левче на час). Щото на тебе няма да ти стане добре да ти събират такса "вървене по тротоар" и за да отидеш от Попа до НДК пеша, да трябва да се бръкнеш 2-3 лева. Нали?



Тема не драскайте цапайтенови [re: xa]  
Автор konopr ()
Публикувано17.11.07 18:27



аз понякога ги плюя по предния джам, но радко се случва, само ако бързам





Тема Re:не измествай акцентанови [re: Blake]  
Автор Cидep ()
Публикувано18.11.07 16:32



Ако извършителя е непълнолетен не нарушава никакъв закон.

За нарушаване цялостта на лаковото покритие на паркиран автомобил непълнолетно лице не подлежи на санкция от закона.

И затова някой застрахователни фирми наемат малолетни за извършване на специфични операции върху незастраховани автомобили.

И в крайна сметка собствениците им след това в 90% от случаите сами отиват да си застраховат возилото.





Тема Re:не измествай акцентанови [re: Cидep]  
Автордa (Нерегистриран)
Публикувано18.11.07 18:36



Това за застраховките ми хареса. Защо застрахователите покриват щети на неправилно паркирали автомобили?



Тема Re:не измествай акцентанови [re: дa]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано18.11.07 23:31



Защо застрахователите покриват щети на неправилно паркирали автомобили?

Извинявай, ама по-нелеп въпрос не бях чувал наскоро... Ако ти ходиш леко облечен навън и се разболееш, значи ли това, че не трябва да ти плащат болнични, щото си неправомнерно болен???
А иначе на застрахователите работата им е да покриват щети, които не са нанесени умишлено от собственика на застрахования обект. А това дали обекта е паркиран правилно или неправилно - ху кеърс???



Тема Re: да драскаме ли в/у колитенови [re: xa]  
Автор propovednikat (непознат )
Публикувано19.11.07 16:57



като човек, рядко слизащ от колата си, не мога да толерирам подобна вандалщина. Но със сигурност не мога да толерирам и поведението на по-ве4чето шофъори в БГ. Факт е, че да си шофъор не значи просто да освоиш основните техники за тово, което не е героиство, а доста просто. Но на пътя всеки има маниер, който говори за самия него. Нормално е да се научим да уважаваме и др. участници в джижението, като визирам шофъори и пешеходци. Друг е въпростът, 4е паркирането не е уреденено на територията на БГ. Но тожа не значи, че като паркирате на тротоара не можете да оставите 1м. за да преминават пешеходците нали?!
Както казах въпрос на култура.



Тема Вижте моя случайнови [re: propovednikat]  
АвторCeлянин (Нерегистриран)
Публикувано20.11.07 09:15



Наистина съм селянин! Отивам на гости в София - в неделя. Пред блока няма коли, или имаше много малко. Паркирам. След 1.5 часа си тръгвам и установявам една извъртяна с много злоба драскотина на дясната задна врата. Каква е моята вина? Паркирал съм на "нечие" място? Или защото номера е от провинцията и е на нова скъпа кола? Разъждавам: ако съм заел нечие място и някаква жалка душица ме е следяла от терасата- просто да се е провикнал по селянина (личи по номера) да си махне колата. Аз не съм агресивен човек и безропотно наистина да съм се махнал. Ако го дразни приличната нова кола на селянина - не зная какво да отговоря, но мисля, че в столицата хората са с по-големи възможности. . . Във всяко отношение.



Тема Re: Вижте моя случайнови [re: Ceлянин]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано20.11.07 14:04



Приятелю, имам известни наблюдения, че най-големите селяни в София са т.нар. "кореняк-софиянци" над 40-50 години... Нямам идея защо са решили, че нещо освен миризливите панелки, в които живеят, им принадлежи, но се държат изключително собственически към общинската земя...



Тема Re: да драскаме ли в/у колитенови [re: F(x)+C]  
Авторtest (Нерегистриран)
Публикувано22.11.07 08:14



Този психологически проблем заслужава да се обсъди в моя форум http://icp-bg.com/



Тема Re: Вижте моя случайнови [re: Blake]  
Автор777 (Нерегистриран)
Публикувано29.11.07 19:38



Я да влея тови сили на темата


Вижте това, как е тази идея?




Тема Re: Вижте моя случайнови [re: 777]  
Автор11 (Нерегистриран)
Публикувано30.11.07 12:46



Чудесно е, но е свързано с трудности ...



Тема Re: да драскаме ли в/у колитенови [re: xa]  
АвторBиц (Нерегистриран)
Публикувано02.12.07 02:58



Имаше един такъв стар виц: Собственикът на кола вижда от прозореца, че някой му дращи нещо по колата с остър предмет. Изтичва бързо навън, но скоро се връща ухилен: "Написал Само Левски пишлигарът му с пишлигар..."



Тема Re: да драскаме ли в/у колитенови [re: Blake]  
АвторДo Blake (Нерегистриран)
Публикувано16.12.07 17:16



Blake, ти все много знаеш, да не вземеш ти да бъдеш без зъби?



Тема Re: да драскаме ли в/у колитенови [re: xa]  
Авторcoцoaлнo cлaб (Нерегистриран)
Публикувано17.12.07 17:40



Драскай брат аз кола нямам.





Тема Re: да драскаме ли в/у колитенови [re: Дo Blake]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано18.12.07 14:15



Не се притеснявай за мен, пази си твоята уста





Тема Re: да драскаме ли в/у колитенови [re: xa]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано20.12.07 20:17



http://www.youtube.com/watch?v=uZ_u4QuiZxA



Тема Re: да драскаме ли в/у колитенови [re: xa]  
Автор~oвek c rapaж (Нерегистриран)
Публикувано12.01.08 12:13



Правилно е. Аз съм пукал и гуми на тия пред моя гараж спрели. Тук всички шАфьори са много отворенгяс, но иначе омекват. Освен това, както е закоонарушение да драскаш коли, така е закононарушение да налиташ на бой

Аз си паркирам в гаража.



Тема Re: Вижте моя случайнови [re: Blake]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано22.03.08 21:04



Човече, чета те в тая тема, и за пръв път ТИ СТИСКАМ РЪКАТА!! Премести се в клуб ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА да воюваме заедно за правата на паркиращите!



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Вижте моя случайнови [re: yниKaлнa]  
Автор DaCat (драка)
Публикувано22.03.08 21:36



Не ти ли писна вече, ма госпожа! Оспами целя клуб!
Не случайно хората гледат да не говорят с теб, че само устата ти е голяма, акъла ти никакъв го няма!
Ай много ти здраве!

Редактирано от DaCat на 23.03.08 00:04.



Тема Re: Вижте моя случайнови [re: DaCat]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано23.03.08 07:57



Мерси.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: [smeq se] [smeq se] [smeq se]нови [re: 777]  
Автор888 (Нерегистриран)
Публикувано23.03.08 18:42



Аз за такива случаи си нося една 20 или 50 мл. спринцовка, пълна с концентриран разтвор на сода каустик. При внимателно отношение не е опасно да се носи. А пръсването по боята в 90% от случаите я прави на каша, и там лъсва ламарина. И... почти незабележимо става.



В леко влажно време (НЕ дъжд; най-добре мъгла) ръся където мога с калиев перманганат - в болшинството случаи колата отива на боядисване; в някои редки случаи - и това не помага, след не много време петната избиват изпод новата боя. И също става почти незабележимо.

Изобщо - учете химия, учете физика!



Тема Re: да драскаме ли в/у колитенови [re: xa]  
Автор *aзилит* (новак)
Публикувано03.04.08 10:55



ДА,ДА,ДА,ДА,ДА......Ама ,че нахалство!



Тема Re: да драскаме ли в/у колитенови [re: xa]  
Автор enherma (непознат )
Публикувано07.11.09 19:53



Я да видим някакъв прогрес в мисленето...





Тема Re:не измествай акцентанови [re: 777]  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел)
Публикувано12.11.09 15:48



Закона можеш да го спазваш (или не), но не и да го прилагаш. Това като уточнение.

Прав е Блейк, че драскайки по колите, дори и спрели/паркирали в нарушение на всички правила си е наказуемо деяние. Обяснили са ти, че в голяма част от случаите, резката може да бъде видяна след време, и да не се направи причинни-следствената връзка. Мога и да предположа, че имаш смелост да прилагаш тази „мярка” с драскането само на по-обикновени возила, ощетявайки не особено заможните им собственици. Да не говорим, колко рискуваш, някой да те гепи за врата и да направи с теб разни други неприятни работи.

Преди време по блоговете имаше някаква офанзива под надслов „спрял си като идиот”. Освен словесната плява (като в тази тема), някой беше поръчал изработката на стикери, които продаваше на желаещите- самите лепенки са с надпис „паркирал си като идиот”, и идеята бе, да се лепят върху стъклото на пречещата паркирана кола. Стикерите се отстраняват без проблеми, с доста търкане, но нито увреждат, нито рушат нечия собственост. Не можеш да ги пренебрегнеш, пречат на виждането, ако са залепени на подходящо място. И веднага разбираш каква е причината за това „известие”- пише го на стикера.

Ако толкова държиш на всяка цена да привлечеш/обърнеш вниманието на някой, относно пречката, която ти е създал с колата си, по-безопасно ми се струва да действаш с такива етикети.Във всяка книжарница продават хартиени лепящи стикери, с най-различни размери. Вземи си една кутия, или един лист само, на принтер отпечатай върху тях подходящия текст, и си готова. Лепваш му посланието на стъклото, става даже по-лесно, от колкото да дереш боята с ключ. Пробвай сама у дома си, колко усилия ще ти отнеме да махнеш такъв етикет от стъклото, или от някаква друга гладка повърхност, и ще видиш, че не е съвсем лесно.

За това и аз си нося 5-6 такива етикета в джоба. Даже моите са с размер 8х10 см, мой познат ми даде преди много време цяла ролка за термо принтер с такива етикети.

Пиша това не като изнервен пешеходец, а като човек, който всеки ден шофира, и губи по 5-20 мин. в търсене на място за паркиране. Да, не си позволявам да паркирам по начин, който може да пречи както на останалите МПС, така и на пешеходците. И аз се дразня на цървулите, които без капка разум спират както им дойде- било заемайки целия тротоар, било запушвайки друг спрял автомобил, било спирайки така, че да си проси някой да му сгъне ламарините при маневра.

Олег Иванов
Аре със здраве!


Тема Re:не измествай акцентанови [re: Oлer Ивaнoв®]  
Автор kalina.s (непознат )
Публикувано10.12.09 15:58



Хубава темичка отпреди 2 години е била, за нещастие нищо не се е променило или още повече се е вгадило.
Аз имам конкретен въпрос към шофьорите тук. Пред блока, в който живея, започнаха някакъв ремонт по тротоара - разкопаха, сменяха кабели и тн. Доста време преди това там беше паркирал един мерцедес, като че ли не в първа младост, ама може и да бъркам. И тъй като пречеше на работниците, те просто го избутаха напред както си беше заключен и така почти запушиха пътеката към входа. Не знам на кого е колата, никой не я е пипал повече от 2 месеца. Ако собственика живееше наблизо, мисля, щеше да види, че колата му пречи на минувачите, че е потънала в половинметров слой кал, та вече не се вижда какъв цвят е, абе какъвто и да е катил, все щеше да предприеме нещо за спасението на собствеността си.
Драскане, лепенки.........не мисля, че вършат работа. Той щом няма очи да види как са го преместили, няма и да прочете бележката. Някакви идеи имате ли как да го извадя от анонимността и да го разкарам оттам?



Тема Re:не измествай акцентанови [re: kalina.s]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано11.12.09 10:11



Ами трябва да намериш начин да информираш общината за изоставена кола (т.е. че не се ползва), да минат да й лепнат лепенка, и ако до 20 дни собственика не я премести в СОБСТВЕН имот, да дойдат и да я вдигнат. Иначе, в КАТ вероятно биха могли да ти дадат информация за собственика (по номера), ама се съмнявам да го направят.



Тема Re:не измествай акцентанови [re: Blake]  
Автор kalina.s (непознат )
Публикувано11.12.09 13:56



Благодаря ти за отговора.
Но тази кола не е трошляк, на вид е между 5 и 10-годишна. Отдавна не е местена оттам, но не е изоставена в смисъл да й липсват части или да не може да се движи от старост. На мен ми минава през ума да не е крадена и захвърлена пред блока. Ако това подозрение надделее, може да се обадя на КАТ. Обаче я си представи, че собственика е заминал за чужбина например. Каква беля ще му направя... не ми се мисли.



Тема Re:не измествай акцентанови [re: kalina.s]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано14.12.09 10:14



Доколкото разбрах, колата е на тротоара. Даже и да е заминал за Луната собственика, мястото й не е там. Абе май в КАТ най-добре да попиташ.



Тема Re: да драскаме ли в/у колитенови [re: xa]  
Автор house (непознат )
Публикувано29.01.10 23:10








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.