Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:09 07.06.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re:не измествай акцентанови [re: 777]  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел)
Публикувано12.11.09 15:48



Закона можеш да го спазваш (или не), но не и да го прилагаш. Това като уточнение.

Прав е Блейк, че драскайки по колите, дори и спрели/паркирали в нарушение на всички правила си е наказуемо деяние. Обяснили са ти, че в голяма част от случаите, резката може да бъде видяна след време, и да не се направи причинни-следствената връзка. Мога и да предположа, че имаш смелост да прилагаш тази „мярка” с драскането само на по-обикновени возила, ощетявайки не особено заможните им собственици. Да не говорим, колко рискуваш, някой да те гепи за врата и да направи с теб разни други неприятни работи.

Преди време по блоговете имаше някаква офанзива под надслов „спрял си като идиот”. Освен словесната плява (като в тази тема), някой беше поръчал изработката на стикери, които продаваше на желаещите- самите лепенки са с надпис „паркирал си като идиот”, и идеята бе, да се лепят върху стъклото на пречещата паркирана кола. Стикерите се отстраняват без проблеми, с доста търкане, но нито увреждат, нито рушат нечия собственост. Не можеш да ги пренебрегнеш, пречат на виждането, ако са залепени на подходящо място. И веднага разбираш каква е причината за това „известие”- пише го на стикера.

Ако толкова държиш на всяка цена да привлечеш/обърнеш вниманието на някой, относно пречката, която ти е създал с колата си, по-безопасно ми се струва да действаш с такива етикети.Във всяка книжарница продават хартиени лепящи стикери, с най-различни размери. Вземи си една кутия, или един лист само, на принтер отпечатай върху тях подходящия текст, и си готова. Лепваш му посланието на стъклото, става даже по-лесно, от колкото да дереш боята с ключ. Пробвай сама у дома си, колко усилия ще ти отнеме да махнеш такъв етикет от стъклото, или от някаква друга гладка повърхност, и ще видиш, че не е съвсем лесно.

За това и аз си нося 5-6 такива етикета в джоба. Даже моите са с размер 8х10 см, мой познат ми даде преди много време цяла ролка за термо принтер с такива етикети.

Пиша това не като изнервен пешеходец, а като човек, който всеки ден шофира, и губи по 5-20 мин. в търсене на място за паркиране. Да, не си позволявам да паркирам по начин, който може да пречи както на останалите МПС, така и на пешеходците. И аз се дразня на цървулите, които без капка разум спират както им дойде- било заемайки целия тротоар, било запушвайки друг спрял автомобил, било спирайки така, че да си проси някой да му сгъне ламарините при маневра.

Олег Иванов
Аре със здраве!


Тема Re:не измествай акцентанови [re: Oлer Ивaнoв®]  
Автор kalina.s (непознат )
Публикувано10.12.09 15:58



Хубава темичка отпреди 2 години е била, за нещастие нищо не се е променило или още повече се е вгадило.
Аз имам конкретен въпрос към шофьорите тук. Пред блока, в който живея, започнаха някакъв ремонт по тротоара - разкопаха, сменяха кабели и тн. Доста време преди това там беше паркирал един мерцедес, като че ли не в първа младост, ама може и да бъркам. И тъй като пречеше на работниците, те просто го избутаха напред както си беше заключен и така почти запушиха пътеката към входа. Не знам на кого е колата, никой не я е пипал повече от 2 месеца. Ако собственика живееше наблизо, мисля, щеше да види, че колата му пречи на минувачите, че е потънала в половинметров слой кал, та вече не се вижда какъв цвят е, абе какъвто и да е катил, все щеше да предприеме нещо за спасението на собствеността си.
Драскане, лепенки.........не мисля, че вършат работа. Той щом няма очи да види как са го преместили, няма и да прочете бележката. Някакви идеи имате ли как да го извадя от анонимността и да го разкарам оттам?



Тема Re:не измествай акцентанови [re: kalina.s]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано11.12.09 10:11



Ами трябва да намериш начин да информираш общината за изоставена кола (т.е. че не се ползва), да минат да й лепнат лепенка, и ако до 20 дни собственика не я премести в СОБСТВЕН имот, да дойдат и да я вдигнат. Иначе, в КАТ вероятно биха могли да ти дадат информация за собственика (по номера), ама се съмнявам да го направят.



Тема Re:не измествай акцентанови [re: Blake]  
Автор kalina.s (непознат )
Публикувано11.12.09 13:56



Благодаря ти за отговора.
Но тази кола не е трошляк, на вид е между 5 и 10-годишна. Отдавна не е местена оттам, но не е изоставена в смисъл да й липсват части или да не може да се движи от старост. На мен ми минава през ума да не е крадена и захвърлена пред блока. Ако това подозрение надделее, може да се обадя на КАТ. Обаче я си представи, че собственика е заминал за чужбина например. Каква беля ще му направя... не ми се мисли.



Тема Re:не измествай акцентанови [re: kalina.s]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано14.12.09 10:14



Доколкото разбрах, колата е на тротоара. Даже и да е заминал за Луната собственика, мястото й не е там. Абе май в КАТ най-добре да попиташ.



Тема Re: да драскаме ли в/у колитенови [re: xa]  
Автор house (непознат )
Публикувано29.01.10 23:10








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.