Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:29 28.05.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re:не измествай акцентанови [re: Blake]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано26.10.07 11:01



Кърт Вонегът- "Аз не пикая във вашите пепелници, за това моля не хвърляйте угарки в нашите писуари!"

Аз не ходя по вашето платно, за това моля не паркирайте върху нашите тротоари!



Тема Re: да драскаме ли в/у колитенови [re: xa]  
Автор mopsus (!)
Публикувано26.10.07 11:55



Да разбира се! ... Но, при условие, че са твои

, инак ... тц !!!

You can't judge a book by its cover!

Тема [smeq se] [smeq se] [smeq se]нови [re: Blake]  
Автор777 (Нерегистриран)
Публикувано26.10.07 14:03



Имагинерно ли???? Искаш да кажеш, заради въображаемото право да вървиш по тротоар.....Що да е въображаемо, щом не мога да летя, ама нейсе, и на това ще се науча, щом настояваш.


Живея на ул Хан Аспарух и съжалявам, че в момента нямам фотоапарат да ти цъкна една снимка от балкона към улицата, на която ще видиш плътно паркирани коли ВЪРХУ ДВАТА тротоара. И слаломиращи пешеходци. Слава богу, че така са запушили улицата, че едва се влачат и се чудя как успяват да вземат завоя на една боя. Обаче и летенето не спасява ситуацията, когато трябва да си отключиш входа.
По отношение задавала ли съм си въпроса..... - да, определено съм. Зълва ми в Лондон паркира през 4 преки от блока си, защото няма свободно място пред тях, плаща на общината нещо като винетка за паркиране, при това доста скъпа. Пак повтарям, дано да го разбере дървения български характер - по цял свят паркирането е ТВОЯ грижа - не на общината, не на полицията, не е и моя, ако няма къде да паркираш по правилата - не си купуваш кола или плащаш за частен паркинг. Най-простото е градския транспорт.
Улицата е собственост на общината и единствено тия, които сме избрали, имат право да казват за какво да се ползва. И са казали - най-малко метър и половина и само там, където има възможност.
Това е.
Пак ли нямам право?



Тема Re: [smeq se] [smeq se] [smeq se]нови [re: 777]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано26.10.07 15:30



Разбира се, че нямаш. Не ми прави излишни сравнения с други държави, където нещата са много по-уредени от нашите. Както добре спомена, има правило да се оставя метър и половина тротоар. Това правило не се спазва, и органът, който го е издал, трябва да санкционира нарушителите, а не ти. При положение, че общината (в случая) не си върши работата - оплачи се от нея, а не от спрелите на тротоара хора, както точно спомена, паркирането не е твоя грижа!

То така ако всеки тръгне да раздава "правосъдие", нали знаеш какво ще се случи?

А за градския транспорт просто няма да коментирам. Бих коментирал, ако имаше истински такъв. Нашия за съжаление е около 2 века назад във времето.



Тема Re: айде денови [re: 777]  
Автор Gerylin (Suomalainen)
Публикувано26.10.07 17:46



все един ще се намери да ти тегли един ключ от предната броня до багажника. Втори път няма да повториш. Аз съм ЗА!

айде бе,данеби само той да не повтори

а ти ела ми драскай колата,пък аз само Ще те гледам..





Тема сега сериознонови [re: Blake]  
Автор777 (Нерегистриран)
Публикувано28.10.07 14:20



Сравненията, драги Блейк, никога не са излишни. Те ни помагат всеки път да не откриваме топлата вода. А и нали чрез тях разбираш къде точно се намираш. И какво още ти липсва. А дори често отговарят и на фундаменталния въпрос как.


Аз разбирам естествено вродения у всеки човек стремеж към заобикаляне на правилата, към хитруване, спонтанните прояви на егоизъм и склонността на всеки да се взема насериозно. Но всичко това в културните държави е поставено в някакви граници. Параметрите на границите са заслуга на самите хора, които осъзнават, че не трябва да допускат атавистичния егоизъм да избива навън прекалено често, защото животът им би станал ад./Тук няма да сравнявам, за да не се дразниш / От друга страна, това е и заслуга на държавата, която така е успяла да дисциплинира поданиците си, че и през ум да не им минава да тъпчат лука. И това тя - държавата - го е правила методично в продължение на векове/не на години!!!/ по изключително разнообразни начини - затвор, каторга, рязане на пръсти, ръце, глави в зависимост от тежестта на простъпката. У тези народи вече сработва генетична памет за това какво може да ти се случи, ако не кривнеш от правилата. И тук вече няма как да не си спомним собствената ни история и да видим на какво ни е научила тя. Няма да досаждам с дълги анализи тук, за всички е ясно на какво. Резултатът се вижда всеки ден и паркирането е само един малък и страничен резултат от социалния и културен инфантилизам на нацията. За държавата да не говоря.
Та дълбокото ми убеждение е, че е време сами да заемем "гражданска позиция", както е модерно да се казва напоследък, и сами да започнем да си поправяме живота. Моралните категории са разтегливи, затова ги отбягвам.
Ето например ако няколко пъти на различни места ти надраскат колата, ти ще бъдеш принуден да станеш добър, състрадателен, внимателен човек, загърбил своето дребнаво, егоистично желанийце да си наблюдаваш колата през прозореца на офиса. От друга страна това ти действие ще се отрази директно върху здравето ти, защото докторите казват, че ходенето пеша било изключително полезно и предизвиквало здрав сън. И ето ти с един изстрел двама зайци.
Ще видиш, че после ще ме търсиш да ми благодариш.



Тема Re: сега сериознонови [re: 777]  
Автор777 (Нерегистриран)
Публикувано28.10.07 14:50



Прропуснах да споделя, че 2 пъти съм тичала за зелен хайвер, където ме пращаш. Писала съм до общината и познай от веднъж дали има резултат. Даже втория път негово величество Велизар Стоилов си ме излъга директно в очите. Просто няма сми.



Тема Re: сега сериознонови [re: 777]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано28.10.07 18:13



Много, ама МНОГО грешиш. Първо ще почна оттам, че държавата ни не играе според правилата (което си личи и от втория ти постинг), а очакваш гражданското съзнание да работи... Няма как!!!

А за колата - ако ми я надраскат на няколко места, просто ще ме заболи *** и ше спре да ми пука. Демек ще стана смел и безскрупулен. Както е и сега - не са ми я драскали с ключ, но по колата ми (бяла на цвят) имам червена, жълта, синя, черна, зелена и незнайно какви други бои, оставени от хора, които очевидно са си купили книжките. Както и един леко огънат преден калник. За всички тези белези нямам НИКАКВА вина (случили са се в мое отсъствие), но сега пък съвсем не ме е страх да се движа. Даже много често се гъбаркам с разни келеши, които са решили, че купувайки си нова кола, са господарите на шосето... Нищо такова - като видят как към скъпоценната им кола се носи безмилостно тон и половина ламарина, без никакво намерение да ги пропусне, веднага набиват спирачки, вместо да ме засекат... Та така...

Както вече нееднократно споменах - не търсиш правилните виновници на проблема, а именно "ръководството" на държавата. На тях обаче не им пука за беззаконието, щото всъщност те са най-големите нарушители. И вместо да се бориш това "ръководство" да си влезе в границите, ти се опитваш с незаконни средства да си отвоюваш територия на парче. Очевидно грешен подход!!!



Тема Re: сега сериознонови [re: Blake]  
Авторkapyцap (Нерегистриран)
Публикувано29.10.07 17:33



Права на пешеходците, права на шофьорите... Много права станаха, бе! а моите права - на тия с каруците?! Щото с пехедодците е ясно - искат си тротоарите ама като са станали на паркинги пак по улиците подтичкват! и тия с колите плачат за паркинги ама ако трябва да се бръкнат по левче на час пак ще си търсят местенце по безплатния тротоар. значи и държавата си прави пас и чака двете страни да си решат сами проблемите - с някоя надраскана врата или счупена глава. който е по-силен - той печели. а гордите притежатели на гаражи само лепват надраскан плакат "пукам гуми ако спреш - че патиш" и чакат на пусия да изпълнят заканата си...
та мисълта ми е за друго - за моите права. къде да си паркирам каруцата! щото нито коневръз осигурява общината, нито ми мете конските фъшкии, а всички - пешеходци и водачи на мпс - ме псуват на общо основание. а съм съгласен да се движа точ в точ като кола - и ще си махам с ръка вместо мигач като завивам, и ще си паркирам плътно до тротоара... и коня ще го науча да спира с двата десни крака на тротоара, а с двата леви на асфалта. че и като пикае има къде да се оттича, стига да не са запушени каналите.
а за спора тук само едно ще кажа - да почват да бутат от общината къщи наред! и да строят отново - с големи подземни и надземни паркинги. ако не става - на очистеното място да се строят паркинги. и за пешеходците ще има кяр - тях пък ще ги качим на надлези - да си ходят колкото искат, при тях кола няма как да припари, пък колците на надлезите ще стъпват деликатно между паркираните и движещите се коли. айде пък ако някой реши и да го направи - безплатно му давам акъла. само да се сети и за каруците нещо да направи, че инак лошо - пак няма да има място и за нас.



Тема Re: сега сериознонови [re: kapyцap]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано29.10.07 17:59



Айде по-сериозно, а?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.