Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:36 19.06.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Учителската стачканови [re: Kalomain]  
Автор maritima (непознат)
Публикувано04.10.07 02:43



Ами аз имам въпрос на който досега никой не ми е отговорил.Учителите започнаха да стачкуват през пролетта.Когато свърши учебната година протестите им затихнаха,изкараха си отпуските,а сега - всичко на гърба на децата.Та въпроса ми е:Защо протестите не продължиха през лятото с демонстрации пред Министерството на образованието,митинги и т.н.До еснта имаше достатъчно време всичко да приключи и учебната година да започне нормално.Нали уж ги е грижа за децата,ама май че не.



Тема Re: Учителската стачканови [re: maritima]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано04.10.07 07:31



Съжалявам, че никой не ви е отговорил на този въпрос. Аз ще го направя. Погледнато реално подходящо време за учителска стачка няма. Ако бяха продължили през пролетта, можеха да не приключат учебната година. А това си е страшно за учениците. Ако бяха продължили през лятото, нямаше да се осъществи приема след седми и след осми клас (защото, това е едно от нещата, които учителите вършат докато децата са във ваканция и хората си мислят, че и учителите точно толкова време си почиват) Нямаше да се случат и разни други "дребни " неща, които остават някак си скрити за хората. Което си е нормално, защото нещата винаги не са такива, каквито изглеждат отстрани. Та от няколкото злини, учителите избраха най-малката. Друг е въпросът, че правителството беше предупредено още през юни за назряващото недоволство, но цяло лято изобщо не помисли с какво решение може да изпревари ескалиращото напрежение. Ако беше показало поне малко уважение към хората, едва ли щяхме да сме свидетели на учителска стачка. Надявам се този отговор да ви задоволява. Това е истината.



Тема Re: Учителската стачканови [re: maritima]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано04.10.07 11:39



Може да има и друг възможен отговор:
голяма част от учителите лятото са на улицата. Трудовите договори сега масово се сключват само за периода на учебната година. Та просто лятото няма достатъчно учители, които да стачкуват.



Тема Re: Учителската стачка...към Аз и Березканови [re: aз]  
Автор maritima (непознат)
Публикувано04.10.07 18:48



Благодаря за отговора.Да, така нещата наистина изглеждат по-приемливи.

Редактирано от maritima на 04.10.07 18:55.



Тема Re: Учителската стачканови [re: Kalomain]  
АвторHristinn (Нерегистриран)
Публикувано05.10.07 10:10



Realno poglednato, u4itelite imat prawo - sramota e - w tehni ryce e bydeshteto na Bulgaria, i kakwo polu4awat w zamqna - "Nqma pari, shteg inakajem 4e ne rabotqt, a stachkuwat!"
D`eba i sbyrkanata dyrjawa zaklewam se!!!
http://fishmix.act4trees.com/



Тема Re: Учителската стачканови [re: Kalomain]  
Автор mopsus (!)
Публикувано05.10.07 11:46



Според мен има резон в тази стачка, но някяк по-разумно можеше да се осъществи. По-обединено някак си. Така, може би щеше да е по-кратка самата стачка.

Но определено я подкрепям! И ще се надявам да се получи нещо съществено. Т.е. да видим качествен, краен резултат.

Не смятам, че самото образование на децата ще пострада за 2-3 седмици. То, и без това, години наред си е доста осакатено. Но определено е в тежест на родителите и въпрки това се надявам да проявят съпричастност към проблема.

Не съм нито учител, нито родител, но съм за това, да се върне самочувствието на учителите и спокойствието на родителите. А това ще стане с качесвено образование. Тази стачка, сама по себе си, би допринесла именно за това. Е, поне силно се надявам!!!

ПП. Все пак, учител не е равно на таксиметров шофьор

You can't judge a book by its cover!


Тема Re: Учителската стачканови [re: Cтaниcлaв!]  
Авторroditel (Нерегистриран)
Публикувано05.10.07 16:33



Виновни са не учителите, а синдикатите, чийто бизнесс е доста съмнителен, не са обявили досега, какви са приходите им, от къде са, колко комисионни получават от общият дял заделени пари в даден сектор.
В случая учителите бива използвани и манипулирани.
Нещо повече, без да знаят нарушават Конституцията, където е записано правото на децата на задължително средно образование. Още някой не се е сетил да заведе процес, срещу сииндикати и организтори на стачки за нарушаване на конститиционни права.
Образованието е доста делкатна тема, за да бъде оставена в ръцете на синдикати, просто нямат място там.Групи като родители и ученици са изключени от процеса, а от тях зависят заплатите/косвено чрез данъци/ и равнище на обучение.
Принцип в развитите държави е, че да постигнеш нещо повече като заплащане, трябва да използваш интелект, инициатива, да рискуваш. Плащането на калпак, отдавно е отминало. Образованието е все още от социалистически тип, никой не е правил реформи там. Държавата би трябвало да се освободи от този сектор и да поеме само част от училищата за социално слаби групи/около 30% от училищата/.



Тема Re: Учителската стачканови [re: mopsus]  
АвторMиниcтъp бeз пopтфeйл (Нерегистриран)
Публикувано06.10.07 12:45



Ако бях министър щях дя направя следното:
*Единен национален изпит. Под ръководството на МОН, респективно регионалните инспекторати. Като работодатели.
*Средната оценка за страната х 100 = средна учителска заплата!!!
___________________________________
Например: При получена средна оценка за страната 5,33 -> средна заплата 533лв. Моите очаквания са че при това положение средната учителска заплата ще бъде около 250 - 280лв.



Тема Re: Учителската стачканови [re: Mиниcтъp бeз пopтфeй]  
Автормм (Нерегистриран)
Публикувано06.10.07 23:36



То затова не си министър...



Тема Re: Учителската стачканови [re: Mиниcтъp бeз пopтфeй]  
Авторmoli (Нерегистриран)
Публикувано07.10.07 14:16



Умно,но неосъществимо.Я си помисли колко учители ще се съгласят да ги изпитват?Та нали са свикнали да колят и бесят,че и пари да взимат за това.А тези,който четат вестник в час или пият кафе с учениците си,колко ли ще изкарат на изпита?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.