Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:27 24.04.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Учителската стачка  
Автор Kalomain (търсеща)
Публикувано24.09.07 17:48



Какво мислите за нея?



Тема Re: Учителската стачканови [re: Kalomain]  
Автор F(x)+C (откровен)
Публикувано25.09.07 00:24



Твърдо подкрепям учителите и техния протест,въпреки че той ще ми коства минимум 1 ден от платения годишен отпуск,тъй като просто няма на кой да оставя детето си за да го гледа,а съпругата оползотвори вече целия полагащ и се платен годишен отпуск(политика на фирмата).
Повече от подигравка е хора,които са ходили на училище 20 год и които имат над 20 год трудов стаж да работят за мизерните 300лв
А тези хора отговарят за здравето и възпитанието на нашите деца и заслужават поне проблема с физическото оцеляване да не виси над главите им,защото при заплата 300 лв става въпрос точно за това-за физическо оцеляване...
Предполагам,че премиера с.ст. и той ще разбере за какво става въпрос когато му направят и на него деца...казвам когато му направят понеже до момента той НИЩО не е направил



...доброму добро да прави,
лошия с ножа по глава...



Тема Re: Учителската стачканови [re: F(x)+C]  
АвторБибa (Нерегистриран)
Публикувано26.09.07 10:34



БЛАГОДАРЯ, БЛАГОДАРЯ!
Зная, че тази стачка ще затрудни много семейства, но всеки има право на достоен живот.Да, между нас има колеги, които не заслужават и 100лв., но има и професионалисти. Колегите, с които съм в контакт, считат, че не е нужно да се увеличат заплатите % процента ВЕДНАГА И "НА КАЛПАК".Не, това не е нашето искане! Професионалистите, които работят както трябва и дават на дечицата всичко от себе си да получат тези 100%, а онези, които подронват авторитета ни, да си останат с 250! Но да има ЯСНИ КРИТЕРИИ! Аз работя в детска градина, съпругът ми също е държавен служител, имам 2 големи деца.Познайте как оцеляваме! Съдейки по любовта на дечицата ми и отношенията с родителите им, смея да се надявам, че съм добър учител!



Тема Re: Учителската стачканови [re: Kalomain]  
Авторrenka (Нерегистриран)
Публикувано26.09.07 16:51



РЕДНО Е УЧИТЕЛИТЕ ДА ПОЛУЧАТ УВЕЛИЧЕНИЕ,ТОЛКОВА-КОЛКОТО ЗАСЛУЖАВАТ ИЛИ КОЛКОТО МОЖЕ ДА ИМ СЕ ОТПУСНЕ ОТ БЮДЖЕТА,НО НАЧИНА,ПО КОЙТО СИ ИСКАТ УВЕЛИЧЕНИЕТО И ТОВА,ЧЕ УПОРСТВАТ ЧАК ЗА 100%Е БЕЗОБРАЗИЕ!МНОГО МОЛЯ,ДА СЕ ВЗЕМАТ НЕЗАБАВНИ МЕРКИ И "БУНТОВНИЦИТЕ" ДА БЪДАТ НАКАЗАНИ!



Тема Re: Учителската стачканови [re: Kalomain]  
Автор Cтaниcлaв!Модератор (шемет)
Публикувано26.09.07 20:50



Бюджетната сфера е много деликачна част.. Ако на еди кой си му увелича заплатата със 100%, тия пари не мога да ги взема от печатницата за пари, а от някой друг, който разчита на този бюджет.

С риск да обидя някого, ще кажа какво точно мисля за учителите. Разбира се не искам да обобщавам, но:

- една от малкото професии, при която по никакъв начин не се изисква актуализация на знанията. Математиката е математика от няколко стотин години. Някакви съществени промени във физиката и химията също няма. Историята е винаги история. За физкултурата да не говорим.

- Какво правят учителите, докато учениците почиват?

Едва ли преподават на някого. Едва ли някой толкова вече им държи на пристъствие.

- Няма учител, който да е зает 7 или 8 часа (академични) на ден. Или аз такъв не познавам.

- Няма учител, който да дава уроци на частно и да декларира тези доходите.



Не твърдя, че учителите трябва да взимат 300 лева, но да искаш 1.000 лева заплата на всичките неща, които изброих - е просто смешно. Всеки гледа семейство (или поне повечето). Обаче всеки трябва да покаже морал. В стачката този морал определено липсва.



Тема Re: Учителската стачканови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторБибa (Нерегистриран)
Публикувано27.09.07 09:43



Малък коментар. Интересно защо всички сте се хванали за работното време и отпуските.Аз пък бих казала : заповядайте при нас и без това има липса на учители. Случвало ли ви се е някога да бъдете в "компанията " на 3 деца, а на 30? Искам да ви уверя, че след като ми свърши смяната, съм неадекватна! /споделям за детска градина/! Елате ми на гости и пак ще говорим за работното време! Още преди години, доста учители изразиха желание вместо да ползват дългата отпуска, тя да се сведе до по-тесни граници и за сметка на това да се завиши заплатата! И без това, през лятото повечето от нас работят допълнително, познайте защо!
Спрете да повтаряте медиините измислици за "100%"! Искаме поетапно /не веднага/ увеличаване и то според определени критерии, така, че след 1 год. някои да достигнат тези 100%. Освен това 100% на 280-320 лв НЕ Е 1000лв, нали!
Искам да споделя и една "вътрешна" информация! Вълчев още преди 1 седмица е наредил да се направят разчети, така че да се получи първото увеличение и да се стигне до споразумение. Пари има! ДА, АМА НЕ! станиШЕВ е казал НЕ!/нали ще трябват за избори.../ КАТО МИ ГОВОРИТЕ ЗА БЮДЖЕТ, ЗАЩО ОЩЕ НЕ СМЕ ПОЛУЧИЛИ ПРЕДВИДЕНИТЕ 10%/20 ЛВ./, заложени още за юли?



Тема Re: Учителската стачканови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано27.09.07 10:13



Станиславчо, ти колко деца имаш батко?
На мене 1 понякога ми идва много, бил съм в компанията на 3-4 (за моя радост само за 2-3 часа), а не искам да си представям какво е да усмириш 20-30 деца и да им запазиш вниманието. Като се вземе и предвид, че на половината от днешните деца им липсват първите 7 години, работата става трагична направо...



Тема Re: Учителската стачканови [re: Blake]  
Авторmoli (Нерегистриран)
Публикувано27.09.07 12:39



Първите 7 год и възпитанието минават в детската ясла и градина.Аз не познавам майка седяла си в къщи докато детето тръгне в първи клас.Е,кой ги възпитава първите седем год.,родителя или учителката?Като го заведа сутрин в 7 ч и го взема в 6 ч следобяд,за два часа вечер се дава страшно възпитание.Така,че да не се оправдават с родителите.Началните учителки дават първоначалното възпитание,или да кажа леличките.Защото учителката идва и си отива ,а първите и последни деца посреща и изпраща леличката.Аз отивам на работа в другия край на София и не мога да се върна в 16ч ,за да си взема детето.Учителката обаче бърза да си тръгне рано,пък и прави фасони,ако не сме ги взели до 17ч.Като обясниш,че си на работа до 18ч,питат"А баба няма ли?"Нагледала съм се на простотии за всичките тези години,когато децата ходеха на градина.Първият урок по псуване и простотия го взеха от там.В у-щето е още по-зле.



Тема само за справканови [re: moli]  
Автор Cтaниcлaв!Модератор (шемет)
Публикувано27.09.07 12:57



аз на детска градина не съм ходил



Освен това, не мисля, че възпитанието ляга на учителите. Тъпо е. Има си родители за тази работа. Аз не се оправдавам, че нямам време. Отказвам се от нещо и давам поредния урок на дъщеря си.

А на тебе, Блейки - ще отговарям довечера.



Тема Re: Учителската стачканови [re: Kalomain]  
Автор dreamer79 (непознат )
Публикувано27.09.07 13:01



Току-що пуснах мнението си по въпроса в дълъг пост- трябва да имат пари, но и да дават резултат. Тази стачка не печели обществото, защото пак се стигна да я водят функционери, за които истината е в митинги с песни, протест за бутане на парламента, дрънкане на теджери и тигани. Учител е призвание, което заслужава уважение и не може да проси като циганче, да прави челни стойки, за да го виждат. Той е интелигентен и само така може да спечели обществото за каузата си- с интелект и широка дискусия в търсене на доброто за него и за родители и ученици. Родител с 300лв заплата не може да бъде убеден, че учителят иска обосновано двойно повече, защото гладувал. Нали тоя човек и той взима толкова за същите разходи... Може да бъде убеден колко е ценно детето му да научи нещо и да не работи и то за 300лв. Може да излезе той на улицата с идеята, че учителите ще променят нещата и детето му няма да остане неграмотно.
Стачката предизвика дискусия, спечели погледа на хората, вече почва да губи интереса им и ще отшуми скоро, ако не се съберат възможно най-бързо дивидентите от това, че не беше подета от популисти, политици, че дълбоко в себе си не носеше лозунги за смяна на правителството, антикомунизъм(спомен за нещо умряло преди 18г, което и сега много приемат за дясна идея, защото не знаят какво е политика и политическа идея). За това лято тарикатите се качиха на влака и сега даже поеха управлението му към пропастта и надута свирка и плакати "Гладни сме!". Това е унижение за истинския разумен човек, защото прави добрата идея плява и печели не приятели, а псувни от всеки, който гледа цирка отстрани.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.