Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:01 27.04.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема работно време магазиннови  
Авторrrr123 (Нерегистриран)
Публикувано15.09.07 10:18



работното време на хранителен магазин е до 22:00ч например. това според вас какво означава:
- в 22:00ч културно ме поканват да се насоча към касите на магазина, без да мога да си довърша пазаруването (т.е. гонят ме, макар и културно направено);
- в 22:00ч спират да пускат клиенти в магазина, но който е вътре - би могъл да си довърши покупките.
какво в вашето мнение?



Тема Re: работно време магазиннови [re: rrr123]  
АвторOO8 (Нерегистриран)
Публикувано15.09.07 12:30



логично е в 22 най- късно да напуснеш обекта, в извън работно време не би трябвало да има хора в магазина. друг е въпросът, че добрият търговец, както е в случая, ще те подкани да се насочиш към касата, а няма да я затвори под носа ти. но това за довършването на покупките ми се струва доста нагло.

това довършване може да продължи и до 11. освен това в извън работно време би трябвало да се заплаща извънреден труд на служителите, т.е и цената за клиентите би трябвало да е друга, съобразена със закъснението.



Тема Re: работно време магазиннови [re: OO8]  
Авторrrr123 (Нерегистриран)
Публикувано15.09.07 12:45



да, съгласна съм, че ще е нагло да продължиш да се размотаваш в магазина неопределено време, след като вече работния ден приключва. може би за да се избягват подобни недуразумения, е по-разумно да спрат да се пускат клиенти след 21:30 например или да се предупреждават клиентите, които влизат последния половин час от работното време, че в 22:00 трябва да се ориентират към касите? така не би имало недоволни както от страна на клиентите, така и от страна на магазина.



Тема Re: работно време магазиннови [re: rrr123]  
АвторOO8 (Нерегистриран)
Публикувано15.09.07 12:55



ако трябва да предупреждават клиентите кога затварят какъв е смисълът да слагат работно време на вратата?



Тема Re: работно време магазиннови [re: OO8]  
Авторrrr123 (Нерегистриран)
Публикувано15.09.07 13:13



когато например съм в заведение, което работи до 22ч, не идват в 22ч да ми кажат - плащайте и ставайте. сервитьора минава преди това и казва - "последни поръчки, защото кухнята затваря", или "последни поръчки, защото затваряме след половин час" или нещо подобно.

иначе написанто работно време е двузначно - може да бъде разбрано точно по двата начина, които съм написала във въпроса си:) за това и попитах - кой от вариантите е.
има логика и в това вднага да напуснеш, и в това да се ориентираш към касите в указания час.
моята логика е следната: ако аз имам магазин и затварям в ХХ часа, то това за мен означава, че аз ще затворя входа на магазина в указания час, но по никакъв начин няма да притесня клиентите, които са влезли преди това, освен ако не съм ги предупредила изрично на влизане, че трябва да побързат. в крайна сметка тези клиенти са там, за да си купят нещо, съотвено аз работя там, за да изкарвам пари от техните покупки - каква ми е ползата да ги притеснявам...



Тема Re: работно време магазиннови [re: rrr123]  
АвторOO8 (Нерегистриран)
Публикувано15.09.07 14:12



всичко казано от теб е въпрос на личен избор. за мен работното време изобщо не е еднозначно: щом пише че работи до 22, значи в 22.01 НЕ работи и ако ме обслужи тогава мога да съм благодарна, но не и да се сърдя, че не са ме обслужили. разбира се, отношението влияе върху решението ми къде да пазарувам, но също така влияят и неща като голям асортимент, пресни стоки, био продукти, обстановка, голям избор на вина. ако два магазина са АБСОЛЮТНО еднакви, ще предпочета там където ме обслужват след работно време. но не бих спряла да пазарувам в добър магазин само защото не работят в извън работно време.
също така не смятам сравнението между заведение и магазин за удачно. още при наемане на работа в заведение се уточнява, че работното време е плаващо, в магазините не е така. ако сте забелязали често в тях работят лелки, които със сигурност не биха работили в заведение по нощите.



Тема Re: работно време магазиннови [re: rrr123]  
АвторOO8 (Нерегистриран)
Публикувано15.09.07 14:16



сега се сещам, че в заведенията затова получават бакшиши, все пак.





Тема Re: работно време магазин [re: OO8]  
Авторrrr123 (Нерегистриран)
Публикувано15.09.07 15:51



продължавам да си мисля, че не е съвсем редно да ме поканят да отида към касите в определения час (поне аз ако съм собственик - не бих правила така). но същевременно съм ти благодарна, че ми показа нещата и от друга гледна точка - за това и пуснах темата - с надеждата, че ще се включи някой, който вижда нещата по начин различен от моя. и макар и да не съм напълно съгласна, то все пак ти благодаря, че ми помогна да видя нещата и от другата страна:) и честно казано - вече не съм толкова нервирана от случилото се:)
пожелавам ти приятен следобяд!:)

п.п. и все пак каквото и да работи човек - случва се понякога да се наложи да остане в извън работно време на работа, нали?



Тема Re: работно време магазиннови [re: rrr123]  
АвторFreddy (Нерегистриран)
Публикувано15.09.07 16:27



Pazaruvay po-rano ot 10 pm



Тема Re: работно време магазиннови [re: rrr123]  
Автор Фиш (вече спокойна)
Публикувано16.09.07 15:13



Съгласна съм, че всеки клиент трябва да се съобразява и с всеки клиент трябва да се съобразяват.Ако Вие сте продавачка и автобусът е в 22.15 например, бихте ли била съгласна да го изтървете, защото някой има съмнение за работното Ви време?
Купуваме подаръци в европейски град. Искахме да оплковат едното нещо празнично, защото трябваше да го подраим сутринта.В 18.50 продавачката направи такава кисела физиономия, че раб.време свършва в 19, че чак зяпнахме.

.дори си платихме и опаковката и връзчицатаТака че и българския служител/работник има право да напусне работното си място в определения час.

Повече сълзи да пролети заради сбъднати, отколкото заради несбъднати мечти-Тр.Капоти


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.