Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:03 25.05.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Максим Стависки  
АвторБECEH (Нерегистриран)
Публикувано07.08.07 02:19



Вчера въпросният Максим се е качил на Хамъра си след запиване и се е подкарал по завоите между Приморско и Созопол, с което е предизвикал тежко ПТП и е станал причина за смъртта на един млад мъж, още един човек е в кома, а трети е с гръбначни фрактури.

Ето ви фото: http://www.zazz.bg/play:233bdd45

Какво, като е световен шампион?!
Какво, като е готин и харесван?!

Той си е просто един убиец с алкохол в кръвта и зад волана!!!

Загиналото момче е на 23 г. и след няколко месеца му е предстояла сватба. Това можеше да сте Вие или Вашият син, не дай, Боже!



Тема Re: Максим Ставискинови [re: БECEH]  
Автор F(x)+C (откровен)
Публикувано07.08.07 10:23



Без да се опитвам да омаловажавам вината на М.Ставийски,но ми се струва че случаят се раздува повече от необходимото,само защото участник е Стависки.Като има престъпление-има и наказание!Народа го е казал-каквото за Иван това и за Петкан,това и за наш Стоян!
Всеки ден стават дестки катастрофи,умират десетки хора,инфото по ТВ за тези катастрофи минава като бял шум на повечето хора покрай ушите,но сега нали е Ставийски и всички наостриха уши!
И не само в тази катастрофа-във всички може да сте Вие,аз, Вашия или нашия син.
Викай "да пази и да не дава никому",чукай на дърво,плюй си в пазвата и недей да гледаш на нещата само от един ъгъл,защото днес това се случи на Максим Ст.-утре на негово място може да сме аз или ти...

...доброму добро да прави,
лошия с ножа по глава...



Тема Re: Максим Ставискинови [re: F(x)+C]  
Автор Gerylin (Suomalainen)
Публикувано07.08.07 10:39



но ми се струва че случаят се раздува повече от необходимото,само защото участник е Стависки

ами Ще се раздува ,заЩото в България законът закриля силните на деня.
да стават катастрофи,умират невинни хора,недай Боже никому
но въпросът е до кога ? до кого гаврата с обикновенния българин?
пуснах темата в клуб Българи в чужбина





Тема Re: Максим Ставискинови [re: F(x)+C]  
АвторБECEH (Нерегистриран)
Публикувано07.08.07 11:20



Случаят не се гледа само от един ъгъл. Гледа се от много ъгли, които са все от страната на трезво-каращите хора. Тези хора НИКОГА няма да могат да бъдат на мястото на М.С. (както казваш), тъй като не карат след запиване. Ето това е разликата и затова съм бесен. Защото пътното движение в БГ стана такова, че след едно пътуване до морето, човек едва ли не трябва да дава курбан, че се е прибрал жив и здрав и този път. Заради разни плиткоумни идиоти, които са "сами" на пътя.

И, именно, защото е Ставийски, всичко ще се развие по по-различен начин. Не искам да съм лош пророк, но неговата присъда ще е много по-лека от евентуална присъда на някой, който е убил него по същия начин.



Тема Re: Максим Ставискинови [re: БECEH]  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано07.08.07 14:49



а какво мислите за намесата на полицията в случая. Вече поне е ясно, че полицаите са го спрели преди това и са го пуснали. Което означава, че те вече носят отговорност, за това, че той е на пътя.



Тема Re: Максим Ставискинови [re: Toни]  
Автормммм (Нерегистриран)
Публикувано08.08.07 10:15



По повод намесата на полицията:
Има тук едно момче, приятелче на дъщеря ми. Пило една бира и тръгнало да се прибира. След 2 мин. обаче го спират полицаите (вероятно са го видяли).И може би, защото е много скоро след бирата, дрегерът показва нещо мнооого мъничко над допустимото. Момчето се паникьосало и не се сетило за кръвна проба ( а там вече едва ли щеше да покаже). И ... отнеха му книжката, не знам за колко време, но в момента не кара - няма книжка.
Еееех, ако се казваше Стависки щеше да си има книжка, нали?
Та - това за намесата на полицията.



Тема Re: Максим Ставискинови [re: БECEH]  
Автор daniO7 (непознат )
Публикувано09.08.07 21:19



Много съжелявам за случилото се с Максим! Нека не бъдем злобни и да погледнем нещата от неговия ъгъл. 1 да станеш световен шампион е необходимо освен божия дарба и много ограничения, труд и лишения кавито ние обикновените не правим/ аз спортувам само за здраве и знам колко усилия ми коства/.Да той е сгрешил и ако полициата го е проверила за алкохол и не му е разрешла да продължи, тази трагедия нямаше да се случи.Това са превантивните мерки- давам този пример за да обърна внимание за шоф.книжка взета за една бира спомената във форума/ ако това се беше случило с вашия близък, нямаше да негодувате за взимането на книжката/Нека стискаме палци за момичето в болницата, да се молим за нея и разбирасе за Максим- Бог да е стях! ! !



Тема Re: Максим Ставискинови [re: daniO7]  
АвторБECEH (Нерегистриран)
Публикувано09.08.07 23:11



Аз лично не съм злобен. Просто съм бесен, защото такъв като него ми е размазвал колата с мен вътре в нея. Застрахователите не вярваха, че от вътре е излязъл жив човек. Това, че съм имал ангел-хранител не означава, че онзи не е потенциален убиец. ТОВА МОЖЕ ДА СЕ СЛУЧИ НА ВСЕКИ!

1 да станеш световен шампион е необходимо освен божия дарба и много ограничения, труд и лишения кавито ние обикновените не правим/ аз спортувам само за здраве и знам колко усилия ми коства/.

Това няма нищо общо с факта, че М.С. е лице на кампания "Ако си пил - слез...", а после кара МПС пиян и убива.

Лесно ти е да кажеш - полицията...
А защо не кажеш, че ако ТОЙ не беше седнал зад волана след запой, нямаше да има нито полиция, нито жертви?!



Тема Re: Максим Ставискинови [re: БECEH]  
Автормммм (Нерегистриран)
Публикувано10.08.07 09:43



Няма негодувание относно взетата книжка. Убиецът на пътя е високата скорост... и човекът зад нея. Употребата на алкохол провокира манията за величие на пътя. Аз съм добър шофьор, но вече ме страх. Когато някой мине покрай мен с такава скорост, че не успявам да забележа марката на колата, ми се изправя косата.
Полицията трябва да е много строга - С ВСИЧКИ. Няма значение кой кой е. Това имах предвид в предното си мнение.
Тази година погребахме приятел, загинал в автомобилна катастрофа. На място. Нямаше му половината лице. И краката. Зловещо! Трагедия! Не мога да не се възмущавам от всеки причинил такова нещо.



Тема Re: Максим Ставискинови [re: мммм]  
Авторpriatel na besen (Нерегистриран)
Публикувано11.08.07 22:29



i az sum besen...egati idola



Тема Re: Максим Ставискинови [re: мммм]  
АвторБECEH (Нерегистриран)
Публикувано12.08.07 02:49



Понеже си писал към мен...

В отговор на: Полицията трябва да е много строга - С ВСИЧКИ. Няма значение кой кой е. Това имах предвид в предното си мнение.
Всички сме съгласни с това!


А моето мнение ми беше насочено към dani07, която е написала това: Да той е сгрешил и ако полициата го е проверила за алкохол и не му е разрешла да продължи, тази трагедия нямаше да се случи.
Защото dani07 се опитва да изкара полицията виновна, че не го е проверила, и видиш ли - те са нивони. ДА, и КАТ има вина, но нямаше да се стига до проверка и жертви, ако М.С. беше помолил някой да го закара, както правим всички ние, нали?!
Надявам се (ама не ми се вярва много) присъдата му да е сурова, за да се знае какво ще следва за всеки кретен като него.



Тема Re: Максим Ставискинови [re: БECEH]  
Автордyxчe (Нерегистриран)
Публикувано12.08.07 12:44



Доколкото се сештам М.С. участва в рекламния клип на кампанията на бТВ "Не карам, когато сьм пил". Това не е ли сега голям реzил?





Тема Re: Максим Ставискинови [re: БECEH]  
Автор F(x)+C (откровен)
Публикувано12.08.07 23:51






Тези птп-та са станали в последните няколко часа в Пловдивския регион.
Не чух никой да е БЕСЕН или да се възмущава,дори май на никой не му правят впечатление тези новини!За повечето това е колонката "черна хроника" и толкова.Но виж,ако в някоя от тях извършителя е М.С. то тогава вече сме бесни,недоволни,аха да заемем някаква гражданска позиция!
Това го пиша,не за да ви накарам да замълчите-напротив.
С право се възмущавате.
Но се възмущавайте не само тогава,когато участник в ПТП-то е М.С.!Възмущавайте се и заемайте гражданската си позиция винаги когато видите някой самозабравил се лумпен на пътя.
Това е начина да намалеят безумията на пътя-отговорност на водачите и гражданско съзнание.
Естествено има и някои второстепенни фактори,но това е основното.

БЕСЕН бъди сигурен,че М.С. ще получи максималното наказание.
Ако ще му намаляват наказанието,то това ще е след като вече е изтърпял част от него(стига да се вдигнат от него медийните прожектори).Иначе ще стане работата като при ванко1-пуснаха го,ама той сам се върна да си долежи!

...доброму добро да прави,
лошия с ножа по глава...

Редактирано от F(x)+C на 12.08.07 23:57.



Тема Re: Максим Ставискинови [re: F(x)+C]  
АвторБECEH (Нерегистриран)
Публикувано13.08.07 00:36



http://www.plovdiv24.com/news/30689.html
http://www.plovdiv24.com/news/30669.html
http://www.plovdiv24.com/news/30666.html
Не чух никой да е БЕСЕН или да се възмущава,дори май на никой не му правят впечатление тези новини!За повечето това е колонката "черна хроника" и толкова.Но виж,ако в някоя от тях извършителя е М.С. то тогава вече сме бесни,недоволни,аха да заемем някаква гражданска позиция!


Абе ти... нормален ли си?! Или просто не схващаш за какво става дума?! Нито ме знаеш, нито ме познаваш, та да говориш кой кога заема гражданска позиция по тия въпроси и кога - не!!!




БЕСЕН бъди сигурен,че М.С. ще получи максималното наказание.
Ако ще му намаляват наказанието,то това ще е след като вече е изтърпял част от него(стига да се вдигнат от него медийните прожектори).


Казах вече - не искам да съм лош пророк, а ти не бягай пред вятъра! Ще поживеем, ще видим... Лицето М.С. има изпълнен квалифицаран състав по НК и всички ще видим каква присъда ще му дадат... Нека изчакаме фактите!

ПС: Все още нищо не е изтърпял, недей да говориш глупости!



Тема Re: Максим Ставискинови [re: БECEH]  
Автор@@@ (Нерегистриран)
Публикувано13.08.07 20:08



още не се е родил руснак, който да не се напива като свиня,пък бил той и световен шампион.



Тема Re:нови [re: БECEH]  
АвторЛ (Нерегистриран)
Публикувано14.08.07 23:06



Наистина си Бесен и какво от това. Мен не ме интересува твоята недовършеност.
А да и спазвай законите на страната и правата на хората. Всеки е невинен до доказване на противното !



Тема Re:нови [re: Л]  
АвторБECEH (Нерегистриран)
Публикувано15.08.07 00:10



Голям си умник!



Ако искаш да се изразиш правилно, кажи "Всеки е невинен до доказване на противното, а именно влязла в сила присъда". Това е изразът!!!
Излизаш ми с готови клишета без дори да им разбираш смисъла, вместо да се замислиш...
Кой НЕ Е БИЛ в своето платно на пътя, а?

Недовършеният си ти, защото умственият ти потенциал стига дотам да следиш чужди мнения/статии/публикации/репортажи и да ги "отразяваш" от свое име. Тъпак!
А дали те интересува моята "недовършеност" не е важно. По-добре обърни внимание на себе си, защото по това, което си написал си личи, че си поредният глупак, който не мърда от компютъра и не знае какво вдействителност става "навън".



Тема Re: Максим Ставискинови [re: БECEH]  
Автор34654354 (Нерегистриран)
Публикувано15.08.07 01:17



TOZI BEZOTGOVOPNIK TRIABVA DA IZGNIE V ZATVORA I VSEKI BEZOTGOVOREN 6OFIOR SA6TO JIALKO ZA MLADOTO MOM4E E E 4ESTNO DA ZAGIVAT MLADI ZARA DI BEZOTGOVORNI





Тема Re: плувай, бе, лайно зелено .... !нови [re: БECEH]  
АвторCпokoeн (Нерегистриран)
Публикувано15.08.07 21:56



Плувайки си в реката крокодилът си мислел:
"Сега ще срещна Хипо на реката. Ще му кажа:
- Здравей, Хипо! .
Той ще каже:
- Здрасти, Кроки!
Аз ще го попитам:
- "Как си?"
Той ще каже:
- Добре съм!
А аз ще го затапя:
- Щото си прост!".

"Добре, ами ако каже, че не добре? Значи: Ще срещна Хипо на реката. Ще му кажа:
- Здравей, Хипо! Как си?
Той ще каже:
- Не съм добре!
А аз ще го затапя:
- Щото си прост!".

"Добре, ами ако каже "горе - долу?". Тогава: ще срещна Хипо. Ще му кажа:
- Здравей, Хипо! Как си?
Той ще каже: горе-долу... А аз ще го затапя:
- Щото си прост!". Е сега вече няма мърдане!

В този момент Крокодила вижда Хипопотама да плува по реката. "Ей сега ще го затапя." С лукава и нетърпелива усмивка Крокодила казва:
- Здравей, Хипо! Как си?

Хипопотамът разсеяно отвръща:
- Плувай,бе, лайно зелено ...



Тема Re: Максим Ставискинови [re: @@@]  
Автор F(x)+C (откровен)
Публикувано16.08.07 16:21



А доскоро като носеше световни титли за България не му предиряхме много-нито,че е руснак,нито че се напива като свиня...
Всеки има право да живее както намери за добре,стига да не прекрачва нормите и законите!
Когато го направи-има си органи има си и санкции.
Освен това-М.С. доскоро беше една супер позитивна личност(макар и за кратко),докато други които БЕСНЕЯТ, ЗЛОБЕЯТ и ЗАВИЖДАТ ще носят в себе си негативизма винаги...

...доброму добро да прави,
лошия с ножа по глава...



Тема Re: Максим Ставискинови [re: F(x)+C]  
АвторCoня (Нерегистриран)
Публикувано16.08.07 21:22



Максим ще си остане суперпозитивна личност, надявам се . Въпреки всички опити да му причинят обратното. Всичко останало няма смисъл .



Тема Re: Максим Ставискинови [re: F(x)+C]  
АвторБECEH (Нерегистриран)
Публикувано16.08.07 22:56



Освен това-М.С. доскоро беше една супер позитивна личност(макар и за кратко),докато други които БЕСНЕЯТ, ЗЛОБЕЯТ и ЗАВИЖДАТ ще носят в себе си негативизма винаги...

Миличкият... Колко си объркан само...





А по темата: Почна се подготовката на общественото мнение -



Тема Re: Максим Ставискинови [re: F(x)+C]  
АвторБECEH (Нерегистриран)
Публикувано16.08.07 23:00



Ето ти още:





Тема Re:нови [re: БECEH]  
АвторДъжд (Нерегистриран)
Публикувано16.08.07 23:20



Какво си мислиш, че делиш с Максим, а, фашист нещастен ?



Тема Re: Максим Ставискинови [re: F(x)+C]  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел)
Публикувано23.08.07 03:35



М.С. е публична личност, за разлика от хората, които са описани в линковете. И като такава личност той е повече в „светлината на прожекторите” от колкото тях- и за хубаво, и за лошо. Защото по същата логика бих могъл да попитам- защо никой никога не е описал ежедневното изпълнение на трудовите задължения на тия от линковете? Били те счетоводители, пожарникари, овчари или каквито са там.

Олег Иванов
Аре със здраве!


Тема Re: Максим Ставискинови [re: Oлer Ивaнoв®]  
Автор F(x)+C (откровен)
Публикувано24.08.07 01:39



???!!!???
Не те разбрах какво точно искаш да кажеш,съжалявам!
Дали си публична личност или не-престъплението си е едно и също,както и съответното наказание за това престъпление.Или поне така трябва да бъде!
Обикновено по-малки наказания получават хора,които не ги "наблюдава под лупа" цяла България.Нали не си мислиш,че ония които раздават правосъдие ще си сложат главата в торбата просто за да спестят неприятности на някой си,защото бил публична личност?
Не го вярвам това!

...доброму добро да прави,
лошия с ножа по глава...



Тема Re: Максим Ставискинови [re: F(x)+C]  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел)
Публикувано24.08.07 01:48



Да, то и аз така см го казал, че сам като си го чета...

Мисълта ми беше, че е нормално щом някой е публична личност (в частност М.С.) да очаква, че ще бъде на показ както когато носи медали и слава, така също и като е в издънка.

Т'ва е!

Мир!

Олег Иванов
Аре със здраве!


Тема мълчитенови [re: БECEH]  
Автор Gerylin (Suomalainen)
Публикувано22.09.07 18:35



Прокурор обърка обвинението срещу Максим Стависки
Световният шампион оневинен за убийство, спешно поправят делото
[ 2007-09-22 ]Екип на "Новинар"

Бургаският прокурор, който работи по делото за катастрофата, предизвикана от двукратния световен шампион по фигурно пързаляне Максим Стависки, е сбъркал обвинението, съобщи вчера заместник главният прокурор Камен Ситнилски. Повдигнато е обвинение само за причиняване на тежка телесна повреда при катастрофата край р. Ропотамо на пътя между Приморско и Бургас в началото на август, спестено е обвинението за причиняване на смърт, поясни заместник-прокурорът Ситнилски. При инцидента загина 24-годишният Петър Петров от Сливен, който е управлявал колата, ударена от джипа на Стависки, а 18-годишната Мануела Горсова изпадна в кома. При катастрофата бяха ранени още двама души.
Според Ситнилски пропускът, направен от бургаския прокурор, е много сериозен, но грешката може да се коригира. Той уточни, че до месец в съда ще бъде внесен окончателният обвинителен акт срещу Максим Стависки, в който ще фигурира и обвинението за причиняване на смърт на пътя след употреба на алкохол, както и причиняване на тежка телесна повреда.
Вече са готови техническата и химическата експертиза, които установяват виновността на Стависки и фактът, че той е употребил алкохол, допълни Ситнилски. Предстои да се разпитат и свидетелите, които са присъствали на момента, в който Стависки се напива.
Ако прокуратурата успее да докаже вината на Максим пред съда, световният шампион може да получи ефективна присъда от 3 до 10 години затвор.
Грешката е допусната от прокурора, одобрил обвинението, и дознателя, уточни вчера наблюдаващият делото в Бургас прокурор Светлозар Костов. Обвинение до този момент не е повдигнато на Стависки, тъй като той отсъства от страната. Именитият кънкьор е поискал разрешение да замине за Москва от 5 до 19 септември, където участва с партньорката си Албена Денкова в проекта "Ледников период".







Тема Re: мълчитенови [re: Gerylin]  
АвторБECEH (Нерегистриран)
Публикувано22.09.07 22:52



Що се морите, м?

Така и така въпросното келешче ще се уреди с условна по чл. 66 от НК.

То е ясно и на незапознатите с юридическата страна на въпроса.



Тема Re: мълчитенови [re: Gerylin]  
Авторstar dust (Нерегистриран)
Публикувано23.09.07 11:41



след като прокуратурата е толкова веща в работите си, защо трябваше да занимава хората с глупости а направо не си оправи грешката..знаете ли защо, за да може пак хората да си помислят че е нагласено. Този път какво общо има Максим - той дори не е в България. Освен това дано си прав "бесен" - дано получи условна присъда. Да си понесе наказанието, но не и в затвора. Това момче не заслужава да е в затвора.



Тема Re: мълчитенови [re: Gerylin]  
Авторmylo (Нерегистриран)
Публикувано23.09.07 12:08



Първо Макс вобще не участва в това шоу "Ледников период".Само Албена участва там.Скъпите ни журналисти доста са смъкнали нивото си.С погрешна информация само подвеждат хората и ги настройват срещу Макс-дали умишлено или пък просто от невежество


И в случая Макс какво е виновен,че прокурорите са направили грешка?Ако може да го обвиним за всикко лошо,което се случва в България!Трябва някой ,който да изкупи всички досегашни грешки,но ако това е Максим ще се почувствате ли по-добре?Въпросът ми е към тези,които така силно искат присъда за Макс .Мислите ли,че ако се накаже един човек прославил и направил толкова много за страната ни ,в България ще започне да цари ред и всичко ще се опрви? Кой печели от това още един жовот да бъде погубен?Макс достатъчно се измъчва и едва ли някога ще забрави какво се е случило,за това не си мислете ,че ще му се е разминало,ако не лежи в затвора..Нали съвестта е по-страшна от всичко.



Тема Re: Максим Ставискинови [re: F(x)+C]  
Авторюлчeтo (Нерегистриран)
Публикувано23.09.07 12:27



Съгласна съм с това мнение.На всеки може да се случи.Това е трагедия,а не"убийство"



Тема Re: мълчитенови [re: mylo]  
Автор Gerylin (Suomalainen)
Публикувано23.09.07 13:05



не за Максим,говоря как прокуратурата не си върШи работата..заЩото това не е единствения и последен случай на `невежество`..ЕС постави условия които видимо не се изпълняват..а от друга страна народът блее безпомоЩно..

жалко е наистина

Кой печели от това още един жовот да бъде погубен?

`печелят` опечалените на загиналото момче,заЩото би имало справедливост.а като гледам въпросният обвиняем изобЩо не се измъчва.да, направил е за страната ни много и го уважаваме за това,но законът трябва да е над всички.

прост ,бездуШен ,овчи народ са хора като вас,драматизирайки поставяЩи някого над справедливия процес



Тема Re: мълчитенови [re: Gerylin]  
Авторstar dust (Нерегистриран)
Публикувано23.09.07 13:33



да..трябва да е над всички ама не е . Защо всички се нахвърляте срещу Максим - ако осъдят него, ще е само той дето си е понесъл наказанието. Защо не се нахвърляте срещу важните клечки на политиката и мутрите. За тях никой не изписва по 40 страници в коментари. Защо?



Тема Re: мълчитенови [re: star dust]  
Автор Gerylin (Suomalainen)
Публикувано23.09.07 13:45



има престъпление,има подсъдим,има и доказателства...какво повече искате...
нагледен пример,затова и хората настръхват..ако сега осъдят него,после оЩе някой важен и оЩе някой и системата може и да проработи

повече няма какво да добавя,явно е ,че не желаете да разберете какво е справедливост.

За тях никой не изписва по 40 страници в коментари. Защо?

изписват се...иди в `Политика`



Тема Re: мълчитенови [re: Gerylin]  
Авторstar dust (Нерегистриран)
Публикувано23.09.07 14:10



даа бе...сега започнаха хората да се усещат а управляващите да се правят на много честни, за да им повярват хората че уж си вършат работата-което не е така. Максим няма съдебно минало и би трябвало да получи условна присъда.



Тема Re: Максим Ставискинови [re: юлчeтo]  
АвторБECEH (Нерегистриран)
Публикувано23.09.07 22:50



"Трагедия" щеше да бъде, ако беше трезвен. Щом е пиян (пък и лице на "Не карам пил") какво е?! Чисто УБИЙСТВО, пък било то и по непредпозливост.



Тема Re: Адвокате на Максимнови [re: mylo]  
АвторTeмидa (Нерегистриран)
Публикувано24.09.07 13:28



Какво като е бил кънкьор??? Да не е хванал господ за топките, та ще се измъкне от наказанието което е за всички без разлика от пол, етнос, образование и заслуги!!!!!
А самия факт говори, че е задействана системата на подкупите и започнаха " случайните" пропуски!!!
И дали не е нарочно заменаването му от Б-я в бившия СССР за да избегне справедливото наказание?!?



Тема Re: Адвокате на Максимнови [re: Teмидa]  
Авторstar dust (Нерегистриран)
Публикувано24.09.07 16:20



така нареченото му "заминаване" е заради Албена. Няма забрана да напуска страната и е казал на властите че ще го направи. Какво...вие пък какви сте че да го съдите. Нямате си друга работа и само обичате да злословите. Оставете човека на мира. Това че прокуратурата си прави експерименти с некомпетентността си , е друг въпрос!!!



Тема Re: Адвокате на Максимнови [re: star dust]  
Авторdance (Нерегистриран)
Публикувано24.09.07 18:17



След като не му е забранено да напуска страната не виждам защо да не го направи и още повече,че е предопредил властите!Не мога да разбера защо се изказват толкова мнения без да се знаят подробностите!Star dust много ясно го е казала,че е заради Албена!Щял да се "отърве" Максим,първо това ще му тежи цял живот,и второ да попитам колко други,които са извършили подобно нещо и даже много по-тежки престъпления са влезли в затвора!Отговорът е много малко!Не нали той е известен всички гледат в него просто от завист за това какво е постигнал в живота си!Много бързо всички,които харесваха Макс и Албена се превърнаха в съдници,което е жалко!



Тема Към модератора.нови [re: БECEH]  
АвторБECEH (Нерегистриран)
Публикувано24.09.07 21:29



Защо изтри няколко мнения от тази тема?



Тема Re: Адвокате на Максимнови [re: Teмидa]  
Автор F(x)+C (откровен)
Публикувано25.09.07 00:31



А-а-а както си тръгнал/а скоро и под вола теленце ще намериш!
Чудя се като как не са го забъркали още в някоя световна конспирация този Максим?!?

...доброму добро да прави,
лошия с ножа по глава...



Тема Re: Максим Ставискинови [re: Gerylin]  
Автор niki_TO ()
Публикувано25.09.07 10:15



Голямо копеленце е тоя.Дори не се извини на роднините на загиналите.
нека да го осъдят.





Тема Re: мълчитенови [re: Gerylin]  
Автор niki_TO ()
Публикувано25.09.07 10:20



Де да беше само една жертва......вси4ки си зняат тяхното,но за народа какво има
убийства,убийства,убийства,убийства,убийства,убийства,поражения и вси4ко е наред за държавата.Какъв народ сме.......майко мила





Тема Re: Адвокате на Максимнови [re: F(x)+C]  
Авторstar dust (Нерегистриран)
Публикувано25.09.07 16:58



аз за разлика от вас си имам и друга работа, четете и си гледайте работата. Поне един компетентен човек:
Мария Сиракова
адвокат

Това нарушение е много лесно и бързо отстранимо и не може да доведе нито до нарушаване правата на Максим Стависки, нито до някакви благоприятни последици за него.
Няма никакъв проблем да се повдигне ново обвинение с правилната квалификация. Има процедура, по която грешката да бъде отстранена. Трябва да се знае, че такава грешка не може да бъде умишлена, защото е невъзможно неправилно обвинение да стигне до съда. Прокуратурата си е открила навреме грешката и ще си я оправи още в досъдебното производство.
Просто някой не е догледал, като е изписал квалификацията. Това е техническа грешка и в никакъв случай не може да бъде умишлена. Защото обвинението се прави от дознателя, а след това отива при прокурора и така нататък по веригата. Има много по-ефикасни начини да бъде оневинен един човек, отколкото да се сбърка обвинението. Става дума за адвокатски номера, които няма да разкривам. Грешката в случая само досадно удължава срока на досъдебното производство.
Била съм дълги години съдия, но не мога само от публикациите в пресата да преценя каква трябва да бъде присъдата на Максим Стависки. За това е нужно да се изчете делото от кора до кора. Размерът на наказанието зависи от тежестта на деянието, но задължително се индивидуализира. Ненапразно се казва, че срокът на присъдата е от 3 до 10 г. В тия рамки се вземат предвид чистото му съдебно минало, критичното му отношение към деянието, дали е направил пълни самопризнания, дали съжалява за извършеното, дали има други нарушения като шофьор, дали е карал друг път с алкохол. Има много обстоятелства, от които зависи размерът на едно наказание. Ако е неосъждан и му се сложи 3 години лишаване от свобода, не е задължително наказанието да е ефективно. Моето мнение като съдия винаги е било, че всеки има правото на една условна присъда. Особено в случая с Максим Стависки. Защото това е престъпление по непредпазливост. Той не е отишъл умишлено да убие човек. Това също е един от мотивите съдът да му даде условно наказание. Но докато не се изчете делото, никой не може да се ангажира с категорично мнение каква да е присъдата.
Популярността на Максим Стависки утежнява положението му, защото настройва хората срещу него. Аз защитавам и хора с тежки престъпления, но те не са известни и няма никакъв медиен интерес към тях. Ние, юристите, не се интересуваме кой е извършил дадено престъпление - дали ще е Стависки, дали ще е Асан, или някой друг. Деянието е факт и към него се подхожда с едни и същи критерии.



Тема Re: мълчитенови [re: Gerylin]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано25.09.07 22:11



от къде знаеш как се чувства Максим?Със сигурност се измъчва много повече от колкото можем да си представим.Поне за миг се посатви на неговото място и ако се замислиш малко ще се сетиш,че никой не се чувства добре след като го е сполетяла такава трагедия.Това променя живота му завинаги.Тох едва ли някога отново ще е старият весел и забавен Макс...Той също е почернен за цял живот,както е и семейството на загиналия



Тема Re: мълчитенови [re: Aни]  
АвторБECEH (Нерегистриран)
Публикувано25.09.07 22:29



> Тох едва ли някога отново ще е старият весел и забавен Макс...

Да, бе... Колкото и Г. Калоянчев и К. Маричков не са си същите усмихнати хора, при все, че са минали през същата случка, само дето НЕ СА били пияни... Ай стига говори глупости!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.